Потене на крачета (и ръчички) на бебе

  • 34 455
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 374
И сега и се потят крачетата през зимата когато е много обута,нормално е.А за рахита се поти предимно главичката и челото на бебето,за всеки случай и за твое успокоение консултирай се с лекар.

# 16
  • Мнения: 2 448
Моето дете и до сега е така. Не се поти по тялото, имам предвид малко се поти в сравнение с повечето деца, но като го вземам от градина , краката му все изпотени. Не се притеснявам, защото е същия като мен. И аз съм така. Иначе малко се потя, но краката, особено зимно време ми се потят и измръзват. В къщи ходи само с чорапи или терлици, не му слагам пантофи изобщо.

# 17
  • Мнения: 3 929
Синът ми се поти от бебе, но педиатърката категорично изключи диагнозата рахит. Въпреки това аз няма да те посъветвам да стоиш безучастно, щом се притесняваш. За да си по-спокойна, можеш да я заведеш за всеки случай при друг педиатър, като не споменаваш за мнението на вашата педиатърка.

# 18
  • Мнения: 1 080
И на моя син така му се потят краката най - вече.
Зима, лете, обут, събут - все се поти.
Педи не ми е казвала да е проблем.

# 19
  • Мнения: 242
На синът ми също много си потят крачетата!

# 20
  • Мнения: 2 658
Много благодаря zа отговорите на всички   bouquet
Доста се поуспокоих, но със сигурност ще питам пак лекаря. Така или иначе го бях решила, но исках да раzбера и вашите мнения.
Пожелавам хубава седмица на всички.

# 21
  • Мнения: 1 629
И на моя бебо крачетата са му потни понякога, но не съм помисляла за рахит Confused

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 576
И ние сме така от 1 седмица, и в Четвъртък на консултацията ще питам. Не е от прегряване, защото потните крачета и ръце са студени. Давам по 2 капки Вигантол, а освен това се храним с адаптирано млякко, което също има вит.Д. newsm78

# 23
  • Мнения: 2 960
и моето се потеше, като поотрасна отшумя Peace
Peace

# 24
  • Свищов
  • Мнения: 33
Аз също се притеснявах, защото и на моята дъщеря/ 4 месеца и 1 седмица вече/ и се потяха крачетата и ръчичките, но явно наистина при повечето бебенца е така. Водихме я на ортопед, и аз съответно го попитах дали това е признак за рахит-той леко се засмя и каза, че признаците за рахит съвсем не са такива незначителни. Той каза, че тила трябва да се изпотява много, а и като пипнеш главичката да е мека, леко да потъват пръстите, а и трябва да пипаш на определени места по главичката. Изобщо да ти кажа той разсея притесненията ми, защото честно да си призная съм чела, че зимните бебенца, въпреки приема на витамин Д, понякога развиват рахит. Но пък можеш да отидеш на ортопед, да ти направи снимка и да  разсее напълно твоите съмнения, защото все ще се притесняваш и няма да се радваш достатъчно на твоето съкровище. Не се плаши излишно, и вярвам, че няма за какво да се притесняваш

# 25
  • Мнения: 57
При повечето бебета е така. bowuu

# 26
  • Мнения: 1 484
И  моя   се  потеше  като  бебе  ,педито  никога  не  ми  е  споменавала  за  рахит,  само  ми  е  казвала  че  е  нормално.

Общи условия

Активация на акаунт