Ражданнето наближава а мен ме е страх все повече!Помощ!

  • 4 216
  • 86
  •   1
Отговори
# 60
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Нека не те притеснява името. Дори в момента на раждането да не сте решили още какво да е, никой не те кара насила веднага да отговориш. Е, лекарите питат, ама то е от едното любопитство. Аз и за двете си деца знаех точно какъв е пола им, тъй като бях правила и при двете амниоцентеза, която дава инфо и затова. Така че бях наясно. За сина ми бяхме решили категорично какво ще е името. За дъщеря ми се колебаехме между три варианта, като два от тях надделяваха над третия. И като се роди на практика аз още не знаех кое точно ще е. Решихме го на следващия ден.
Хайде, и скоро да ни се похвалиш с хубаво малко бебче.  Hug

# 61
  • Мнения: 317
Спокойно, ще видиш че като наближи момента и тръгнеш към болницата ти самата ще се мобилизираш и ще ти е най-малко до страха, който сега те е обзел. Просто ще искаш всичко това да мине възможно най-бързо и най-накрая да си гушнеш бебенцето.  Hug
Успех и леко раждане!  bouquet
И да се похвалиш после!

# 62
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
абе, каквото и да си дрънкаме тука, си е страшно...
чакането  е най-лошо...
успех и кураж, всичко ще е ок!

# 63
  • Мнения: 961
И да те е страх, пак ще родиш, така че по-добре мисли за хубавото изживяване, което те чака с бебчето, отколкото за това, че се страхуваш. Страхът е нормална реакция, просто не му се предавай изцяло.
Леко раждане!

# 64
  • Мнения: 9 451
И да те е страх и да не те е страх все някога бебчо трябва да излезе.И мен ме е страх,но знам,че няма къде да отида Tired

# 65
  • Мнения: 46
абе, каквото и да си дрънкаме тука, си е страшно...
чакането  е най-лошо...
успех и кураж, всичко ще е ок!
може би и чакането така ме изнервя и ме кара да мисля толкова глупости

# 66
  • Мнения: 519

     И мен ме беше страх преди да родя.Водите ми изтекоха рано сутринта,нямах болки,бебчетата бяха добре затова ми направиха секциото чак вечерта.Цял ден изкарах в предродилна зала.Честно ви казвам такова спокойствие ме беше обзело.Може би аз бях най-спокойната на фона на всички роднини,баби и таткото най-вече.По принцип съм голяма паника и затова много ми се чудеха от къде това спокойствие.Ами просто си го представях така-след 4 часа ще бъда мама,след 2 часа ще бъда мама,след 15 мин ще бъда мама.... Hug

# 67
  • Мнения: 19
Да, наистина всички преминаваме през този период...Няма нищо страшно, малко ще те заболи, но това се забравя, още веднга, щом видиш своето бебе Simple Smile. Кураж, леко и спокойно раждане!  bouquet

# 68
  • Мнения: 101
Раждах нормално. Не бях изгледала и прочела нищо за раждането и тръгнах без да ме е страх. Все пак, колкото и да боли, за да раждат другите повече от едно дете, значи не е чак толкова страшно /в противен случай всички щяха да се отказват след първото/. Как може да те е страх от нещо, което не ти е минало през главата?! То е като да кажеш, че не обичаш броколи /например/, без дори да си ги опитал.
В заключение само ще ти кажа, да не слушаш кой какво ти говори, защото никой не може да те подготви за това, което ще се случи. При всеки е индивидуално, защото все пак говорим за различни организми.
Леко раждане ти пожелавам и не бива да те е страх!

П.П.  Мен повече ме е страх от зъболекар  Simple Smile

# 69
  • Мнения: 172
Както са разбрали някои вече от поста ми в темата и мен много ме е страх, макар че ми предстои второ раждане. ОБАЧЕ-започнах да чета темата "Смешно ли е раждането?" и всичко написано там ми подейства много позитивно. Препоръчвам на всички, които ги тресе треската Simple Smile да я прочетат. Не само, че не ме е страх вече, а установих, че и в първото ми раждане е имало комични моменти и че колкото и трудно да е било, няма по-щастлив момент от този да прегърнеш детето си! Просто трябва да гледаме филосовски на нещата-каквото е писано ще се случи!Успех и леко раждане на всички.

# 70
  • Мнения: 57
Всички минаваме през това. И мен ме беше страх дори като тръгвахме към болницата по средата на пътя
казах на мъжа да се връщаме, че е фалшива тревога, нищо че бях с контракции на четири минути.
Аз раждах нормално, незнам как е при секциото, но при мен всичко мина много по-леко отколкото очаквах,
а накрая като си гушнеш бебчето забравяш всичко.

Пожелавам ти и на теб леко раждане!   Hug

# 71
  • Мнения: 2 316
Мисли позитивно,не се обременявай с притеснения, още малко ти е останало да чакаш....
Занимавай се с неща,които ти доставят удоволствие.
Леко раждане ти пожелавам и после да се похвалиш!
 Hug

# 72
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 898
И според мен най-важното е да мислиш позитивно - скоро ще видиж рожбата си, ще я гушнеш. Болката се забравя веднага и това според мен не е клише.

# 73
  • Мнения: 46
Знаете ли нямам търпение да дойде момента в който ще се похваля  Hug

# 74
  • Мнения: 172
Rujbetta,така те искам!!! Мисли позитивно и повярвай ми, колкото и страшно да ти се струва, много бързо ще го забравиш като видиш сладкото личице! И аз нямам търпение, но това е-хубавите неща стават бавно! Мен също ме беше страх, но успях да си наложа да спра да мисля глупости. Знаеш ли, живот и здраве, ще ми се наложи и трети път да треперя( дори не съм си помисляла за второ, да не говорим за трето дете) но такъв е живота. В един момент се оказва, че вече не си най-важния на света. Но още не съм готова да го призная на мъжа ми Laughing Успех!

Общи условия

Активация на акаунт