Как да се справя с хремата и кашлицата?

  • 7 037
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 479
Щом 5 денонощия не помагат "безобидните" лекарства,идва ред на антибиотика.Нашият педиатьр изчаква 3 дни,ако сме в това положение.Утре задьлжително водиш детето отново на лекар. Peace

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
И синът ми се със същите симптоми-кашлица, хрема, Т... Педиатърката ни даде стандартните-виброцил, стодал, Вит. С и аз си самодобавих Умкалор. Засега не се повлиява, но съм си дала срок до вторник и ако не се оправи -отивам за снимка. Надявам се да не е новият щам "Уисконсин", въпреки че май-май е точно това  Close

Еее, стига де. Няма да е това  Naughty
Аз успях все пак да изнамеря някакъв денонощен детски център и съм по - спокойна , че имам вариант, ако стане нещо непредвидено.
А на педиатърката отдавна съм и вдигнала мерника ...

# 17
  • Мнения: 27
Не ми и трябва точна диагноза на щама, просто се надявам да не е това! Важното е да се оправим бързо Praynig
Съжалявам за спама!

# 18
  • Мнения: 1 558
И при нас Виброцила не помогна особено много,но от Проспана имахме полза,но се проявява след около седмица,като даваме три пъти на ден Peace

# 19
  • Мнения: 1 310
Лежахме в болницата заради отит и докторът УНГ ме посъветва при хрема - капки Коларгол. След два дена нослето е отпушено. Така процедирам и до днес. Peace Сополите правят много поразии - отити, бронхити.... Sad
За кашлица давам сироп Мукоплант на д-р Тайс. Peace
Оздравявайте бързо!  bouquet

Последна редакция: нд, 18 яну 2009, 21:31 от Pipi_Dalgoto_Chorapche

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Виброцила повече от 5 дена няма смисъл-капките не лекуват хремата,само помагат да отбъбне лигавицата и да се диша по-лесно,но при продължително приложение повече вредят.В нослето е хубаво да се капва физ.разтвор/който не може да се предозира/,чай от лайка с мн.малко мед.Но преглед отново си е задължителен,ако не се успокоява кашлицата.Пробвай и с хомеопатия-Коризалия,Осцилококциум.

# 21
  • Мнения: 2 334
Оптитай със Умкалор(капки).Моя лекар сега ги изписа на дъщеря ми и каза че били доста ефикасни.

# 22
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Ще ти кажа аз какво давам при хрема и кашлица :
- сироп витамини, заради вит.С - 1ч.л. сутрин
- сироп Калции - 1ч.л - 2 пъти дневно
- хапче Изопринозин (половин, смляно на прах, слагам го в сиропа) - 3 пъти дневно
- промивам нослето със Стеримар и капвам "Каралгол" 2% (черни капки, приготвят ги в аптеката), помагат и на гърлото 3пъти по 2 капки

Ако черните капки не помогнат на хремата, слагам "Тобрекс"

# 23
  • Мнения: 8 999
При комбинация кашлица-сополи, нашият педиатър винаги предписва и противоалергичен сироп. Той също спомага за отбъбване на лигавицата.
Зависи и каква ви е кашлицата - суха, отхрачваща, давеща, лаеща.... При много упорита кашлица с отхрачване, през деня давам сироп за отхрачване /Проспан/, а вечер, преди лягане - подтискащ кашлицата сироп /Тусирол/, за да спи детето спокойно.
И по принцип сиропите, които са за отхрачване, е добре да се дават не по-късно от 3 часа преди лягане. Иначе цяла нощ ги напъва да бухат.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз бих те посъветвала да даваш от черните капки-Коларгол. Сиропа, който са ти изписали е добър, но каква е кашлицата суха или влажна има значение. Давай много течности- фрешове, чай. Включи и витамини. Дано не се усложнят нещата.

# 25
  • Мнения: 3 914
При комбинация кашлица-сополи, нашият педиатър винаги предписва и противоалергичен сироп. Той също спомага за отбъбване на лигавицата.

Задължително Peace

# 26
  • Мнения: 1 554
аз няма да те съветвам с какви лекарства да лекуваш детето си,бих те посъветвала да пръскаш с стеримар ако трябва и през 15 мин  и дърпай с помпичка Peace аз ползвам бейби вак от данет,много съм доволна,добре почиства нослето Peace

# 27
  • Мнения: 3 695
Труден въпрос. Аз дърпам сополите с помпичка и капя капки, направени от 2 големи лъжици вода /или сребърна вода, или физ. разтвор/+ 1-2 капки Цитросепт+ 1-2 капки клеева тинктура. Не знам дали е от това, но последния път много бързо изчезнаха сополите, за кашлицата - ще видим.
Давам витамин Ц и пресни сокове от плодове, също цитросепт и клеева тинктура в сока.
Успех!  Peace

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Хремата спирам с вит. С в самото начало, но тръгне ли веднъж - Тетрисал и Виброцил и пак се влачим по 10-15 дни. А кашлицата може да е от хремата, но може и да е от възпалено гърло. Аз давам хомеопатични сиропи превантивно.

# 29
  • Мнения: 3 929
Ами, наистина - много често промиване на носа със Стеримар или физиологичен разтвор, за да отмива и гърлото, защото явно го дразнят сополите, които се стичат надолу по гърлото. Щом сте ходили преди 3 дни, днес трябва пак да отидеш, още повече че няма подобрение. Бронхит или пневмония много бързо се развиват.
В такива случаи ми изписват различни неща, но много зависи и от самата кашлица. Обикновено, когато се дави от сополи, му предписват и антиалергичен сироп. Капките за нос не винаги лекуват хремата, особено Виброцил, а само отпушват носа. И никак не е желателно да се ползват дълго време.

Общи условия

Активация на акаунт