Израел 21

  • 20 257
  • 289
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 234
Добър ден!
Петя,по тоз красавец,дет го изтипоса тука,лигите да ти потекат направо Laughing,да му удариш гащите в земята без да му мислиш много Laughing
canitka ,ние бяхме поканени на една годишнина от сватба,на мой братовчед,домакинята сложи една купа със салата и ракия.Аз вече умирам от глад, и в един момент и казвам:Дай моля ти се нещо за ядене,че лошо ми става от глад,а тя казва ами нямам нищо!От тогава отивам ли някъде на гости се наяждам предварително,щото знам ли!

# 256
  • Мнения: 1 526
Здравейте всички, тук пак е припекло.
Само на мен ли ми се струва или тази година минахме без зима  Laughing, е то още време има, но като се сетя колко е празен Кинерет  ooooh!...
Снощи сънувах много истински сън, чак се събудих в сълзи. Един много близък мой приятел, познаваме се от как се помним, делили сме и храна и пиене и мечти (най- вече), а от известно време нямам връзка (виртуална имам предвид) с него. Обадих се тук- там добре бил, но докато на го чуя няма да се успокоя. Понякога толкова ми тежи това разстояние. Изпитвам истинска силна и разтърсваща болка от това, че не мога да общувам истински с любимите си хора   Cry  Cry   Cry. Рядко ме гони носталгия, но явно днес ми е такъв меланхоличен ден. Направо ви казвам- мъка.
Е, дано вашите дни са по- добри  Hug!

Невена, има звук Ч, макар и да няма буква. Хазар бе тшува- се използва за някой обърнал се към религията.
Когато казваме примерно 900 (тша меод) си се чува поскоро- ча меод. За писане се използва цадик с апостроф `צ
Предполагам Мента ще обясни по- обстойно  Peace, аз пак бягам...
Отивам за децата.

# 257
  • Мнения: 2 952
Тали, тази  болест лек няма ....Има разновидности , мутира  и не се лекува ...само понякога отшумява , но пак се връща.А посоките й - много. Hug

http://il.youtube.com/watch?v=IrBXPKJHJCY

Текста е по Д.Дамянов :

Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез.

Светът когато мръкне пред очите ти
и притъмнее в тези две очи,
сам слънце си създай и от лъчите му
с последния до него се качи.

Когато от безпътица премазан си
и си зазидан в четири стени,
от всички свои пътища прерязани
нов път си направи и пак тръгни.

Трънлив и свят е на живота ребуса
На кръст разпъва нашите души.
Загубил всичко, не загубвай себе си -
единствено така ще го решиш!


Поздравът е за всички !  Hug

# 258
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Сега се отбелязвам с два отговора, после ще намина да пиша и на другите  Hug

И един въпрос - някой спомена фамилно име Чува. В иврит има ли звука "ч"? Ако го има, от сливане на "т" и "ш" ли е? Чува от тешувах като "баал тешува" - разкаян, върнал се в правия път ли е?

Има звук "Ч" - съставен от "т" и "ш", както е в тшува->отговор и тша есре -> 19 (в иврита буквите са тав-ת и шин-ש), докато цадик с апостроф-, е нова комбинация - в Танах-а не съществуват подобни, в съвременния иврит се използва, като често е за чуждици, за нови думи, за имена и пр. С апостроф (гереш=גֵרֵשׁ) се изписват и буквата гимел-, което я превръща от звука за "г" в "дж"; и заин с апостроф- е за изписване на "ж";
Примери - името Жаботински, което пишем с ; за думата цип си има ивритско наименование -> роксан, но в ежедневната реч казваме рич-рач, за което се използва ; Имена като Джордж би следвало да се изписват с ... Изобщо за напасване към английските думи или имена могат поставят апостроф и на таф или далет, на тет и на хет - за арабските думи и имена...

Обаче не мисля, че промяната на звука с апостроф е традиционно за езика, както е например промяната на звука с ударение (дагеш=דָּגֵשׁ)  Peace  - което променя фонемата на буквата бет ב от "в" в "б" и на пей פ от "ф" в "п", и т.н.

Само на мен ли ми се струва или тази година минахме без зима  Laughing, е то още време има, но като се сетя колко е празен Кинерет  ooooh!...

Не само на теб  Laughing Обявиха януари за най-сухият месец от не-знам-си колко години, януарските валежи били наполовина от количеството дъжд, което се смята за средна стойност за януари  Confused Още 50см спад в Кинерет и ще се достигне до стойността, от която вече е забранено да се тегли вода от там  Shocked. Успокоиха, че това не е единствения ни водоизточник, но не са казвали повече от това  Confused

# 259
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Тали, не вярвам много в разни суеверия, но и на мен ми се е случвало да сънувам наистина страшно нещо за близък човек. Бях разстроена с дни. Тогава баба ми каза, че като сънуваш, че нещо такова се случва на някого, значи е имал някакъв голям дерт и го е прескочил. Умряла му е болката - нещо такова беше. Те нали знаеш сънищата понякога наобратно се тълкуват.

# 260
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Момичета ето ви моя прекрасен ден...Ставам сутринта искам да ви събудя с кафе уви картинката не се появява.Хващам автобуса и се загубвам ( някой ме беше питал защо не дойда сама до Тел Авив  newsm78 )Спирам хората питам да ама не англ. не говорят,иврит не говорят(то не че аз говоря) само руски мамка им #Cussing out Обикалях 40 мин из града да си намеря скапаното училище....За капак домашно-разказ какво правим през почивните дни ааааааааааа аз не мога да чета да пиша как да го напиша  newsm78 има и други домашни-кошмар...По тази причина,сега се отдавам на форума за почивка после на азбуката а накрая с мъжо за скапаните домашни  newsm45

# 261
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Здравейте момичета,
снощи гледахме с мъжо едни страхотен филм"Приключенията на равина Яков".Главната роля изпълнява Луи дьо Финес.Направо невероятна комедия.Филмът е стар,но ние едва сега го намерихме в един руски сайт,може и на бг.език да го има преведен,но ние го гледахме на руски.Горещо ви го препоръчвам.

Има го, да! Баща ми го свали от бълг. торент, когато си бяхме в България за Нова година  Peace

# 262
  • Мнения: 2 952
 Сънищата не е нужно да са верни или не ... понякога  дръпват струни в сърцето и това е достатъчно.

 Успех на Боряна - ти си боец ! Grinning

# 263
  • Мнения: 12
Ох,момичета да ви се оплача днес обиколих целия град да търся салон в който да ми направят потдръжка на маникюра,но исках да ми слоят гел както в БГ си го правех  Weary.
Е да ама не от над 10 салона никъде не го използват,работят само с акрил  Sad.Накрая се прежалих,и ми направиха с акрил,ама толкова са дебели че не мога да им свикна още  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes.Ох как ми липсва моята маникюристка... smile3518.Иначе добрата новина е,че тази рисува много красиво,направо все едно са напечатани Party. А вие правите ли си изкуствен маникюр тук,или предпочитате естествения?
Другата седмица и педикюр мисля да запиша и фризьор,но да видим че мъж ми не дава много да се подстригвам,а аз съм с прическа тип скосено каре  и трябва на 2 седмици да се пот държа.Ама тия мъже кво им става само искат дълги коси.
Аз като се прибрах викам ще има да чета романи,а то какво вие почти нищо не сте писали  Sad.
Хубава вечер ви желая   bouquet !

# 264
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Catinka,Петя може да те упъти за маникюр,тя човека ползващ тези услуги,но ще трябва да пътуваш до Тел Авив предполагам...

Абе мацки къде се загубихте наистина  newsm78

Ментичка как изкара рождения ден?Ееей една снимка не направи на тази прослувута сладкарница-кафетерия а аз как искам да я посетя,но поне аз незнам в Хайфа да има...

# 265
  • Мнения: 81
Канитка,аз твърдо реших да си отрежа косата и мисля точно за скосено каре.Стои ли добре на леко чуплива коса,че не ми се иска да я дърпам с преса всеки ден? newsm78 Мнението на човек с тази прическа е меродавно за мен,моля.
Я не се връзвай,такъв тип прическа ми се изглежда просто прекрасен. Mr. Green

Тия израелци били и злобни. Laughing
Колко зверски ме оскуба,няколко пъти при това,очите ми се насълзиха направо. Shocked  Laughing

Борянка,милата.
Познато ми е губенето на непознато място,много е гадно.
Имам навика да не наблюдавам откъде минавам,когато има хора с мен и после като тръгна сама  Whistling

Поздрави на всички!



# 266
  • Мнения: 234
canitka ,първо искам да се извиня,че едно исках да кажа,пък друго написах  bouquetНадявам се ,че не съм те обидила с нещо.Винаги мисля ,преди да кажа нещо,защото незнам другите как ще го изталкуват,и когато бързам винаги греша.
Относно маникюра,каква е разликата между акрила и гела ,и кое е по-хубаво?Моите нокти се чупят много,а и имам студова алергия,посиняват ми  ноктите,та затова рядко ходя на маникюр,а пиленето едва го изтрайвам.Така,че ако имаш възможност да обясниш.

# 267
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Меченце, звучи ми, че се забавляваш  Flutter Wink въпреки скубането и липсата на Орен на страниците на темичката  Hug

canitka, аз ходя на маникюрист сравнително рядко, няма да съм ти полезна, а и предпочитам естествените нокти. Понякога отнема доста време намирането на добри фризьори, козметици и пр. Аз специално обиколих доста фризьори, докато си намеря някой, от когото съм доволна... С маникюристката уцелих още с втората  Laughing Не преживявай случката със свекърите - може би не са били наясно, че ще сервираш вечеря, или предишното хапване да е било на гости на други хора? Трябва да провериш и дали спазват кашрут - да не би да са имали притеснения, че готвиш некашерно? Аз, за по-сигурно, като каня някакви хора за първи път, сервирам риба - рибата може да се яде с млечни продукти и с нея няма как да сбъркаш  Hug  bouquet

БорянчеHug някакъв тежък период ти е май... Обаче аватарът много ти отива  Peace
Аз също много се губих в началото - проблемът ми беше, че взимах рейсовете в обратната посока  ooooh! И досега адреналинът ми скача, ако съм в непознат град  Blush
Това домашно, с почти 100% сигурност мога да кажа, че и аз съм го писала  Laughing Те не очакват в началото да пишеш истинско съчинение - използвай "ани" = аз, ohevet = обичам и от там нататък каквото знаеш - кучета (клавим), пътувания (тиулим), телевизия - виж в учебника кои думи са взимали, защото най-вероятно учителката иска да ги използвате  Peace По повод казанато от Невена мога да ти кажа нещо, което на мен ми казаха, когато си намерих Ментов  Grinning - че най-добрият учител по един език е този в леглото ти  Mr. Green Обаче, ако той пропусне да ти провери домашното, защото в леглото други неща са по- присърце, ни пиши и на нас без притеснения   bouquet

ТалиHug Hug Hug

# 268
  • Мнения: 12
Борянка,много сладка снимка си си сложила,аз като влезнах сега и гледам в първия момент реших че има нов участник във форума :Lil:.Иначе за маникюра тук в Натания ми е много по удобно за 5 мин и съм там.Та като си счупя някой нокът да мога своевременно да го поправя.И аз днес ходих самичка до центъра на града,ние сме в Нетания но така наречената "Френска Ривиера",и Ицик няколко пъти ме пита взе ли си телефона,100 пъти ми звъня все едно съм малко дете hahaha hahaha hahaha.Е не успях да се загуба но нищо чудно и това да стане ако отида самичка до Тел Авив Joy Joy Joy.
Наина,аз от 2 години съм с изкуствен маникюр,в София много салони съм обиколила и с най-различни материали са ме правили,но съм изключително доволна от изграждането с гел,без удължител.Слага се нещо като временен удължител на самия пръст и се нанася с четка върху него до образуването на нокът,после се пече в нещо като фурничка сваля се хартиения удължител и се пили,така 2 пъти.Ноктите изглеждат като истински.Много са тънички и хубави  newsm10 процедурата е около 2 часа .А тук не се прави,работят само с акрил,като слагат първо изкуствен удължител,после нанасят нещо като лепило,и потапят пръста в ситен прашец(акрил).Но лично моето мнение е,че се вижда,че са изкуствени,стават по дебели и груби в профил.Моите нокти сущо са чупливи,а аз обичам маникюр и за това си слагам изкуствен.Ама сега с това готвене и чистене трудно се потдържа  Sad Sad Sad.
Наина относно коментара за вечерята не си ме засегнала,права си за това което каза но на мен ми беше странно да го асимилирам вчера  newsm78.Но пък от друга страна,те не са запознати от близо с кулинарните ми умения cook.Но мисля че за близките няколко месеца съм изпълнила моя дълг да ги нагостя  cook,та да не мислят че синчето им стои гладничко eat.
Плушено мече и аз съм с чуплива коса,определено тази прическа е за изправена коса.Много по елегантна и финна е когато е в прав вариант.Така че пресата не ти мърда,да знаеш
Много прегръдки на всички  Hug Hug Hug!
P.S:sorry ако съм ви отегчила с тия обяснения за маникюра Wink

# 269
  • Мнения: 12
 Ментичка,по отношение на кашерното готвене мисля,че моите свекъри нямат някакви особени притеснения,пък и аз изрично обсъдих с мъжът ми какво да приготвя стараейки се да се придържам все пак към тукашните възгледи за ястията.В интерес на истината Ицик много харесва всички разновидности на месо с млечни продукти,примерно пилешко с гъби,царевица,топено сирене и сметана,мусака,пилешко с броколи и сметана...така че за мен това е по-важно  Wink.Пък и аз като отида на гости в тях не ме питат какво харесвам,просто ми сервират,и толкоз... Confused Confused Confused
 Аз на повечето места тук си поръчвам сандвич с бекон или шунка и кашкавал,не че на 99% от местата ми приемат поръчката  Stop,ама аз не се отказвам лесно  Crossing Arms,и всеки път си питам,дали може   Praynig Praynig Praynig.Даже в един от магазините питахме за свинско,и продавача беше изумен  #Shocked #Shocked #Shocked.И вика само в руския Тиф Там може да има  Naughty.Смях голям беше,ама той човека имам чувството,че направо се ужаси от въпроса!  hahaha hahaha hahaha

Общи условия

Активация на акаунт