Моля прочетете и помогнете

  • 25 418
  • 226
  •   1
Отговори
# 195
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Относно болните деца в градините - родители, направо ме изумявате - трябва да знаете няколко неща преди да си пуснете болно детето на градина - МОЖЕ ДА ЗАРАЗИ ДРУГИТЕ ДЕЦА, МОЖЕ ДА СЕ ЗАДЪЛБОЧИ ВСЯКА ЕДНА НАСТИНКА И ПОСЛЕ ЛЕЧЕНИЕТО И ПО-ДЪЛГО И ПО-ТРУДНО, ПОСТАВЕТЕ СЕ НА МЯСТОТО НА ДРУГИТЕ РОДИТЕЛИ. Ясно е, че на всеки му е трудно да отъства от работа, но би трябвало децата да си ви приоритет. И не обвинявайте жената, вие като се обадите, че детето ви е болно и няма да ходи на градина започвате ли да коментирате със сестрата и да давате диагноза?! Майката веднага ли е разбрала какви са съмненията на докторите за заболяването на Илиян?! Замислете се!


А интересно ми е дали такива пишат тук, които си пускат болни децата.

# 196
  • Мнения: 4 150
Ако някое детет в градината е zараzило Илиян,трябва и всички останали да са като него сега.
Не мислите ли,че по таzи логика и лелките са носители на какво ли не,самите родители на болни деца,които ги вzимат всеки ден.Веригата не може да се прекьсне и покаzва,че "zараzата" е станала по друг начин.
Едно дете може да "мьти" латентно или в инкубационен период неЩо,родителите му да не zнаят и да го пускат на градина.Така,че може да има такива родители и те са невинни.

ВьzмуЩавам се от днеШната медицината...няма представа от ниЩо.
Горките деца...
Има ли скенер на главата детето??

# 197
  • Мнения: 18
Всеки белодробно болен от туберкулоза заразява около 5 човека на година, има много фактори които помагат или пречат на заболяването.Ако имунната система падне, ако някой лекар не е проверил БЦЖ белега вероятноста да се заразиш и боледуваш съответно е голяма.Знаете ли че много от нас имат ТБ в кръвта но тя е в латентна форма и при разрив в имунната система той се активира. Вашето изказване че всички деца в групата трябва да са заразени говори че и вие не сте си направил труда да прочетете поне малко за тази болест.Някой е болен от ТБ -белодробна кашля, киха и отделя секрети пълни с ТБ бактерий, в ТУБ от отделенията 50 % от персонала  се разболяват  от болеста в някой етап от живота си  въпреки , че всички са имунизирани!

# 198
  • Мнения: 3 506
Mirela2002, Christian е доктор и едва ли можеш да му кажеш нещо за туберкулозата, което да не знае. Дори в момента да не си в състояние да помислиш върху логиката в написаното по-горе, можеш да се възползваш от предложението му да погледне скенера на детето. Аз със сигурност не бих изпуснала възможността да чуя едно по-различно мнение от това на 'светилото', което е дълбоко убедено, че прави най-доброто за детето ми, като го връзва за леглото и не ме пуска при него Peace

# 199
Незнам дали тук пишат родители, които си водят децата болни на градина, аз не съм от тях. Трудно ми е понякога, но това е положението. Сигурна съм, че има родители, които са много затруднени при взимането на болничен и т.н., но това не мисля че е оправдание. В случая с Илиян никой не може да е сигурен как точно се е заразил, но е факт, че сериозен процент от децата в градините (не само в нашата) или кашлят, или са хремави или ...... И като видя някой с гнойните сополи и като ми кажат, че това било алергия  #Cussing out #2gunfire tantrum bash fight
Моето мнение, че трябва да има лекари в градините и да се прави филтър всяка сутрин, минава се през лекаря и ако няма проблеми се пуска в градината, но това едва ли скоро ще стане.
Знаете ли на какво съм била свидетел - майка си води детето, което е паднало и си е ударило главата (по съвет на сестрата - да се заведе на лекар, имаше рана) и майката попита: Може ли да дойда по-късно, че сега трябва да отида на работа  newsm78 Shocked Да не казвам колко често срещано явление е да си пускат децата с конюктивит - измият му очите сутринта и един час след влизането в градината им се обаждат да си вземат детето, но какво от това.
Има много такива нередности, за които са си виновни родителите, сестрите не са падари, всеки трябва да си носи отговорностите и да се замисли преди да си заведе детето болно на градина.

# 200
  • Мнения: 19 350
Изчетох част от темата и искрено се надявам Илиянчо да се оправи Praynig
Знам какво е да е болно детето ти и да не знаят какво точно му има. Не искам да си помислям какво му е на това детенце самичко там и как издържа системите и абоката. Дано поне отношението на лекарите и обслужващият персонал да е човешко.
Бог да пази децата ни Praynig

# 201
  • Мнения: 2 171
Мирела, как е Илиян?

# 202
  • Мнения: 18
Възстановява се и то учудващо бързо - слава на бога!Диагноза няма(потвърдена,след 33 дни изследвания) и продължителност на лечението неизвестна ....?

# 203
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Чудесни новини, дано скоро се съберете всички заедно у дома!

# 204
  • Мнения: 2 176
Възстановява се и то учудващо бързо - слава на бога!Диагноза няма(потвърдена,след 33 дни изследвания) и продължителност на лечението неизвестна ....?


А с какво го лекуват като няма диагноза?  Shocked

# 205
  • Мнения: 1 485
Чудесна  новина  че  детенцето  се  подобрява.Една  голяма Hugза  цялото  семейство.

# 206
  • Мнения: 2 171
Много се радвам, че Илиян се подобрява Simple Smile. Дано оздравее колкото се може по-бързо и да се прибере вкъщи при семейството си Hug. Надявам се все пак лекарите да успеят да разберат диагнозата и причината за състоянието му Rolling Eyes.

# 207
  • Мнения: 320
и защо смятате , че въпреки психологическия стрес е най-удачна  , едва ли това да плачете цяла нощ е било добре за имунната ви система , която всеки лекар знае че когато си под голям стрес се срива . Аз като дете също съм лекувана в белодробна клиника , на 1год и 4 месеца съм била при приемането си съм била с много висока тенмпература неконтакна , свестила съм се след 24 часа и съм изпаднала в такова състояние че съм отделена от майка си и сама , че след два  дни лекарите са направили изключение и съм била единственото дете с придружител  в отделението лечението ми е продължило месец и до днес имам откъслечни спомени от престоя си там , доста травматични
Не пуснах пост в тази тема за да споря с когото и да е. Изказах мнение, защото съм минала по този път и то неведнъж. Направих го още с цел да успокоя майката на Илиян, като потвърдя, че тази практика не е от вчера. Това е моето мнение и не ангажирам никого с него, както и не ми се иска да се впускам в излишни коментари, ненужни за никого. Най - хубавото от всичко е ето това:
Възстановява се и то учудващо бързо - слава на бога!Диагноза няма(потвърдена,след 33 дни изследвания) и продължителност на лечението неизвестна ....?

Бързо оздравяване на малкия, но силен мъж Илиян!

# 208
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Милена, краен срок има ли тази петиция? Кога е планирано да бъде внесена в Министерство на здравеопазването?
Радвам се, че детето се оправя!

# 209
  • Мнения: 115
Боже, хора току що виждам тази тема и онемях.... та това е пълно безумие- дете и то толкова малко- само без родител сред хора с бели престилки от които всички нас ни е било страх като малки. Аз си спомням , че когато бях на 6 годинки лежах в заразното отделение, тъй като не позволяваха други освен болните да бъдат там, което е резбираемо, но ужаса без мама още го помня. Наистина трябва да се преразгледат правилата в тази болница. Стискам палци детенцето скоро да се прибере и бързо да оздравее.

Общи условия

Активация на акаунт