метилпреднизолон-колко

  • 20 245
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 585
"...Метилпреднизолона е кортикостероид, а те се дават винаги по схема с намаляващо количество"
->Това твърдение не е професионално коректно. Може спокойно да се дава орален КС препарат до 6-7 дена, при което не се изисква постепенно намаляване на дозата при спиране, нито алтернативни режими. Тоест, може да се спре внезапно.

"...Лекарството е за имуносупресивна терапия при имунни и автоимунни заболявания, както и при трансплантации. "
->КС препарати имат широки показания. Не е само за заболяванията, които посочвате.

Просто в случая е спорна употребата на метилпреднизолон. Или необоснована. Или (+) ефект е белег за друго заболяване, а не за това, за което се мисли.

# 16
  • Мнения: 2 070
Докторе!
трета слвица,няма,оперирахме я август,мн.г.
снимка на синуси,чисти,според УНГ-алергичен синузит.
за два дни ,я следят на слушалка,2 лекари,единия детски пулмолог,другия педиатър.вчера я прегледа и друг УНГ.много обилно стичане на секрети ,в гърлото.снощи на спешен кабинет,педиатъра каза че няма и следа от проблем с белия дроб,дишането е абсолютно чисто.
от както са почнали тези проблеми детето спи при мен.много ясно чувам постепенното събиране на секрета в носоглътката,хъркане ,и после все едно пие голяма глътка вода,и като спи се дави.правила е няколко бронхоспазъма,леки,тогава съм чувала как при издишване храчката се"катери"постепено по трахеята,и след няколко вдишвания  и издишвания ,почваше да кашля.сега не е така.когато не е така обострено състоянието,преглъща като спи,без да кашля

# 17
  • Мнения: 3 146
Пали, значи вчера сте опишли все пак на спешния... Оф, защо така става. Не мога да повярвам, че тези УНГ не дават никаква идея. Явно тя е станала резистентна на всичко, което се пръска в носа... А през ноща, като я издухваш, има ли секрет?

# 18
  • Мнения: 2 070
Пали, значи вчера сте опишли все пак на спешния... Оф, защо така става. Не мога да повярвам, че тези УНГ не дават никаква идея. Явно тя е станала резистентна на всичко, което се пръска в носа... А през ноща, като я издухваш, има ли секрет?
почти нищо не излиза от носа,всичко в гърлото.при преглед се виждало стичане на прозрачен обилен секрет.като е будна ,илежи ,като говори и се чува похъркване в носоглътката.какво е това чудо,не знам.или наистина е с грешна диагноза,или алергията е в много остра форма.или пък нещата са комплексни,бактерия +алергия =ужас.не знам с какво се борим,изобщо Tired

# 19
  • Мнения: 8 585
Гастро-езофагеален рефлукс? това също е възможна причина.

Всеки ринит обикновено се облекчава от назален КС+Аериус.
Ако за ден,два подобрение няма-вероятно или се касае за инфекция, или за рецидив на трета сливица, или за бронхиални проблеми.
Може също да слагате Олинт преди лягане-той "изсушава" секретите почти напълно, и ако секретите са причина за кашлицата-тя ще изчезне.

Системният КС по действие е приблизително еднакъв с назалния КС по отношение на ринита. Така че да няма полза от Фликсоназ, а да има от метилпреднизолон значи че или слагате фликсоназ при пълен нос (=без ефект) или детето има белодробни проблеми, от които от метилпреднизолон ефекта е незабавен.
Междувпрочем при толкова силни и дълготрайни ринити, антибиотик е почти наложителен. Но не Клацид, Бисептол.
Аускултацията при малки деца е голямо изкуство-много пъти "нормалното" изобщо не е нормално.

Може да наблюдавате секрета, но кашлицата да не е свързана пряко с него-това във връзка с Възможността за Астматичен бронхит.

Не пренебрегвайте възможността за гастро-езофагеален рефлукс.

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 13:12 от Birdie

# 20
  • Мнения: 2 070
Благодаря Ви докторе!  bouquet
Да, когато почнаха проблемите,Ксилометазолина спираше кашлицата.Сега ,не.Олинт не сме ползвали. Както и Тобрадекса,или Тобрекса.Септември цял месец бяхме на Фликсоназе,и ефект имаше.Сега обаче не подейства.Но пък имахме стафилокок.чела съм че КС ,усилват проблема при бактериална инфекция!Ще се обърна към гастроентеролог.Това не е ли заболяване в бебешка възраст,при на проблема се появи на 2 години?

# 21
  • Мнения: 8 585
Може би детето има проста назофарингеална инфекция и е нужен АБ? Аугментин би бил добър избор...Зинат-също и по-добър избор ако се подозира алергичен ринит.
Няма смисъл да слагате в случая АБ капки-по добре системен Антибиотик, за 10  дена, последван от Аериус за седмица. Не 5, 6 дена, не Клацид, Бисептол!
Старайте се да подхождате към проблемите просто, с мисъл за най-честото, най-простото. Не отивайте към редки диагнози, казуистики.
Не давайте хаотично куп лекарства.
Не чакайте за (+) посявка за да дадете АБ-не винаги нещата са 1 към 1.

Да, не се ползва назален КС в случая с назална инфекция, или поне не преди стабилно АБ лечение.

Не, не е заболяване на бебешката възраст само.
Добра идея е да спрете за известно време всякакво кисело мляко и на неговата база продукти.
Също всякакви ядки, овесени ядки, продукти на база на овесени ядки.

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 13:34 от Birdie

# 22
  • Мнения: 2 070
Аугментина не е добър избор при нас.Пили сме го два пъти,и след него сме почвали друг АБ.

Може би детето има проста назофарингеална инфекция и е нужен АБ?силно се надявам да е това,но при нас се оказва хронично.Всяка хрема протича по описания от мен по горе начин,но капките ни помагаха.Седмица капки,после месец здрави ,и после отново.Тук лекуваме следствието,не причината,и с всяка изминатагодина(трета по ред)нещата се овладяват все по-трудно.Днес ще вземем антибиограмата за стафилокока,и ще почнем най-удачния орален АБ.Докторе благодаря Ви,още веднъж ,за насоките.

# 23
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Пали, не знам от къде си, но ако ти е близко София ще ти препоръчам нашия УНГ.
Водя детето си при него от както се е родил.
Бяхме в почти същото състояние като вашето със задната хрема.
Доволна съм много.

# 24
  • Мнения: 8 585
Интересно би било да споделите опита си по отношение лечението... би било от полза за всички да прочетем.

# 25
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...*хроничен синузит-нужно е 20 дневно АБ лечение с два различни антибиотика за да имате траен ефект. Не Клацид, Бисептол.....

Извинявам се за отклонението, но след рентгенография на дъщеря /4г.7мес./ беше поставена диагноза двустранен максиларен синузит. Пи Аугментин 9 дни, беше добре след него, но за кратко.
Броени дни след приема на АБ отново започнаха оплакванията - запушен нос, задни секрети, кашлица... Може ли да е заради еднократния прием на АБ? Олинт пръскам само вечер, но за не повече от седмица. После минавам на други капки, но и те са без ефект.

Най-  добре се повлия именно от метилпреднизолон за три дни в намаляваща доза. За около месец имаше подобрение, но сега проблемите започнаха отново и просто не знам какво да правя  Confused

# 26
  • Мнения: 8 585
Да, нужно е дълго АБ лечение в случай на синузит.

"от метилпреднизолон за три дни в намаляваща доза"
Без добро АБ лечение никакъв КС не помага. Нито Коларголови опити, нито КС капки в носа, нито горене с "прахчета" в носа.

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 18:04 от Birdie

# 27
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Пробвала ли си да изсмукваш секретите от носа с помпичка? Помага много - изтегляш секретите и после, ако се налага, слагаш капки или пръскаш спрей.

# 28
  • Мнения: 2 070
аз смятах,че не е само алергия за това не намираме лечение.обаче лекар ми каза че именно"чистата"алергия се лекува най-трудно.

# 29
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Да, нужно е дълго АБ лечение в случай на синузит...

Педиатърката и дума не отваря отново за АБ.
Май ще трябва да ходим отново на УНГ и да настоявам да продължим лечението.
Бърди, благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт