Вижте колко е щастлива мама, че си има ПОРОДЕНИ двама! *25*

  • 15 529
  • 441
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 1 402
Ади болен е нещо все, а и още една ваксина се оказа, че трябва да сложа и не мога да го уцеля без хрема. Днес е с разтройство и повръщане .... дано другата седмица е здрав та поне да го ваксинирам.

Марийче много време вече Крис е с висока температура. Какво те посъветва педиатърката ви?

Честито на Ивето и Яна, все умни и красиви да порстнат!!!!

И нашите стени са изрисувани, първо беше Елена - направихме ремонт, сега рисува Боби и така.

Иве добре, че не си ги взела ти децата от детската, аз също щях да колабирам.

# 331
  • Мнения: 3 089
да, оправи се, слава богу. или почти. на момент и е отвеян, но това може и да е следствие от възрастта. есента сътвори много на семейното благополучие - в 2 месеца починаха 2ма човека, болестите на татко /отшумяват чук-чук/, децата и проблемите около тях, новите кухни и мърлявите изпълнители, които ни съкратиха живота с петилетка поне - овтрат. като цяло, миналата година беше ужасна. добре че си отиде. най-хубавото, което ни се случи в семейно-фамилен мащаб беше, че ние с филков стигнахем до перу и че брат ми си има бебе.

стените
са абсолютно забранено място за рисуване. но и нито едно от 2те деца до момент не е правило сериозен опит за драскане. каквото е имало, съм го пресичала в зародиш. иначе и у нас е мърляво, нищо че юни правихме шпакловка и боядисване, особено по нивото ан ръцете на децата - както са тичали насам-натам, и току-са се подпирали на стените с мръсни ръчички. ама няма и как да е другояче - оставих всичко бяло, защото тогава нямах концепция за цветовете. сега имам, но пък ме мързи да пребоядисвам. ще видим колко време ще издържи естетическият ми усет на гледката от 'бяла' стена  Mr. Green

ивка - ама ние верно сме като прокажени. една от причините да разботя като св. професия е именно тая - гледат ни като луди, на които не може да се има доверие.  Peace

# 332
  • Мнения: 2 331
Нашите не драскат по стените.Нямат достъп до химикали и моливи.А, когато давам да рисуват, съм при тях и не могат да направят каквото и да било без да видя. Mr. Green
Извинявам се на Олимпия за късния отговор. Embarassed Писах на ЛС. Hug

# 333
  • Мнения: 643
Според мен трябва да им давате да рисуват, няма лошо. Стените ще се пребоядисат , и у нас е така. Но смятам и на малката да й мине периода и тогава.

Децата бяха с пневмония, но вече сме по-добре. Вирусна е, щото целия град е пламнал. Затова много не пиша и аз, да не ви натоварвам.

Поздрави за рождениците, живи и здрави да са всички !

# 334
  • Мнения: 4 542
Според мен трябва да им давате да рисуват, няма лошо.
И аз в името на 'изкуството' реших да не истерясвам.  Mr. Green Прекалено много други ядове (е възможно да) има, та и за това да се нервя, а освен всичко друго страшно ме хваща секлет от еднообразие, та затова съм ги оставала да дават плът и образ на идеите си, поне да имам повод за промяна.  Wink Само когато Максим беше на 8-9 месеца и си беше размазал акото от гърнето върху праното канапе не ми беше толкоз весело, ама и това изчистихме, а Максим решихме да го правим художник-авангардист-сюрреалист!  Mr. Green

# 335
  • Мнения: 107
Според мен трябва да им давате да рисуват, няма лошо.
    И аз така мисля,само съм забранила да рисува върху сестра си,че такива мераци има от едно известно време.Като гримира куклата,се прехвърля върху главата на Дара.
   Да пожелая бързо оздравяване на всички дечица,Дара сега я мъчат зъбки и е кошмар,буди се няколко пъти на нощ с истеричен рев,добре 4е не сме загубили тренинг още Simple Smile

# 336
  • Мнения: 2 331
Аз, пък, не мога да си представя да им разреша да рисуват по стените.После как ще го гледам сума време да ми боде очите.Аз съм неработеща мама и по цял ден съм си вкъщи.Ние боядисваме у дома на около 2 години.Когато искаха да рисуват по стените, залепих кадастрон-от онези големите листове- и им дадох миещи се пастели.Порисуваха, но бързо им мина меракът.Въпреки всичко, внимавам да нямат достъп до химикали и да ме изненадат с творчеството си.Уф, сигурно ме мислите за задръстена и консервативна майка, която ограничава естественото развитие на децата си, но наистина не приемам за редно да правят всичко, което им се иска... Embarassed Rolling Eyes
Да ви се похваля с поредния здравен успех.Справихме се само с хомеопатия, а Митко дори не се разболя сериозно.Явно с времето ще минават по-леко нещата.ДАНО! Praynig

# 337
  • София
  • Мнения: 62 595
Реших въпроса с рисуването като по цялата дължина на стените залепих картони на височина, докъдето стигат децата с протегнати ръце. Периодично сменях картоните. Но те не налитаха много да рисуват там и бързо им омръзна.

# 338
  • Мнения: 4 542
Това с картоните е добра идея, наистина. Ама у нас няма за кога вече.  Mr. Green Като пребоядисаме (нямам търпение вече, че от 4 години не сме  #Crazy) и като си направя стенната декорация - тогава.

# 339
  • Мнения: 233
Търсих но нищо не намерих. Как спят децата ви. На тези които са по-малки?Моито ще е на 1,5 години, само ли да го оставим да спи?

# 340
  • Мнения: 107
Zvezditza Uranova ,ние опитахме да я отделим сама в стая,опитахме и мъжът ми да спи при нея,но тя си искаше само с мен и плачеше много.Така че сега аз спя с нея,таткото с бебето и всички са доволни Simple SmileОпитите ще ги оставим за по-късно,когато можем да ги отделим и двете в самостоятелна стая Peace/така смятам ,че ще избегнем и ревността към бебето/

# 341
  • Мнения: 1 410
Звездица,ние в самото начало спяхме отделно.Но сега спят с мен.Но Аничка почти не се буди нощем (като изключим последните два дена ,когато се събужда в 5-6 и започва да пее Laughing)

# 342
  • Мнения: 4 542
Ние все още спим всички заедно. Не сме имали никога проблеми с взаимно будене (освен, че будеха мен, разбира се  Mr. Green), освен може би 1-2 изключения. Планираме скоро да се махаме с баща им от спалнята и да им направим хубава детска стая.

# 343
  • София
  • Мнения: 6 331
И ние спим всички в спалнята (поради липса на друг вариант  Rolling Eyes). Мисля, че само един-единствен път Дани събуди Емко и то първите месеци по време на коликите. Зависи дали е кротко бебето и колко дълбоко спи по-голямото. Дани се будеше за сукане и пак заспиваше, само пак по време на коликите няколко пъти посред нощите съм се пренасяла в хола.

# 344
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Уф, сигурно ме мислите за задръстена и консервативна майка, която ограничава естественото развитие на децата си, но наистина не приемам за редно да правят всичко, което им се иска... Embarassed Rolling Eyes
Ти си много добра майка, децата ти имат късмет - вярвам, че ще станат отговорни и разумни хора   bouquet Поздравления за здравните ви успехи!
Търсих но нищо не намерих. Как спят децата ви. На тези които са по-малки?Моито ще е на 1,5 години, само ли да го оставим да спи?
Аз спя с бебка на едно легло, залепено за креватчето на малкия. Той не спи следобед и нощния му сън е дълбок (макар често да говори насън). Малката се събужда още нощно време за вода и мляко, но не плаче и не пречи на баткото.
Не мога да си представя да спя отделно от тях, все още им сменям нощните пампи (понякога и по 2пъти).

Общи условия

Активация на акаунт