Разнообразяване менюто на едногодишно дете

  • 34 262
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 219
И ние за сега сме на кухня, но скоро няма да сме.
Лошото е, че сутрин си яде попарата и то с кеф. Правила съм и аз филя със кашкавал, но не я изяжда цялата, защо така не знам. Иначе не и чупя, направо й давам филията, и тя си къса, ръфа, и се кефи.
Със закуските е лошото, че ставаме по едно и също време и 2-те и нямам мн време, защото е гладна. Не пие АМ сутрин (а дори и вечер). От скоро я отбих, но пиеше кис мляко. Напоследък обаче го отказва и ще трябва да минем на АМ.

Като готвя само за нея не винаги се получава добре и не ги яде, а по принцип си хапва всичко. Когато готвя за нас определено по и се услажда, та май така ще гледаме да процедираме.

# 16
  • Мнения: 202
 Здр.--и аз страдам от гузна съвест че хапваме еднообразна храна--- ooooh!имам една идея за следобедна закуска която  много се хареса на малкия и така си хапваме два пъти седмично--пасирам 1банан,1 сладка ябълка, 3-4 бисквити обикн. или бишкоти бебешки де Rolling Eyes  и малко портокалов сок--става наистина вкусно  chef

# 17
  • Варна
  • Мнения: 777
Това и аз го правя,само че слагам АМ вместо сок.Наистина е много вкуно! Peace

# 18
  • Мнения: 3 070
Пълнолуние, благодаря за полезната информация!
Зная, че елдата е много полезна заради високото съдържание на желязо, но моята дъщеря много не я обича.. На мен самата ми е леко неприятна заради особената миризма, която има.. Освен това след варене и пасиране става малко гъста като туткал и трябва задължително да я разредя с нещо.. Или просто не я приготвям както трябва..  #Crazy

Днес ядохме за закуска домашно направена баница с извара и отделно й давах кисело мляко.. Чудесно хапна детето и като свърши се огледа за още.. Повторихме горе-долу същото за вечеря, само че с кашкавалена филиика.. Днес малко тестен ден се получи, но на обяд се задави и повърна и реших за вечеря да й дам нещо, което обича..

В близко бъдеще съм решила да правя ориз с мляко, овесени ядки, качамак..
Освен това усатнових, че детето яде с голяма охота нашата храна и май ще трябва просто вече да готвя подходящо за нейната възраст без бульони, чер пипер и тежки подправки, запръжки и прочие...

Сетих се да ви кажа, че се получава много хубава каша от кисело мляко и рендосани на ситно бисквитки.. Яна я обичаше и ядеше до скоро, но май й омръзна и в мемнта я отказва.. Сега й се услажда само чисто, натурално кисело мляко - без захар, без нищо..

Може ли някой да ми каже кога мога да давам какао на детето, както и корнфлейкс.. Някой давал ли е трици?  newsm78

# 19
  • Мнения: 1 062
Няма проблем, нали за това е форума, споделяме опит  Peace
Елдата, да наистина има особен мирис при варене, а и след това. Аз я разреждам докато я меля. С прясно мляко или от нейното си Нестле. Понякога слагам малко канела, да намали мириса на елдата, но всяко дете има вкус. За какаото, не знам точно от кога може, аз съм чела, че след годинката може, някой казват по-късно. Лично аз дадох какао на 1г.4м. някъде, но много малко. Сложих го в мляко с грис. Корнфлейкс изобщо не знам кога може, какво съдържа, също не знам. Но аз и давам всеки ден зърнени храни и не съм се интересувала за корнфлейкса. Всъщност, той би трябвало да е от зърнени продукти. Или греша?

# 20
  • Мнения: 405
 Стрсхотна темичка Hug. И аз мога да открадна някоя и друга идейка...

Може ли някой да ми каже кога мога да давам какао на детето, както и корнфлейкс.. Някой давал ли е трици?  newsm78
Корнфлейкс давам / след консултация с педиатъра й/ откакто навърши 1г., но педито ми бе казал, че мога да въведа и на 11 м. - просто това бе моя преценка да е по-късно. Досега съм давала на Nestle обикновенния / червената опаковка, едни жълти люспички от царевичен грис са Crazy/. Няма никакъв проблем, никаква алергична реакция...а смятай, че ние сме с АД. Много й харесва - корнфлейкса с АМ за закуска. Може и плод някакъв да сложиш...
 Дано съм ти била полезна с това инфо.
 

# 21
  • Мнения: 3 070
Дааа, супер момичета.. Много сте ми полезни даже! Hug

Пълнолуние, корнфлейкса е от рода на зърнените храни, мисля - царевични.. Аз също не съм се зачитала в състава му, питах от любопитство, защото бабата на Янчето веднъж предложи да й даде от приготвения корнфлейкс на другото й внуче..
За какаото питам, защото лично аз обожавам прясно мляко с какао и обикновени бисквити, та се надявам и тя да го яде.. Ама знам ли...

Amilia_ , благодаря за проявения интерес към темата.. Надявам се да бъде полезна и за други майчета..  Peace

# 22
  • Мнения: 313
Какви количества храна ядат децата ви? Например като пасирате 1 банан + 1 ябълка и 2-3 бисквити наведнъж изяжда ли се ? Филииките с кашкавал  - целите ли изяждат?

# 23
  • Мнения: 3 070
О, ние не можем да изядем такова количество плодове и бисквити..
2 бисквитки Закуска или 3 обикновени + 1/4 банан и 1/4 кофичка кисело мляко примерно и то с 300 зора...  ooooh!
Виж, филията с кашкавал я омита цялата без коричките...  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 32
значи не сме само ние- моята е на 16 месеца и отказа каши, грис, ябълки, кус кус. Вече готвя за нея -за цялото семейство, ние не сме на кухня не ми е удобна а частна неискам да ползвам. Всичко и готвя но тя не яде всичко особенно тиква и тиквички (правя ги на гювеч задушени така ги яде). Пада си по пиле каша, кюфтенца със сос, супи. От извсно време и давам и плодово купено кисело мляко така ме облекчава, че неиска десерти като мляко с ориз и нишестета и кисели. Иначе хапва бисквитени торти и бисквити с кис мляко. Месото също предпочита да е ситно и го пасирам в супата. При нас проблема е че иска всичко на хапки и познайте и картофеното пюре го правя на топки и хапките ги топя в супата надробено не яде. Плодовите пюрета ги отказа и сега сме на пресни плодове поне това яде на воля. Много обича пици - гледам без яйца и майонеза- дъвче а има само 8 зъба. Кексове и правя но без яйца или с жълтъци, давала съм и и омлет с сирене. Намазана филия с масло и сирене или с филаделфия. Ползвала съм овесени ядки с плодове но отстранявам ядки като кашу и фъстъци че са алергени. Давам и сокове пресни изцедени за да не се запича. Баница със сирене съм и давала, бисквити- всякакви, солети, попара. Ядеше преди и грис с мляко и сирене, кус кус дори с дом пюре, ориз сварен с зеленчуци дори с вилицата, домат но само месеста част и краставица настъргана.

пожелавам ви повече апетит

# 25
  • Мнения: 2 960
Какви количества храна ядат децата ви? Например като пасирате 1 банан + 1 ябълка и 2-3 бисквити наведнъж изяжда ли се ? Филииките с кашкавал  - целите ли изяждат?
ами моят син може да хапне един банан и половин ябълка...може и вафличка/бисквитка...според-зависи.Банан-пасиран е абсурд да го накарам да хапва.Изобщо от годинката не ще да чуе и за бебешки каши-маши,грис ..хапва само някои кремчета от ДК и то рядко.
Много обича нашите супи....види ли например нашата зеленчукова или картофена супа...мммммммм ,не ще и да кусне друго.
Аз също мажа филийки с масло Филаделфия,давам кашкавалче ,изкиснато сиренце.
Пица много му се хапва ,давам по малко  Embarassed
Давам баничка ,рогче ...много обича кус-кус.
Правя пиле-фрикасе-любимо му е!!

# 26
  • Мнения: 431
Лелееее,какви сандвичи,какви баници,какви пици,бе   #CrazyНашият човек само полутечна храна може да яде и гладко пасирана  ooooh! Всичко друго се повръща  Sick Солети и бисквити се натрошават и разпръскват по земята.Направо се отчаях аз !Кога ще ви догоним  Tired...
Сега на обяд изяде 140г гювеч от ДК.(като става въпрос за количества)
Поздравявам ви и  се възхищавам на разнообразието от храни,които децата ви приемат   bouquet!

# 27
  • Мнения: 2 960
Лелееее,какви сандвичи,какви баници,какви пици,бе   #CrazyНашият човек само полутечна храна може да яде и гладко пасирана  ooooh! Всичко друго се повръща  Sick

Ами ние сме си с  почти пълен комплект зъбки -как да яде детето течна храна.Иска  и това е!Ама всяко си е с характер и предпочитания.Моят син малко след годинката искаше всичко да опита,а доста време преди това изпитваше  истинсски кеф да дъвче като големите.То си е до детето.
И няма някой ненаучен-така ,че всяко нещо с времето си. Peace

# 28
  • Мнения: 175

 Корнфлейкс давам / след консултация с педиатъра й/ откакто навърши 1г., но педито ми бе казал, че мога да въведа и на 11 м. - просто това бе моя преценка да е по-късно. Досега съм давала на Nestle обикновенния / червената опаковка, едни жълти люспички от царевичен грис са Crazy/. Няма никакъв проблем, никаква алергична реакция...а смятай, че ние сме с АД. Много й харесва - корнфлейкса с АМ за закуска. Може и плод някакъв да сложиш...
 Дано съм ти била полезна с това инфо.
 
[/quote]
И ние сме точно така. Аз го правя като сипвам корнфлейкс на око в купа, разтварям АМ в 120 мл. гореща вода и заливам корнфлейкса. После слагам малко масло и пасирам докато стане на каша. Ако стане по-рядко добавям още корнфлейкс или ако е гъсто разреждам с вода и това е. Много лесно става. Той е царевичен на Нестле - в червените кутии. И на нас много ни харесва.

# 29
  • Мнения: 175
Аз, всички ядки ( овесени, пшенични, ечемични и ръжени ), приготвям по един и същи начин. Накисвам ядките в горещо мляко или вода, за около 10 минути.

Пълнолуние, не е ли проблем, че ядките са сурови. Не е ли по-добре вместо да се накисват направо да се сварят за 10-15 мин. и тогава да се пасират с плодове?

Общи условия

Активация на акаунт