Второ дете от втори татко

  • 7 894
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 408
Не е простотия този закон,има си резон Naughty.Ти си от другата страна на барикадата,затова така ти се струва.Измислен е,ако майката е бременна или забременяла до окончателният развод,да се обещети майката и детето максимално.Да се избегне доказването на бащинство,а като има развод вече,знаем в повечето случаи, какви са отношенията между двамата родители и колко ''лесно'' се уреждат тези ''формалности''.Както и да се избегне ситацията-баща неизвестен.Просто като се роди детенцето,на бащата автоматично се приписват задълженията му като такъв.Избягват се доста нерви и пари.А това дали той ще помага в отглеждането или не,си е до човека.В болшинството от такива случаи,майката ако е бременна по време на развода,детето е от бившия.
Не приемай думите ми като заяждане!Замисли се малко и ще видиш ,че съм права.  bouquet

Да, но когато бившия наистина не е баща, се получава че той трябва да обезщетява чуждо дете. Това на практика е измама, което пък е наказуемо.
Освен това, не съм много сигурен, че в повечето случаи, когато майката е бременна по време на развод, детето е от бившия.
Наскоро чух за подобна ситуация, за щастие не във България.
Ако майката твърди , че детето е от бившия, той може да поиска ДНК изследване, и ако то докаже , че той не е бащата, може да съди майката за измама.

# 16
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Олинце, поздравявам те за страхотното семейство, което си създала! Евалла на такива хора, и дано да ги има в повече! Мечтая си и моето семейство да е като твоето!
Е, ще видим, дано да съм удържала фронта този път, още е рано да проверя дали има бебе, но познавайки се - 90% ще има...
Evana, права си наистина. Принципно е в защита на майката този закон. Само че е много гадно, когато бившият е затворена страница и не търси детето за нищо. И всъщност се явява една омразна пречка. А като го знам какъв грижовен татко е.... Иде ми да го намеря и да го  #2gunfire

Мила мамо, пожелавам ти цялото щастие за което жадуваш !

# 17
Здравейте на всички. На авторката само мога да кажа да побърза с развода и с брака със следващия. Така всичко ще е наред. Сега да Ви разкажа моята история: Имам дъщеря от първия си брак, която е на 13 години. Сега имам втори брак и съм бременна във 2-рия месец. Мъжът ми също има дете от първия брак. Имам усещането, че не се радва особено на бъдещото ни дете и за него винаги на първо място ще си остане първото му дете. Няма и за миг да се поколебая да го зарежа ако се държи без уважение към мен. С голямо желание исках това дете и мога и сама да си го отгледам. Лошото е, че дори и да се разделим, то ще се води на негово име, т.е. ще има право да го вижда /живот  здраве да се роди и всичко да е ок/, ще ми трябва разрешението му за излизане в чужбина, за паспорти и т.н. Някой има ли в подобна ситуация?

# 18
  • Мнения: 165
Имам усещането, че не се радва особено на бъдещото ни дете и за него винаги на първо място ще си остане първото му дете.

Какво означава "имам усещането"? Явно не сте говорили открито по въпроса, а трябва. Не оставяй неизяснени неща да има между вас. Това само може да усложни отношенията ви.   

# 19
Разбира се, че сме говорили. Отговорът е: "Глупости. Не е така." и млъква. Няма да каже - много се радвам, щастлив съм или нещо подобно ... Все като му заговоря за бебето - пас.  И поведението му показва, че му е все тая. Дори по-скоро се притеснява да не би новото дете вкъщи да ощети неговото първо. Ако нещо ми се допие - първо го купува след 1-седмично напомняне и второ - първо на детето си дава /все едно то е бременно/. От сега прави сметки как нямал да ми помага, въпреки, че дават 15 дни отпуск от работа на бащата, когато му се роди дете. А бебето го правихме умишлено и пак защото аз исках. Вчера ми каза: "мъжът задължително трябва да направи бебе, иначе жената ще го скопи." А аз съм толкова щастлива, че ще си имам второ  Grinning

# 20
  • Мнения: X
Mily,хормоните ти бушуват яко в момента май-май Grinning
Не може да мислиш за нероден Петко,как ще са нещата.От писането от теб,оставям с впечатление,че това е един много грижовен мъж спрямо децата си.Прочети,ако не си го направила досега,тук какви бащи се срещат.Бъди сигурна,че няма да дели второто си дете,напротив!Но нали знаеш,че дете се заобичва,не докато е в утробата на майката,а след време,като започнеш да се грижиш за него.Мъжа ти в момента е стресиран не по малко  от теб.Колко и да е ,не са лесни времена за отглеждане на дете,втори брак и т.н.
И плюс това съм говорила с майки,подчертавам майки,които казват ,че в началто на раждането на второто дете,несъзнателно обичат повече първото.Защото него го чувстват по-близко,тъй като го познават по-отдавна.Но с течение на времето,нещата се нормализират.Така че,дори в началото да има леко отдръпване,не се притеснявай,изчакай да се нагласят нещата.А може,което пак повтарям е нормално и ти да се почувстваш по същия начин.
Надявам се,да съм била права и след време да се похвалиш,че опасенията ти са били напразни.  bouquet

# 21
  • Мнения: X
Да, но когато бившия наистина не е баща, се получава че той трябва да обезщетява чуждо дете. Това на практика е измама, което пък е наказуемо.
Освен това, не съм много сигурен, че в повечето случаи, когато майката е бременна по време на развод, детето е от бившия.
Наскоро чух за подобна ситуация, за щастие не във България.
Ако майката твърди , че детето е от бившия, той може да поиска ДНК изследване, и ако то докаже , че той не е бащата, може да съди майката за измама.

Подчертаното в червено,говори  всичко.Т.е. колко са ''чести'' такива ситуации.
Естествено е законите да са предназначени за болшинството случаи,а не за малцинството.А за редките случаи на подобна ситуация, хората са измислили вратичка.
По мнението ти личи,че си мъж. Mr. Green

# 22
Evana, може би аз повърхностно обяснявам нещата, за да не се впускам в подробности. Моите мисли не са от хормоните, а още много преди за забременея.... Последният ни скандал беше 2 дни след като разбра, че съм бременна и то за глупости - започна да ме блъска и каза, че иска развод /правихме сватба преди 3 месеца/. Направи огромен скандал, чак децата после ме питаха дали наистина ще се развеждаме. Каза, че ще направи всичко възможно така, че за неговото дете аз да съм най-мразената жена на света. А детето си няма майка и иска аз да съм му такава, но той и забранява.  Тя е на 7 г. и иска да я осиновя, той не разрешава. Насила хубост не става. Забравих да спомена, че неговите родители са против мен /дори за ми посягали и са ме обиждали/ и той въпреки всичко пак ходи там с детето. Връщат се с 10 огромни чанти с подаръци по Коледа само за неговото дете, все едно, че аз и моето дете не съществуваме. А моят род ги е приел като свои - каквото има за моето дете, такова има и за неговото.  Не съм за порадъците им, не са ми и притрябвали. Исках сплотено семейство, а не 2 лагера. Неговото разсъждение: "не ме интересуват вашите взаимоотношения - твоите с майка ми и баща ми, нали се държат добре с детето ми. "Да не говорим, че тези баба и дядо не спират да бълват глупости по мой адрес и криеха храна преди време като ходехме, никога не са ни посрещали и изпращали.  Та почти съм сигурна, че е въпрос на време кога ще се разделим.

# 23
  • Мнения: X
Ооо Мили,това което сега разказваш е много гадно,бе жена! #Crazy
Не е трябвало изобщо да се обвързваш с дете от този човек,но станалото станало.
Е как ще му позволяваш да те блъска и посяга?Ще станя някоя беля с бремеността ти,а и с теб,че после твоето детенце за къде е.
Незнам каъв съвет да ти дам!Но просто при такава атмосфера,изобщо не е здравословно,а дори и опасно да стоите там с детето ти.Твоте родители как приемата тази ситуация?Или те изобщо не подозират за нея?

# 24
Благодаря ти, най-после, че ме разбра. Има още много по-сериозни ситуации, но няма да ви занимавам с тях.  Моите родители са разведени и са от хората, които винаги защитават чуждото. Баща ми е с мнооого голяма мъжка солидарност. Пример: първия път, когато се развеждах побесня не защото първия ми мъж ме е удрял неколкократно, ами защото беше продал едни вещи, които бяха на баща ми. Той самия се държеше ужасно с майка ми през целия ми живот докато бяха заедно. За него това, че мъжът удря жената било нормално. А майка ми е жена с недобро здравословно състояние. Тя чак се разплака от щастие като й казах за бебето. Знае за проблемите ни, но не искам да я товаря с тях. Тя и преди ми казваше - само се тровиш с тия хора, но пък и се надява да се оправят нещата. Но аз не търся помощ от никого. Едно дете отгледах сама, мога и второ. По-скоро проблемът ще е от това, че ще трябва да му искам разни разрешения, когато живот и здраве детенцето се роди.

# 25
  • Мнения: 2 723
Добре де, сигурно можеш да отгледаш детето и сама,
обаче аз само не разбрах, защо ти е трябвало да се жениш и да забременяваш от човек като това, което описваш.
Един провален брак с побоища малко ли ти е бил?
Та сега позволяваш на следващия да те блъска и да се държи тъпашки с теб?
Страх да не останеш сама ли е, мислила ли си по въпроса?

# 26
Благодаря на Олинце за пожеланията! Дай Боже всекиму!
Mily, недей да бързаш толкова да се разделяш! Нали сте се събрали след неуспешни връзки? Би трябвало да сте щастливи, а не да се карате. Ти сигурна ли си, че причината е само в него. От моя опит знам, че когато тръгна с рогата напред по собствено усмотрение, без да имам нещо черо на бяло, а просто предположения, никога не оставам доволна накрая. Мъжете (тази част от тях, които са категоризирани като "добри" мъже) на първо място обичат да са мъже. Те така се разнежват, когато ние сме нежни с тях, когато им споделим, че имаме нужда от подкрепата им. Те имат нужда да им казваме, че ги обичаме, както и ние. Затова искам да ти кажа - пробвай дето се казва "с памук да му извадиш душицата". Ако ти се държиш студено с него, защото си решила, че той не те иска с твоето детенце и бебето, без да ти го е казвал, нормално е и той да се чувства зле. Нормално е в такива случай да страни от теб и да търси утеха в най-близките му след теб - детенцето си и родителите си. Може би затова той ходи често при майка си и баща си. Може би затова показва повече загриженост към своето детенце, отколкото към вас. Той е сигурен, че то го обича. Докато в теб не съвсем....
Пробвай да му покажеш, че го обичаш, че щом сте направили бебе, това значи че искаш сте винаги заедно. Може и той да е несигурен. Един такъв разговор, в който и двамата си разкажете какво изпитвате може много да ви помогне. И в крайна сметка, нищо не губиш.
Не бързай и бъди силна! Всичко ще се оправи!

# 27
Хора, аз вярно съм бременна!!!!! Confused  Grinning  Cry
Съвсем бледа е чертичката, предполагам, че е защото подраних с няколко дни с теста. Ами сега?!?!?

# 28
Mila_mamo, ЧЕСТИТО!!! Аз имах веднага 2 черти и след няколко дни пак повторих теста - същия резултат. Изчаках и да отида и на видеозон и бременността се подтвърди. Благодаря на Бог, че всичко засега е нормално. А относно любовта ми към него я показвам постоянно: аз съм тази, която го моли да имаме поне 1 ч. на ден за нас двамата, аз съм тази, която го целува, като мина покрай него. Аз не искам да ходя никъде без него. И не защото искам да го "Вържа", а защото смятам, че истинските взаимоотношения се градят ежедневно - с мили думи, жестове, загриженост. И когато срещам само изрази - остави ме сега, мисля как да изкарам пари, какво може да си мисли човек. Аз ходя по родителски срещи и на двете деца и аз им помагам в у-ще. Пробвах една вечер да изляза за 2 ч. за да видя реакцията му - изобщо не забеляза, че ме няма. Чувствата му са били кратки и сега е сигурен, че няма къде да му избягам и може да си прави каквото си иска.

# 29
Mila_mamo кой ден ти е от закъснението? Ако е много рано може и на видеозона да не се види сакчето. Ако нямаш търпение пък - кръвен тест! Но със сигурност си бременна!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт