Пак да попитам за пералните........

  • 3 703
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 187
Моята също е с 1200, 900 и 700. Почти винаги пера на 1200, само по-деликатните на по-малко обороти, но така или иначе програмата си ги избира сама.
Предполагам, че пералнята ти е Електролукс, моята има и опция за регулиране на оборотите, с която си ги намалявам.

 Моята е Електролукс, със същите  обороти, програми и опции !

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И моята е с 1200 оборота, но я оставям да центрофужи на 800.

това е истината. Повече от 800, макс. 1000 не са нужни.

Е защо да не са? При мен разликата е огромна  Thinking, предпочитам 1200.

щото смяната на лагери струва скъпо   Money Money

# 17
  • Мнения: 4 401
Моята ''горение'' на 8 г с 500 об с ел везна.Когато я купувахме ни я препоръчаха като едва ли не най-страхотната за момента.Ами явно е остаряла като технология,но пере все така качествено и НЕ няма значение за мен поне ,че оборотите са и малко.Просто пъхам прането в сушилнята и преставам да се притеснявам  Hug

# 18
  • Мнения: 2 936
за дрехите 800 оборота,а за спалното бельо 1200- пералнята има и 1600 оборота,но досега не съм ги използвала !

# 19
  • Мнения: 22 908
Пера на 1400 оборота само спално бельо,дънки и устойчиви материи.Обикновено ползвам 800 оборота за смесени тъкани и по-фини дрехи.Ако разликата не е голяма в парите,вземи си тази с повече оборота.Много често пускам на по-високи обороти одеала,хавлии,халати,има голяма разлика в сухотата,ако съм ги пуснала на по-лека програма с ниски обороти/800/.Но за бъдещи ремонти Шани може би е права,това не знам и не би ми се искало.

# 20
  • Мнения: 4 187
Шани, не съм се сещала да погледна нещата от тази страна  Grinning!

Да използвам темата да попитам имащите Електролукс, на програматора виждам, че примерно, мога да пера на 40 градуса Е, което според легендата е икономично, но тази програма е с около 20 минути по- дълга от нормална на 40 градуса  Rolling Eyes. Нещо логиката ми бяга, къде е икономията в случая  Crossing Arms? Така е и 60 Е, пак е по- дълга от нормални 60.

# 21
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Шани, не съм се сещала да погледна нещата от тази страна  Grinning!

Да използвам темата да попитам имащите Електролукс, на програматора виждам, че примерно, мога да пера на 40 градуса Е, което според легендата е икономично, но тази програма е с около 20 минути по- дълга от нормална на 40 градуса  Rolling Eyes. Нещо логиката ми бяга, къде е икономията в случая  Crossing Arms? Така е и 60 Е, пак е по- дълга от нормални 60.
В моето упътване пише, че при този режим времето на пране се удължава, а температурата се редуцира, и може да се използва само за леко до нормално замърсени дрехи. Може би икономията идва от по-малкото загряване на водата. Но аз не съм ползвала тази опция до сега, така, че не знам какъв е резултата.

# 22
  • Мнения: 4 187
Ами аз съм я пускала, просто пере по -дълго,а дали е икономично  newsm78? Ако някой каже със сигурност, че е енергоспестяващо, ще я ползвам по- често  Mr. Green.

# 23
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
А хубаво ли се изпират дрехите, или да си разчитам на по-високата температура?

# 24
  • Мнения: 4 187
Никаква разлика няма, основно пера на 30 и 40 градуса ! Не знам леката, евентуална разлика в температурата, дали оправдава 20те минути повече работа на машината  Rolling Eyes. Нещо не ми се вързва, егати икономията.

# 25
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Star, ти ме накара да се разровя в инструкциите и намерих табличка с енергийна консумация: за програма памук 60 градуса е 2.3 kWh, за памук 60 градуса + еко е 1.02 kWh.
Извинявам се на другите, че оспамихме темата.

# 26
  • Мнения: 4 187
Ехааа, браво  Simple Smile! Наистина оспамихме, но поне даде полезна информация  Hug. Ако може, пусни ми на лични и консумацията на 40 гродуса и 40Е.

Общи условия

Активация на акаунт