Наистина ли искате промяна?

  • 3 820
  • 105
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15 619
Протести. Е, протестират хората. За хубаво. Но защо ли имам усещането, че някак си всичко е вяло, малко са тия, дето душа влагат.

Всеки иска промени, обаче кой прави нещо по въпроса?
Нямам предвид само протестите и участието на хората.  Недоволството при нас поражда ли действие?
Всеки ден променяме ли нещо в себе си? Опитваме ли?
Искаме ли въобще промяна или само мрънкаме и търсим друг виновен за нашите несгоди, а?

Първата крачка е най-голяма, гигантска дори, ако започнеш от себе си.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 760
само мрънкаме и търсим друг виновен за нашите несгоди


Ето това наблюдавам.

# 2
  • Мнения: 2
Това са най-смешните протести в най-новата история. Дори групите протестиращи не могат да се разберат помежду си, а искат кардинална промяна. Нито едно ясно послание и алтернатива. В учебниците тези събития ще влязат, като пример за как не трябва да се правят протести.

# 3
  • Мнения: 27 524
Ти за Мойсей чувала ли си?  Wink

# 4
  • Мнения: 2
Мойсей и неговият пророк Червената шапчица ли? Още 20 години ли, Блонди?

# 5
  • Мнения: 27 524
Още 20 години ли, Блонди?

40  Simple Smile С изгнание на съществуващите  Tired

# 6
  • Мнения: 212
Явно искат нещо но и те не знаят какво точно е то.
Мен ме накефи оная дъртата комунистка Велислава Дърева като каза че основния лозунг на тия протести бил следния: "Всички да си ходят и никой да не идва" Това само показва колко ненормална е цялата тая работа. Защото като ги питат протестиращите какво искате те отговарят "Ония (депутатите и министрите) да си ходят" Е да ама кой да дойде на тяхното място... тук следва пълно мълчание... не е ясно кой да дойде... Смешна работа, ненормална направо....

# 7
  • Мнения: 1 217
Протести. Е, протестират хората. За хубаво. Но защо ли имам усещането, че някак си всичко е вяло, малко са тия, дето душа влагат.

Всеки иска промени, обаче кой прави нещо по въпроса?
Нямам предвид само протестите и участието на хората.  Недоволството при нас поражда ли действие?
Всеки ден променяме ли нещо в себе си? Опитваме ли?
Искаме ли въобще промяна или само мрънкаме и търсим друг виновен за нашите несгоди, а?

Първата крачка е най-голяма, гигантска дори, ако започнеш от себе си.
Не мога да повярвам,че човек,който е принуден да преживява старините си със 120лв.месечно не влага душа в протеста.Според мен протестът на всички ни е искрен,друг е въпросът с лумпенизирането му от група гамени.Дали поражда действие? Надявам се,че в някои от властимащите има съвест и ще направи всичко по силите си за да живеят по-добре инвалидите,пенсионерите,децата с увреждания.Колкото до другите въпроси,да,опитвам се да се променя,и това,което зависи от мен да го правя,да спазвам законите.Опитвам се и да отгатна кога всички ще се научат,че пешеходната пътека е място за пресичане и са абсолютно длъжни да дадат предимство на пешеходците,кога ще спрат разни нещастници да имат наглостта да ме гледат в очите,докато се чудя как да мина възможно най-бързо по улицата с количката,защото бусът им/колата са заприщили тротоара,или просто ги е мързяло да се огледат докато паркират. Искам промяна,определено,искам министрите да спрат да се изхлузват с лукава усмивка на уста при всеки нашумял случай,искам детето ми да расте спокойно и усмихнато.Искам всички тъпанари,на които им липсват първите седем години да напънат мозъчните си гънки поне веднъж в живота си и да се замислят преди да си хвърлят запаления фас от балкона през терасата.Искам депутатите да имат строго регламентирано работно време и неспазването му да се санкционира както се санкционират всички работещи за закъснение,примерно.И да спрат най-сетне да говорят какво трябва да се направи,а просто да го направят!

# 8
  • Мнения: 2
Блонди, 20 май минаха, но може и да греша. Освен това, Мойсей, Червена шапчица, цар, турчин, комунист и Батман, който взима властта, ми идва малко в повече, като приказен сюжет, който е реалност.
Дон Кихот, възпитание и манталитет не се променят с лозунги и стачки.

# 9
  • Мнения: 1 217
Да,променят се и с самовъзпитание доста успешно,когато човек има доброто желание да се промени.Когато обаче на някого не му пука за това как се чувстват останалите,те трябва да му покажат,че е длъжен да се съобразява с околните.Разбира се,хвърлянето на камъни и замерянето на полицаите с предмети не е начинът,но все пак аз лично за по-цивилизован начин за предявяване на искания от мирния протест не се сещам.

# 10
  • Мнения: 2 013
Проблемът с всякакви такива протести е, че нищо по-добро не може да дойде от наличната партийна котерия. И да свалиш това правителство, в следващия парламент така или иначе ще са Бойко Борисов, БСП, Волен Сидеров, ДПС и съвсем не е сигурно дали ще попаднат другите като НДСВ, ДСБ, СДС и всякакви по-малки формацийки. Някои социолози дават дребни шансове на партията на Христо Ковачки, което не смятам, че е особено привлекателна перспектива. Може би сините имат някакъв шанс, но ако се обединят, което засега май не е факт.
Кой точно искате да ви управлява от компанията Борисов, Станишев, Сидеров и Доган? А със сигурност тази компания трябва да направи коалиция, защото никой няма да спечели мнозинство сам.

Наблюдавам политическите процеси от има-няма 20 години. Настоящата ми надежда е в ЕС - че ще успее да им притисне вилицата във вратовете и да ги принуди да не крадат толкова нагло (които и да ни управляват) и да въвеждат политики и практики в полза на нормалния бизнес и нормалния гражданин. 

П.С. Сещам се как Костов дойде на бял кон след протестите през януари 1997 г. И си тръгна като най-мразения политик в държавата през 2001 г. Просто защото позволи цялото му обкръжение да краде безогледно.

# 11
  • Мнения: 5 370
Блонди, 20 май минаха, но може и да греша. Освен това, Мойсей, Червена шапчица, цар, турчин, комунист и Батман, който взима властта, ми идва малко в повече, като приказен сюжет, който е реалност.
Дон Кихот, възпитание и манталитет не се променят с лозунги и стачки.
Какво предагаш тогава? Дотук видяхме само общи локуми, никаква конкретика.
Поименно, дет, се вика, тоест, по същество.
А то иначе и аз мога да си седя в топлата хралупка пред лаптопчето и да плюя "Разпни го"
За съжаление, Дивана е формулирала много добре положението на ситуацията:

Проблемът с всякакви такива протести е, че нищо по-добро не може да дойде от наличната партийна котерия. И да свалиш това правителство, в следващия парламент така или иначе ще са Бойко Борисов, БСП, Волен Сидеров, ДПС и съвсем не е сигурно дали ще попаднат другите като НДСВ, ДСБ, СДС и всякакви по-малки формацийки. Някои социолози дават дребни шансове на партията на Христо Ковачки, което не смятам, че е особено привлекателна перспектива. Може би сините имат някакъв шанс, но ако се обединят, което засега май не е факт.
Кой точно искате да ви управлява от компанията Борисов, Станишев, Сидеров и Доган? А със сигурност тази компания трябва да направи коалиция, защото никой няма да спечели мнозинство сам.

Наблюдавам политическите процеси от има-няма 20 години. Настоящата ми надежда е в ЕС - че ще успее да им притисне вилицата във вратовете и да ги принуди да не крадат толкова нагло (които и да ни управляват) и да въвеждат политики и практики в полза на нормалния бизнес и нормалния гражданин. 

П.С. Сещам се как Костов дойде на бял кон след протестите през януари 1997 г. И си тръгна като най-мразения политик в държавата през 2001 г. Просто защото позволи цялото му обкръжение да краде безогледно.

# 12
  • Мнения: 5 370
Луна, въпросът ти ми стои някак си....."ама наистина ли искате да заживеете по - добре, да има по-малко деца в домовете за деца, здравната каса да сте по-скоро здравна, отколкото само каса, а на баба ви да увеличат пенсията не само с 50 стотинки".
Аз протестирам ежедневно по мои си начини срещу системата - да не ги цитирам тук, че партията на ущипаните ще запее в хор ей сега. Очаквам тази промяна от 20 години ( Кокос, ти нещо май също за 20 години говореше). Случват се отделни неща и то не благодарение на политиците ни, а ВЪПРЕКИ тях (имам предвид най-вече приемането в НАТО и ЕС, които отдавна са си били планирани и обмислени от Другата Страна на ЖЕлязната завеса, просто въпрос на стратегия.) Държавата е хаос, а не държава, и затова Малкият човек НЕ вярва в нея и я плюе. Какво още? Революция а ла Румъния '89?

# 13
  • Мнения: 4 300
Луна, въпросът ти ми стои някак си....."ама наистина ли искате да заживеете по - добре, да има по-малко деца в домовете за деца, здравната каса да сте по-скоро здравна, отколкото само каса, а на баба ви да увеличат пенсията не само с 50 стотинки".
А на мен ми звучи като "Наистина ли вярвате, че стоенето изобщо някъде си може да предизвика да има по-малко деца в домовете за деца, здравната каса да сте по-скоро здравна, отколкото само каса, а на баба ви да увеличат пенсията не само с 50 стотинки".
Вместо да се захванете да си изринете снега от тротоара, да си смените крушките у дома с енергоспестяващи, да си платите данъците, да идете да се оплачете от глутницата кучета, която ви трови, вместо да псувате под мустак ( или крещейки).  Честно казано, със свито сърце си помислих колко лева ми струва на мен като данъкоплатец тоя протест, охраната, потрошените знаци и огради.
С протести трудно се променя нещо, но виж, с работа да, всеки ден, за 40 години  Wink Но пък и за второто е нужно далеч повече ум. А ние обикновенно я караме урбулешката, на юруш сме силни, като дойде ред да се мисли издишаме. Неслучайно печелим всички битки и губим всички войни Confused

п.с.да не говорим за еколозите със смешния призив за протест с отрязани цветя  ( fuck for virginity както писа съфорумка), нали всеки път като обявят територия за забранена за строителство и скача другата тълпа- на собствениците, които искат да вземат някой лев от земите си. Те протестират ли или не?
Ами майките? ОТворете счетоводния подфорум и пребройте по колко пъти на една страница се пита как да си платим по високи осигуровки за 6 месеца назад, та да вземем по високо майчинство. Заради това за две години това перо на бюджета от + стигна до -90 млн. С три ръце съм за увеличаването на периода за формиране на дохода на една година. Така поне няма да е толкова изгодна тази измама и се надявам по дълго да просъществува тази програма, която трябва да стимулира работещите и плащащите данъци.

# 14
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Винаги виновни са "другите", да си ходят викам. Най добре да дойдат "нашите" .

# 15
  • Мнения: 1 217
Аз само не разбрах и за корупцията по високите етажи на властта,и за смешните присъди на убийци,рецидивисти,педофили и всякакви други безмозъчни твари пак ли са виновни заледените тротоари newsm78

# 16
  • Мнения: 15 619
Аз само не разбрах и за корупцията по високите етажи на властта,и за смешните присъди на убийци,рецидивисти,педофили и всякакви други безмозъчни твари пак ли са виновни заледените тротоари newsm78
Май всичко от там тръгва...  от неизчистените тротоари пред дома ни, от високато дскорост, с която фучим по улиците, от боклука, изхвърлен през прозореца за по лесно и т.н. ...Откъде следва да очакваме, че политиците ни или околните въобще трябва да са по-различни от нас???
На мен може да ми се размине, ама на другите - не!Те следва да са изрядни.

# 17
  • Мнения: 1 217
Luna,ако правилно схващам мисълта ти,напълно съм съгласна,че ако мисленето на фучащите със 180км/час преди пешеходна пътека не се промени,то много ще е трудно ние да ги променим.Затова обаче си има закони и спазването им трябва да се следи стриктно от съответните институции.И до ден днешен не съм чула някой да е понесъл съдебна отговорност за убитата на пешеходната пътека на бул."Дондуков" студентка,за убитите сестри Белнейски и много,много други случаи.Не искам децата ни да растат в такъв хаос и беззаконие,разбира се,че властта не е виновна за всички безотговорни постъпки,но нейна задача е да следи за санкционирането на неспазващите законите/правилата!

# 18
  • Мнения: 15 619
Luna,ако правилно схващам мисълта ти,напълно съм съгласна,че ако мисленето на фучащите със 180км/час преди пешеходна пътека не се промени,то много ще е трудно ние да ги променим.Затова обаче си има закони и спазването им трябва да се следи стриктно от съответните институции.И до ден днешен не съм чула някой да е понесъл съдебна отговорност за убитата на пешеходната пътека на бул."Дондуков" студентка,за убитите сестри Белнейски и много,много други случаи.Не искам децата ни да растат в такъв хаос и беззаконие,разбира се,че властта не е виновна за всички безотговорни постъпки,но нейна задача е да следи за санкционирането на неспазващите законите/правилата!
Нали на улицата ходим ние и нашите деца. В полицията работим пак ние. В съда - тоже. Навсякъде сме ние. Не някой неидентифициран летящ обект.
Затова казвам, че от нас зависи в крайна сметка. Ама ние сме свикнали по-иначе да я караме, нали!?
Когато моето дете вижда, че аз профучавам с колата през пешеходната пътека на какво го уча?? Да уважава другия??
....

# 19
  • Мнения: 24
Ще отговоря кратко и без да го усуквам: НЕ

# 20
# 21
  • Мнения: 24 467
Слушах една сутрин, слушах едно студентче как се пъна, пъна, определено не успях да разбера какво конкретно цели то и останалите. Бяха едни мешавици, едни неподредени отговори, като слаб студент на изпит. Това не е протест, това е разходка, опит някакъв някой да повтори 1997 г. по горе- долу същото време. Да, колелото на историята се върти, но за мен пътят е по- скоро спирала, а не кръг.
Та каква промяна конкретно се иска- на какво, към какво и по кой реално начин ще я постигаме?
Аз почнах преди години от себе си. Понеже друго не мога да променя. Това включва и промяна по отношение защитата на личните ми права- не е малко. И заживях по- добре.

# 22
  • Мнения: 1 343
Да искам промяна.
Говорите за данъци , говорите за улици.
Същите тия данъци , които излизат от нашия джоб и влизат в джоба на депутатите . Същите тия данъци , които отиват за издръжка на партии и купуване на гласове Simple Smile
Кое съм аз ? Аз не съм полицаи , защото немога да бъда такъв и никога не съм си и помисляла да бъда. Аз не съм съдия , нито прокурор. Аз съм човек , които си плаща данъците, гледа си детето , ходи на работа всеки ден даже и като съм болна, но уви. Пускам оплаквания, крушките ми са енергоспестяващи, опитвам се да съм добър човек.
И да има нужда от промяна.
С кои да сменим депутатите  newsm78 и кога да ги сменим .
Онзи ден приеха закон , според който партиите ще получават отвън само до 10000лв всичко останало ляга на бюджета, на вашите и моите плещи , а в същия тоя бюджет неможаха да намерят пари за алтернативната репрудукция , за 13 заплати на полицията и администрацията.
От това ли да съм доволна и да не искам промяна.
Затовали да плюя хората които са подели да вършат нещо ?
Да затова сме на този хал, защото вместо да си помагаме и да бутаме заедно , да се включите с градивни идеи как да се направи протеста по - добре вие подхвърляте иронични забележки и болезнен сарказъм от РОДА НЕ МИ ПУКА - АЗ НАЛИ СЪМ ДОБРЕ !

# 23
  • Мнения: 15 619
Да искам промяна.
Говорите за данъци , говорите за улици.
Същите тия данъци , които излизат от нашия джоб и влизат в джоба на депутатите . Същите тия данъци , които отиват за издръжка на партии и купуване на гласове Simple Smile
Кое съм аз ? Аз не съм полицаи , защото немога да бъда такъв и никога не съм си и помисляла да бъда. Аз не съм съдия , нито прокурор. Аз съм човек , които си плаща данъците, гледа си детето , ходи на работа всеки ден даже и като съм болна, но уви. Пускам оплаквания, крушките ми са енергоспестяващи, опитвам се да съм добър човек.
И да има нужда от промяна.
С кои да сменим депутатите  newsm78 и кога да ги сменим .
Онзи ден приеха закон , според който партиите ще получават отвън само до 10000лв всичко останало ляга на бюджета, на вашите и моите плещи , а в същия тоя бюджет неможаха да намерят пари за алтернативната репрудукция , за 13 заплати на полицията и администрацията.
От това ли да съм доволна и да не искам промяна.
Затовали да плюя хората които са подели да вършат нещо ?
Да затова сме на този хал, защото вместо да си помагаме и да бутаме заедно , да се включите с градивни идеи как да се направи протеста по - добре вие подхвърляте иронични забележки и болезнен сарказъм от РОДА НЕ МИ ПУКА - АЗ НАЛИ СЪМ ДОБРЕ !
Е, къде го видя всичкото това? Но ако така схващаш същината  на въпроса и отговорите, давай!
Може и да  не говорим за данъци и улици, за всичко може да говорим. И няма значение за мен, къде работи тоя или оня, важното е да си върши съвестно задълженията, да не клинчи, да не се опитва да изкяри все от нещо..... един, втори, трети и така по веригата... и да изисква съответно същото и от другите....

# 24
  • Мнения: 24 467
Пука ни бе, жена, кой казва, че не му пука. И кой не иска промяна- в темата не видях такъв.
Само че виждаме излазът от ситуацията по различен начин.
Питах обаче конкретно: "промяна на какво, към какво и по кой реално начин ще я постигаме?". Та конкретно ако се отговори ще да има крачица напредък. Общите лафове, приказки и плюене лично аз отдавна съм загърбила. С тях нека си лъскат самочувствието младите и неучаствалите, нелъганите и вярващите, журналистите да си пълнят хрониките и политиците да си намират електорат. Те създават проблеми, не ги решават.
Ако помогна на мадам Х да си възстанови правото, като незаконно уволнена и да бъде обезщетена, ако помогна на г-н У да си получи пенсията, на която има право, ако помогна на Z да осъди лапетията, дето съставлява едно природно недомислие, смятащо, че щом тати даде колата, то е въпрос на героизъм да я изцеди до дупка и т.н., ще помогна много повече и по конкретно за подобряване обстановката като цяло, от колкото ако висна без ясно очертана позиция по паветата, в защита на нечия чужда кауза, която не е добре формулирана и зле организирана.
"Дайте ни пари!"- това основно иска всеки, излязъл на улицата. Ми хубаво бе, върви да управляваш, да те видим откъде ще изнамериш, че да задоволиш всеки искащ и нуждаещ се. Пък иначе не пълним джоба, ама можем да друсаме, дано пусне по нещо, с манталитета и навиците на малко дете, дато знае основно "Дай!". Не съм чула напоследък аргументирани искания, несвързани с повишаване на заплати, а адресирани към реални реформи, добре мотивирани и подплатени с реалистични доводи. Нека има, нека се получава, само че като няма ще си останем на улицата.

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 10:44 от Judy

# 25
  • Мнения: 4 300
Хубаво е като се стремим към нещо, да знаем изобщо постижима ли е целта. Явно някои си представят Утопия, където няма корупция, всички управляващи са с айкю поне 99%, никой няма нужда от контрол, защото и без него спазва всички правила.
Няма държава без корупция, няма партия, която никога не е получавала сиви дарения, няма държава без престъпност.
Как имайки поне малка идея от света може да се мисли "че ще се оправим" ако премахнем партиите или ако депутатската заплата стане 220 лв.

@Womanitka- мисля, че прекалено емоционално се изказваш. Най малкото депутатите не си пълнят джоба от твоите данъци, а от подкупи и лобиране.

Джуди,   bouquet

# 26
  • Мнения: 12 675
Тя тази промяна не може да е като онази. 1949 - диктатура, 1989 - демокрация. Това са начините на управление.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 274
"За" промяна съм! "За" най-трудната промяна съм - на всеки от нас!
 Ако всеки регистриран потребител в този форум започне с малките промени, които зависят само от него ще бъде дадено начало и тласък за по-големи промени!
Според мен ролята на гражданските сдружения не е да казват само "долу" и "против" и да организират протести, а преди всичко да имат ясни идеи и конструктивни предложения как и защо трябва да се случват промените! Защото със смяната на Миков с "Ликов" и на червени с "пембени" няма да се увеличат парите за млекопроизводителите, пенсионерите, майките, учителите, полицаите и т.н., както  и няма да се подобрят грижите за децата в риск или неравностойно положение. За това са нужни непрекъснати и целенасочени действия! Институции и бюрокрация се борят най-ефективно с институционални и бюрократични методи, колкото и да не ни харесва!

# 28
  • Мнения: 13 801
Тя тази промяна не може да е като онази. 1949 - диктатура, 1989 - демокрация. Това са начините на управление.

А при демокрацията промените стават чрез избори Peace

Защото със смяната на Миков с "Ликов" и на червени с "пембени" няма да...

Права си, но се надяват да останат във властта някои, които иначе след половин година със сигурност ще бъдат аут.

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 11:38 от птица

# 29
  • Мнения: 1 343
Рокси емоционална съм и няма как иначе.
Я ми кажете от какво се образува бюджета на една страна , какво е държавна хазна с какво се купува държавния резерв който ни трябва при кризисни ситуации ?
За подкупите - пак ли обикновенния човек е виновен ?
За убийствата ? За двете лица на закона пак ли ?
Кой прави законите ?
С какво трябва да се вземат нови линейки за болниците ? И с какво си подмениха автомобилния парк народните представители ?
Какво си раздадоха за коледа , ако не наши данъци ?

# 30
  • Мнения: 1 343
КАКВО ГЛАСУВАНЕ БЕ ХОРА?
Ще гледаме пак автобусите от Туция как пристигат ... Ще чуваме за купени гласове и ще сме безпомощни ОТНОВО !
Не искам оставката на това правителство !
АЗ искам спешни и ефективни мерки срещу корупцията и нов избирателен закон , който да премахне туризма по време на избори.
Спешни мерки срещу царящото беззаконие и анархия.
Според мен ако това се оправи всичко останало ще си дойде на мястото.

# 31
  • Мнения: 12 675
Аз искам малко политическа култура. Защото след 20 г. демокрация на много хора не са им ясни изборните механизми.
Както и правата ни на избиратели и данъкоплатци.

# 32
  • Мнения: 24 467
Бюджетът се пълни от нас, то няма от кого. Приходите му са основно данъчни. Ние толкоз ги плащаме.
За подкупите- еднакво са виновни и искащият и даващият. Примери елементарни- само в "Майки" колко народ дава под масата на екип, че и се хвали, пише колко е "прав" в решението си и колко са алчни после докторите. Такива примери- с лопатите не, ами с багера да ги ринеш. 
За престъпленията- вината е основна на деецът, все пак, пък той е едно физическо лице и не следва да се покрива от държавата, партията, народа и т.н.
Преди да ни питате за очевидни неща, отговорете на поставения вече въпрос: "промяна на какво, към какво и по кой реално начин ще я постигаме?"- питам вече трети път. Нали точно това ще/ви питат и онези, срещу които протестирате. Въобще не споря- няма предмет на спор въобще.
Слушах онова студентче- промяна на "политическата система" искало- без дори да знае и да обясни що е то политическа система, каква е тя у нас, поне според него и като как конкретно желае промяната. Какво иска- еднопартийност ли, двупартиен модел ли, многопартийност ли /че то сме ги имали, пък резултатът на практика за мен не е много ясен дали е положителен или не е/, монархия ли, анархия ли, плутокрация ли, към какво баш се му стремленията. Ама не би...Е, кой ще погледне сериозно на това?
Протестът не е само "Протестирам! Вън! Не съм съгласен!". И аз искам. Какво се предлага? Как ще се изпълни? Нищо няма да си дойде на мястото, защото на общи формулировки и въпроси се отговаря само общо и конкретните решения ги няма.
С най- добри чувства- когато се иска нещо е нужно да сме конкретни, ясни, единни. Не можем да сме единни, при положение, че не знаем какво искаме и как и дали реално то може да се постигне.

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 12:11 от Judy

# 33
  • Мнения: 2 891
Понеже Judy  изказа по голямата част от моето отношение само ще добавя:

КАКВО ГЛАСУВАНЕ БЕ ХОРА?
Ще гледаме пак автобусите от Туция как пристигат ... Ще чуваме за купени гласове и ще сме безпомощни ОТНОВО !


Ако всички гласуваха, ефектът от автобусите щеше да е в много по-малки размери, повярвай. Ама е по готино и лесно да кажеш, че няма за кого да гласуваш и да бойкотираш, знам.

# 34
  • Мнения: 2 070
Темата не е ли за личностна промяна, за вътрешна, за самия себе си... или не схванах поста на авторката
Или това е нова тема за протестите

# 35
  • Мнения: 24 467
Ами започва точно с протестите и като как същите биха постигнали този резултат. Някои писахме и за съотношението вътрешна промяна/ външна, пардон, наложена от вън.  Laughing
Още сме в темата. Като стигнем до чорапите на Бате Бойко излизам.

# 36
  • Мнения: 13
Аз излизам да чистя пред блока още от дете, копаем градинката, боядисваме, сложихме си пейки пред входа. Учатвала съм в много еко инциативи и проекти. Винаги си събирам отпадъците разделно. Има хора от входа, които изхвърлят през балкона по цели торбички с боклук. Въпрос на култура. Някой от беше закачил дамска превръзка и кондом на вратата с бележка и от тогава се засрамиха малко. Ако се въведат глоби, определено ще има  ефект. Единственото от което се стрхуват конкретните хора е да не би да им бръкнат в джоба.
Относно краденето на пари от еврофондовете например. Публична тайна е че се краде и то не умерено, а така че въпросните фирми да излизат на печалба. Помислете как става това. Точно по тази причина ни спряха парите. Великото крадене можеше да се спре само и единствено по волята висшата власт.  В България не си позволява да краде този който е постигнал достатъчно в живота и е горд от себе си. Той си е осигурил бъдещето завинаги, поради факта, че винаги ще бъде търсен и чрез качествата си ще печели достатъчно. Обикновения човечец няма как и от къде да краде.
Не може да се разчита само на съвестта и че който е крал този път доброволно ще се откаже. Не вярвам, че  нашите органи ще въведат правила и ред по две причини. Едната е че на тях така им е добре и не изпитват срам, а другата че на тях самите им е трудно да направят това  дори и да пожелаят. Европейският съюз си гледа преди всичко своите интереси.
Много е лесно да направиш вътрешната промяна излизайки в чужбина, където има подреденост, яснота, готови шаблони, които прото следваш. Ако не си компетентен по даден въпрос винаги има пътечки, с които нещата стават лесно. А тук ако нещо не знаеш си загубен. Трябва много да се ровиш, много бягане и след всичко пак е възможно да няма резултат и никой да не те чуе. Въпреки това трябва всички да започнем да си търсим правата, за да се променят много неща. Да си недоволен от нечия работа (включително и на държавните органи) не е мрънкане.  Аз не се страхувам от въвеждането на правила, глоби и тн, защото и сега ги спазвам стриктно. Това е от което има остра нужда в България според мен - ясни, логични правила.

# 37
  • Мнения: 2 891
Това е от което има остра нужда в България според мен - ясни, логични правила.

И желание да се спазват, а не да се чудят как да ги заобиколят и други висши форми на тарикатлък.

# 38
  • Мнения: 12 675
Това е от което има остра нужда в България според мен - ясни, логични правила.

И желание да се спазват, а не да се чудят как да ги заобиколят и други висши форми на тарикатлък.

Не разчитам на добрите пожелания. Глоби, наказания, строг контрол.

# 39
  • Мнения: 4 300
. Едната е че на тях така им е добре и не изпитват срам, а другата ....
Хващам се за това ( не че за другото не мога..), ама наистина ли мислиш че някой някъде се движи от чувство като срам  ooooh!
Нещата се оправят само чрез контрол- от държавата върху гражданите и от гражданите върху държавата. А не да вика "На мен не ми е работа, да го свърши той, ама съм недоволен" .

# 40
  • Мнения: 1 343
Понеже Judy  изказа по голямата част от моето отношение само ще добавя:

КАКВО ГЛАСУВАНЕ БЕ ХОРА?
Ще гледаме пак автобусите от Туция как пристигат ... Ще чуваме за купени гласове и ще сме безпомощни ОТНОВО !


Ако всички гласуваха, ефектът от автобусите щеше да е в много по-малки размери, повярвай. Ама е по готино и лесно да кажеш, че няма за кого да гласуваш и да бойкотираш, знам.

Хайде моля те . Откакто имам право на глас си го използувам. Само когато си местих постоянния адрес  един път неможах да го упражня , но пък бях наблюдател т.е. пак ангажирна с нещо.

Що се отнася до майките с подкупите ... Ами аз лично раждах без да си платя и хиляда пъти съжалявам за това .
29 вътрешни и 3 външни шева / Гоблен /. Щото ме гледаха в ръцете.
Една позната списваща тук няма да й казвам името и ника детето и малко по-малко от  моето с апандисит . Пука се в чакалнята в Пирогов и добре , че е дала за да я пратят там казала е :Ще ви платя да я срежете по бързо !
иначе всички нищо и няма и т.н. детето в Пирогов в чакалнята пука апандисита  ooooh!
И какво тя да не даде пари и да си умори детето ли ?
Или тя е виновна , че е дала  ooooh!
Лекаря знам , а преди защо не беше така ?
Изведнъж тия хора полудяха ли ? Или сега ще тръгнете да ме убеждавате , че и преди е било така ?
Айде моля няма нужда !

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 13:27 от WomanitKa

# 41
  • Мнения: 1 343
"На мен не ми е работа, да го свърши той, ама съм недоволен" .

Недоволна съм да !
Освен всичко друго остава да почна аз да мисля и закони , да им ги правим и те само да ги гласуват  ooooh!
Както от мен се иска да върша работа за да ми плащат така трябва да е и с другите. До преди година все се нагърбвах да помагам да правя и какво стана вместо да си изпиша вежди си извадих очите. Никой не се почуства благодарен , че съм помогнала напротив реши , че от тук насетне все аз ще трябва да го правя .
Хората тук скачат според тоягата ... Без някой да наложи правилата и да изисква тяхното спазване няма да се промени нищо , защото ТАКА Е ПО ЛЕСНО !

# 42
  • Мнения: 15 619
...
За подкупите- еднакво са виновни и искащият и даващият. Примери елементарни- само в "Майки" колко народ дава под масата на екип, че и се хвали, пише колко е "прав" в решението си и колко са алчни после докторите. Такива примери- с лопатите не, ами с багера да ги ринеш. 
 ...
Преди да ни питате за очевидни неща, отговорете на поставения вече въпрос: "промяна на какво, към какво и по кой реално начин ще я постигаме?"- питам вече трети път. Нали точно това ще/ви питат и онези, срещу които протестирате. Въобще не споря- няма предмет на спор въобще.
 ...
Протестът не е само "Протестирам! Вън! Не съм съгласен!". И аз искам. Какво се предлага? Как ще се изпълни? Нищо няма да си дойде на мястото, защото на общи формулировки и въпроси се отговаря само общо и конкретните решения ги няма.
С най- добри чувства- когато се иска нещо е нужно да сме конкретни, ясни, единни. Не можем да сме единни, при положение, че не знаем какво искаме и как и дали реално то може да се постигне.
И вярват, че са жертви на системата, която те самите продължават да захранват.

 newsm10

# 43
  • Мнения: 4 651
Искам промяна.

Оня ден един познат ми каза, че според него тая държава има нужда от еднолично управление, иначе няма да я бъде и все ще е в киреча. Първо взех да споря, но като се замислих е прав.

След 20 години демокрация не постигнахме нищо друго освен да се зарием в боклуци - в прекия и преносния смисъл. Всеки си гледа в неговата чиния - неговата къща да е най- подредена, неговите дрехи са нови и чисти, а общите градинки, зад блока - там може да е мръсотия и бунище. Бивша аграрна нация, люто обиждаща се на тема "селянин" / макар че какво обидно има в това/, нация от поединично оцеляващи хора, гледащи как да прецакат бирника, съседа, държавата .... И не ми казвайте, че мизерията на прехода е увълчила хората, това са само оправдания, не го вярвам вече. На народа му трябва някой да заповядва, той да се страхува, да псува наум, но да изпълнява покорно.

# 44
  • Мнения: 1 517
И вярват, че са жертви на системата, която те самите продължават да захранват.

 newsm10

Точно така е.

Искам промяна.

Оня ден един познат ми каза, че според него тая държава има нужда от еднолично управление, иначе няма да я бъде и все ще е в киреча. Първо взех да споря, но като се замислих е прав.


И с това съм съгласна. Трябва ни една жестока, кардинална промяна...че даже и кръв да се лее, за да си дойдат нещата на мястото. А не само да ни галят с перце. Защото проблема е, че ние самите не можем да се променим. Ако всеки поотделно сам бъде по-съвестен и отговорен, но не защото иначе ще го накажат, а с ясното самосъзнание, че така е по-добре...тогава всичко ще е ОК.

# 45
  • Мнения: 12 675

Е ти как предлагаш да се реши този проблем.
Няма да ти кажа, че преди е било така. Аз раждах преди. С мен раждаше "близката на доц......". Познай дали нямаше различно отношение. Поне парите не са различни.

Оня ден един познат ми каза, че според него тая държава има нужда от еднолично управление, иначе няма да я бъде и все ще е в киреча. Първо взех да споря, но като се замислих е прав.


И ние сме говорили, че само Пиночет може да ни оправи. Не съм съгласна, но има някакъв резон.

# 46
  • Мнения: 13 801
Вие чувате ли се!? Как може за диктатура да си мечтаете ooooh!

Нещата постепенно ще си дойдат и си идват на мястото. Нормално е в една държава, независима от стотина години, успяла за този период да смени 2 пъти политическата система, класа и ценности, залитаща от една крайност в друга, да има сериозни проблеми. Те не могат да се решат от днес за утре, но и това ще стане. Просто трябват сериозни и дългосрочни усилия от всеки един от нас.

# 47
  • Мнения: 15 619

Е ти как предлагаш да се реши този проблем.
Няма да ти кажа, че преди е било така. Аз раждах преди. С мен раждаше "близката на доц......". Познай дали нямаше различно отношение. Поне парите не са различни.

Оня ден един познат ми каза, че според него тая държава има нужда от еднолично управление, иначе няма да я бъде и все ще е в киреча. Първо взех да споря, но като се замислих е прав.


И ние сме говорили, че само Пиночет може да ни оправи. Не съм съгласна, но има някакъв резон.
Е, има и друга страна точно този проблем От нас също нещо зависи.
Два пъти лежах в болницата за задържане. Благодарение на грижите  и с малко късмет задържах детето. И двата пъти нищо не дадох при изписването. Не, че не съм благодарна, ама аз по-иначе я разбирам благодарността.
Те да са на своя пост та когато някой има нужда да помогнат. И аз да съм на своя и да си върша моята работа.
Мъкнеха торбите да черпят. И после се чудят, че отношението било различно. Еми различно ще е! Щото ние така искаме! Към нас да е по-специално, пък другите кучета ги яли....

# 48
  • Мнения: X
искам промяна, да
и знам точно как я искам - да се изкопират всички закони 1:1 каkто и системата им за прилагане от, да речем Германия, Дания, Франция, Швеция

само това ни гарантира промяна
иначе другото е чесaне на езици

# 49
  • Мнения: 15 619
искам промяна, да
и знам точно как я искам - да се изкопират всички закони 1:1 каkто и системата им за прилагане от, да речем Германия, Дания, Франция, Швеция

само това ни гарантира промяна
иначе другото е чесaне на езици
Ще те разочаровам, ама и в това няма гаранция. Laughing
Нали ние трябва да ги прилагаме. Mr. Green

# 50
  • Мнения: 592
искам промяна, да
и знам точно как я искам - да се изкопират всички закони 1:1 катро и системата им за прилагане от, да речем Германия, Дания, Франция, Швеция

само това ни гарантира промяна
иначе другото е чесaне на езици
ЦЪ, с главни букви - и това не помага. Справка - досегашните 20 г.! Всичко ни е преписано, но ни е слабо прилагането! Аз винаги съм казвал, че бай Тошо е прав в едно нещо - Липсата на кадри е основната слабост! като принципно положение.
п.п. сори, Луна, не видах какво си писала

# 51
  • Мнения: 15 267
Ако се плащаше на депутатите за изготвен работещ закон, вероятно местата щяха да са свободни.

# 52
  • Мнения: 5 710
Бих искала нацията някак да се промени към по-голяма степен на автокритичност.
Много ни пречи това, че все знаем и можем всичко, чуждият опит, знания и т.н. не значат нищо за нас, все сме специален случай,
все някой друг е виновен, все ние сме или подведени, или пък ни мразят и са в заговор с/у нас.
Всъщност, сме нация от дребни тарикати, които я карат ден за ден, а гражданското ни съзнание е на ниво 'Всички са маскари" или " Ние сме за Пиночет".
Иначе, гласувам по избори, но напоследък ми излиза много скъпо удоволствие гласуването. Ако бях в София за протеста щях да съм на площада безспорно. Повече от това не мога да направя.

# 53
  • Мнения: X
позволете ми да не се съглася
има леко побългаряване на законите и дотам

ето един прост пример: ако шофьор не ми спре на пешеходна пътека или ме опръска с кал съм в правото си да подам оплакване и той директно си получава глобата от 500 SEK

има ли такива неща в родината?

# 54
  • Мнения: 12 675
Ако бях в София за протеста щях да съм на площада безспорно. Повече от това не мога да направя.

И срещу и за какво щеше да протестираш? Щото да си на площада не е толкова трудно.

# 55
  • Мнения: 1 343
Ако бях в София за протеста щях да съм на площада безспорно. Повече от това не мога да направя.

И срещу и за какво щеше да протестираш? Щото да си на площада не е толкова трудно.

Ти сериозно ли питаш ?  ooooh!

# 56
  • Мнения: 12 675
Да, сериозно питам. И ще се радвам на сериозни отговори. Иначе - не ми харесва, не е това, което искам...Кажи ми поне за докторите как да стане.

# 57
  • Мнения: 4 300
позволете ми да не се съглася
има леко побългаряване на законите и дотам

ето един прост пример: ако шофьор не ми спре на пешеходна пътека или ме опръска с кал съм в правото си да подам оплакване и той директно си получава глобата от 500 SEK

има ли такива неща в родината?

Сигурно има, ама никой никога не се оплаква. В такситата на една фирма има надпис, че ако липсва карта трябва да съобщиш на еди кой си телефон. Познай колко карти липсват и колко обаждания има приети. Второто число клони към нула.

В нашия блок един *** на последния етаж направи една простия, загрозяваща фасадата. Още не съм отишла в общината, но ако отида съм сигурна, че ще съм първата оплакала се. За сметка на това по новините даваха "( а и тук имаше тема) за жена, която се оплаква на същото място, само че срещу рампата, помагащо на момиче в инвалидна количка да се прибира в дома си.

# 58
  • Мнения: 5 710
Ако бях в София за протеста щях да съм на площада безспорно. Повече от това не мога да направя.

И срещу и за какво щеше да протестираш? Щото да си на площада не е толкова трудно.

Срещу правителството, тройната коалиция, корупцията, националните предателства свързани с нея, умишленото проваляне на европейските преспективи на Бг, срещу разни Герговци, к си пазаруват държавата за левчета,  докато ние си пишем тука....има какво да 'кажа' излизайки на площада, не ме мисли.

# 59
  • Мнения: 12 675
Срещу правителството, тройната коалиция, корупцията, националните предателства свързани с нея, умишленото проваляне на европейските преспективи на Бг, срещу разни Герговци, к си пазаруват държавата за левчета,  докато ние си пишем тука....има какво да 'кажа' излизайки на площада, не ме мисли.

До тук добре, а ЗА какво. Щото и ние българите много добре знаем да сме против.

# 60
  • Мнения: 592
позволете ми да не се съглася
има леко побългаряване на законите и дотам
ето един прост пример: ако шофьор не ми спре на пешеходна пътека или ме опръска с кал съм в правото си да подам оплакване и той директно си получава глобата от 500 SEK
има ли такива неща в родината?
Уффф, пак трябва да се съглася с Рокси  Wink - да има! Предсави си , моля ти се! Справка - раздел ХХІІ и по-конкретно чл. 121 от Закона за движение по пътищата урежда отчно това - как да мине шофьора без да те опръска. Накрая на закона са глобите според нарушенията - да не изпадам в подробности! И пак опираме до това - дали ние ще се оплачем, и дали КАТ ще си свършат работата!

# 61
  • Мнения: 12 675
Добре, де, аз ще изляза довечера. Ще им запиша номерата. И снимки ще им направя. И какво?

# 62
  • Мнения: 5 710

За Иван Костов - премиер, разбира се.  Да съм спокойна, че има пилот в самолета  и че летим по дестинацията ми е достатъчно, като начало.

# 63
  • Мнения: 4 892

За Иван Костов - премиер, разбира се.  Да съм спокойна, че има пилот в самолета  и че летим по дестинацията ми е достатъчно, като начало.

  bouquet

# 64
  • Мнения: 12 675

За Иван Костов - премиер, разбира се.  Да съм спокойна, че има пилот в самолета  и че летим по дестинацията ми е достатъчно, като начало.

ОК. Ще го пробваме и него. Макар, че го пробвахме. Не е Бог. Дори и Бат Бойко не е.

# 65
  • Мнения: 592
Боже, и тия на площада заради Вас ли се биха?!?! Иван Костов   #Crazy - вие още малко и ще върнете на Станиешев баща му! Айде моля Ви се гледайте напред - стига нови бардаци със стари ку.ви!

# 66
  • Мнения: 12 675
Боже, и тия на площада заради Вас ли се биха?!?! Иван Костов   #Crazy - вие още малко и ще върнете на Станиешев баща му! Айде моля Ви се гледайте напред - стига нови бардаци със стари ку.ви!

Ам, кой, бря. Кажи едно име. За кво царят спечели толкова. Щото си викахме - Ау, то нещо ново, различно.

# 67
  • Мнения: 15 619
Темата далеч не беше за политиканстване. ooooh!
Размива се така.

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 16:06 от luna

# 68
  • Мнения: X
РАЗБИРА СЕ ЧЕ ИСКАМ ПРОМЯНА,  НО КАТО ЧЕТА ТУК МАЙ НИКОЙ НЕ Е НАЯСНО. ВЕЧЕ СЕ ОТЧАЙВАМ, МАЙ НАИСТИНА СМЕ ПРОСТ НАРОД. ПРОМЯНАТА СПОРЕД МЕН ТРЯБВА ДА ЗАПОЧНЕ ОТТУК:
1. НАИСТИНА ДА ИСКАМЕ РЕФЕРЕНДУМ С КОЙТО ДА СЕ ПРОМЕНИ НАЧИНА НА ГЛАСУВАНЕ И ДА СЕ ГЛАСУВА ЗА ЛИЧНОСТИ И АЗ ДА СИ ПОЗНАВАМ ДЕПУТАТА И ДА МОГА ДА ГО ОТЗОВА - НЕ АЗ РАЗБИРА СЕ ПРЕНОСНО КАЗАНО, НО АКО ИМА НЕОБХОДИМИЯ БРОЙ ГЛАСОВЕ ОТ МЯСТОТО ОТ КЪДЕТО Е ИЗБРАН СЛЕД КАТО НЕ СА ДОВОЛНИ ХОРАТА ОТ НЕГО И СЛЕД КАТО ВИДЯТ ЧЕ ГО НЯМА НА ЗАСЕДАНИЯТА - ДА ВИДИМ ТОГАВА ДАЛИ ЩЕ Е ПРАЗЕН ПАРЛАМЕНТА.
2. РЕФЕНДУМ С КОЙТО ДА СЕ ПРОМЕНИ БРОЯ НА ДЕПУТАТИТЕ - НЕ СМЯТАТЕ ЛИ ЧЕ СА 200 СА ТВЪРДЕ МНОГО ЗА ЕДНА МАЛКА БЪЛГАРИЯ - МИСЛЯ ЧЕ 50 СА НАПЪЛНО ДОСТАТЪЧНИ.
И ВСЕ В ТОЗИ ДУХ И МИСЛЯ ЧЕ ОТТУК ТРЯБВА ДА СЕ ЗАПОЧНЕ ДА СЕ ЗНАЕ ЗА ККАВО СЕ ПРОТЕСТИРА И НАИСТИНА - СТИГА ВЕЧЕ ПИСНА НИ И ОТ ИВАН КОСТОВ И ВСИЧКИ КОИТО СА В МОМЕНТА ТАМ..................  НЕ МИСЛИТЕ ЛИ ЧЕ ТРЯБВА ДА Е НЕЩО ТАКОВА........ ПРОСТО В МОМЕНТА ЕМОЦИЯТА НАДДЕЛЯВА И НЕ МОГА ДА СИ ПОДРЕДЯ МИСЛИТЕ НО............... МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ НЕЩО..................

# 69
  • Мнения: 674

За Иван Костов - премиер, разбира се.  Да съм спокойна, че има пилот в самолета  и че летим по дестинацията ми е достатъчно, като начало.

  bouquet
Този некадърен крадлив политик Иван Костов не искам да го видя и чуя а Вие ще го правите премиер.
Че той тогава за комисионна и сградата на министерски съвет ще продаде....
Нима забравихте за онези приватизационни сделки с които Костов продаде България за жълти стотинки /господин 10-20%/ а той стана милионер даже милиардер??? Stop Stop Stop
Не благодаря Костов е най-слабият и некадърен политик в Б-я!!!
  bouquet

# 70
  • Мнения: 674
Другият проблем на България според мен е че все искаме а над 50% от нас са мързеливи и не им се работи...
Била съм в цяла Западна Европа и спасението е поединично и най вече - много работа на 2-3-4 места. Единствено така се вадят пари. Ако си хротуваш и триеш бюрото за 400 лева няма как държавата да ти помогне.   Парите се изкарват само с работа е и с далавери но това е друга тема.
Така че Българина да не иска все от държавата а да работи.
Така е в Европа и трябва да го осъзнаем - човек първо трябва да си помогне САААММ!

# 71
  • Мнения: 24 467
"НО КАТО ЧЕТА ТУК МАЙ НИКОЙ НЕ Е НАЯСНО..."
Е, как да сме наясно, като не се обяснява. Аз да не съм екстрасенс.
Ето по тези пунктове, katitata, напр. съм съгласна. И аз мисля, че депутатите са ни множко /и то бая/, както и че няма връзка между народ и неговия представител, няма и отговорност, което си води до безотговорност, де.
Емоцията никога не бива да надделява. Тогава става меллето.

# 72
  • Мнения: 12 675
РАЗБИРА СЕ ЧЕ ИСКАМ ПРОМЯНА,  НО КАТО ЧЕТА ТУК МАЙ НИКОЙ НЕ Е НАЯСНО. ВЕЧЕ СЕ ОТЧАЙВАМ, МАЙ НАИСТИНА СМЕ ПРОСТ НАРОД. ПРОМЯНАТА СПОРЕД МЕН ТРЯБВА ДА ЗАПОЧНЕ ОТТУК:
1. НАИСТИНА ДА ИСКАМЕ РЕФЕРЕНДУМ С КОЙТО ДА СЕ ПРОМЕНИ НАЧИНА НА ГЛАСУВАНЕ И ДА СЕ ГЛАСУВА ЗА ЛИЧНОСТИ И АЗ ДА СИ ПОЗНАВАМ ДЕПУТАТА И ДА МОГА ДА ГО ОТЗОВА - НЕ АЗ РАЗБИРА СЕ ПРЕНОСНО КАЗАНО, НО АКО ИМА НЕОБХОДИМИЯ БРОЙ ГЛАСОВЕ ОТ МЯСТОТО ОТ КЪДЕТО Е ИЗБРАН СЛЕД КАТО НЕ СА ДОВОЛНИ ХОРАТА ОТ НЕГО И СЛЕД КАТО ВИДЯТ ЧЕ ГО НЯМА НА ЗАСЕДАНИЯТА - ДА ВИДИМ ТОГАВА ДАЛИ ЩЕ Е ПРАЗЕН ПАРЛАМЕНТА.
2. РЕФЕНДУМ С КОЙТО ДА СЕ ПРОМЕНИ БРОЯ НА ДЕПУТАТИТЕ - НЕ СМЯТАТЕ ЛИ ЧЕ СА 200 СА ТВЪРДЕ МНОГО ЗА ЕДНА МАЛКА БЪЛГАРИЯ - МИСЛЯ ЧЕ 50 СА НАПЪЛНО ДОСТАТЪЧНИ.
И ВСЕ В ТОЗИ ДУХ И МИСЛЯ ЧЕ ОТТУК ТРЯБВА ДА СЕ ЗАПОЧНЕ ДА СЕ ЗНАЕ ЗА ККАВО СЕ ПРОТЕСТИРА И НАИСТИНА - СТИГА ВЕЧЕ ПИСНА НИ И ОТ ИВАН КОСТОВ И ВСИЧКИ КОИТО СА В МОМЕНТА ТАМ..................  НЕ МИСЛИТЕ ЛИ ЧЕ ТРЯБВА ДА Е НЕЩО ТАКОВА........ ПРОСТО В МОМЕНТА ЕМОЦИЯТА НАДДЕЛЯВА И НЕ МОГА ДА СИ ПОДРЕДЯ МИСЛИТЕ НО............... МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ НЕЩО..................



Що викаш, ма како.

# 73
  • Мнения: 502
   Не превръщайте хубавата тема в грозна агитацияя за още по-грозен политик!

Искам промяна. Много. Иначе ще трябва да замина със семейството си в чужбина,а тук е моят дом. Без страната си аз съм половин човек.
  Не чакайте да ни оправят политиците. Те са една сган от мошеници. Всички,е хайде-почти всички!
  Когато всеки застане насаме със себе си и си каже:"Това не ми харесва,как да го променя,макар и малко?",тогава нещата може би ще потръгнат. Един народ от апатични,страхливи и безкритични към себе си хора не може да постигне нищо. Никой няма да ни "оправи" положението,докато сами не се вземем в ръце.

# 74
  • Мнения: 984

За Иван Костов - премиер, разбира се.  Да съм спокойна, че има пилот в самолета  и че летим по дестинацията ми е достатъчно, като начало.

 ooooh!, политическите агитации в този форум са забранени. Wink

Много насървено се оспорва правото на хората да изразят протеста си /с нужното разрешение от властта/. Всеки има право да стачкува и изразява неодобрение към текущата политика или сте забравили, че твърдението "който не е с мен е против мен" е съсипало цяла Римска империя.

Аз искам промяна - промяна на избирателния закон. От кого зависи промяната на избирателния закон? От гласуването на мнозинството в Парламента. Мнозинството в Парламента иска ли промяна на избирателния закон? Не. Аз депутат ли съм? Не. Кажете ми как точно да действам, за да променят избирателния закон преди ТЕЗИ избори. Simple Smile

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 16:53 от Мишона

# 75
  • Мнения: 24 467
Въй, то това за Костов било политическа агитация, пък аз блажено го мислех за майтап и го подминах с полуусмивка!  ooooh!

# 76
  • Мнения: 984
Не знам, аз като прочета нещо такова и го вземам насериозно и с възмущение. Mr. Green

# 77
  • Мнения: 25 743

Аз искам промяна - промяна на избирателния закон. От кого зависи промяната на избирателния закон? От гласуването на мнозинството в Парламента. Мнозинството в Парламента иска ли промяна на избирателния закон? Не. Аз депутат ли съм? Не. Кажете ми как точно да действам, за да променят избирателния закон преди ТЕЗИ избори. Simple Smile

Отговорът на въпроса ти е изобразен на аватара ми.  Mr. Green

# 78
  • София
  • Мнения: 958
Протестът според мен изглежда хилав понеже няма мастита партия зад него.  Както и ясни припознати интереси.

Наистина е трудно зад шепа вдъхновени майки, студенти, които са слаби оратори, земеделци - и те шепа, че земеделието не става да се върши в лъскав офис и малко еколози - кой ли ти мисли за гората, ти гледай дърва да има таз зима.........де си припознае българина интереса да живее по-добре.

Добрите оратори, обаче, често се оказват и добри измамници. А тези, които са много наясно как стават нещата и са добри експерти може и да искат нищо да не стане, понеже са корумпирани.

Нима има какво да губите, та се плашите толкова от неясни искания........?

Какво здраво има в тази държава, че ако падне толкова да ни заболи?

Основата е толкова гнила, а истинското падане май наистина не сме го преживели и затова сме на този хал.

Разбира се,  че вътрешната промяна е това, което е ценното и което прави движението към по-добро. Но това е така, когато човек я търси и желае. Обществото не можа да разчита само на това лично желание и затова го има и елемента на принудата. Протестите са един от тези механизми - незрял, агресивен, но това е до което сме достигнали. Отговаря на зрелостта на всички нас!

# 79
  • Мнения: 5 710
Темата далеч не беше за политиканстване. ooooh!
Размива се така.


Мадам Стасита ме попита  срещу какво бих протестирала и за какво съм. Отговорих й.
Ако за вас промяната е анонимна , за мен не е. Така или иначе, електората на ИК е малцинствен, не застрашава изборната победа  на ББ по никакъв начин Laughing

# 80
  • Мнения: 1 343
Протестът според мен изглежда хилав понеже няма мастита партия зад него.  Както и ясни припознати интереси.

Наистина е трудно зад шепа вдъхновени майки, студенти, които са слаби оратори, земеделци - и те шепа, че земеделието не става да се върши в лъскав офис и малко еколози - кой ли ти мисли за гората, ти гледай дърва да има таз зима.........де си припознае българина интереса да живее по-добре.

Добрите оратори, обаче, често се оказват и добри измамници. А тези, които са много наясно как стават нещата и са добри експерти може и да искат нищо да не стане, понеже са корумпирани.

Нима има какво да губите, та се плашите толкова от неясни искания........?

Какво здраво има в тази държава, че ако падне толкова да ни заболи?

Основата е толкова гнила, а истинското падане май наистина не сме го преживели и затова сме на този хал.

Разбира се,  че вътрешната промяна е това, което е ценното и което прави движението към по-добро. Но това е така, когато човек я търси и желае. Обществото не можа да разчита само на това лично желание и затова го има и елемента на принудата. Протестите са един от тези механизми - незрял, агресивен, но това е до което сме достигнали. Отговаря на зрелостта на всички нас!



  bouquet

# 81
  • София
  • Мнения: 4 274
"Основата е толкова гнила, а истинското падане май наистина не сме го преживели и затова сме на този хал."
С това не съм съгласна, защото другите източноевропейски страни не стигнаха първо дъното, за да са на светлинни години преди нас в момента. Там и по време на соца не се толериряше тарикатлъка на дребно, нарушаването на елементарни правила в обществото.
И ще дам пример - неправилно паркирала кола /българска  Embarassed/ в Прага, пешеходец поглежда недоволно колата, вади мобилния и се обажда на някой. Предполагайки на кого звъни, колата незабавно бива преместена и с право - след малко пристига полицай на мотор. Тук този гражданин ще бъде заклеймен за доносник.

# 82
  • София
  • Мнения: 958
Права си, така е, но Полша никога не е имала основа като нашата.
Първо те никога не успяха да приемат, повярват и да бъдат опустошени от комунизма, както ние. Силният католицизъм там е дал коренно различна основа в умовете и сърцата на тези хора.

Тук пораженията са жестоки. Тарикатлъка, наричането на гражданското поведение доносничество - като манталитет и параноя - това са едни от белезите.....И колко много още има....Печално е.

И примерът с Моисей и Израелския народ е подходящ в случая - цяло едно поколение умря в пустинята. В обетованата земя влязоха само двама от старото поколение - Исус Навин и Халев. Понеже не видяха местните като исполини, а повярваха, че с Бога ще бъдат силни и ще успеят да си извоюват земята. Всички останали измряха и не вкусиха обещаното, защото не успяха да победят робското си мислене, имаха светоусещане и себевъзпиемане на роби, на слуги, на хора, които не могат да воюват за свободата си. Ридаеха и роптаеха, с носталгия се сещаха за хляба и лука, който са яли в Египед, а бяха забравили тиранията на робството.

Това са крепости на ума - те са истинския враг, който докато не падне, няма лидер, който да успее да ни помогне.

А когато Моисей поведе народа, се казва, че е бил трудноезичен и не е могъл да говори добре. Той самият се е чувствал неуверен поради това свое неумение и затова Бог му казва да вземе със себе си Аарон, брат му, който бил добър оратор.

Всички знаем как завършва историята........

# 83
  • София
  • Мнения: 4 274
Така е, но разпускайки това НС и бутайки този кабинет, не се разрушава гнилата основа, защото основата сме всички ние с нашето поведение и мислене.
А промяната ще дойде точно както в примера с Мойсей - не с една революция /митинг, протест/, а с много воля и усилия на всеки от нас.

# 84
  • София
  • Мнения: 958
И по двата начина може.......С хора, които да воюват срещу крепостите на ума, и с хора, които да обединяват народа, да го насърчават да изразява протеста си и справедливото си желание да не бъде лъган......

Важното е всеки вярно да се самоопредели и да знае в какво е силен и с какво може да помогне.

# 85
  • Мнения: X
За Иван Костов - премиер, разбира се.  Да съм спокойна, че има пилот в самолета  и че летим по дестинацията ми е достатъчно, като начало.

леле ....
до сега имах някакво положително мнение за теб
ама след тази ти реплика ...  Sick

една идея за това как хората са построили комунизма тук: силни и независими профсъюзи, които до дупка гонят интересите на обикновените трудещи се
без революции и подобни изцепки
отнело им е едно 100години

# 86
  • Мнения: 4 892
За Иван Костов - премиер, разбира се.  Да съм спокойна, че има пилот в самолета  и че летим по дестинацията ми е достатъчно, като начало.

леле ....
до сега имах някакво положително мнение за теб
ама след тази ти реплика ...  Sick

една идея за това как хората са построили комунизма тук: силни и независими профсъюзи, които до дупка гонят интересите на обикновените трудещи се
без революции и подобни изцепки
отнело им е едно 100години

Добре, че за мен нямате никакво мнение, щях да съм много тъжна ако е положително и си го проментите, понеже и моята дуплика беше като на 10cent's.....

Та, къде е това "тук"? 

# 87
  • Мнения: 5 710

леле ....
до сега имах някакво положително мнение за теб
ама след тази ти реплика ...  Sick


това първо беше доста грубо, и второ - ако мнението ти за хората се определя от това дали съвпада по всички точки с твоето е по-добре, че живееш в  страна, построила комунизма.  Rolling Eyes
по принцип обаче ( явно има и изключения), споделянето на идеи и мнения  не служи за установяване на общ емоционален комфорт и опиянение от еднаквата посока на мисли по всички теми.  разбира се, това в света на възрастните. в света на децата не знам как е.

# 88
  • Мнения: X
NinoTino , като навъртиш нейния форумски стаж, ще имам мнение и за теб  Twisted Evil
тук - Скандинавието разбира се
къде другаде има комунизъм  newsm78

10cent's
, сори
не съм искала да звуча грубо
написах как се почуствах след думите ти

за остатъка, дето си написала - нещо трудно го смилам
не е за инженери този словоред нещо

# 89
  • Мнения: 5 710
ами казвам, че не пречи да сме си симпатични и без да си покриваме мненията във всичко.
поне ти на мен не си ми по-малко симпатична от факта, че не си с моите политически убеждения:-)))

# 90
  • Мнения: 4 892
NinoTino , като навъртиш нейния форумски стаж, ще имам мнение и за теб  Twisted Evil
тук - Скандинавието разбира се
къде другаде има комунизъм  newsm78

Ммм, да, аз мислех, че само тъдява и в Куба се намира, но то не било комунизъм.

Та, по темата ще съм - искам промяна, искам "скандинавски комунизъм", каквото и да значи това.

Инак нямам амбиции във форума, нито нечие одобрение търся.
Бъдете здрава!

  bouquet

# 91
  • Мнения: 5 710
.

Последна редакция: ср, 21 яну 2009, 00:36 от 10cent's

# 92
  • Мнения: 89

За Иван Костов - премиер, разбира се.  Да съм спокойна, че има пилот в самолета  и че летим по дестинацията ми е достатъчно, като начало.

  bouquet
Леле, как съм изпуснала наличието на хора, които не са се повлияли от най - мащабната акция за черен ПР извършвана в България против "демона на републиката"  Joy. Поздравявам ви момичета за вашата мислеща позиция, дано се намери повече разсъдък във всички ни скоро Peace . Хората явно не правят разлика в гювеча под лозунга "всички са маскари" и не слагат на кантара плюсове и минуси за да се избере по-малкото зло. То е ясно, че идеален политик няма, но най - подходящи за определени ситуации и то доказали се - да, има такива.
Сега не визирам никого конкретно под "хората" моля съфорумки с голям или малък стаж, да не се засягат, признавам не съм чела темата освен тези няколко мнения  Hug .  Моето мнение не се основава на някакви емоции или лични пристрастия, а само на някои скромни факти, явно Виденовата зима се забравя бързо, но все пак фактите са:
Заварено: месечна инфлация 300%, обезценена национална валута 3000 лева = 1 долар, валутен резерв на страната около 200 милиона долара,като при ниво 1,2 милиарда долара,Луканов обяви спиране на плащанията по външния дълг защото резерва е паднал "...под нивото на възможния минимум", растяща безработица,достигаща да 16 % официално и над 25% реално заради неработещите, но нефалирани предприятия, средна работна заплата 35 000 лв.=12 долара, средна пенсия 18000 лв = 6 долара, ЕС през крив макарон, Шенген, затворени магазини, купони, групировки, много и навсякъде и т.н. и т.н.
Оставено: месечна инфлация 0,2 % - годишна 3%, национална валута – 1.70 лева = 1 долар, валутен резерв - 3,7 милиарда долара, ниво на безработица под 15% с тенденция към ускорено спадане,което стана през следващите години, средна заплата 250 лв = 147 долара, средна пенсия 130 лв = 76 долара, премахване на Шенгенската изилация и свободно пътуване из Европа, възстановени връзки със световните финансови институции и т.н. и т.н.
Съзнавам, че е трудно за осмисляне и приемане след цялата помися, която се изсипа в медиите след това, но това са фактите, който желае може да си ги провери  Wink .

# 93
  • Мнения: 2 484
Явно искат нещо но и те не знаят какво точно е то.
Мен ме накефи оная дъртата комунистка Велислава Дърева като каза че основния лозунг на тия протести бил следния: "Всички да си ходят и никой да не идва" Това само показва колко ненормална е цялата тая работа. Защото като ги питат протестиращите какво искате те отговарят "Ония (депутатите и министрите) да си ходят" Е да ама кой да дойде на тяхното място... тук следва пълно мълчание... не е ясно кой да дойде... Смешна работа, ненормална направо....
Правителство от експерти! Както след като си отиде Жан! Не беше лесно да се овладее такава инфлация! Но доста хора това го забравиха! И специалисти като Светослав Гаврийски останаха неоценени и забравени! А тогавашното овладяване на голямата инфлация се е превърнало в учебникарски пример! Изучават го студентите в Германия.
Какво да кажем за г-ца Дърева? Да сте чули нещо смислено и разумно от нея през последните 19г.?
Трагедията на тази наша държава е, че открай време я управляват некадърници, които същевременно са и крадци!!! И те са ни натрапени отвън! Бяхме ли чували нещо за Сергей Дмитриевич преди 15г.??? А за Гоце???
Ако тези наши некадърници бяха  честни и почтени, можеше да ги аплодираме поне за това! Ако бяха способни, а не некадърници и крадяха, можехме да се опитаме да им простим! А при сегашното положение какво трябва да направим???

Последна редакция: ср, 21 яну 2009, 02:25 от vl

# 94
  • Шотландия
  • Мнения: 2 859
Тука понеже чета призиви да се гласува, да попитам... а има ли някой, на когото да вярвате 100 %, че няма да почне да краде, като/ако го изберат? И че ще работи на ползу роду, а не само за собствената си полза?

Просто питам, защото аз съм от тези, които спряха да гласуват преди време, после пак уж почнаха, после пак спряха (в момента не гласувам по технически причини), но нещо не виждам след всичките тези години как бих намерила политическа партия, на която да се доверя... За мажоритарен принцип не ми се говори, че според мен няма да бъде допуснат скоро.

# 95
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тука понеже чета призиви да се гласува, да попитам... а има ли някой, на когото да вярвате 100 %, че няма да почне да краде, като/ако го изберат? И че ще работи на ползу роду, а не само за собствената си полза?

Просто питам, защото аз съм от тези, които спряха да гласуват преди време, после пак уж почнаха, после пак спряха (в момента не гласувам по технически причини), но нещо не виждам след всичките тези години как бих намерила политическа партия, на която да се доверя... За мажоритарен принцип не ми се говори, че според мен няма да бъде допуснат скоро.
Аз също не гласувам отдавна. Но ако избирателната система се промени и ако избирателите могат да държат сметка на избраните, то бих започнала да гласувам отново. А не както сега - аз ги чакам да седнем и обсъдим проблемите ни, а те си говорят "кога ще пръскаме седенката".

По темата - да, искам промяна. Но искам този, който си избера да ме управлява, да е наясно, че може да се тръгне моментално, ако не защитава правата ми.

# 96
  • Мнения: 1 470
Да се включа и аз,макар че моята позиция всички я знаят...

Да благодаря че в началото на темата ме слагате до Мойсей!!! Wink

Преди всичко-ТОВА КОЕТО ГЛЕДАТЕ И СЛУШАТЕ ПО МЕДИИТЕ,НЕ ВИНАГИ Е РЕАЛНОСТТА...Ние сме единни,и имаме конкретни искания...Факта че правят медиино затъмнение,сценарии за проваляне на протестите,и подобни,означава само че управляващите сме ги притеснили,и то не малко...А това е само по себе си начало...

Аз също се развизав,искам промяна,искам моите деца да се гордеят че са българи...Запознах се покрай този протест с хора,които ми върнаха вярата в българите,и гордоста...

На кметските избори в един спор със Мартин Заимов,му бях обещала че ще съм там и ще им дишам във врата винаги,и това и правя...Опитвам се да държа на обещанията си...

# 97
  • Мнения: 24 467
Пък съм съвсем добронамерена- защо не организирате ваша медийна трубина, където да не баде допускано такова затъмнение? Много е важно кои хора ще бъдат избрани за "лица" на протеста. При всички случаи студентското попадение или беше крайно неточно, или е вид провокация в редиците. Понеже от страни наистина изглежда така, повярвай ми.
Иначе с конкретни искания, включително и отразени по темата, изцяло съм съгласна.

# 98
  • Мнения: 674

За Иван Костов - премиер, разбира се.  Да съм спокойна, че има пилот в самолета  и че летим по дестинацията ми е достатъчно, като начало.

  bouquet
Леле, как съм изпуснала наличието на хора, които не са се повлияли от най - мащабната акция за черен ПР извършвана в България против "демона на републиката"  Joy. Поздравявам ви момичета за вашата мислеща позиция, дано се намери повече разсъдък във всички ни скоро Peace . Хората явно не правят разлика в гювеча под лозунга "всички са маскари" и не слагат на кантара плюсове и минуси за да се избере по-малкото зло. То е ясно, че идеален политик няма, но най - подходящи за определени ситуации и то доказали се - да, има такива.
Сега не визирам никого конкретно под "хората" моля съфорумки с голям или малък стаж, да не се засягат, признавам не съм чела темата освен тези няколко мнения  Hug .  Моето мнение не се основава на някакви емоции или лични пристрастия, а само на някои скромни факти, явно Виденовата зима се забравя бързо, но все пак фактите са:
Заварено: месечна инфлация 300%, обезценена национална валута 3000 лева = 1 долар, валутен резерв на страната около 200 милиона долара,като при ниво 1,2 милиарда долара,Луканов обяви спиране на плащанията по външния дълг защото резерва е паднал "...под нивото на възможния минимум", растяща безработица,достигаща да 16 % официално и над 25% реално заради неработещите, но нефалирани предприятия, средна работна заплата 35 000 лв.=12 долара, средна пенсия 18000 лв = 6 долара, ЕС през крив макарон, Шенген, затворени магазини, купони, групировки, много и навсякъде и т.н. и т.н.
Оставено: месечна инфлация 0,2 % - годишна 3%, национална валута – 1.70 лева = 1 долар, валутен резерв - 3,7 милиарда долара, ниво на безработица под 15% с тенденция към ускорено спадане,което стана през следващите години, средна заплата 250 лв = 147 долара, средна пенсия 130 лв = 76 долара, премахване на Шенгенската изилация и свободно пътуване из Европа, възстановени връзки със световните финансови институции и т.н. и т.н.
Съзнавам, че е трудно за осмисляне и приемане след цялата помися, която се изсипа в медиите след това, но това са фактите, който желае може да си ги провери  Wink .
Това което чета е абсолютна глупост и няма нищо общо с истината!!! #Cussing out
Даже имам чувството че си го е писал самия И.Костов...
Това беше най-слабото и корумпирано правителство на Иван Костов.
Имаха прякори 10-20-30% нима забравихте?????
Те приватизираха и окрадаха цяла България.  Всички станаха милионери а пристигнаха в София с по 1 летни обувки и един панталон. Вие знаете ли какви палати джипове и вили имат - Костов Бакърджиев Надежда Михайлова ПЕТЪР СТОЯНОВ и други мошеници.
Не благодаря Костов и други бандити НЕ НЕ НЕ И НЕ! Naughty Stop

# 99
  • Мнения: 4 892
luna, аз лично Ви се извинявам за политиканстването ми, макар, че не го приемам точно така. Няма да се повтори.
За да съм по темата, ще кажа, че няма как да съм по-взискателна към себе си, относно някаква промяна.
От както съм пълнолетна и имам право на глас винаги съм го упражнявала, с изключение мисля на едни избори, но все пак там нямах алтернатива. Не мога да съм чак прекалено компромисна, няма да съм аз. Като гражданин си изпълнявам задълженията - плащам си данъците, глобите /ако имам такива/, такси и т.н., може би по добро стечение на обстоятелства или случайност, но се осигурявам на реален доход и откровено не подкрепям други варианти, напротив.  През зимата на '97 в продължение на един месец, аз открито показах своята позиция и активно участвах в протестите, от самото начало та до края, всеки ден, без пропуск. Сега не съм ходила на тези протести - малко са ми хаотични, неорганизирани и безидейни, но нямам против хората, които имат желание да го подкрепят. Иначе е очевадно за какво са.
Интересувам се от политиката като един обикновен данъкоплатец, лаишки, разбира се. Чета, гледам, слушам.
И поради написаните по-горе редове смятам, че имам право и да роптая.
Но не знам какво друго аз да променя в себе си.
И понеже темата малко или много е обвързана с политическите събития у нас, в момента, та затова написах горното. Иначе човек винаги може да иска промяна за себе си, в какъвто и да било аспект. И когато я постигне - пак наново.

Поздрави на Вас!

  bouquet

# 100
  • Мнения: 89
Това което чета е абсолютна глупост и няма нищо общо с истината!!! #Cussing out

Имаха прякори 10-20-30% нима забравихте?????

Не разбрах, кое в горните факти е глупост и мислех, че си говорим за икономически показатели, не за прякори, но както и да е, спора няма смисъл.
Това, което основно целях да кажа, е че нещата не са никога черно -бели и трябва да се прави разлика по някои важни параграфи, а за грешките на всяко едно управление, никой не ги отрича, напротив.  Hug

# 101
  • Мнения: 984
Ahim_sa, хотел "Берлин", х-л "Лебед", х-л "Делфин" бяха приватизирани от фирмата на малката щерка на Костов за два дни. След две години ги продаде на Мулти, а като се срина Мулти отидоха в ТИМ. Директно от дружеството си ги купи общо за 200 000 деноминирани през 1998. Искам да те питам следното: до 1989 всички бяха равни, получаваха заплати от по 250 - 650 лева. Иван Костов е бил асистентче в университет. Дъщеря му е била почни невръстна по това време, та откъде ги взема тези 200 000 деноминирани през 1998? Отговориш ли ми, ще гласувам за Костов на следващите избори. Laughing

Освен това искаш хората да те подкрепят в съседната тема. За да искаш, първо трябва да дадеш. Пише го в Библията. Не ми се връзвай, не ми опонирай. Няма сми. Мистър 10% в момента пере на тъмно, но е видимо отслабнал с процедурите за по 800 кинта всяка. Mr. Green

# 102
  • Мнения: 89
Ahim_sa, хотел "Берлин", х-л "Лебед", х-л "Делфин" бяха приватизирани от фирмата на малката щерка на Костов за два дни. След две години ги продаде на Мулти, а като се срина Мулти отидоха в ТИМ. Директно от дружеството си ги купи общо за 200 000 деноминирани през 1998. Искам да те питам следното: до 1989 всички бяха равни, получаваха заплати от по 250 - 650 лева. Иван Костов е бил асистентче в университет. Дъщеря му е била почни невръстна по това време, та откъде ги взема тези 200 000 деноминирани през 1998? Отговориш ли ми, ще гласувам за Костов на следващите избори. Laughing

Освен това искаш хората да те подкрепят в съседната тема. За да искаш, първо трябва да дадеш. Пише го в Библията. Не ми се връзвай, не ми опонирай. Няма сми. Мистър 10% в момента пере на тъмно, но е видимо отслабнал с процедурите за по 800 кинта всяка. Mr. Green
Не се връзвам, както казах, няма смисъл от спорове и не съм адвокат на Иван Костов, просто казвам че никога нещата не са само черни или само бели (незнам къде го пише, но е така  Wink). А и е по-добре, не всеки да гласува за Костов (аз лично в момента подкрепям активно други и бих гласувала за тях), а да има повече мислещи хора, фактът, че си говорим тук по тези теми, означава, че сме от тях, нали  Peace.
А за съседната тема, незнам защо мислиш, че искам нещо, то си е лично за всеки, който се включи не подкрепя мен (не съм кандидат за нищо) подкрепя каузата, по начин, който не мен ми е хрумнал, може да не е правилен, може да не е точен, всеки има право на избор Peace. Нищо не искам от никой, вече писах там, че мисля че всички дишаме един и същи въздух, не виждам какво общо има това лично с мен ?
Само ми кажи какво точно трабва или е трябвало да дам, че да "поискам" хората да ме подкрепят, че не разбрах (наистина, не се заяждам). Мир да има  Laughing

# 103
  • Мнения: 12 675
Много повече ме интересува какво прави един политик като такъв, отколкото как се е сдобил с някакви хотели.
Ако си дойде с 1 летни обувки и си замине с тях, няма да го уважавам повече. Мина времето на Тодор Живков, който ходел с кърпени чорапи.

# 104
  • Мнения: 2 484
Много повече ме интересува какво прави един политик като такъв, отколкото как се е сдобил с някакви хотели.
Ако си дойде с 1 летни обувки и си замине с тях, няма да го уважавам повече. Мина времето на Тодор Живков, който ходел с кърпени чорапи.
Нямате  представа колко пъти и по колко пари са изнасяли през софийското летище всичките Тодор Живкови роднини между 1986г. и 1989г. През тези години доста пари се изнесоха и от Андрей Луканов и от Огнян Дойнов.  Можем да си припомним чий племенник е мистър 10%-на Станко Тодоров, по-точно на жена му. Тоест старата Тодор Живкова номенклатура сега съвсем не е малоимотна и без средства. Напротив-притежава всичко!

# 105
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Много повече ме интересува какво прави един политик като такъв, отколкото как се е сдобил с някакви хотели.
Ако си дойде с 1 летни обувки и си замине с тях, няма да го уважавам повече. Мина времето на Тодор Живков, който ходел с кърпени чорапи.
И аз съм на това мнение. Не ме интересува кой колко има, дори е по-добре да има повече. Интересува ме дали си върши работата, за която е избран.
Затова не протестирам срещу имотното и имущественото състояние някому, а против безделието му.

Общи условия

Активация на акаунт