Бръснене преди секцио?

  • 21 760
  • 95
  •   1
Отговори
# 75
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ако бременността ти не е проблемна и не ти е за сефте не виждам причина да не си направиш. Ако се притесняваш нещо - питай гинеколога си!

# 76
  • Русе
  • Мнения: 86
Въпреки, че раждах нормално и се бях обръснала 30 минути преди това, акушерката ме обръсна с металното си старо ножче, на сухо до пъпа. Направи ме на решето.

# 77
  • Мнения: 1 080
И аз мисля, че ак онямаш проблеми не би трябвало да е проблем да отидеш на козметик. Но все пак - това може да предизвика контракции - затова най - добре се обади на лекаря си, които ти следи бременността.

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Момичета, не знам дали съм за тук с въпроса си, но не исках да бързам да пускам нова тема.
На мен ми е още рано да мисля за това (в 5тия месец съм), но от няколко дни ме е обхванала една паника за раждането. Да ми се чуди човек.  Embarassed Имам обърната матка (което не знам какво значи), но можело да се наложи секцио (а аз съм твърдо против). Искам всичко да стане нормално, но все пак не зависи от мен. И ме завладяват едни сънища.... няма да се впускам в подробности
Както и да е. Изчетох ви коментарите и разбрах, че трябва да съм изцяло избръсната (първо раждане ще ми е  Embarassed). До сега не съм пробвала да го направя вкъщи. Бих искала да ми дадете някой съвет, защото моята кожа ужасно се възпалява, появяват се подкожни косъмчета и гнойни пъпчици. Мисля да си купя ел. бръсначка. Или да пробвам с някой крем. Ако някой има опит с тези неща може ли да ми даде съвет какъв крем за тези места да търся или каква бръсначка? Има разни с приставки, с малки глави, с големи....
Благодаря на всички, които дадат съвет и съжалявам за леко глупавите въпроси.  Embarassed

# 79
  • София
  • Мнения: 2 508
Абе, аз пробвах с крем и въпреки че беше планово секцио, се отказах, защото ставаше ужасно бавно и неефективно. Бръснеш се и това е, пъпките ще ги изтърпиш... Трябва да е абсолютно гладко. Като ти дойде до главата, не ти се струва толкова ужасно, честно.

# 80
  • Мнения: 3 294
ashley777 мила , мисля че няма да успееш да се избръснеш сама когато дойде момента да раждаш , предвид големия корем който ще имаш тогава... на мен сега вече ми е невъзможно , а за деветия месец не ми се мисли  Mr. Green

# 81
  • София
  • Мнения: 12 554
Ако някой има опит с тези неща може ли да ми даде съвет какъв крем за тези места да търся или каква бръсначка?

Има си дамски бръсначки. Във почти всеки магазин и парфюмерия. Иначе - бръсненето с крем за бръснене или сапун.

# 82
  • София
  • Мнения: 2 508
ashley777 мила , мисля че няма да успееш да се избръснеш сама когато дойде момента да раждаш , предвид големия корем който ще имаш тогава... на мен сега вече ми е невъзможно , а за деветия месец не ми се мисли  Mr. Green

Аз успях! Peace

Само малки участъци пропуснах, но акушерката ме довърши! hahaha

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз смятам, че е по-добре сама да го направиш. Аз лично се бях обръснала сама напълно, така че не мога да кажа докъде. Не ми пречеше корема, въпреки че бях с близнаци и по-голям корем от моя нямаше  Laughing Но аз го правя това от години та съм свикнала. Но имай предвид че ползват една самобръсначка за много жени и бръснат само с вода и то студена. Ако не можеш сама поне си носи собствена самобръсначка.

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Благодаря за отговорите. Наистина не знам с колко голям корем ще съм, но поне сега да пробвам. А и малко се притеснявам някой друг да го направи вместо мен (дори и мъжа  Embarassed). Но едва ли ще мисля толкова като наближи момента. Просто искам да съм снабдена с всичко възможно и да пробвам, за да видя кое как ще ми се отрази. Ще потърся някакъв крем и самобръсначка ще си купя.  Grinning

# 85
  • София
  • Мнения: 2 508
За самобръсначка ти препоръчвам Жилет Venus:

# 86
  • Мнения: 431
Не е чак толкова трудно да се избръснеш сама.
Аз действах "по памет",а накрая си помогнах с огледалце,което сложих на земята-перфектно беше  Peace
Аз живеех с мисълта за вагинално раждане и затова се постарах,но дори да знаех,че ми предстои секцио,пак щях да се обезкосмя изцяло-за всеки случай  Simple Smile.

# 87
  • София
  • Мнения: 12 554
А и малко се притеснявам някой друг да го направи вместо мен (дори и мъжа  Embarassed).

Е, не е нещо дето да не го е виждал  hahaha

# 88
  • Мнения: 46 572
... Бих искала да ми дадете някой съвет, защото моята кожа ужасно се възпалява, появяват се подкожни косъмчета и гнойни пъпчици ...

Нормално е, при повечето така се получава, затова в другите държави не бръснат, а ако се наложи епизиотомия, минават ниско с машинка чак тогава, защото на прясна рана само пробивне на косъм липсва, но все пак живеем в България, всичко е обратно тук  Laughing

# 89
  • Мнения: 1 817
Аз сама я свърших тази работа, с помоща на мъжо. Ползвах депелатоар /ароматизиран/

Общи условия

Активация на акаунт