Наистина ли искате промяна?

  • 3 802
  • 105
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 217
Аз само не разбрах и за корупцията по високите етажи на властта,и за смешните присъди на убийци,рецидивисти,педофили и всякакви други безмозъчни твари пак ли са виновни заледените тротоари newsm78

# 16
  • Мнения: 15 619
Аз само не разбрах и за корупцията по високите етажи на властта,и за смешните присъди на убийци,рецидивисти,педофили и всякакви други безмозъчни твари пак ли са виновни заледените тротоари newsm78
Май всичко от там тръгва...  от неизчистените тротоари пред дома ни, от високато дскорост, с която фучим по улиците, от боклука, изхвърлен през прозореца за по лесно и т.н. ...Откъде следва да очакваме, че политиците ни или околните въобще трябва да са по-различни от нас???
На мен може да ми се размине, ама на другите - не!Те следва да са изрядни.

# 17
  • Мнения: 1 217
Luna,ако правилно схващам мисълта ти,напълно съм съгласна,че ако мисленето на фучащите със 180км/час преди пешеходна пътека не се промени,то много ще е трудно ние да ги променим.Затова обаче си има закони и спазването им трябва да се следи стриктно от съответните институции.И до ден днешен не съм чула някой да е понесъл съдебна отговорност за убитата на пешеходната пътека на бул."Дондуков" студентка,за убитите сестри Белнейски и много,много други случаи.Не искам децата ни да растат в такъв хаос и беззаконие,разбира се,че властта не е виновна за всички безотговорни постъпки,но нейна задача е да следи за санкционирането на неспазващите законите/правилата!

# 18
  • Мнения: 15 619
Luna,ако правилно схващам мисълта ти,напълно съм съгласна,че ако мисленето на фучащите със 180км/час преди пешеходна пътека не се промени,то много ще е трудно ние да ги променим.Затова обаче си има закони и спазването им трябва да се следи стриктно от съответните институции.И до ден днешен не съм чула някой да е понесъл съдебна отговорност за убитата на пешеходната пътека на бул."Дондуков" студентка,за убитите сестри Белнейски и много,много други случаи.Не искам децата ни да растат в такъв хаос и беззаконие,разбира се,че властта не е виновна за всички безотговорни постъпки,но нейна задача е да следи за санкционирането на неспазващите законите/правилата!
Нали на улицата ходим ние и нашите деца. В полицията работим пак ние. В съда - тоже. Навсякъде сме ние. Не някой неидентифициран летящ обект.
Затова казвам, че от нас зависи в крайна сметка. Ама ние сме свикнали по-иначе да я караме, нали!?
Когато моето дете вижда, че аз профучавам с колата през пешеходната пътека на какво го уча?? Да уважава другия??
....

# 19
  • Мнения: 24
Ще отговоря кратко и без да го усуквам: НЕ

# 20
# 21
  • Мнения: 24 467
Слушах една сутрин, слушах едно студентче как се пъна, пъна, определено не успях да разбера какво конкретно цели то и останалите. Бяха едни мешавици, едни неподредени отговори, като слаб студент на изпит. Това не е протест, това е разходка, опит някакъв някой да повтори 1997 г. по горе- долу същото време. Да, колелото на историята се върти, но за мен пътят е по- скоро спирала, а не кръг.
Та каква промяна конкретно се иска- на какво, към какво и по кой реално начин ще я постигаме?
Аз почнах преди години от себе си. Понеже друго не мога да променя. Това включва и промяна по отношение защитата на личните ми права- не е малко. И заживях по- добре.

# 22
  • Мнения: 1 343
Да искам промяна.
Говорите за данъци , говорите за улици.
Същите тия данъци , които излизат от нашия джоб и влизат в джоба на депутатите . Същите тия данъци , които отиват за издръжка на партии и купуване на гласове Simple Smile
Кое съм аз ? Аз не съм полицаи , защото немога да бъда такъв и никога не съм си и помисляла да бъда. Аз не съм съдия , нито прокурор. Аз съм човек , които си плаща данъците, гледа си детето , ходи на работа всеки ден даже и като съм болна, но уви. Пускам оплаквания, крушките ми са енергоспестяващи, опитвам се да съм добър човек.
И да има нужда от промяна.
С кои да сменим депутатите  newsm78 и кога да ги сменим .
Онзи ден приеха закон , според който партиите ще получават отвън само до 10000лв всичко останало ляга на бюджета, на вашите и моите плещи , а в същия тоя бюджет неможаха да намерят пари за алтернативната репрудукция , за 13 заплати на полицията и администрацията.
От това ли да съм доволна и да не искам промяна.
Затовали да плюя хората които са подели да вършат нещо ?
Да затова сме на този хал, защото вместо да си помагаме и да бутаме заедно , да се включите с градивни идеи как да се направи протеста по - добре вие подхвърляте иронични забележки и болезнен сарказъм от РОДА НЕ МИ ПУКА - АЗ НАЛИ СЪМ ДОБРЕ !

# 23
  • Мнения: 15 619
Да искам промяна.
Говорите за данъци , говорите за улици.
Същите тия данъци , които излизат от нашия джоб и влизат в джоба на депутатите . Същите тия данъци , които отиват за издръжка на партии и купуване на гласове Simple Smile
Кое съм аз ? Аз не съм полицаи , защото немога да бъда такъв и никога не съм си и помисляла да бъда. Аз не съм съдия , нито прокурор. Аз съм човек , които си плаща данъците, гледа си детето , ходи на работа всеки ден даже и като съм болна, но уви. Пускам оплаквания, крушките ми са енергоспестяващи, опитвам се да съм добър човек.
И да има нужда от промяна.
С кои да сменим депутатите  newsm78 и кога да ги сменим .
Онзи ден приеха закон , според който партиите ще получават отвън само до 10000лв всичко останало ляга на бюджета, на вашите и моите плещи , а в същия тоя бюджет неможаха да намерят пари за алтернативната репрудукция , за 13 заплати на полицията и администрацията.
От това ли да съм доволна и да не искам промяна.
Затовали да плюя хората които са подели да вършат нещо ?
Да затова сме на този хал, защото вместо да си помагаме и да бутаме заедно , да се включите с градивни идеи как да се направи протеста по - добре вие подхвърляте иронични забележки и болезнен сарказъм от РОДА НЕ МИ ПУКА - АЗ НАЛИ СЪМ ДОБРЕ !
Е, къде го видя всичкото това? Но ако така схващаш същината  на въпроса и отговорите, давай!
Може и да  не говорим за данъци и улици, за всичко може да говорим. И няма значение за мен, къде работи тоя или оня, важното е да си върши съвестно задълженията, да не клинчи, да не се опитва да изкяри все от нещо..... един, втори, трети и така по веригата... и да изисква съответно същото и от другите....

# 24
  • Мнения: 24 467
Пука ни бе, жена, кой казва, че не му пука. И кой не иска промяна- в темата не видях такъв.
Само че виждаме излазът от ситуацията по различен начин.
Питах обаче конкретно: "промяна на какво, към какво и по кой реално начин ще я постигаме?". Та конкретно ако се отговори ще да има крачица напредък. Общите лафове, приказки и плюене лично аз отдавна съм загърбила. С тях нека си лъскат самочувствието младите и неучаствалите, нелъганите и вярващите, журналистите да си пълнят хрониките и политиците да си намират електорат. Те създават проблеми, не ги решават.
Ако помогна на мадам Х да си възстанови правото, като незаконно уволнена и да бъде обезщетена, ако помогна на г-н У да си получи пенсията, на която има право, ако помогна на Z да осъди лапетията, дето съставлява едно природно недомислие, смятащо, че щом тати даде колата, то е въпрос на героизъм да я изцеди до дупка и т.н., ще помогна много повече и по конкретно за подобряване обстановката като цяло, от колкото ако висна без ясно очертана позиция по паветата, в защита на нечия чужда кауза, която не е добре формулирана и зле организирана.
"Дайте ни пари!"- това основно иска всеки, излязъл на улицата. Ми хубаво бе, върви да управляваш, да те видим откъде ще изнамериш, че да задоволиш всеки искащ и нуждаещ се. Пък иначе не пълним джоба, ама можем да друсаме, дано пусне по нещо, с манталитета и навиците на малко дете, дато знае основно "Дай!". Не съм чула напоследък аргументирани искания, несвързани с повишаване на заплати, а адресирани към реални реформи, добре мотивирани и подплатени с реалистични доводи. Нека има, нека се получава, само че като няма ще си останем на улицата.

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 10:44 от Judy

# 25
  • Мнения: 4 300
Хубаво е като се стремим към нещо, да знаем изобщо постижима ли е целта. Явно някои си представят Утопия, където няма корупция, всички управляващи са с айкю поне 99%, никой няма нужда от контрол, защото и без него спазва всички правила.
Няма държава без корупция, няма партия, която никога не е получавала сиви дарения, няма държава без престъпност.
Как имайки поне малка идея от света може да се мисли "че ще се оправим" ако премахнем партиите или ако депутатската заплата стане 220 лв.

@Womanitka- мисля, че прекалено емоционално се изказваш. Най малкото депутатите не си пълнят джоба от твоите данъци, а от подкупи и лобиране.

Джуди,   bouquet

# 26
  • Мнения: 12 666
Тя тази промяна не може да е като онази. 1949 - диктатура, 1989 - демокрация. Това са начините на управление.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 253
"За" промяна съм! "За" най-трудната промяна съм - на всеки от нас!
 Ако всеки регистриран потребител в този форум започне с малките промени, които зависят само от него ще бъде дадено начало и тласък за по-големи промени!
Според мен ролята на гражданските сдружения не е да казват само "долу" и "против" и да организират протести, а преди всичко да имат ясни идеи и конструктивни предложения как и защо трябва да се случват промените! Защото със смяната на Миков с "Ликов" и на червени с "пембени" няма да се увеличат парите за млекопроизводителите, пенсионерите, майките, учителите, полицаите и т.н., както  и няма да се подобрят грижите за децата в риск или неравностойно положение. За това са нужни непрекъснати и целенасочени действия! Институции и бюрокрация се борят най-ефективно с институционални и бюрократични методи, колкото и да не ни харесва!

# 28
  • Мнения: 13 770
Тя тази промяна не може да е като онази. 1949 - диктатура, 1989 - демокрация. Това са начините на управление.

А при демокрацията промените стават чрез избори Peace

Защото със смяната на Миков с "Ликов" и на червени с "пембени" няма да...

Права си, но се надяват да останат във властта някои, които иначе след половин година със сигурност ще бъдат аут.

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 11:38 от птица

# 29
  • Мнения: 1 343
Рокси емоционална съм и няма как иначе.
Я ми кажете от какво се образува бюджета на една страна , какво е държавна хазна с какво се купува държавния резерв който ни трябва при кризисни ситуации ?
За подкупите - пак ли обикновенния човек е виновен ?
За убийствата ? За двете лица на закона пак ли ?
Кой прави законите ?
С какво трябва да се вземат нови линейки за болниците ? И с какво си подмениха автомобилния парк народните представители ?
Какво си раздадоха за коледа , ако не наши данъци ?

Общи условия

Активация на акаунт