Ястия, приготвени в плик /рецепти, тънкости и снимки, разбира се/

  • 155 870
  • 318
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 33
Здравейте, може ли да ми предложите рецепта за телешко в плик? Досега съм правил цяло пиле, бутчета и крила и винаги става добре. Телешко не съм готвил и даже нямам идея какво да купя. Ще ми се да е цяло парче, примерно 500-600 грама, но натам... Слага ли се в марината преди това, колко вода/бяло вино се слага в плика и т.н.

# 301
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
Ще надничам тук, че аз съм пекла само пиле със зеленчци в плик и ми е интересно за детайли  Blush

# 302
  • Мнения: 2 140
Много хубава тема - аз пекла ребра в плик и зеленчуци, но ще ми е интересно да научи и др. рецепти.

# 303
  • Мнения: 503
Заешко в плик/в 2 броя, тъй като месото не се събира/ по тази рецепта става фантастично. Peace
http://ilrai.blogspot.com/2013/10/blog-post_11.html

# 304
  • Мнения: 668
А дали тази рецепта е подходяща за приготвяне на патешко?

# 305
  • Мнения: 727
Записвам се , че и аз само риба и пиле правих

# 306
  • Мнения: 86
страшно удобно, лесно, вкусно и чисто. За съжаление нямам много идеи, затова се включвам, да изчета всички коментари.
Правила съм само пил. бутчета със сметана, картофи моркови и соев сос. Свински пържоли с подправки, а сега ще опитам и риба.

# 307
  • Мнения: 648
Много интересна тема  Hug
Аз съм пекла единствено пилешко и свински ребърца  Peace

# 308
  • София
  • Мнения: 3 760
Всичко,което съм готвила в плик е с "Малки тайни" и всичко става страхотно:крилца,бутчета,ребърца...Прочетох по-нагоре за пържоли- трябва да опитам. Peace

# 309
  • Мнения: 2 969
Слагам моркови на едри парчета, малки глави лук, чесън, сухи плодове, някой път кисели ябълки /ако  по-мазно/.

# 310
  • Мнения: 1 238
Купих си вчера пликове Пако и утре ще мушна едни свински пържолки. Трябва ли обаче да се чукат преди да се сложат в плика?

# 311
  • София
  • Мнения: 6 010
И аз много обичам да готвя в плик. Ще крада идеи Simple Smile

# 312
  • Мнения: 2 969
На мен най- добре ми се получават с вратни пържоли - не ги чукам и не слагам мазнина. Стават много крехки.

# 313
  • Мнения: 1 238
Много хубави станаха. Не ги чуках, а направих леки прорези по тях. А картофите! Ммммм направо сладки и се разпадат - не можеш да ги набодеш на вилицата. Само ММ не беше много доволен, защото му бях казала, че тавата ще е чиста, а потече малко през дупчиците  Joy Явно беше решил, че чиста тава означава, че няма да я мие  hahaha

# 314
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
На мен най- добре ми се получават с вратни пържоли - не ги чукам и не слагам мазнина. Стават много крехки.
2 часа минимум във фурната, нали?

Общи условия

Активация на акаунт