за бързото омазняване на косата

  • 56 537
  • 97
  •   1
Отговори
# 60
# 61
  • Мнения: 11
Здравейте на всички, аз също имам този ужасен проблем с омазняването, а и не само с омазняването а и с косопада Cry
За сега се опитвам да се справя с косопада, ако ми се оправи ще почвам с омазняването. Поръчах си едни шампоани - Aregeal i Sabal на Ducray за мазна коса. Омазнява ми се още на следващия ден,а когато използвах тези шампоани издържаше 1 ден повече, но за по голям ефект трябва да се използват поне 6 семници /поне така пише де/. Сега използвам Chronostim срещу косопад и още като си напръскам косата с него ми се омазнява Cry но няма как - на 18 год. съм и имам 5 косъма, а догодина съм абитуриент...
Когато ходя на училище си я мия през ден, срам ме е така като гледам съученичките ми с чисти лъскави коси, а аз с мазна... Но сега сме във ваканция и си я мия по-рядко /през 2-3 дена/ щото не излизам никъде.
А между другото и аз искам да си купя такъв сух шампоан на Клоран, някой може ли да ми каже колко струва и от къде мога да си купя? Praynig

А и аз искам да кажа за тези "чистоплътните" с голямото самочувствие, където чак им завиждали за чистата коса... това че на някои хора им се омазнява косата прекалено бързо не означава че не са чистоплътни, не всеки иска да си я мие всеки ден защото така се омазнява още по-бързо а и плюс това се изтънява косата и така се появява косопада и т.н. И аз не се чувствам добре когато ми е мазна косата, но не мога да контролирам това гадно омазняване...

Ето ви една маска за мазна коса:
Срещу омазняване разбъркайте 1 яйце с 50 г. кисело мляко и нанесете върху вече измитата коса. Останете с маската 5 минути и отмийте с хладка вода. Хладката вода е задължителна, тъй като с гореща белтъкът на яйцето ще се пресече и ще остане в косата.

# 62
  • Мнения: 37
да споделя и аз съм с мазна коса

моята фризьорка преди години ми беше казала че ако се боядисам или си направя кичури на косата ще стане по-малко мазна. изпробвах но ми се появи друг проблем който 3 години не мога да преодолея-себореен дерматит. вид алергия на скалпа. косата сега хем ми се омазняма най-много на 2 ден ,хем ме сърби кожата на главата,на места се бели кожата,имам червени пента по скалпа.
ползвала съм всякакви шампоани, най-доволна съм от SELSEUN Blue/синя опаковна/. може и да изсушава скална,но пък поне до 2-3 дни косата ми изглежда добре,на 3  дни съм я измивала. сега ползвам серията за Обем на Avon и съм доволна. но да ви кажа от личен опит при използването на пяна за коса или лак,  за да имам повече обем в косата ,тя хем се омазнява по-бързо,хем проблема със скалпа мигновенно се появява.
стигнала съм до решението за себе си-видя ли че косата ми не изглежда добре се измива-може да е всеки ден или на всеки 2 ден,но важното е да имам самочувстие за това че изглеждам добре и да се чувствам комфортно в своята кожа

# 63
  • Мнения: 11
да споделя и аз съм с мазна коса

моята фризьорка преди години ми беше казала че ако се боядисам или си направя кичури на косата ще стане по-малко мазна. изпробвах но ми се появи друг проблем който 3 години не мога да преодолея-себореен дерматит. вид алергия на скалпа. косата сега хем ми се омазняма най-много на 2 ден ,хем ме сърби кожата на главата,на места се бели кожата,имам червени петна по скалпа.

Хей и аз сега имам червени петна по скалпа и ми се бели кожата тук-там /от CHRONOSTIMA/, нямам сърбеж но дали и аз имам като твоя проблем? Cry

# 64
  • Мнения: 37
да споделя и аз съм с мазна коса

моята фризьорка преди години ми беше казала че ако се боядисам или си направя кичури на косата ще стане по-малко мазна. изпробвах но ми се появи друг проблем който 3 години не мога да преодолея-себореен дерматит. вид алергия на скалпа. косата сега хем ми се омазняма най-много на 2 ден ,хем ме сърби кожата на главата,на места се бели кожата,имам червени петна по скалпа.

Хей и аз сега имам червени петна по скалпа и ми се бели кожата тук-там /от CHRONOSTIMA/, нямам сърбеж но дали и аз имам като твоя проблем? Cry

съвет от мен
поискай от личния си лекар направление за кожен лекар и отиди,той най-добре ще ти каже-даже и според косата ти най-добър шампоан може да те каже. на мен кожната лекарка ми беше дала 5-6 вида шампоани който да редувам да косата и според цената да си избера но изгубих бележката и този месец ще ходя пак да ме види. след морето дали от слънцето ми е изгоряла кожата на глава незнам по пак имам нещо което ми пада не е пърхот , ще видя кво ще става
но мили дами много внимавайте кой за какво слушате, и ако имате проблеми с кожата на главата поне веждъж в годината посетете кожен лекар взависимост от това дали сет здравно осигурен или не ще ви струва от 5-до 30лв. но ще получите ценни съвети от специалист

# 65
  • Мнения: 422
Да се включа и аз - ходих на лекар както съветват някои. Прехвалена лекарка, която стоеше на 5 метра от мен и ми каза само, че няма решение и да ползвам сух шампоян на Клоран и после ако искам да отида при тях да ми правят възстановяващи процедури. Направо  ooooh! от такива специалисти.

# 66
  • Мнения: 37
аз ходих в Плевн в ДКЦ 2 при д-р Недушева и съм много доволна от нея. тихо и спокойно всичко за което питах ми обясни. ходиш за кожата на главата ,но я питах и за акнето и за всичко ми отговори



хора всякакви-доктори също
krisi99 , явно не си случила да човека доктор

# 67
  • Мнения: 66
В крайна сметка, бихте ли ми препоръчали читав дерматолог за София.То изборът е огромен в столицата, но точно тук е и проблемът...Ще съм благодарна за координати на лични и сори, че оспамвам темата .

# 68
  • Мнения: 1 416
Според мен по логически път, а и така съм чела, че когато косата се омазни мазнината задушава корените на косата и тя спира да расте или най-малкото расте по-бавно. в нередки случай може да се стигне и до косопад. Затова казах, че има хора с оредяли коси по-често от немиене, а не заради прекалено много миене(разбирайте всеки ден за прекалено според повечето хора).  Сами можете да забележите, че колкото по-рядко се мие косата -  толкова по-бавно пораства. Ще споделя и моят личен опит -  до преди 2-3 години си миех косата всеки ден! Косата ми винаги си е била с мазни корени и по-сухи краища. Не можех да я търпя мазна на другия ден, слегнала се, с по-малко обем и притеснявайки се да не намирисва предпочитах да рискувам да я мия всеки ден, отколкото да слушам тоя и оня дето ми викат да съм я миела 1-2 пъти в седмицата, за да съм я запазела. Сега си мия косата през ден или зимата например през два дни. И преди при всекидневно миене и сега при по-разредено, косата ми си продължава да се омазнява бързо, но нямам проблем с изтъняване на косъма от често миене, оредяване, липса на жизненост и т.н проблеми. Следователно на мен честотата на миенето не ми влияе. Ако човек живее някъде високо в планината на чист въздух, край морето(но на чисто), или пък не излиза никъде тогава по може да я мие два пъти седмично, но иначее Naughty Съветвам момичетата с проблем най0вече да отидат на ДОБЪР специалист кожен лекар и също да си мият косата всеки път когато видят, че косата им се е омазнила, било то и всеки ден! Има хора, които си имат по една или друга причина по-мазни коси и просто е наложително да си мият косите всекидневно. За мъжете същото се отнася -  да не си мислят, че като си мият рядко косите няма да оплешевеят, напротив!

# 69
  • Мнения: 171
Аз реших този проблем със сухия шампоан на Klorane. На третият ден пръскам от него в корените и косата ми изглежда добре поне още два дни.

# 70
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 961
Заинтригувахте ме със този сух шампоан,ще взема да си го купя и после ще пиша отзиви.Иначе и аз съм отчайващо зле със косата 1 ден може да ми издържи без да е мита,а на следващия вече е  Confused

# 71
  • Мнения: 11
Аз реших този проблем със сухия шампоан на Klorane. На третият ден пръскам от него в корените и косата ми изглежда добре поне още два дни.


Колко струва този шампоан и от къде мога да си взема? Simple Smile

# 72
  • Мнения: 62
и аз искам да знам Thinking

# 73
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Аз реших този проблем със сухия шампоан на Klorane. На третият ден пръскам от него в корените и косата ми изглежда добре поне още два дни.

Колко струва този шампоан и от къде мога да си взема? Simple Smile

Продава се в по-големите аптеки, особено където се продава и козметика.
Миналата седмица го взех на 16.20лв. Предполагам, че в различните аптеки цената е различна, но едва ли варира с повече от левче +/-...

# 74
  • в провинцията
  • Мнения: 249
Относно честото миене искам да споделя, че навремето спортувах активно и тренирах всеки ден, при което такава пот се лееше, че беше немислимо след тренировка да не си измия и косата, всеки ден. Не оредява, гарантирам. Правих го години наред и все още се радвам на прилична грива.

Общи условия

Активация на акаунт