Отново за Матерна

  • 4 007
  • 75
  •   1
Отговори
# 60
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не ми се ще да оплювам лекарите, пиша единствено с уговорката, че уважавам лекарската професия и смятам, че има много специалисти. НО
Защо изписват матерна, наистина има и други заместители, но като не ги знаеш, а и са ти ги предписали... Т.е. лекарят може да бъде премиран, защото предписва лекарства на тази, а не на онази фирма, нали? Нека да не е процент, но пак има начин.
В едно ЖК минават примерно 200 жени месечно, на всички се предписва матерна, все поне 100 ще си купят.
Не коментирам положителните или отрицателни страни на матерната, но поне за витамините (а не за лекарствата) има избор и той е редно да бъде даден, защото сумата за Матерна би могла да бъде непосилна за някое семейство, а жената като не знае по-евтин вариант, да не си набавя необходимите неща.

# 61
  • Мнения: 9 905
хммм, няколко пъти вече чета за цената на Матерна. Толкова много ли е 14 лева?
То изобщо здравословната храна вече излиза скъпо.
А пари се прежалват за какво ли не друго....
интересно ми е, да не би матерна да се продава и по-скъпо? Аз изпих 2 опаковки, няма повече да пия, значи съм дала 28 лева, а като знам колко повече пари съм похарчила да си натъпча тумбака с глезотии, направо не ми се мисли....

# 62
  • Мнения: 2 489
и аз до сега не смея да се обадя за тая матерна за цената, защото и на мен ми се виждат евтина

докато бях бременна съм давала поне 150 лв на месец за плодове и зеленчуци

# 63
  • София
  • Мнения: 38 781
Матерната:
1. е гадна за пиене /хапчетата са огромни и създават стомашни проблеми/
2. всъщност е създадена за възрастни /над 38г./ майки и после са почнали да я рекламират като витамини за всички бременни
3. искам да кажа на тези луди дето са пили през ЦЯЛОТО време Матерна, че всички изкуствени витамини товарят доста много организма и е желателно да се  пият 2 пъти в годината по 20/30дни със 6м пауза.

# 64
  • Мнения: 2 489
Дилянка, ми ти това си го писала, бе мила:


"Кажете ми моля някакви витамини и хомеопатични за увеличаване на кърмата че тоя път наистина се ядосах "


И моят хомеглобин си беше в нормата през цялата бременност, а не 90! Май ти си лудата! smile3532 smile3532 smile3532

И вземи се осведоми по въпроса за това, колко болести са причинени от трайна липса на определени витамини! Или изяждаш по 10 кг зеленчуци и плодове на ден, за да си ги набавиш?

# 65
  • Мнения: 1 427
Матерната:
1. е гадна за пиене /хапчетата са огромни и създават стомашни проблеми/
2. всъщност е създадена за възрастни /над 38г./ майки и после са почнали да я рекламират като витамини за всички бременни
3. искам да кажа на тези луди дето са пили през ЦЯЛОТО време Матерна, че всички изкуствени витамини товарят доста много организма и е желателно да се  пият 2 пъти в годината по 20/30дни със 6м пауза.
чак пък да сме луди!Я по-кротко,всеки решава за себе си.ами така де!

# 66
  • София
  • Мнения: 38 781
Аз съм писала просто да не се пие през цялото време, а по определена схема както е редно да се пият всички витамини - питайте който доктор искате и ще ви каже че е така - 1 опаковка /30бр/ в 2-3 месец и още една шест месеца след това. А аз впрочем пих Центрум-разтворими /20бр/ след консултация с мойта докторка. Wink

# 67
  • Мнения: 9 905
- питайте който доктор искате и ще ви каже че е така - 1 опаковка /30бр/ в 2-3 месец и още една шест месеца след това.

ами тцъ - това, което съм чувала от всички лекари е - опаковка витамини, 10 дни почивка и айде следващата. Сега не ми казвай, че такива са ми лекарите Simple Smile
както и да е, този въпрос и още толкова страници да го дъвчем, няма да стигнем до общ извод, така че авторката да прави каквото иска Simple Smile само рибено масло да не тъпче.

# 68
  • София
  • Мнения: 38 781



И моят хомеглобин си беше в нормата през цялата бременност, а не 90! Май ти си лудата! smile3532 smile3532 smile3532
И откъде пък такваз информация за моя хемоглобин??? newsm78 #Crazy

# 69
  • Мнения: 1 616
Да споделя личен опит- само в началото на бременността пих фолиева киселина и по препоръка на гинеколога я спрях, защото бременеех лятото и според него мога да си набавя необходимите витамини от плодове и зеленчуци. Не съм пила нито Матерна, нито каквито и да било други хапчета... Изследванията на кръв и урина всеки месец бяха отлични, чувствах се великолепно, никакви проблеми не съм имала... Моето мнение е, че бременната жена може да се "снабди" с нужните полезни вещества и чрез пълноценно хранене, а не непременно с Матерна. Но не изключвам варианта при някои жени допълнителният прием на витамини да е наложителен- това обаче да е по преценка на лекаря, а не самосиндикално...

# 70
  • Мнения: 1 031
На мен ми изписаха Матерна в началото на 8-ми месец. Незнам дали беше необходимо да я пия толкова късно, но тя вече и без това почти свърши. И друго - единствения начин по който ми влияе Матерната е, че всяка сутрин съм много редовна в тоалетната Simple Smile нямам странични ефекти, както много от мамите се оплакват.

# 71
  • Мнения: 9 905
- единствения начин по който ми влияе Матерната е, че всяка сутрин съм много редовна в тоалетната Simple Smile нямам странични ефекти, както много от мамите се оплакват.

абсолютно същото.

# 72
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Мен пък ме дразни как всички прокламират" пийте фолиева киселина!!!", но никой не казва от кои естествени продукти можеш да си я набавяш.......защо да пиеш разни химии като я има в природни продукти........аз напр. за пръв път чувам, че може да си я набавяш от портокаловия сок......кажете за още нещо, в което се съдържа.....

# 73
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Бях чела, че фолиева киселина се съдържа в пастата,но не ми звучи вярно Thinking

# 74
  • Мнения: 7 186
Мен пък ме дразни как всички прокламират" пийте фолиева киселина!!!", но никой не казва от кои естествени продукти можеш да си я набавяш.......защо да пиеш разни химии като я има в природни продукти........аз напр. за пръв път чувам, че може да си я набавяш от портокаловия сок......кажете за още нещо, в което се съдържа.....

Тъмнозелени листни зеленчуци, моркови, мая, черен дроб, жълтък, пъпеш, кайсии, авокадо, тиква, боб, пълнозърнесто и тъмно ръжено брашно и др. В упътването на лекарството също е отбелязано кои храни съдържат фолиева к- на.

Общи условия

Активация на акаунт