Вижте колко е щастлива мама, че си има ПОРОДЕНИ двама! *25*

  • 15 520
  • 441
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 461
Pukanka* тук в тази тема никай няма да ти каже да го махнеш тъкмо обратното  Peace . След стерилитет ще е трудно да го махнеш , аз мисля че няма да ти е трудно да си гледаш едното дете и да си износиш другото през тези 9 месеца организмът се нагажда все пак вдигаш всеки ден детето. Аз съм със секцио и двата пъти и нямах проблеми.Надявам се да вземеш правилното решение за себе си .Аз бих те постветвала да оставиш душичката  Hug

# 376
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Цитат
Pukanka* тук в тази тема никай няма да ти каже да го махнеш тъкмо обратното 


О, ама разбира се. И виж как знаеш,че след стерилитет и аз го искам. Laughing Утре в 2.15 съм на лекар.Като се чух с нея по телефона, по-скоро се уплаши,но утре на прегледа ще ме огледа добре и ще каже как съм, какви са рисковете и т.н. Аз съм на 33 години имайте предвид, даже почти на 34, и Дани го родих 3 седмици преди термин, уж лежах цялата бременност само на легло. Всички тия неща ги знае лекарката ми и ще се съобразява и с тях.А доколкото  я познавам,ще извика и поне още 1 лекар за мнение. Влязох при вас,да споделя страховете си.Всички сте минали през това, а при мене е ново чуството. Hug

# 377
  • Мнения: 56
ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ!ВЕСЕЛИ,ЗАСМЕНИ!
Pukanka*желая ти лека бременност и живо и здраво бебче!Децата са радост! Hug

# 378
  • Мнения: 1 632
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!

Pukanka*,когато аз забременях с 2-то дете, първото беше все още с колики!
Когато родих 2-то бебе, голямото бебе още не ходеше!
И 2-те ми бременности бяха рискови и трябваше много внимание.
Баби нямаме.Никой не ми е помагал.
Съвсем сама се оправях и с това съм много горда!
Няма как да не е трудно, но си заслужава! Peace
Лека бременност!

# 379
  • Мнения: 332
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА! Всички вие и семействата ви да сте румени и засмени, здрави и късметливи!


Пуканка, и аз като Ивка съм с две диванета с разлика 13 месеца и половина. Далече сме от баби и дядовци, таткото пътува от време на време. Живи сме, здрави сме, щастливи сме Grinning Е аз напоследък нещо издивявам, но се надявам да отмине. Борис проходи на 11 месеца, и въреки това си искаше вдигане, но както казва Карчита, вдигаш детето всеки ден и организмът ти се нагажда.  Общо взето бремеността и първите месеци бяха най-лесните  Mr. Green ако това е успокоение. КАто чета, второто ви бебе си е благословия,и е желано. Стискам палци  Praynig!!! А тук ще намериш много момичета минали по този път, които да те подкрепят в трудни моменти.

Борис нямаше 10 месеца, когато започна да ми целува коремът. Не знам дали усещаше, че има друго същество в мен, или си общуваха по незнайни за нас начини, но винаги като бях легнала и коремът ми щръкнал - той идваше и или ще ме целуне, или ще направи 'брррррр' . Малко лирическо отклонение.

# 380
  • София
  • Мнения: 1 402
Честита Баба Марта на всички, да сте румени и засмени през цялата година

Добре дошли на *Pukanka* и `Reni`    bouquet

happymama как е Крис?

# 381
  • София
  • Мнения: 1 124
Честита Баба Марта  Hug,
Добре дошли на Pukanka и `Reni` Hug
Pukanka , честита новина, мисля че е най-хубавата  Hug, леко бременнене и не се притеснявай всичко ще се нареди накрая  Peace

# 382
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
Pukankа, тази новина наистина е Божие благословение. Не се притеснявай за бременноста си и за вдигането на другото детенце. При мен също беше рискова втората бременност, защото децата са с 1.5 години разлика. Първото е раждано със секцио и преди това имам два спонтанни аброта. Но ето, Слава на Бога всичко е наред. Вдигах "каката" до последно и не съм имала повече контракции от обикновено. Дано всичко е наред при теб и да имаш една безпроблемна и спокойна бременност. Hug Hug Hug

# 383
  • София
  • Мнения: 1 402
Нашата разлика /между децата ми/ е 2г.4м. налагаше ми се да вдигам до последно Елената, пожелавам ти много кураж, късмет и спокойствие *Pukanka*

# 384
  • Мнения: 3 089
пуканка - раждай! това е дар божи с всичките му радости и несгоди /2на скарлатина, 2на варицела, 2на вирусна ангина и пневмония и т.н. но пък семейна стая в детска пулмология  Mr. Green/ обаче и 2но повече усмивки, радостни крясъци, 2на тежест на шейната, 2 чифта червени ботушки или апрески до входната врата, 2 хавлийки в банята - това са все неща, които ВСЕКИ ДЕН ме карат да се умилявам и благодаря, че ги имам. моите 2 бременности са планирани - втората даже закъсня с 2 месеца, но струва ми се, че всички тук въпреки първоначалния шок, сега изпитват блаженството на 2ното /4-рното/ майчинство  Heart Eyes

ся за вдигането - ако си бременна в 7-8-9 месец или пък по-ранен, и вдигнеш от раз 10 кила, 100% ще си докараш контракции или аборт. обаче! ако организмът ти е свикнал с ежедневното вдигане на първото дете, то тежестта не е неочакваае - тялото ти всъщност живее с тежестта на първото дете, така че това не е шок за него. всички тук сме имали контракции разбира се, но контракции имат и жените без деца. не мисля, че това трябва да е причина за притеснение - ако изобщо получиш контракции, ще реагираш в движение и според ситуацията. в началото с беменността ми с камен бях с кървене, контракции, чудесии. трябваше да лежа в болница, обаче нямах баби, които да поемат пипа, и си останах в къщи. просто пренесох живота на пода - мтракът на пипа беше на пода, играехме на пода, хранех я на пода, смъкнах повивалника на пода, пълзях с нея по пода - 2 месеца не видгнах нито едно кило. нещата се успокоиха и от 13та гс. натам падна едно подмятане, подхвърляне, носене, висене на детето с главата нагоре - абе каки ли не маймунждулъци правехме. това моето беше малко глупаво, но явно някой горе ни е пазил - мен, пипа и нероден камба. 2рата ми бременност беше много енергична всъност, въпреки първоначалните 10 седмици инжекции в задника.

другото успокояващо нещо, което мога да ти кажа е, че колкото по-малка е разликата, толкова е по-лесно. едно е да имаш корем и да лашкаш количка с дете на 1 година, което ако си късметлийка няма още да ходи; друго е да си с корем след дете на година и 5-6 м., което не ходи добре /моят случай/, а трето е да си с корем и да тъчиш след камикадзе на година и 8-9 месеца. мен ако питаш, първият вариант би следвало да е най-желан  Mr. Green

и сега за удоволствията от наличието на баба. имам си мама от 3 дни /утре тръгва/ и в резултат на това, 2 дни изкарах на учебните ски-писти на щастливеца с един пич ски-учител на име сашо. вчера падах като змей и най-лошото е, че не можех ид а се вдигна. супер унизителна ситуация! падаш, край себе си виждаш 4-годишни бръмбари, които НЕ карат на рало и НЕ падат, а ти дори не можеш да си вдигнеш дирника. днес обаче бях фурия - минавах х 50-70 метра със завои - леви и десни, като дори спирах когато трябваше /вчера се хвърлях в посока сашо и се надявах човекът да успее да удържи засилката на масата ми  Joy/, като успявах на около 60 % да нацеля щеките, маркиращи слалома. струва ми се, че днес изключително изненадах сашката - на моята възраст, с моя заседнал живот, че и с 2 деца - мисля, че човекът преосмисли тезата си за 30+ годишните 'лелки'. а аз лично за себе си и във връзка с карането на ски мога да кажа, че съм много, много голям пич bowuu  Mr. Green

за децата - здрави са, все още не са оскарлатинени, но с жизнерадостен трепет очаквам туй щастие да ни връхлети. в четвърък, на 5т-ти, пипа ще има тържество в ДГ. от сега се умилявам - моето голямо пораснало момиче ще рецитира стихчета за МЕН. а през туй време камен ще се търкаля в ъгъла на стаята, ще се дере, ще мята играчки насам-натам и ще излага кака си. класика!  Mr. Green

Последна редакция: пн, 02 мар 2009, 22:47 от маик

# 385
  • Мнения: 1 121
трето е да си с корем и да тъчиш след камикадзе на година и 8-9 месеца.

 Joy Joy Joy

за това мога цял роман да напиша

# 386
  • София
  • Мнения: 1 124

друго е да си с корем след дете на година и 5-6 м., което не ходи добре /моят случай/, и моят  Hug

и сега за удоволствията от наличието на баба. имам си мама от 3 дни /утре тръгва/ и в резултат на това, 2 дни изкарах на учебните ски-писти на щастливеца с един пич ски-учител на име сашо. вчера падах като змей и най-лошото е, че не можех ид а се вдигна. супер унизителна ситуация! падаш, край себе си виждаш 4-годишни бръмбари, които НЕ карат на рало и НЕ падат, а ти дори не можеш да си вдигнеш дирника. днес обаче бях фурия - минавах х 50-70 метра със завои - леви и десни, като дори спирах когато трябваше /вчера се хвърлях в посока сашо и се надявах човекът да успее да удържи засилката на масата ми  Joy/, като успявах на около 60 % да нацеля щеките, маркиращи слалома. струва ми се, че днес изключително изненадах сашката - на моята възраст, с моя заседнал живот, че и с 2 деца - мисля, че човекът преосмисли тезата си за 30+ годишните 'лелки'. а аз лично за себе си и във връзка с карането на ски мога да кажа, че съм много, много голям пич bowuu  Mr. Green 

Маик, поздравления това е нещо което всеки би трябвало да научи и искрено ти завидях, обожавам ските, а и за Сашко завиждам  Wink, аз на писта също си търся някой в който да "бутна"  hahaha 

# 387
  • Мнения: 1 410
МИли мами,дано мама Пуканка да е взела решение и то да задържи бебчето.Притеснявам се,че не пише.Но в крайна сметка всеки има право на избор.В многодетната ни тема имаме няколко мами с три породени дечица! Grinning

# 388
# 389
  • Мнения: 4 542
Честит празник, девойки!   bouquet
Пуканке, обмислете го с половинката, но моят личен съвет е, че ако имате финансовата възможност да отгледате това дете и ако нямате сериозни здравословни проблеми, съмнения въобще не трябва да имате. Второто дете се гледа несравнимо по-лесно от първото - поне половин година не ти трябват ни адаптирани млека (някои изобщо не 'опират' до тях), ни дрешки, нито място - купуваш само памперси, а може и без тях. И количка си имаш, и двойна можеш евтина да си намериш, въобще второто дете е като един бонус към първото.  Mr. Green Няма непреодолима трудност - тук повечето от нас нямаме баби под ръка. Раждай, без да се притесняваш много, защото ще видиш, че като вземеш бебето в ръце, ще се чудиш как изобщо са могли да ти минават други мисли през главата. Безкрайно съм щастлива, че имам и второ дете и благодаря на Господ, че му позволи да избере мен за негова майка!
Теди Николова, какви ботуши, бе слънце?  Joy То вече за сандали става време...  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт