образът на мъжа в рекламата

  • 2 693
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 300
Мен пък ме кефи онзи, в рекламата на някой от мобилните оператори. Песничката от Женени с деца и гаджето му му сервира една чиния - огромна- в която има две три малки парченца, заобиколени с линийка горчица. А човека с поглед търси тройка кюфтета с картофи, то си му личи  Laughing

# 16
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Не е баш така. Ами костюмарите, с тънките усмивчици, качващи се на новите си коли, направили си застрахвчици за всички случаи. Посетители на нощни клубове и катерачи на планини, за да си изпият заветното питие.  По пощадени ми се струват.

# 17
  • Мнения: 740
В коя графа да сложа онзи смел щастливец, който успя сал с едно Маги сам да опържи кюфтета?
С толкова ентусиазъм го направи ...

# 18
  • Мнения: X
В коя графа да сложа онзи смел щастливец, който успя сал с едно Маги сам да опържи кюфтета?
С толкова ентусиазъм го направи ...
В графа: будала и пръв приятел на човека, в пълен разрез със всички напарфюмясани метросексуални мачовци.

# 19
  • Мнения: 24
Образът на мъжа в рекламата бил клиширан типаж?!...Я се огледайте (не във вашите мъже, естествено, те са изключение) - не са ли мъжете наоколо също клиширани типажи?

Аз поне не си кривя душата и си ги признавам, че аз съм такъв.

# 20
  • Мнения: X
Селтакис, може би зависи доколко познаваш самия човек и доколко желаеш да го опознаеш. Все пак си мисля, че хората са уникални и интересни един другиму докато не са се разкрили напълно. Ти си признаваш, защото явно твърде подробно си се опознал.
Аз си признавам, че доста често си омръзвам, а после се сърдя, когато на другите им писне от мен.

# 21
  • Мнения: 4 300
Е, естествено е рекламата да показва хората едностранно, да вземе някаква характерна черта и да се развият около нея нещата. Много народ си хвърля чорапите до кревата, но съм се омъжила за един от тях и не ми е все едно кой от всичките ( това образно казано де, щото Милото не си ги хвърля). Няма как реклама да покаже дълбочината на характера:)

# 22
  • Мнения: 24
Ъъъъ...я пак! Аз съм як и прост, разговорът навлиза в сфери над моето ниво. Но май ставаше дума за реклами, не за опознаване и омръзване. Клишираните типажи са салатката с ракийката пред телевизора, интелектуалеца с очилцата тип "Уди Алън", леко пълничките глуповати мъже, седящи на пейка, коментиращи депозити, мъжът в рибарска шапка и въдица, който е ходил по "чуждо", несръчният мухльо в кухнята, коравото брадясало копеле, което пие кафе от канче на зазоряване (тая почти я бях забравил, нали вече забраниха реклама на цигари), някъв смешник с мускули и пура, който рекламира внасяните от самия него боклуци и хранителни добавки...все образи и клишета. Огледайте се - те са наоколо и на живо са същите. И не ми говорете за нюанси.

# 23
  • Мнения: 984
Аз искам да попитам защо рибката и кучето от рекламите на Германос и кво беше са мъжки?  Mr. Green

Мъжът, както и жената, полът изобщо са за продан. Всичко /всичко!/ за продан е девизът на рекламата. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 270
Безобразен! Той е дебееел...

# 25
  • Мнения: 2 111
И се чудя на някой реклами агенции как сътворяват такива пародии.

То не са само агенциите за бой, ами много често и клиентите. Щото понякога агенцията твори простотии неземни не само със съгласието, но и по изричното настояване на драгия рекламодател.

# 26
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Ааа най-симпатичен ми е Митето, който от малък готова кайма не яде  hahaha

# 27
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз съм луда по онзи от рекламата на Хайнекен, дето прави бар на Марс Joy Нема такъв пич просто Crazy За него и бира пропивам Heart Eyes

# 28
  • Мнения: X
Ъъъъ...я пак! Аз съм як и прост, разговорът навлиза в сфери над моето ниво. Но май ставаше дума за реклами, не за опознаване и омръзване. Клишираните типажи са салатката с ракийката пред телевизора, интелектуалеца с очилцата тип "Уди Алън", леко пълничките глуповати мъже, седящи на пейка, коментиращи депозити, мъжът в рибарска шапка и въдица, който е ходил по "чуждо", несръчният мухльо в кухнята, коравото брадясало копеле, което пие кафе от канче на зазоряване (тая почти я бях забравил, нали вече забраниха реклама на цигари), някъв смешник с мускули и пура, който рекламира внасяните от самия него боклуци и хранителни добавки...все образи и клишета. Огледайте се - те са наоколо и на живо са същите. И не ми говорете за нюанси.
Същите са, тези, които са част от пейзажа. Ако ги разглеждаш като отделни портрети, от клишета стават характери- доста сложни, ама хайде няма повече да се отплесвам. В рекламата всичко е или прекалено просто, или твърде сложно. Тръгва се от някаква драма, примерно мръсни чорапи или пърхут и някак бързо с отстраняването им, се постига пълно щастие. Аз ежедневно срещам всякакви мъже с пърхут и най-вероятно миришещи крака, обаче си мисля, че те изобщо и не подозират, че това е най-голямото нещастие в живота им. Никой не е чак толкова елементарен, обаче пък никой не е казал, че рекламата трябва да е отражение на действителността едно към едно, и ако някой не се разпознава в някой от насажданите образи, мисля, че това е напълно в реда на нещата. Мдаа, май съвсем се оУях. Laughing

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 11:06 от Анонимен

# 29
  • Мнения: 25 620
Мен пък ме кефи онзи, в рекламата на някой от мобилните оператори. Песничката от Женени с деца и гаджето му му сервира една чиния - огромна- в която има две три малки парченца, заобиколени с линийка горчица. А човека с поглед търси тройка кюфтета с картофи, то си му личи  Laughing

Аааа, тази я познавам, от форума е. Пише в КМ.  Peace
А той пише в ДиС анонимно, защото ѝ изневерява с леля Мария Бонукса.  Tired

Общи условия

Активация на акаунт