Отговори
# 75
  • Мнения: 4 335
По погрешка си пуснах вьпроса вьв друга тема,но да попитам и тук.
Колко време е нормално вдигането на Т при никнене на зьб?

# 76
  • Мнения: 1 745
По погрешка си пуснах вьпроса вьв друга тема,но да попитам и тук.
Колко време е нормално вдигането на Т при никнене на зьб?

И аз искам да питам същото и колко висока може да е ? Rolling Eyes
Малката 3-ти ден е с над 38 и се чудя от какво е!Водихме я на доктор-нито гърлото е червено,гърдите са чисти... Confused От днес има малко хрема,но Т ме притеснява!Снощи стигна и до 39,2! #Crazy А и не се повлиява почти от нищо!Едва я сваляме!Иначе кътниците са й адски подути и само дъвче и двете показалчета едновременно от двете страни.... ooooh!

# 77
  • София
  • Мнения: 44 283
По погрешка си пуснах вьпроса вьв друга тема,но да попитам и тук.
Колко време е нормално вдигането на Т при никнене на зьб?

И аз искам да питам същото и колко висока може да е ? Rolling Eyes
Малката 3-ти ден е с над 38 и се чудя от какво е!Водихме я на доктор-нито гърлото е червено,гърдите са чисти... Confused От днес има малко хрема,но Т ме притеснява!Снощи стигна и до 39,2! #Crazy А и не се повлиява почти от нищо!Едва я сваляме!Иначе кътниците са й адски подути и само дъвче и двете показалчета едновременно от двете страни.... ooooh!

айде и ти Simple Smile))
с такава Т просто пуснете кръв и урина.
3 дни с 38-39 си е баш към бактериална инфекция някъде работата.....щом и много не се влиае.....

# 78
  • Мнения: 583
Температура от никненето на зъб не се вдига, потърсете лекар. Появата на нова зъбче може да  направи срив в имунната система, и от там детето да се разболее и от най-малкото нещо.

# 79
  • Мнения: 4 335
И ние стигнахме до толкова снощи,само,че я сваля много лесно,понякога дори без лекарства.
Лекарката ме предупреди,че е точно така,ту вдига,ту сваля.
Сега тьрсих и в Гугала,има много теми и мниго мами се оплакват,че е при тях е било така.

# 80
  • София
  • Мнения: 44 283
ми ако това те успокоява....

# 81
  • Мнения: 4 335
Ми не определено не ме успокоява или поне докато не избие зьб и Т спадне.Ако до утре това не стане ще ходим пак на лекар.
Но просто казах,че има хиляди мами,които споделят,че децата им са вдигали Т при никнене на зьбите.

# 82
  • София
  • Мнения: 44 283
ами добре..явно те задоволява като отговор....
и да аз наистина съм чувала жена да твърди, че детето и прави пневмонии като му никне зъб...което не значи че е от това и че е нормално...
на твое място утре сутринтта щях да съм в лаборатория, да вземат кръв и рина.... пък нека се окаже, че нищо няма.....че то дори при болест след 3 дни с такива Т се води лошо и се правят изследвания...а ей така от нищото пък ми е съвсем абсурд...

# 83
  • Мнения: 583
Ми не определено не ме успокоява или поне докато не избие зьб и Т спадне.Ако до утре това не стане ще ходим пак на лекар.
Но просто казах,че има хиляди мами,които споделят,че децата им са вдигали Т при никнене на зьбите.

На тези "хилядите" некомпетентни лекари им го втълпяват. Дъщеря ми имаше хрема в период на никнене на зъб, специалист УНГ, отрече категорично двете неща да са свързани. Единствената реакция от този болезнен процес е нервност, мрънкане, събуждане с плач. Температурата винаги говори за възпалителен процес в организма.

# 84
  • Мнения: 1 763
Моят син една вечер вдигна температура, опитах се да ми дам Калпол, обаче го изплю. Всички решихме , че е грип, защото  баща му беше болен, но на другия ден нищо му нямаше. Възможно е да е било от зъб, обаче пък сега от зъбчето, за което писах по-горе, че чак му е разкървавило венеца , не спа две нощи, но температура не е вдигал.

По принцип има някаква логика, ако е възпален венецът, да вдигне температура, нали все пак е възпалителен процес, ама де да знам... И тези лекари само си противоречат по въпроса.

# 85
  • София
  • Мнения: 843
Може да дигне температура заради зъб, може да откаже да яде няколко дена или да не иска твърда храна, може да е червено дупето като на "маймунче", може да тръгнат сополи / в началото е водичка после стават и по-плътни/ - може и то заради зъби. Всяко нещо обаче - консултация с педиатъра защото може и да има нещо съпътстващо със зъбите.

# 86
  • Мнения: 4 335
Ами да споделя,че най-после ми улекна Wink
На обед пак вдигна Т,след което заспа.Като се сьбуди вече нямаше,започна да си рови в устата(преди това не го правеше,явно го болеше)Докато си подам прьста започна да го хапе и с радост установих,че си имаме избило зьбче Laughing
От тогава не е вдигал Т,стана си сьвсем като преди.
Надявам се и да не вдигне вече,а в такьв случей определено ще повярвам,че Т от зьби се вдига(просто лично мнение,не споря с никой)
Благодаря на всички за отговорите  bouquet

# 87
  • Мнения: 1 258
И аз знам че от зъби се вдига температура.И го знам от личен опит.случвало се е при ситното.
Сега да задам и моя въпрос.Вчера ситното се събуди с дупе червено като светофар.И не само дупето ами и около пишлето и по вътрешната страна на баджаците.на пипане е като малки червени точки.реших че са гъбички,но не се влияят от никакви мазила,а педи я няма утре.с какво да мажа не знам вече. ooooh!

# 88
  • Мнения: 3 219
Моят е вдигал 40 градуса от зъби, така че също съм склонна да повярвам. Бяха му направени пълни изследвания, вкл и с ехограф-изглеждаше напълно здрав. И накрая след 4 дни проби едно зъбче, вечерта всичко спря и температура повече не вдигна. Ако искайте-вярвайте.

# 89
  • Мнения: 4 335
Вярвам,вярвам.И Денис не вдигна по вече Т.

Общи условия

Активация на акаунт