АВГУСТинче на мама се мръщи, не му се стои в къщи!

  • 10 572
  • 289
  •   2
Отговори
# 270
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Ади честит рожденд ен, да си много здрава, обичана и щастлива  Hug

Понеже знам, че обожаваш шоколад, ето подаръче от мен  Grinning



# 271
  • Мнения: 361
Аааааааа.Елис,няма ,няма да счупим,аз ги поразтопих първо Peace

Бобче,много мерси за шоколада,страхотен подарък Heart Eyes

# 272
  • Мнения: 3 595
Ади Честит Рожден Ден  Hug

elissee аз също не взимам, те са предвидени не като подпомагане за деца, а като помощ за хора с нисък доход. Друг въпрос е, че обикновено всички са точно стотинки над въпросния доход  Tired За раждането се опитваха да стимулират раждане на второ, за трето за кратко също имаше по-висока сума, но нещо не бяха щастливи с ромите и отново ги намалиха Rolling Eyes

# 273
  • Мнения: 243
Ади много е хубава тортата  Party
По случай рождения ти ден и аз направих торта  Blush Ето малко парченце от нея:

Много весело да си изкарате тази вечер и много подаръци да получиш от любимите хора  Mr. Green И да не се напивате много  Wink

# 274
  • Мнения: 498
Ади, утре като изядете тортата, моля да ми обясниш как ги стапяш перличките, защото без майтап аз щях да си счупя зъб на тях от украсата на едно мое творение  ooooh!.
Иви и аз си помислих, че помощите за трето дете имат нещо общо с циганите.
Или хвърли рецептата де, показа едно парче, потекоха ми лигите и офейка  Hug.
Оф аз сега от лакомия се залях с врял сироп и съм бинтована на ръката + зелев лист/но помагало, нищо че се смях на майка ми / Blush.

# 275
  • София
  • Мнения: 3 915
Честит рожден ден, Ади!
Да си жива, здрава и много щастлива!


# 276
  • Мнения: 243
Eliseeee ето рецептата:
За блатовете:
5 яйца
1  1/2 ч.ч. (чаша и половина) захар
1 1/2 ч.ч. брашно
1 ванилия
5 с.л. олио
5 с.л. вода
Разбиват се яйцата със захарта и ванилията, добавя се брашното и се продължава да се бие с миксер.  Като стане хомогенна смес се слагат водата и олиото  и се разбърква с къжица. Разделя се в две по-малки тавички с намаслена хартия отдолу и се пече на 200 градуса. Към единия блат съм сложила малко какао за шарка само.
Като се опекат и изстинат блатовете единия се намазва със сладко/мармалад от кайсии (или каквото ти хареса). После слагам печени орехи върху сладкото и отгоре белия крем, който се прави от 2 белтъка и чаша пудра захар (смес за целувки Wink ).
Блатовете стават много пухкави, а сладкото от кайсии леко киселее и е много приятно на вкус  Crazy

Айде бърши лигите и почвай да печеш  Mr. Green

# 277
  • Мнения: 498
Eliseeee ето рецептата:
За блатовете:
5 яйца
1  1/2 ч.ч. (чаша и половина) захар
1 1/2 ч.ч. брашно
1 ванилия
5 с.л. олио
5 с.л. вода
Разбиват се яйцата със захарта и ванилията, добавя се брашното и се продължава да се бие с миксер.  Като стане хомогенна смес се слагат водата и олиото  и се разбърква с къжица. Разделя се в две по-малки тавички с намаслена хартия отдолу и се пече на 200 градуса. Към единия блат съм сложила малко какао за шарка само.
Като се опекат и изстинат блатовете единия се намазва със сладко/мармалад от кайсии (или каквото ти хареса). После слагам печени орехи върху сладкото и отгоре белия крем, който се прави от 2 белтъка и чаша пудра захар (смес за целувки Wink ).
Блатовете стават много пухкави, а сладкото от кайсии леко киселее и е много приятно на вкус  Crazy

Айде бърши лигите и почвай да печеш  Mr. Green
newsm20 Мерси, мерси.

# 278
  • Мнения: 1 216
ЧРД, Ади!
Само радости през годината и все да си засмяна!
И да ви е сладко с вкусната торта!!!


Браво на оздравелите дечица и търпеливите им мами!
За кашлицата и на мен ми казаха рецептата с ряпата. Действа безотказно!


ИлиЯна, и аз се възползвам от рецептата!

# 279
  • Мнения: 361
Илиииииии Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Перличките ги слагам в затоплен съд със съвсем малко глюкоза или вода със захар,поседяват така 5-10 мин и после ги слагам на тортата,като ги залепвам с компот,който попива в тях Peace
Дори и да не омекнат,всеки знае да си пази зъбите от "осите топета",както казва Ивон.

# 280
  • вкъщи
  • Мнения: 2 464
Честит рожден ден на Ади!
Пожелавам и мнооооого здраве,късмет и безкрайна оби4 с милото и,и с Ивон Бонбон!

Ама какви с а тия торти,смилете се PraynigТака ми с е прияде,4 е пратих мъжо по никое време да ми търси.Аз съм се разготвила ,ама Мони не хапв анищо освен мляко.Моля ви кажете някой сироп з а апетит,4е докато го заведа на хомеопатката ще загине от глад.Ина4е е много весел,щур и див,тежи 14 кила на 90 см,ама май костите му тежат,не знам кво друго.Побърквам с еда приготвям и да хвърлям,дори не кусва и лъжи4ка.Зъби не го мъ4ат сега,ама що ли не яде...

# 281
  • Мнения: 361
Лелка-Саностол или Апетон.От Апетона имам преки наблюдения,че действа.Само незнам,май вие сте на хомеопатия,а тези не са от най-хомеопатичните newsm78

# 282
  • Earth
  • Мнения: 1 952
АДИ, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!

 nbirthday newsm67  party023  cook

# 283
  • Мнения: 324
Ади, честит рожден ден! Бъди здрава, омайна, успяла, обичана и щастлива!


Бяхме на преглед днес. Гърдите са чисти, леко зачервено гърло и температура. Казаха, че е вирус и предписаха само Парацетамол.  Confused Сега ще пробвам рецепти против кашлицата (благодаря ви, Марти и Елис!) и дано да мине бързо  Praynig
Ех, че ме запалихте пак  Wink - отивам да бъркам блат за торта  Grinning

# 284
  • Мнения: 467
Аууу, Илияна, много вкусна ми изглежда тортата и съм готова още утре (като купя яйца) да се пробвам  WinkНо, понеже съм си невежа, имам един въпрос : Като намажеш с крема за целувки, доколкото разбрах го слагаш между блатовете и отгоре на тортата ?  newsm78А после запичаш ли пак ? Извинявай, за тъпите въпроси  Rolling Eyes
Ади, и от мен много здраве и радост   bouquetТортата ти е чудесна, но за рецептата не смея да попитам, че у нас не щат шоколад и ще трябва аз да си я ям.
А, и мерси на всички за комплиментите към разбойника, днеска нещо много реве  Cry и се лигави, капката му е постоянно готова да падне от брадата.
При нас днес духа буреносен вятър и ни препоръчаха да не излизаме, ако не се налага. Та разтегнали сме канапето и голямо лежане пада, чак дупето ми се схвана от толкова мързел  Joy

Общи условия

Активация на акаунт