Отговори
# 195
  • Мнения: 3 993
bicho malo ела в подфорума Хранене с млека за кърмачета и захранване, там има много теми за менюто на бебетата: http://www.bg-mamma.com/index.php?board=16.0

# 196
  • Мнения: 2 521
bicho malo аз скоро започнах да давам кус-кус-звездичките на стела.Бих ти препоръчала овесени ядки,пшеничени ядки.Това е любимата закуска на моето диване.Пшеничените ги яде само ако са смесени с овесените,а последните ги обича и самостоятелно.Кус-куса го варя много време за да омекне хубаво.

# 197
  • София
  • Мнения: 44 360
Polly-Wolly - коларгел сме ползвали...не знаех че е това...
Ами сигурна съм, че сте, много са разпространени според наблюденията ми (парковите Mr. Green ). Но дали става дума за същото, е друг въпрос. Между другото на моето дете му ги изписаха след Олинт-а, така че все пак нищо чудно за това да става дума Peace

Значи сега прочетох това-онова.
Та...коларгол са капки със сребро действително, но са лекарствен продукт, докато сребърната вода си е за профилактики, промивки и т.н...може да се пие и като имуностимулатн дори.....
http://arcol.hit.bg/ ето  тук пише за нея...при капките имало процент токсичност, докато при сребърната вода не...можело да се ползва и за бебета. Не е магическо средство естествено...но ще я взема да я пробвам за промивки....

тук има една тема по въпроса...който му е интересно  за отзиви от водата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=153633.30

# 198
  • Мнения: 577
bicho malo Давам кус кус на Плазмон те са с различни размери аз запомнах с най-малкия топчета по-малки от леща. Варя както е указано на кутията и слагам пл.пюре , бульон или чай масло и сирене.

# 199
  • Мнения: 2 013
Мамчета,ползвали ли сте Нистатин за гъбички в устата на децата си.На нас това лекарство педиатърката ни ги изписа.Половин табледка се разтваря във вода и с марля се маже вътре в устата.
Вчера го близнах-ужасно горчи  ooooh! Бебка като я мажа с него толкова жално плаче,че ми се къса сърцето.А и от както и го давам почна да повръща и все едно не е хранена,пак си е гладна!
Вие какво сте давали за гъбички в устата?И пробвали ли сте как е на вкус  Embarassed все пак? newsm78

# 200
  • Мнения: 3 993
Е точно на предната страница тук се обяснявахме за Дактарин-а. С него съм мазала. Опитвала съм го, сладък е. Много ефикасен препарат.

# 201
  • Мнения: 577
Мамчета,ползвали ли сте Нистатин за гъбички в устата на децата си.На нас това лекарство педиатърката ни ги изписа.Половин табледка се разтваря във вода и с марля се маже вътре в устата.
Вчера го близнах-ужасно горчи  ooooh! Бебка като я мажа с него толкова жално плаче,че ми се къса сърцето.А и от както и го давам почна да повръща и все едно не е хранена,пак си е гладна!
Вие какво сте давали за гъбички в устата?И пробвали ли сте как е на вкус  Embarassed все пак? newsm78


Дактрин има вкус на портокал.

# 202
  • София
  • Мнения: 44 360
Да, дактарина е вкусен...малчо с него го мазах последната седмица, че имаше афта и даваше с голям кеф, казва, че било много вкусно Simple Smile))

# 203
  • Мнения: 2 013
А то подходящо ли е за бебе под 2 месеца? newsm78

# 204
  • София
  • Мнения: 44 360
Да, по принцип го изписват.
За да си спокойна  разбира се е нормално да се обадиш на педиатъра ви, да кажеш, че това, което е изписал/а не понася на бебето и да питаш  дали може да го смениш с дактарин или нещо друго, все пак става дума за лекарства и не е добре на тази възръст да даваш каквото и да било на своя глава.

# 205
  • Мнения: 577
А то подходящо ли е за бебе под 2 месеца? newsm78

Синът ми беше на 15дни педиатъра ни го изписа. Но на предната страница са написали че на листовката пише над 6месеца. Консултирай се с педиатъра си.

# 206
  • Мнения: 2 013
Разбира се!Благодаря ви за бързите отговори!  bouquet  bouquet  bouquet

# 207
  • София
  • Мнения: 2 508
Аз прочетох защо пише над 6 месеца. Защото, ако е много и стигне до гърлото, бебето може да се задави. Така че мажете по малко и не навътре. Simple Smile

# 208
  • София
  • Мнения: 2 508
Да рапортувам. Grinning

Главоболието мина, Дактаринът работи много добре и горкото същество определено го мъчат колики. Дадох два пъти Инфакол и сега не се дере от болка, а само се мръщи. Sad

# 209
  • Мнения: 292
**poli**, Little wingels, galina_743 ..... благодаря ви за съветите и идеите. Страшни сте   bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт