приготвяне на бебешка храна с прясно мляко

  • 2 178
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 973
предполагам готвят със сухо мляко,а прясното след 1г.

# 16
  • Мнения: 179
Аз предпочитам да направя кремчето или каквото и да е с вода.Не само,че е рано за прясно мляко,а и като зная какви боклуци продават как да се престраша?!

# 17
  • Мнения: 2 960
Аз пък все още не съм въвела прясното мляко.Адаптето си го ползвам за тази цел. Peace

# 18
  • Мнения: 1 305
И досега не съм и давала да пие прясно мляко, а кремчетата от кухнята сега започнах да и давам от тях (но и тя не ги харесва)

# 19
  • Мнения: 623
След 1.5г започнах да  го ползвам при готвене на крем супи.

# 20
  • Мнения: 19 303
За какво са му на бебе на 7месеца кремчета и кисели newsm78

# 21
  • Варна
  • Мнения: 777
И според мен е рано за прясно мляко.Дъщеря ми не яде ДК,но от мамите,които взимат знам,че правят кремовете с прясно мляко.Не бих дала на толкова малко дете  Peace.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Малко по-голям беше моя син,когато ''прояде'' кремчета и грис с мляко.

# 23
  • хасково
  • Мнения: 378
Смятам да давам прясно млако след 1 годинка.
Peace

# 24
  • Мнения: 6 713
Аз също няма да дам прясно мляко преди годинка. Кремчета и грис ще й правя тогава чак. Дотогава има готови кремчета на доста фирми, които са с АМ .

# 25
  • Мнения: 4 020
От 10ти месец. Десертите в ДК се приготвяли с прясно и сухо мляко. Така че въведох го по-рано.

# 26
  • София
  • Мнения: 23 097
Нашата педиатърка ми каза категорично, че прясно мляко, и кисело мляко даже, е добре да давам след 1 годинка. Това е препоръка и на повечето схеми за захранване. Смятам така да направя.
Разбира се  Peace Блазе ти, че си попаднала на свястна педиатърка. Моята препоръчва сок от 2-ия месец, но да не разводнявам!

Прясното краве мляко е един от най-силните алергени, киселото - също.
Когато започна да взимам храна от ДК, това ще е от първите неща, за които ще попитам дали слагат в десертите.

# 27
  • Мнения: 3 993
...Когато започна да взимам храна от ДК, това ще е от първите неща, за които ще попитам дали слагат в десертите.
И аз ще попитам веднага. Ако правят десертите с прясно мляко, просто няма да ги давам на детето преди да навърши 1 година.  Peace

# 28
  • Мнения: 4 434
Питай в кухнята ще ти кажат какво слагат..

Аз въведох на годинка с кремче.

# 29
  • Мнения: 367
Аз все още не съм давала прясно мляко, защото той много си харесва адаптираното и него пие. За готвенето - не съм му приготвяла все още нищо с прясно мляко, но мисля да започна да му правя макарони с мляко. Кисело мляко му дадох още към 8-9 месец.

Общи условия

Активация на акаунт