Какви документи за детски добавки?

  • 18 915
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 007
Тук малко ще се отклоня от темата, но какво излиза - на самотните майки им искат документ, който да доказва, че те са майките на децата си, а на омъжените - не  Shocked

Не съм омъжена, но детето е припознато от баща си и носи неговите имена. Може би затова не са ми искали такъв документ.

Ще използвам темата да попитам - някой получи ли си детските надбавки за този месец и ако да, каква сума са ви превели? newsm78

# 16
  • Мнения: 9 973
На мен ми искаха - акт за раждане, декларация по техен образец за доходите + удостоверения за доходи от двамата родители.
да,а аз съм без брак и само бележка от мен

# 17
  • Варна
  • Мнения: 3 953
А, свидетелство за граждански брак на бракуваните Wink не искаха ли?
Питам, защото останалото го набавих.

# 18
  • София
  • Мнения: 23 098
Здравей!Водя се самотен родител, защото нямам брак с мъжа ми.Искаха ми копие от акта за раждане на детето, служебна бележка за доходите ми за 12 месеца назад, молба-декларация/дадоха ми я от социалното/ и решението за получаване на детски добавки от миналата година, представих и личната си карта. Документ за родствени връзки и за адресна регистрация не са ми искали/ въпреки, че наскоро я сменяхме/, в акта за раждане си пише коя е майката/?!?/.
Въпросната жена се води самотна майка, но си живее с бащата на детето! Разбира се, то е припознато от него. Въпреки това, при изплащането на 250-те лв. за раждане й искаха документ за родствени връзки, та тя сега се притеснява дали пак ще я разкарват да вади такъв документ. Защото мненията дотук са противоречиви - на някои без брак са им искали, на други - не  newsm78
В понеделник ще се опита да си изясни ситуацията на място. Само да не вземе да се откаже от надбавките, че не си заслужава да си остави полагаемото на държавата  Sad

# 19
  • Мнения: 1 512
Доказателство, че детето е мое наистина  Shocked . Пълна тъпотия ама ми го искаха пък и трябваше да си платя за да ми го изготвят ..... Мошеници ....Забравих да добавя и справката декларация за дохода, да!
Ами тя сега ми каза, че вече са я разкарвали за този документ при изплащането на 250-те лв. за раждането. Пак ли трябва да им носи? Това не е истина  Shocked Да му мисли, това е пълна подигравка. Че нали на акта за раждане е вписана като майка, що за идиотщини  Close
Ако дамата беше омъжена, пак ли щяха да изискват документ за родствена връзка, че тук вече нещо взе да ми грубее...

Ами да,аз съм омъжена и ми искаха документ за родствена връзка.Да беше за бащата да, а ма за това,че детето ми е дъщеря си е направо абсурдно и смешно.

# 20
  • София
  • Мнения: 23 098
А, свидетелство за граждански брак на бракуваните Wink не искаха ли?
Питам, защото останалото го набавих.
В крайна сметка би трябвало да искат някакъв документ за гражданско (семейно) състояние, защото да речем може преди 2-3 месеца да си си омъжила или да си се развела... Но ето, че има разминаване - излиза, че някои представят, други - не и за мен това е парадокс. Уф, такава гадост.

# 21
  • Мнения: 577
Аз съм неомъжена.
Документите са това което написах.
Акт за раждане. доход.лична карта.удостоверение от у-щето ако е ученик.  на място се попълва молба- декларация

Всички други документи са ненужни за детските. Но всяка община си прави своеволия и събира ненужни документи да си пълнят архивите или да се презастраховат незнайно за какво.

А за адресната регистрация да добавя, че искат такова удостоверение(понякога) когато е сменено населеното място а не квартала с цел да не се получават детски и в другия град.

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 13:38 от cool_poli

# 22
  • София
  • Мнения: 23 098
Аз съм неомъжена.
Документите са това което написах.
Акт за раждане. доход.лична карта.удостоверение от у-щето ако е ученик.  на място се попълва молба- декларация
Всички други документи са ненужни за детските. Но всяка община си прави своеволия и събира ненужни документи да си пълнят архивите или да се презастраховат незнайно за какво.

Именно! Имам точно такива наблюдения и това ме възмущава - правят някои жени на маймуни в сътветната община, докато на други места това щеше да им е спестено.

Още един въпрос - тази жена е родила пред 5 мес., но поради незнание не е подала документи за добавки. Колко е срокът за изплащане със задна дата (т.е. колко време назад може да бъдат дадени тези пари има ли лимит, да не го е прехвърлила)... И бележката за дохода за периода от 12 мес. преди раждането ли да бъде?

# 23
  • София
  • Мнения: 1 476
и до каква сума трябва да е дохода на самотна майка за да получава тезе детски и колко са всъщност те?

# 24
  • Мнения: 155
Здравейте,  удостоверение за семейно положение се изисква единствено за еднократната помощ за раждане.  С него се удостоверяват родените от майката деца, поредността, семейното положение на майката.  За месечните добавки такъв документ НЕ се изисква. Носи се задължително акта за раждане на детето за справка.  Месечните добавки не се изплащат със задна дата, т. е. изплащат се от датата на подаване на декларацията.  Доходът трябва да е 12 месеца назад от подаването на молбата.  Мисля, че от този месец размера на добавките е 35 лв. , а прага за достъп е по 350 лв. на член от семейството. 

# 25
  • Мнения: 1 428
Такъв документ за родствена връзка не са ми искали.Аз имам сключен брак,но това не би трябвало да има значение.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Доказателство, че детето е мое наистина  Shocked . Пълна тъпотия ама ми го искаха пък и трябваше да си платя за да ми го изготвят ..... Мошеници ....Забравих да добавя и справката декларация за дохода, да!
Ами тя сега ми каза, че вече са я разкарвали за този документ при изплащането на 250-те лв. за раждането. Пак ли трябва да им носи? Това не е истина  Shocked Да му мисли, това е пълна подигравка. Че нали на акта за раждане е вписана като майка, що за идиотщини  Close
Ако дамата беше омъжена, пак ли щяха да изискват документ за родствена връзка, че тук вече нещо взе да ми грубее...

На мен ми го искаха после за детските, помощта ми я изплатиха само с акта. Щом вече е носила приятелката ти, сигурно няма да и искат повторно  newsm78

# 27
  • Мнения: 1 817
Цитат
Месечните добавки не се изплащат със задна дата, т. е. изплащат се от датата на подаване на декларацията.  Доходът трябва да е 12 месеца назад от подаването на молбата.  Мисля, че от този месец размера на добавките е 35 лв. , а прага за достъп е по 350 лв. на член от семейството.


Не се изплащат със задна дата.
Всяка година трябва да се подава молбата точно в определен месец. Доходите са за година назад.
Аз пропуснах да подам молбата си през ноември месец /тогава подадох миналата година/ и ми спряха добавките за съжаление.  Sad Сега подавам наново. Другата година само да не забравя пак Naughty Wink

пп/ Този документ за родствени връзки се иска само при получаването на еднократната помощ.

Общи условия

Активация на акаунт