Сливен - град с един светофар.

  • 3 610
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 370
На Руски паметник и паметника Левски не беше ли така, заради трамваите? Да не би и на другите кръгови да важи това обратно правило?

При нас, на някои кръстовища, които са без светофар, има знак СТОП и от четирите страни. По правилник, тръгва първия спрял на знака.
Точно така е, Кейс, отдолу идат трамваите и колите в локалното са с предимство.
Там стават понякога едни безумни задръствания и едни безумни изпреварвания в тесните пространства, конкуренция между идиоти-маршруткаджии, изнервени тролейджии и шофьори-умници, на 2-3 пъти са ми се изправяли косите. ooooh!

# 16
  • Мнения: 25 651
Би трябвало и тук да е така, обаче какво се получава например на кръговото при Ал. Невски - всички чакат всеки.


При нас е така на светофарите. Заставаш и гледаш - на всички им свети червено. Седят и чакат. Ако има брояч, добре, чакат си хората, ама не всички имат. В един момент на някой  не му издържат нервите и тръгне по-рано... За пешеходците пък е съвсем сложно - заставаш на кръстовището и гледаш - навсякъде червено, без никакъв знак в коя посока следва да светне зеленото. И там много бързаци се полъгват да тръгнат в погрешната посока... За кръстовищата между два светофара пък да не говорим! Тъкмо се изтегли колоната в едното платно, тръгне тази в другото... Може да си отвисиш половин час, докато някой се смили да намали на пешеходна пътека, та да притичаш. Така и не разбрах какво му е толкова сложното да се синхронизират светофарите, та да има пролуки и за пешеходците?
Абе, не знам дали има по-екстремен спорт от ходенето пеш в нашите градове...

# 17
  • Мнения: 46 526
До преди няколко години в Монтана имаше 1 светофар, който забележете - не работеше  Laughing като си чукнеш с някой среща, редовно беше "на светофарите" Joy емблематично място Mr. Green

После дойде новия кмет и насвятка хиляди светофари и светофарчета, така че според мен решението е това - кметът Simple Smile

# 18
  • Мнения: 25 651
Лечков ли е още кмет на Сливен? Значи - той е човекът!  Laughing

# 19
  • Мнения: 5 710
В моя град има светофар в центъра...

Аз живея в град малко по-голям от Сливен (т.е не особено тежък трафик) и тук тенденцията е да няма светофари изобщо. Преди няколко години започна процеса, като общината използва фондове на ЕС за изграждане на кръгови движения ( има такава политика в съюза), тъй като общо взето кръговите облекчават трафика. В момента имаме останали 3-4 светофара  в града, и да ти кажа, забравих висенето по светофари. Там, където има ги заобикалям, ако мога. Кръгови никнат на всеки ъгъл, дори има местен виц, че не бива да си оставяш кучето да препикае някое кьоше, защото тутакси ще дойдат от общината да построят кръгово.  Естетически също са мн. по-приятни, всеки кръг в средата е градинка, отдадена на някоя фирма, к си е забила табелката с името, прави си реклама, за сметка на което поддържа кръгчето целогодишно в цъфтеж. Красиви градинки се получават,има страшно идейни. Та, не на светофарите, да на кръговите в градове, като нашите. Лечков да проучи къде дават парите. Simple Smile

ПС: Правилото за влизане в кръгово е, че левият е с предимство.

ПС2: Како Сийке, тежки катастрофи не стават, защото вътре колите така или иначе намаляват. Но много коли са 'натиснати' откъм задна дясна врата (по мои наблюдения). Тук проблеми с колоездачи има също, защото тези хора по принцип смятат, че пътя е техен, често някой е бутнат точно насред кръгово. На всеки изход на кръговото  има пешеходна линия, спираш, да мине който чака.

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 00:40 от 10cent's

# 20
  • Мнения: 599
Незнам за светофари, но няма да е лошо и табели да си сложите, че ходих есента и  направо се изгубих в тоя град.
Нито като влизаш в него, знаеш на къде да хващаш, нито като излизаш. ooooh!

# 21
  • София
  • Мнения: 2 132
До преди няколко години в Монтана имаше 1 светофар, който забележете - не работеше  Laughing като си чукнеш с някой среща, редовно беше "на светофарите" Joy емблематично място Mr. Green

После дойде новия кмет и насвятка хиляди светофари и светофарчета, така че според мен решението е това - кметът Simple Smile
И аз това исках да кажа. В момента има 15 светофара в Монтана.Това  е втори мандат на кмета (бивш учител по история). През първият си мандат направи ремонт на целия център, сега е направил осветление на алеите по които се стига до римската крепост до града,  превърнато отново в парк. Та...кмета е цаката  Peace

# 22
  • Мнения: 25 651
Хм, колко мандата може да изкара един кмет? Като свършат бройките - що не го командировате и по другите градове? 
Да си ги менкаме успешните кметове, викам аз.  Thinking

# 23
  • София
  • Мнения: 2 430
До преди няколко години в Монтана имаше 1 светофар, който забележете - не работеше  Laughing като си чукнеш с някой среща, редовно беше "на светофарите" Joy емблематично място Mr. Green

После дойде новия кмет и насвятка хиляди светофари и светофарчета, така че според мен решението е това - кметът Simple Smile
подобна история съм чувала от мъжа ми когато е бил по разпределение в Разград.Там имало само един светофар и го пускали когато имало шофьорски изпит Mr. Green

# 24
  • Мнения: 15 619
Знам че навсякъде  положението е лошо.
Още по лошо е че знам кой е виновен.
Ние. Просто трябва да спазваме правилата.
Има няколко булеварда които са прави ,и просто ги ползват за писти.

И не само булевардите! И малките улички също!!!
А аз от години не съм виждала катаджия в града.
А като тръгна на разходка с бебешката количка и излизам на Раковсока, ми се налага даслизам на улицата, защото тротоарът според нашите разбирания е направен за автомобили....

# 25
  • София
  • Мнения: 461
Незнам за светофари, но няма да е лошо и табели да си сложите, че ходих есента и  направо се изгубих в тоя град.
Нито като влизаш в него, знаеш на къде да хващаш, нито като излизаш. ooooh!

Joy

Взе ми думите от клавиатурата! В Сливен никога не знам като вляза на къде трябва да поема и къде, аджеба, ще изляза. Доста сме се лутали и ние така.

# 26
  • Мнения: 1 447
Тази тема трябва да я покажа на една моя състудентка,която е от Сливен,че навремето спореше с мен,че Сливен бил по-голям и то доста от Ст.Загора.
И бил доста по-напреднал град.И сега за шега авторката дава пример точно с тези градове.

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
То не пречи Сливен да е голям и по-напред в някои отношения и пак да няма някои елементарни на пръв поглед неща.
Аз понеже съм наблизо и често ходим на разходка в града ви, изобщо не съм обърнала внимание на светофарите. Тук са в изобилие, чак понякога пречат(например Била си сложиха пред магазина светофар и става ужасно задръстване сутрин и следобед заради това).
На мен ми харесва града и така, само от един етнос ако имаше по-малко, щеше да е супер.

# 28
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
А като тръгна на разходка с бебешката количка и излизам на Раковсока, ми се налага даслизам на улицата, защото тротоарът според нашите разбирания е направен за автомобили....
понеже живеех на раковски ми направи впечатления мнението ти.
преди 12 г не можех да бутам нормално количката на дъщеря си там, значи нещата съвсем са си същите Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 15 619
А като тръгна на разходка с бебешката количка и излизам на Раковсока, ми се налага даслизам на улицата, защото тротоарът според нашите разбирания е направен за автомобили....
понеже живеех на раковски ми направи впечатления мнението ти.
преди 12 г не можех да бутам нормално количката на дъщеря си там, значи нещата съвсем са си същите Rolling Eyes
Срещу пожарната е ад. До баничарницата вечно има спрели коли и опашки от клиенти.  А на пешеходната пътека до пето училище понякога си чакам десетина минутки, докато нацеля подходящ момент да пресека.
Иначе в града има светофари.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт