МНОГО ЛЕСНО И БЪРЗО РУЛО

  • 35 149
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 117
 като нямам време правя това вкусно и бързо руло 5 ЯЙЦА 1Ч.ЧАША ЗАХАР 1 Ч.ЧАША БРАШНО И 1 ВАНИЛИЯ всичко се разбърква исипва се в голямата тава която е голяма колкото фурната и в/у която е сложена хартия эа печене печа на 200 градуса като е готово го обръщам в/ у съвсем леко навлажнена хавлия и отстранявам хартията завивам го в хавлията да си заеме формата и след 10 мин го развивам и го намазвам с сладко по желание завивам го и го поръсвам с пудра захар  отнема 30 мин време за направата му ДА ВИ Е СЛАДКО Hug

# 1
  • у нас
  • Мнения: 443
И аз го правя само,всичко меря с конфитюрен буркан,вкл. и яйцата слагам толкова колкото напълнят буркана.Безотказна рецепта не съм имала фалове,за разлика от рецептата на мама която мери с лъжици брашно и захар,е при нея се получава- при  мен не.Така сега всяка си има своя рецепта. Grinning

# 2
  • Мнения: 22 867
като нямам време правя това вкусно и бързо руло 5 ЯЙЦА 1Ч.ЧАША ЗАХАР 1 Ч.ЧАША БРАШНО И 1 ВАНИЛИЯ всичко се разбърква исипва се в голямата тава ................

didi nikolova, имам същата рецепта от руски форум, но в тестото се слага и малко сода. В твоята изобщо ли няма набухвател? Иначе рулото наистина е сполучливо.

# 3
  • Мнения: 117
НЕ НЯМА НАБУХВАТЕЛИ И СТАВА МНОГО ПУХКАВО МЕРЯ С ЧАЕНА ЧАША ОТ НЕ МНОГО ВИСОКИТЕ РЕЦЕПТАТА МИ Е ОТ СЛАДКАРКА И НЯМАМ ПРОВАЛИ ВИНАГИ СТАВА newsm03

# 4
  • Мнения: 1 195
като нямам време правя това вкусно и бързо руло 5 ЯЙЦА 1Ч.ЧАША ЗАХАР 1 Ч.ЧАША БРАШНО И 1 ВАНИЛИЯ всичко се разбърква исипва се в голямата тава която е голяма колкото фурната и в/у която е сложена хартия эа печене печа на 200 градуса като е готово го обръщам в/ у съвсем леко навлажнена хавлия и отстранявам хартията завивам го в хавлията да си заеме формата и след 10 мин го развивам и го намазвам с сладко по желание завивам го и го поръсвам с пудра захар  отнема 30 мин време за направата му ДА ВИ Е СЛАДКО Hug

наистина изглежда лесно Simple Smile
ще го пробвам задължително Simple Smile
Ние в къщи сме все луди по сладкото така че една нова рецепта е винаги добре дошла Simple Smile
  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 197
Това ще се пробва в близките дни.Много обичам бързи и вкусни рецепти,а й свеки го прави същото наистина рецептата е много добра. Heart Eyes.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 019
В последно време това руло хич не ми се получава. Правила съм го като ученичка, но не помня как. И мен ме учудва, че няма набухватели, а яйцата се разбиват без да се отделят белтъците от жълтъците. Горе-долу колко време се пече? При мен се получава пухкаво докато е във фурната и като го извадя спада и става сбито. Защо така?

# 7
  • Мнения: 1 906
Аз отдавна искам да се пробвам с руло. Тази рецепта изглежда лесна, така че ще рискувам  Whistling

# 8
  • Под звездите
  • Мнения: 1 304
Аз също го права това руло винаги става сполучливо,а в намазването винаги експериментирам.Една позната е сладкар и от нея знам,че се казва пандишпаново руло.

# 9
  • Мнения: 937
ако правите дайте снимки..

# 10
  • Мнения: 1 906
Искам още днес да направя рулото, но не разбрах  дали се разбиват отделно жълтъците и белтъците?

# 11
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
didi nikolova, и аз го правя като теб с единствената разлика, че слагам 4 яйца, не 5.
Ето как изглежда:

Пандишпаново руло

# 12
  • Мнения: 175
момичета мисля да направя сега рулото но проблема е че нямам хартия,та въпроса ми е може ли да сложа фолио вместо хартията?

# 13
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ами нека авторката да си каже, но аз мисля, че не може...... Rolling Eyes ама знам ли..... В смисъл, аз не бих рискувала де.....  newsm78

# 14
  • Мнения: 175
а ако го печа без хартията ,а в по намазнена тава дали ще се залепи?питам защото до сега не съм го правила,а и да си призная в сладкарството не съм много добра.

# 15
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Колко сантиметра все пак е тавата

# 16
  • Мнения: 1 906
Моето руло е вече изпечено  newsm47

момичета мисля да направя сега рулото но проблема е че нямам хартия,та въпроса ми е може ли да сложа фолио вместо хартията?

И аз нямах хартия, затова сложих листа за ксерокс  newsm53 и хубаво ги намазних. Изпече се идеално пък и се отлепи без проблем  newsm10

# 17
  • София
  • Мнения: 4 294
Ето го и моето руло



Направих го със сладко от сини сливи и орехи, аз слагам бакпувер, без набухвател не съм пробвала, както и без хартия за печене, ще залепне за тавата

# 18
  • Мнения: 172
Аз също приготвям това руло, като за пълнеж използвам разтопен локум. (нарязват се 2 кутии локум, прибавя се около 150 мл вода, загрява се докато се стопи локума, прибавят се орехи) Сместа се разпределя равномерно върху блата и се завива. Става много вкусно.

# 19
  • Мнения: 7
Привет на всички, това е любимия ми десерт от моята майка, няма нищо сложно и аз го правя с лекота, пробвайте за тези, които се чудят и ще останете доволни, може да сложите като пълнеж от кремчетата на ДАНОН или подсладена заквасена сметана. :35

# 20
  • Мнения: 466
Снощи като видях рецептата в 22,30 почнах да го правя, много ми се беше прияло. Майка едно време правеше такова, но никога не съм я питала как точно и рецептата ми дойде много навреме. Единствено, че не можах да го завия както трябва, малко бързах и ми се причупи на места и го направих с крем вместо със сладо. Но тестото е супер, определено ще се пробва отново и дано следващия път да го завия без чупки . Иначе много хубави предложения за пълнеж сте дали момичета,  какъвто и пълнеж да му се сложи все ще стане вкусно. Благодаря   bouquet

# 21
  • Мнения: 857
като нямам време правя това вкусно и бързо руло 5 ЯЙЦА 1Ч.ЧАША ЗАХАР 1 Ч.ЧАША БРАШНО И 1 ВАНИЛИЯ всичко се разбърква исипва се в голямата тава която е голяма колкото фурната и в/у която е сложена хартия эа печене печа на 200 градуса като е готово го обръщам в/ у съвсем леко навлажнена хавлия и отстранявам хартията завивам го в хавлията да си заеме формата и след 10 мин го развивам и го намазвам с сладко по желание завивам го и го поръсвам с пудра захар  отнема 30 мин време за направата му ДА ВИ Е СЛАДКО Hug

а по хавлията не залепва ли блата

# 22
  • Сливен
  • Мнения: 894
и аз правя такова руло,но прибавям и един бакпулвер Peace
идейката за плънка от локум е много добра-ще се пробва Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 197
Аз също приготвям това руло, като за пълнеж използвам разтопен локум. (нарязват се 2 кутии локум, прибавя се около 150 мл вода, загрява се докато се стопи локума, прибавят се орехи) Сместа се разпределя равномерно върху блата и се завива. Става много вкусно.
Много добра идея,мерси.

# 24
  • Мнения: 2 803
и аз правя такова руло,но прибавям и един бакпулвер Peace
идейката за плънка от локум е много добра-ще се пробва Simple Smile

И аз го правя с бакпулвер. Иначе ако не сложа ми става глетаво, а пък и трябва отделно да бия жълтъка от белтъка за да не се степа.  chef

# 25
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Момичета застилайте тавите с вестник , наблажнявате леко и натупвате с брашънце  и готово - печете си пандишпана без опасност . Аз завивам направо във вестника , после го отлепям и не ползвам мокра кърпа.

На пандишпан бакпулвер или сода не се слага ! Разбиват се дълго и продължително яйцата и няма глетаво .Важно е и брашното да е точно .
Оригиналната рецепта на пандишпана е колкото е броя на яйцата , толкова с.л. захар , а брашното е + още една .

# 26
  • Мнения: 175
кълбовидна мълния ,благодаря ти много за съвета.

# 27
  • Мнения: 9 973
и аз утре ще се пробвам Crazy

# 28
  • Мнения: 117
аз като нямам хартия за печене използвам двоен лист от голям формат тетрадка не баркам и поотделно яицата много е елементарно не се притеснявайте newsm10 вестника има много мастило

# 29
  • Разград
  • Мнения: 3 110
И аз го правя това руло,но с 6 яйца.Набухвател и аз не слагам,но разбивам яйцата+ захарта много добре в купа поставена в друга,по-голяма,в която има по-топла вода,за да се разтопи захарта при разбиването.

# 30
  • Мнения: 11 607
Момичета застилайте тавите с вестник

Вестника няма ли все пак да пусне токсично мастило? newsm78

Днес докато бях на работа видях това руло. И се сетих за една рецепта от маминия тефтер пак за руло. Оказа се рецептата 1:1 с уточнението посочено от всички - и при мен има бакпулвер. В една забравена торбичка имах някакви подправки.....И там имаше един бакпулвер. Май стар бе, но все пак реших да го сложа. Не съм привърженичка на набухвателите, другия път ще пробвам без.

Да, трябва да се бърка по-продължително за да стане добре сместа без набухвател. Но..мен ме мързеше и затова сложих......

И прочетох мамините напътствия - Върху мокра кърпа се слага пудра захар. Слага се сладкото, завива се, маже се като поизстине с масло и се поръсва със смлени орехи.

Имах домакинска хартия, а тавата е тази плоската, която продават заедно с фурната, по-плитката. Сложих хартията. Като щях да почвам да бъркам, вкл. фурната на 180гр. Забърках сместа. Изсипах върху хартията , с лъжица разпределих равномерно. И за около 20 мин. се изпече супер. Извадих. За няма и 5 мин. изстина. В това време съвсем леко намокрих тензуха, сложих тук там пудра захар, обърнах кората. Без никакъв проблем се отлепи хартията. Сложих сладко от кайсии. Завих. Намазах с масло. поръсих със смлени орехи и това бе.

Изключително е бързо. Бях уморена. Но ми отне цялата процедура не повече от 50 мин. Когато се прибраха домашните - всичко бе готово и снимано. И миришеше толкова хубаво и сладко в кухнята.....

Рулото + парче

# 31
  • Мнения: 1 352
Цоцоланке, много изкусително това парче Crazy, дали да не ида да правя и аз руло по никое време newsm78...

# 32
  • Мнения: 213
и в рецептата на баба има набухвател - амонячна сода с малко оцет за гасене. Аз бухнах вчера един бакпулвер, та се получи малко въодушевено рулото, но иначе си е вкусно.

# 33
  • Мнения: 2 779
От години не се бях присещала за това руло,май ще трябва да се прави   Joy
Най ми харесва с млечен крем и отгоре с орехи....мммм вкусно.



# 34
  • Мнения: 182
Много ми се иска и на мен да го направя това руло и днес ще опитам,ама имам един много тъп въпрос ooooh!-с миксер ли бъркате или на ръка? Thinking Blush

# 35
  • Мнения: 411
и аз го правя без набухватели,не ги оби4ам.а за пълнежа. правя го когато както ми хрумне,
разбита сметана с разтопен Шоколад.
или разбита сметана и крема сирене
или маслен крем с халва(на мен така най ми харесва)
изобЩо с каквото имам.

колкото до набухвателите в други рецепти аз винаги слагам на половина от посо4еното и не съм имала провали.

# 36
  • Мнения: 1 906
Моето стана по-тъничко, но тавата ми е огромна  Laughing . Правих го по малко по-различен начин: от майка ми знам, че се слага по лъжица захар и брашно на яйце. Ето и резултата:







Много ми се иска и на мен да го направя това руло и днес ще опитам,ама имам един много тъп въпрос ooooh!-с миксер ли бъркате или на ръка? Thinking Blush
С миксер бъркам яйцата със захарта. Като добавя брашното бъркам на ръка с едната бъркалка на миксера  Peace

# 37
  • Мнения: 117
всичко бъркам с миксер   chef

# 38
  • Мнения: 182
Рулото ми стана чудесно!И най важното бързо и лесно,благодаря за рецептата!

# 39
  • Мнения: 940
Момичета застилайте тавите с вестник , наблажнявате леко и натупвате с брашънце  и готово - печете си пандишпана без опасност . Аз завивам направо във вестника , после го отлепям и не ползвам мокра кърпа.

На пандишпан бакпулвер или сода не се слага ! Разбиват се дълго и продължително яйцата и няма глетаво .Важно е и брашното да е точно .
Оригиналната рецепта на пандишпана е колкото е броя на яйцата , толкова с.л. захар , а брашното е + още една .

Аз карам мъжа ми да разбива яйцата, защото той е много търпелив. Много е добър в това. Пандишпана винаги се получава. Ето една снимка от Новогодишното пънче, което си е чисто пандишпаново руло с шоколадов крем:



Аз го навивам направо с хартията да приеме формата. После развивам и мажа с каквото реша.

# 40
  • Мнения: 1 906
dalka,  как направихте "кората". Много е сполучливо пънчето  Laughing

# 41
  • Мнения: 940
Направих я с вилица, както беше посочено в рецептата, която гледах за модел.  Hug Крема вътре и отвън е един и същи--прясно мляко, яйца, шоколад, масло и пудра захар. Малко рядко ми стана, но пък резките се получиха.

# 42
  • Мнения: 1 352


Супер стана, без набухвател. Мерси за рецептата  bouquet.

# 43
  • Мнения: 117
аз като го направя за 1час е свършило а сме : lalalala newsm30 но бързо се справяме

# 44
  • Мнения: 226
ух, че сладкишчета сте сътворили   Laughing
не ми работеше търсачката преди 2 дена и от нета изрових подобна рецепта /не помня авторката, но и благодаря  Hug/
резултата се получи с 2 яйца, ч. чаша захар, ч. чаша брашно и 1 ч.л.бакпулвер и 7 с.л. студена вода. Пече се върху намаслена хартия за печене в тавичка с размер 32/36
диди, не се съмнявам, че свършва за час като гледам снимките по-горе

# 45
  • Мнения: 2 082
ето и моето руло с мармалад от шипки




# 46
  • Мнения: 1 906
nano, чудничко се е получило   bouquet

# 47
  • Мнения: 117
БРАВО СУПЕР Е СТАНАЛО И АЗ МНОГО  ГО ХАРЕСВАМ С МАРМАЛАД ОТ ШИПКИ smile3501

# 48
  • Мнения: 2 082
Благодаря ви  Embarassed отгоре е полято с разтопени масло и шоколад

Общи условия

Активация на акаунт