"Много мина, мъничко остана, през МАРТ да стана мама!

  • 14 228
  • 296
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 263
Dez, браво, най-накрая някой да предложи заглавие! Simple Smile
Elg , ами хайде де, кога ще я покажеш тази баня...Май само за себе си я пазиш  ppp
А при нас- ние вече имаме кошарка!!! Много се кефим, най накрая, нещо по-стабилно, което "да си види" за бебонота Grinning!
Ваничките -какво е вашето мнение-да взимам ли на Cam или мога да мина и с някаква по-евтина марка? Притеснява ме това че ако е някакво по- неизвестна марка, дали ще са стабилни,но ако някой има опит...

# 226
  • Варна
  • Мнения: 858
Здравейте мами.  Hug
Честито на мамите вече официално по майчинство  Hug Честито и на мамите с дати за секцио  Hug  май наистина ни трябва вече списък за тях че аз не помня кой коя дата каза  newsm78
Заглавие и аз се мъча да измисля ама като не мога с тоя бременен мозък  Twisted Evil
За сега толкова,по-късно пак  Hug

# 227
  • София
  • Мнения: 5 303
Благодаря на всички за мненията - аз съм утре на лекар и ще питам специално.

slancetoo, да ти кажа, че и аз съм официално за 4-ти март - нали смених ЖК, та и термина смениха, не знам дали трябва да ме местиш на първа страничка, но може би ше трябва, че вече нали така ме водят...

glafira, аз съм винаги на входа откъм крановете (не от към Мария Луиза). Вратата отварят в 10 ч., но отивам малко по-рано, че нали съм недоскив и бързам да съм от първите и да седна близо до "телевизора".

Мечо Пуух, аз имам подобен случай с изтръпване на едната ръка: първо беше само при спане, но вече имам болки през деня и утре ще питам лекаря.

За лекциите да кажа, че ако някой ги желае, а не е давал e-mail до момента, нека го направи на ЛС към мен.

Искам да замоля мамите "с очила", които вече са минали през очен лекар за консултация през бременността, да споделят какво точно пише в листа им като "извод". На мен ми написаха нещо, за което предполагам, че е препоръка за секцио, ама е доста йезуитски казано  newsm78 Е, утре ще разбера, ама докторът не е от най-приказливите, та ми се щеше да знам преди да ида.

И в тази връзка да питам мамите с определена дата за планово секцио две неща:
1) Всички ли са с уговорка (избор на екип)?
2) Горе-долу за колко дни преди термина се насрочва датата?

СОФИЙСКА СРЕЩА: 24.01.2009 г. - събота - 13 ч.- АКО ИСКАТЕ - 25.01.2009 г. - неделя, пак 13 ч. - КАЗВАЙТЕ ЗА ДЕНЯ!!!
1) зелено човече
2) Elg
3) vily_st --> може да направи резервация в Мистър Пица, адресът (до НДК) е: ул. Неофит Рилски 44
4) vily_st - приятелка
5) zori_tv
6) Elwing
7) rossykv
8 ) ? rossykv - половинка
9) Айрис
10) dobro_nastroenie
11) ? veselina_s_p
12) ? sia
13) Tony_st - НЕДЕЛЯ
14) Tony_st - половинка - НЕДЕЛЯ
15) ? Polly-Wolly - НЕДЕЛЯ
16) zori_tv
17) zori_tv - приятелка

# 228
  • Мнения: 422
Здравейте!
Как ви завиждам на тези с ранните дати да знаете. Така ми се иска да минава бързо времето. Писна ми вече с това гадене и повръщане - вчера направо щях да умра.

glafira   моля те дай повече информация за раждането във Вита.

# 229
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Зеленко, при мен като извод пише "Няма офталмологиччни показания за оперативно раждане", а отгоре са написани резултатите от прегледа. Не ти ли обясниха защо препоръчват секцио?

# 230
  • Мнения: 700
Здравейте мамички.  Hug Hug Hug
Ще ме прощавате, ама няма да ви чета. Да кажа набързо за престоя в болницата. Първо да кажа, че не съм била много зле, даже напротив.
В сряда вече много ме боляха ъбреците и коремчето ниско. Пиех си хаповете 3х2 магнерот и 3 х2 но шпа, ама..нищо...По едно време вече не издържах и се обадих на докито. Тя ми каза да ходя направо в ТК, за да не се мотам първо да ходя до кабинета и и после в болницата и дори да си взема нещата за оставане. Аз реших да не предизвиквам съдбата и нищо не си взех, ама тя съдбата ма си беше решила...Отидох, прегледаха ме, запис на тоновете. Бъбреците още докато ми мереха тоновете минаха и коремчето също. Имах обаче температура 37.5 и тоновете на бебето бяха тахикардични, вероятно защото моят пулс беше ускорен и бях притеснена. Решиха да ме оставят за наблюдение и така 5 дни. Биеха ми но шпа и отделно антибиотик венозно, защото решиха, че имам бъбречна инфекция. Изследванията излязоха и всичко си беше в норма, спряха ми антибиотика и предпоследния ден и но шпа-то. Добре съм, в четвъртък съм при докито, ще коментираме там. Отношението в ТК беше нормално, е, имаше и сърдити лелки, ама тях май навсякъде ги има. Бавно ми мина и се подтисках. Имаше гадни случай, аборти на момичета от стаята и такива неща. Дано сега всичко с всички ни бъде наред и като му дойде времето да сме силни и да се радваме на здрави бебенца.
Отивам да хапна нещо нормално... #Crazy
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 231
  • Мнения: 4
Здравейте мами Simple Smile
оки4 много ми харесва кошарката,честито!Ние се колебаехме между нея и  един друг модел на джордани- розово и зелено, но второто надделя, защото стаята на бебка я направихме в тези 2 цвята.

# 232
  • Мнения: 481
Привет!
Ех, и аз облазявам тези с по-ранния термин, вече сте официлно в майчинство...а аз ще почакам още. Ще ми се да си взема отпуска за 2008г и по-ранко да изляза, ама като се чувствам добре какво да им обясня на шефовете незнам  newsm78

Честито и на тези с дати за секциото   bouquet. Май другия месец ще си имаме вече бебета  Hug

Есме - аз лично залагам на марки Чико и Авент за стерилизатор, помпа за кърма, шишета и т.н. Всъщност вече имам всичко само на Авент, но чико са по-евтинки, та мисля че и те стават. Peace Някак не смея да си купя за 10-13лв. все пак има значение качеството и марката, според мен.

Кикоимери - радвам се че пишеш и си добре Hug

Зеленко - мерси за много подробните лекции  bouquet

Катя78 - все по-рядко пишеш. Ще ходиш ли на лекцията на 26 януари в К2?

Момичета, тая прекрасна оранжева рокличка дето сте я пуснали в албумчето
- някой има ли подробно описание на моделчето - как се плете? Аз като изляза в болнични, и без  това ще имам много време, да взема нещичко да оплета....

# 233
  • Мнения: 4 428
Здравейте, момичета  Grinning

Гледам вече всички се зареждат с по-сериозни покупки  Grinning
Оки4, много ви е хубава кошарата  Peace
И ние ще си донесем складираното легло тази събота и неделя  Grinning

Нагаина, за накрайника за прахосмукачка, ето това е
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=74_80&products_id=1960
Слага се единия край на прахосмукачката и на най-слабото издърпва всичко - не ти задни, не ти предни сополи  Laughing  Peace
Аз съм много доволна /щерката не чак толкова, но няма как  Laughing/

От днес Маги пак е на ясли и аз съм фрий цял ден  Crazy Ходих до офиса да си занеса болничния и минах през новия магазин на Малечко. Близо е до офиса ни. Окончателно реших, че ще си взема тяхната поставка за повиване  Peace Много са хубави страничните контейнерчета на козметика и т.н.

Сега отивам да ям, че нищо не съм яла до сега и вече ми пристъргва яко  Laughing

# 234
  • Мнения: 1 187
Оф аз събота и неделя умрях от болки в таза и краката/какво е това разширение незнам,ама все едно мамут ще раждам  ooooh!/ Нощем ме хваща безсънието,спя до 3-4-5 и до там.Отделно половинката хърка ужасно и вече не го и будя да се обърне,и въздух не ми стига като лежа,опитвам се да спя полу-легнала,предимно по гръб,защото бебка е абсолютно против да се завъртя на някоя страна.. Tired Абе кеф от всякъде,но се надявам да дочакам деветия м/на РД на мъжа ми влизам  Wink/А от вчера официално в 8-мия,малей.. Crazy Гледам добра група сме заформили за 18-ти,но аз си мисля,че ще родя някъде до 10-ти,незнам защо. Rolling Eyes

kikoimeri дано нямаш повече такива оплаквания,почивай си повечко! Peace

oki4,много ми хареса кошарката ви-и аз търся нещо в неутрален цвят,или поне да не е розово! ooooh! Засега съм се спряла на една в кафяво и червено,с гриф и повивалник-от Пигис.Би ли споделила тази от къде я взехте?

Зеленко аз и ДумА също сме при Гергов утре/имам час за 12:30/,после ще се разходим до Штъркела,ако ти е удобен часа пиши едно лс. Peace

На въпросите ти:
1.Споменах на док,че искам той да ми води раждането но каза,че преди 34г.с няма смисъл да коментираме подробности/знаеш,в последния момент може бебето да застане седалищно и.т.н/
2.И аз това го питах,каза около 2 седмици /то и като се замислиш,датата за секцио е добре да бъде най-близката до термин  Wink/ ама знам ли,всичко се случва,вкл.и много раждания в този период и липса на свободен ВИП примерно.

Белла готова съм с линковете/около 20/ще ти ги пусна на лс. Peace

Eто нещо,подходящо за сега:

http://www.bazarbg.com/migera/faq.htm

http://www.bebe.bg/Rajdane/mitove_i_istini.htm

# 235
  • Мнения: 4
Зелено човече, мерси за лекциите Simple Smile и може да ме пишеш и мен за срещата на 24ти, ще дойдем с една приятелка и тя чака бебе през март.

# 236
  • София
  • Мнения: 211
Здравейте милички,
Cvetka, честито ти официално излизане по майчинство! Слънце, и на теб! Elwing, и на теб! И на всички други, които пропускам...
Elg, честита ти баня!
Scintillia, добре дошла, и аз съм с термин 18ти. Simple Smile Може да се засечем в болницата, ти в коя си решила?
Радвам се, че Zora* и Мери са по-добре!  Hug
Зеленко, благодаря за лекциите!
Даниелка,  Hug
Бодливка, мерси за линковете!
Хубав ден!

# 237
  • Мнения: 980
Привет и от нас с Мопси  Hug

Днес трябваше да съм на ЖК. Станах по тъмно, душ, красоти - нали сакън отивам на док, а той ми е един младичък и хубавееец  Flutter  Половинчо ме закара и ме скъса от бъзик, че съм го съмнявала с този лекар- много задушевно сме си били бъбрили с него по телефона  Blush Та, отивам и док го няма, нямало да идва днес и часовете били отменени. Ейййй, имат ми телефона бе! Да бяха казали  #Cussing out

Мерси за отговорите за физ. разтвор. Сега се сетих, че на Яни й слагах такова в нослето вечер, профилактично и после евентуално с клечка за уши допочиствах. На първата хрема минахме на Стеримар и досега сме си на него като се наложи.  Peace
физиологичният разтвор служи вместо капки за нос
Не е точно така. Физиологичния разтвор само прави секрета в носа течен, за да може да се изтегли с помпичка или накрайник за прахосмукачка  Peace
Какво за Бога е накрайник за прахосмукачка Shocked
Бога ми, и аз искам да знам!  smile3506 Joy
Оппааа, видях.... за такова не бях чувала  Thinking

Зори, все се чудя защо използваш толкова много удивителни в постовете си  Laughing
За да подчертае чувствата! Аз одебелявам и пиша с курсив като ме удари хормона  newsm03

Някой питаше за болки долу вдясно. Аз си ги имам от сума време. Наблюдавам ги да не се обострят, че нали рискът от апендисит... ама засега нямам проблеми.
Мънки, мен ме боли долу централно. Ще ме скъса. И аз си мечтая да приключи цялата история и благородно им завиждам на мамите от началото на март. Започнаха да ми се подуват ръцете, понякога и глезените. Спомням си като се роди Яни и 5 дена след това ми спаднаха глезените, аз се разревах от щастие и звъннах на мъжлето да се изфукам, че имам глезени  Mr. Green

smile3521  Аз се оприличвам на ръгбист   smile3532
аз ходя важно и бавно като едра гъска, въртя си дупето, а коремчето ми се подрусва  smile3532

# 238
  • Мнения: 105
Здравейте!
Зеленко, мерси за лекциите Simple Smile Аз миналата седмица минах на очен, за първи път ми правиха този преглед на ретините.  На едното око ми откриха някакви проблемни зони, пише, че са за наблюдение и евентуално ЛК, на другото не. Заключението е: С оглед състоянието на ретината на ДО препоръчвам оперативно родоразрешение.
Мечо Пух, и на мен ръцете ужасно ми изтръпват, даже и през деня, а и пръстите са ми подути. С краката нямам проблеми (крампи и оттичане). Пия по 1табл. желязо на ден и 3*2 Магне В6.
Има дни когато бебка е по-активна и има дни когато кротува.
Честито на мамите, които са вече в майчинство.
А забравих да кажа, че според мъжа ми аз ходя и се клатя като патка.

# 239
  • Мнения: 5
Привет Мами, как сте? Hug
Зеленко, реших да пиша за дата за срещата ни, тъй, като се чувствам длъжна след поредните риторични въпроси, които си задаваш без отговор във форума, за мен по удобна ще бъде дата 25.01. хайде този път да се срещаме в центъра, Мистър Пица е добро предложение мисля, ако  Vili_st направи резервации ще е добре. Мерси за лекциите!
Аз утре ще ходя да давам кръв за изследвания,притеснено ми е, тъй, като пълна кръвна картина правих последно края на октомври, нещо от тогава се замотах, дано хемоглобина е добре, тогава беше 136, но нещо в последно време, рядко но понякога ми става много горещо и ми се замайва главата, незнам може и да е от ниското кръвно горе долу съм с 90/60 а и месо хич не хапвам. Дано всичко да е наред, хич не обичам да давам кръв, а и ще ме изследват за СПИН и кръвна група - чак сега, СПИН казаха, че е по желание само, а кръвната група я знам, имам я в епикриза записана, тъй, като съм оперирана два пъти, но нещо не признават официалността на документа и сега отново ще ме бодат, тъпа работа, дано сега получа вече  официален документ.
За момента това  е, което се сещам, направо като слушам, че вече скоростно пазарувате и аз
едвам издържам, но началото на февруари почвам  и аз.
Лек ден и много усмивки! Laughing

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 15:05 от dobro_nastroenie

Общи условия

Активация на акаунт