Клотримазол и бременност

  • 32 154
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 444
Ползвах клотримазол 20г.с. след предписание на лекар и мисля, че няма проблем Simple Smile

# 16
  • Мнения: 8
Здравейте, виждам, че отдавна не е писано по темата, но все пак да ви попитам за мнение. Бременна съм в 11 седмица, а кандида ми откриха още преди 3-4 седмици /10^5-сигнификантна стойност/. Лекарката, която ме наблюдава каза, че не иска да ги лекуваме преди 12-13 седмица, но днес ходих при един друг лекар, който само като чу, и веднага ми изписа Клотримазол 6 глобули + Гиназол за промивка накрая Shocked . Чудя се какво да правя. Да го взема ли или да изчакам още 2 седмици?

# 17
  • Мнения: 8
Здравейте, изчетох старите темим по въпроса, но все пак да ви попитам за мнение. Бременна съм в 11 седмица, а кандида ми откриха още преди 3-4 седмици /10^5-сигнификантна стойност/. Лекарката, която ме наблюдава каза, че не иска да ги лекуваме преди 12-13 седмица, но днес ходих при един друг лекар, който само като чу, и веднага ми изписа Клотримазол 6 глобули + Гиназол за промивка накрая  Shocked . Чудя се какво да правя. Да го взема ли или да изчакам още 2 седмици? Как е по-добре да постъпя за бебето... Аз самата мога да търпя без да ги лекувам още, само и само всичко да е наред.

# 18
  • Мнения: 959
Здравейте, виждам, че отдавна не е писано по темата, но все пак да ви попитам за мнение. Бременна съм в 11 седмица, а кандида ми откриха още преди 3-4 седмици /10^5-сигнификантна стойност/. Лекарката, която ме наблюдава каза, че не иска да ги лекуваме преди 12-13 седмица, но днес ходих при един друг лекар, който само като чу, и веднага ми изписа Клотримазол 6 глобули + Гиназол за промивка накрая Shocked . Чудя се какво да правя. Да го взема ли или да изчакам още 2 седмици?

А, ти по какъв повод, ходи при друг лекар? Нямаш доверие, в твоята лекарка ли?  Thinking

Аз лично, бих изчакала ...

# 19
  • Мнения: 8
Ами моята е в отпуска и имам час чак за юли при нея...затова се чудя сега кого да послушам.

# 20
  • Мнения: 959
Аз лично смятам, че е по добре да послушаш наблюдаващата те лекарка.  Peace
До 14 г.с. не е много желателно ( освен ако не е, абсолютно необходимо), да се използват каквито и да е медикаменти.

# 21
  • Мнения: 626
И според мен е по-добре да изчакаш, за две седмици нищо няма да ти стане.

# 22
  • Мнения: 8
Благодаря ви, и аз съм с усещането, че трябва да изчакам още малко, но се притеснявах да не би да е толкова опасна тая пуста кандида Simple Smile

# 23
  • Мнения: 568
Не е опасна.Почти всяка бременна има.А с тези глобули и крема не се лекува,само се облекчава.Така,че не се притеснявай-аз също съм ползвала крема ,почти през цялата бременност.

# 24
  • Мнения: 998
Моя приятелка е ползвала Колотримазол ,но в малко по-напреднала бременност.
Лекарката й казала ,че няма проблем да се използва това лекарство дори по
време на кърмене.

# 25
  • Мнения: 456
И аз съм го използвала няма никакъв проблем  Peace

# 26
  • Мнения: 6 274
Нали ти го е изписал лекар?
Нима мислиш, че ние сме по- компетентни от лекарите?
Thinking

# 27
  • Мнения: 6 274
Написах там, ще напиша и тук - защо питате нас, след като лекар ви го е изписал???
Нима ако ние ви кажем недейте, не го използвайте вие няма да го използвате?
Въпреки, че лекар ви го е изписал?
Направо не ви разбирам понякога, честна дума.
  Crossing Arms

# 28
  • Мнения: 8
Естествено, че не мисля, че сме по-компетентни от лекарите Simple Smile . Просто когато мненията на лекарите се разминават на 180 градуса се замислям кое е правилното Simple Smile

# 29
  • Мнения: 6 274
Не мисля, че ние тук знаем.
Щом се съмняваш в компетентността на даден лекар, консултирай се с друг.
Но никой от тук не може (и не бива) да ти каже да не взимаш лекарство, което ти е изписано от лекар.
Особено пък що се отнася до бременност и съпътстващи я "проблеми".

Общи условия

Активация на акаунт