Разпределяне на багажа за родилното?

  • 11 160
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Носех си всичко с мен. И чантата ми изобщо не беше голяма. Само храна и вода/сокове не носех.
А помпа и стерилизатор едва ли ще ти трябват в първите часове след операцията.

# 16
  • BG
  • Мнения: 1 900
Бях си сложила всичките неща в един сак.Никой за нищо не ми е правил проблем.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 588
Отидох да раждам с всичко необходимо за мен, за което се сетих. Помпа си купих след раждането от аптеката на болницата. Мъжът ми се наложи да ми донесе още някои неща, които бях забравила + комплекта за изписване в самия ден.

# 18
  • Мнения: 1 763
Аз си бях разпределила нещата в две чанти, което се оказа голяма грешка. Много необходими неща като вода, лигнин, дамски превръзки останаха в чантата, която не беше с мен. В родилното не пускаха външни хора, а аз родих през нощта и хич не ми беше до разкарване извън болницата, за да си ги вземам от близките, които пък се бяха прибрали с багажа ми да спят и трябваше да се връщат по нощите, за да ми ги носят.

Въпреки че родих нормално, ме караха с количка от родилна зала до стаята и нещата, които все пак бяха с мен, акушерките ги сложиха някъде долу на количката и така ми ги закараха в стаята.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 476
и аз си взех всичко, не ми беше много багажа, едно малко сакче  Peace
Но все пак в болницата, в която раждах, нямаше нужда да нося нищо за бебчо, нито памперси, нито шишета, пък стерилизатор или течност изобщо не ми е ясно защо ще ти е, там дават в стерилни шишета храната, ако му даваш от нея  Peace
Помпата я давах да ми я стерилизират в болницата, но така или иначе не ми се наложи много, защото чак на 2 ден започва да тръгва по малко коластра, а на третия си ни изписаха, там малко пъти се наложи да моля да ми стерилизират  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 2 508
Ами, мен ми се иска да съм готова за всичко... Определено не съм фен на шишетата в Майчин дом (и на шишетата като цяло) и искам да си използвам моите, ако въобще се наложи... А да моля разни груби акушерки да ми стерилизират на всеки два часа нещата, няма да го бъде... За помпата най-вече. Ама моят списък е километричен, аз и възглавница за кърмене ще си нося, така че...ние сме безнадежден случай... Няма да ме разубедите. Laughing

# 21
  • Мнения: 9 973
взех елементарни неща,после ми докараха и нунежните hahaha цяял огромен сак Shocked

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 52
Аз имах един сак и една чанта за бебето. Като ме возеха от родилната зала към другата стая с една количка чантите ги слагаха в края върху краката ми и така.

# 23
  • Мнения: 4 434
Една голяма чанта носих...санитарите ми я носиха след като родих в стаята.

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Аз влязох първо в патологична заради преносването. Имах солидно количество багаж. Когато слязох в родилно, взех всичкия си багаж с мен. Никой не ми е правил проблем.

# 25
  • София
  • Мнения: 23 097
Не съм чувала да има лимит за багажа... Родих в частна болница, но това надали има някакво значение. Когато ходех на консултации, виждах бременни с мнооого малки сакчета, което направо ме хвърляше в тъча. Аз обаче си стегнах големия сак и никой не ми е правил забележка  Wink

# 26
  • Мнения: 3 932
Идеята с куфарче на колелца никак не е ло6а. Все пак не е ло6о да редуцира6 не6тата mаксиmално...

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз не виждам какъв е проблема да си занесеш целият багаж. Не съм чувала за лимит. Аз си занесох всичко без нещата за изписването. Мъжо ми ги донесе допълнително.

# 28
  • София
  • Мнения: 545
.. и искам да си използвам моите, ако въобще се наложи... А да моля разни груби акушерки да ми стерилизират на всеки два часа нещата, няма да го бъде... .

Не съм сигурна дали ще ти позволят да ползваш собствени шишета  Rolling Eyes

А по темата, най- добре си вземи една малка чантичка с малки шишенца мин. вода (6-7 броя), ластик за коса, ако имаш нужда, мокри кърпички, телефон и зарядно.
Наистина всичко останало ще ти е необходимо на следващия ден.

Много сладки емоции са това  Hug Леко раждане!

# 29
  • Мнения: 7 723
Не си взимай много неща.
След постъпването може да се наложи да те местят от стая в стая,
което усложнява пренасянето на багажа ти,
като имаш впредвид, че това ще се извършва от някой друг...
Помпа и стерилизатор не са ти нужни първия ден.

Общи условия

Активация на акаунт