"Много мина, мъничко остана, през МАРТ да стана мама!

  • 14 247
  • 296
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 170
Честит Имен Ден на празнуващите  bouquet !

Ivema, аз не съм ползвала подплънки за многократна употреба, но не съм чувала добри отзиви за тях Rolling Eyes . Порови малко във форума, може и да има темичка с повече отзиви Peace
Зелено човече, хайде и аз да си кажа Mr. Green :
1. Явно само на мен не ми стигат пелните Crazy . Ползвах ги за какво ли не, перях ги много на често и ми вървяха като носни кърпички. Та от вид имах десетина Whistling
2. Ръкавички не му слагах. Опитах, но много си ядеше ръцете, респ. ръкавичките и реших, че няма никакъв смисъл от тях (само да ги плюнчи... Tired ). Незнам дали, обаче не е от значение това, че е лятно бебе. Може би в хладните дни ще са нужни. В този ред на мисли, ако и това бебе си яде ръцете минимум 4 ще трябват.
3. Аз ще ползвам обувчици от Боби и племенницата Rolling Eyes
4. Не ползвам тази козметика и не съм се заглеждала специално, но мисля, че във всяка що-годе добре заредена аптека можеш да я намериш Peace

veroniki, разгледах албума с творенията ви. Страхотни са! В някой от подфорумите ли черпиш идеи или си ти идва отвътре (дано е първото, защото няма да имам шанс Mr. Green )?

# 106
  • Мнения: 151
Честит имен ден на празнуващите и от мен:)   bouquet  bouquet  bouquet

# 107
  • Мнения: 10 034
Добро утро!
Черпя с тема с линкове за упражнения на тазовото дъно. Grinning
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=363562.0

# 108
  • Мнения: 69
poli24 и аз този комплект гледах,но се отказах,защото не пише къде е произведено-примерно китай,но това не ми е оправдание,иначе цената си заслужава,дано да се окаже добра покупка който си го купи.

Добро Утро на всички Flutter още гледам като извънземно,днес доста си поспах,дано и вие да сте се наспали

Честити имен ден на всички именници да си носят името със здраве Hug

# 109
  • Варна
  • Мнения: 38
Здравейте! Отдавна не съм писала, но бяхме на почивка в Сандански през първата половина на месеца (където прекарахме страхотно - починахме си, разгледахме доста забележителности в района и се нарадвахме на снега). Сега съм отново във Варна и вече се ориентирам към покупки за бебка. Странното е, че вече съм отгледала едно бебе, а нямам почти нищо, което мога да ползвам, освен малко дрешки (по-голямата част са ми захабени от превареното олио, с което мажех каката). Всичко раздадох на приятелки, просто ми се струваше толкова далеч момента, когато ще се реша на второ дете, а всъщност времето мина ужасно бързо (Криси е вече на 4 и половина). И аз като Никита мисля да се съсредоточа върху основните неща - количка, комплект за изписване, козметика и т.н, а всичко останло може да се набави в движение (с първото дете ползвах най-обикновена помпа, която мъжът ми донесе в болницата, нямах стерилизатор и ползвах йенски съд в микровълновата, не ми се налагаше да ползвам шише за АМ, въобще минах без доста екстри и сега ще изчакам, за да видя от какво ще имам реално нужда).
Виждам, че софийските мами често си организират сбирки - а как стои въпроса с варненските бремелинки?
Поздрави на всички!

# 110
  • Мнения: 107
poli24 още ли го има този сет,аз се чудех за него миналия месец! Тогава беше на промоция!  Ама щом още го има май ще го взема,че цената ме устройва!

# 111
  • Мнения: 361
здравейте мамчета,
Честит Имен Ден на всички празнуващи- да сте живи и здрави и с гордост да си носите името.
Честит имен ден на Тони- да си все така лъчезарна, обичана жена и прекрасна мама.   bouquet

Добро настроение- извинявай, но не бях 100 % сигурна че ти го каза и затова не казах име. Надявам се, че не се сърдиш.  Hug
Иначе такъв списък ще е много необходим. Смятам утре като ходим по магазините да търся такъв.
Ние излизаме с таткото за аксесоари за банята Rolling Eyes до довечера ще имам течаща топла вода вкъщи- леле не мога да повярвам.Лек и усмихнат ден и много  Hug

# 112
  • Мнения: 28
Жалко че нямам карта на метро,защото ми се искаше да погледна този сет,а ми иска номер на картата

# 113
  • Мнения: 4 428
Добро утро, момичета  Grinning

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ПРАЗНУВАЩИТЕ! И нашият кум днес има имен ден  Grinning

Зеленко, да си кажа и аз по твоите въпроси  Grinning
Пелени ползах един комплект. Макар, че на мен ми ги даде мйка ми и бяха малко повече от един. Ползвахме ги основно за прегледа при педи. И лятото, когато е супер топло я завивах с пелана.
Ръкавички - 1-2бр. са достатъчни. Аз на практика нашите не ги ползвах.
Подплънките си вървят. Особено в началото, докато се регулира кърмата. Случвало се е и по 5бр на ден да сменям. А, като се има предвид, че в кутията са 10-15бр и струва 7-10лв  Money През ден си купуваш нова кутия. Ама това е инфо от тогава. Сега още ен съм стигнала по подплънките да ги гледам.
Обувчиците определено е хубаво да са нови  Peace Крачетата са много податливи на изкривявания. Важно е обувките до към 5-6год да са нови, хубави кожи, подметки и т.н. За да не се деформира крачето. Аз на Маги й взимам кажи-речи по 1-2 чифта обувки на сезон. Те толкова бързо ги израстват. Хубавите обувки не са под 40-50лв. Зависи от сезона. Все ще можем да отделим 50-100лв за два чифта читави обувки за цял сезон. Маги вече дори съумява да изкара и два сезона  Peace
Аз СебаМед си намирам много лесно. Има я във всяка квартална аптека при нас  Rolling Eyes Е, по-голяма. Но те май повечето са от по-голямия тип тук  Rolling Eyes

А за деня на срещата, някой беше споменал, че ще му е по-удобно в неделя. Така, че ако искате да е за неделя  Peace
А за мястото не решихме ли последно да е Мистър Пица на НДК  newsm78

Като стана дума за Метро, там памперсите определено са по-евтини. Аз дето го взех този пакет на Памперс от Кауфланд /където уж е евтино/ и то на промоция, беше о/о 28лв. Вчера проверихме в Метро и Памперс 2-ка са 25 и нещо  Peace

Хайде аз отивам да готвя. Днес ще посрещаме родата в новия апартамент и е ужас  ooooh! Ама кво д ги правя, като всеки пита как е и иска да дойде да види. Така поне идват на веднъж да видят и стига им толкова  Mr. Green

# 114
  • София
  • Мнения: 5 795
Честит имен ден на всички празнуващи и специално на Тони-ст! Много здраве, любов и най-хубавия дар през март!  Simple Smile Heart Eyes

nereneia , наистина има книги в нета, но аз лично предпочитам старомодния начин  Blush А и обичам да си чета в леглото Crazy
Зеленото, аз подплънки не съм плозвала, защото нищо не ми течеше спонтанно (това май го писах вече Blush)  Rolling Eyes 1. Пеленки на мен ми стигнаха един комплект - по 5 май бяха - бархетни и тензухени. Като имаш предвид, че си бях взела и няколко памучни, по-хубави на Азис и ползвах тях също - за в коша за кола, и на други места, където се налагаше да постилам нещо под него. Бархетните ми бяха за къщна употреба  Crazy , а тензухените почти не съм ползвала  Rolling Eyes
2. Ръкавички му бяха нужни на Малчо в родилния, защото се роди с огромни нокти и се беше изподрал, вкъщи му ги резнах и май не сме слагали много ръкавички. Но си имах няколко чифта. Те и без това ги слагат в много комплекти, като пълнеж.  Crazy
3. Ако са такива, с които не се ходи - бих ги ползвала, аз сега си имам от баткото и смятам да ги слагам  Peace
4. Виждала съм и по аптеките в Люлин, но близо да нас, които са. Сигурно и около вас ще има.
poli24 още ли го има този сет,аз се чудех за него миналия месец! Тогава беше на промоция!  Ама щом още го има май ще го взема,че цената ме устройва!
има го да, видях го в каталога им  Peace не звучи зле и аз се замислях също, че нямам бебефон, залъгалката-терморетър с баткото ме бише много полезна също, дори само заради тях си заслужава. Само дето не знам фирмата дали е читава  Rolling Eyes
Нещо не се сещам - къде е този Мистър Пица?  Blush Иначе НДК е ок, неделя също Peace

# 115
  • Мнения: 107
То наща фирма неработи от 2г.,но щом имаш карта от нмовите,не ги барка дали фирмата ти работи или не!

# 116
  • Мнения: 0
 Привет и от мен.Да се включа и аз по днешните въпроси.

 Първо да кажа чеаз си купих от тези комплекти от метро.Фирмата е немска.Доказателство за което беше книжката вътре която имаше превод само на немски английски и италиански. Отзиви лични обаче все още нямам Joy

 За козметиката знам че Себа Мед я има на всякъде, но нищо немога да кажа за нея. Аз ще съм на Джонсън ама не от този боклук дето го продават в Бг. Просто познат ми я прати от англия.

 За обувките съм на същото мнение.Трябва да са нови с изключение на тези бебешките.

 И за памперсите установено е че в Метро са наистина най евтини.

 

# 117
  • София
  • Мнения: 263
Днес ще ходим за кошара в Пигис, но ако вие имате
някакви идеи за магазини където да погледнем също, моля, споделете ги до 3:30 h.  Laughing
Нещо взе да ме обхваща паника дали ще намерим хубава. хубава за мен означава някакъв по-неутрален цвят.
Мерси  много предварително Hug
Козметика на Веледа никой не е споменал. Аз нещо много клоня към тях, защото е органчна козметика и поне в началото защото е по-скъпичка май е хубаво...http://bebe.to/Kozmetika/kozmetika.html
(А можете ли да ми кажете как се прави това, вместо да слагам адреса на линка за www да напиша" вижте ето тук" и да отвори адреса...)

# 118
  • Мнения: 4 428
Оки4а, аз бих ти предложила да отидете и до Хиполенд. Там има кошари, колички, кошници, играчки, неща на Авент, Канпол и още някви, но не помня какви бяха. Дрешките са малко. Поне в този в Гео Милев. Доколкото знам този в Люлин е доста по-голям.
В Джъмбо също има интересни неща. Там може да се намери най-вече дрешки на по-добри цени и все пак сладурски. Неща за банята - корито, хавлийки и т.н. Има и принадлежности на бременни и бебета - ножички, помпи зъ кърма, шишета, биби, козметика. Но са на някаква си тяхна марка и аз не бих ги ползвала за новородено. Там също има кошари и играчки. Има и столчета за кола, чанти за колки хубави, лигавници, чашки, чинийки и всякакви подобни.
В Комсед /близо е до Джъмбо/ също има един етаж за бебешки неща. Аз от там си взех възглавницата за кърмене. Там има и по-евнити но и по-скъпи марки. Макар, че като цяло цените са им средни. Имат много неща от дрешките на АЗИЗ бебе. Имат и цял етаж с играчки. Всъщност това им е основното - играчките.
За сега се сещам за тези с по-нормални цени и повече неща.
Иначе много хубави неща има и в Мадъркеър, Премама, Малечко /за някои неща/

Аз Веледа съм виждала в една от нашите аптеки. На мен ми се видя по-евтина от СебаМед  newsm78 Но това не е основното. Аз все пак мисля да си остана на СебаМед за началото  Peace

# 119
  • София
  • Мнения: 263
 Crazy ООО, супер, не знаех, че има Хиполенд и в Люлин, а ние точно натам ще ходим.Мерси много!!!
А в Джъмбо, качествени ли са нещата? Знам че за играчки става, но другите неща?

Общи условия

Активация на акаунт