Флорида и Орландо-паркове?

  • 5 477
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Спейс центъра, не мисля, че ще му е много интересно. Синът ми, който тогава беше на 10, също не се впечатли, но на баща му беше много интересно. Да не говорим, че и време губиш да пътуваш до там.
Добра идея са ти дали за Буш Гарденс, ние не отидохме, 10 дни не ни стигнаха  Laughing И наистина, накрая се чувствах като труп. Аз  бях всеки ден в различен парк с децата. Мъж ми се присъедини едва последните 5 дни, но каза, че това му било повече от достатъчно  Crazy
Винаги си носи по един комплект резервни дрешки, защото водните атракции там са често срещани. Ако е горещо, дрехите изсъхват бързо и върху теб, но ако е хладно, по-добре да имаш резерва. Отделно в самите паркове продават какви ли не сувенирни дрехи, та ако стигнете до трети комплект, ще се жертвате от там да купите. Цените на сувенирите са 2-3 пъти по-скъпи в парковете, от колкото извън тях. Същото важи за храната, напитките и цените в ресторантите. Друго, на таблото в заведенията цената е една, а реално те таксуват друга. Това е заради данъка, който не го изписват. Водата е без данък Laughing

# 16
  • Мнения: 2 439
Сестрите ми доскоро живееха в Кий Уест - имат много хубав парк-аквариум. Освен това има един манастирски комплекс с паметник на откривателя на Флорида.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 397
misy,защо реши ,че детето не говори английски?  Laughing
Както писах 2-3-5 пъти нагоре разгледала съм всички сайтове.
Пак благодаря за линките,работя с гугъл сравнително добре.  Laughing
Може да бъдеш малко по- любезна като искаш съвет и ти дават такъв. Информацията която търсиш спокойно може да намериш по съответните сайтове, още повече, че се справяш с гугъл. Успех.

# 18
  • Мнения: 2 575
.След това продължаваме за Кий уест - интересности по маршрута,хубави плажове? ..Освен Маями .


Ха, пак се зачетох в началния ти въпрос - аз на Маями всеизвестния плаж не го намирам нито за хубав, нито за привлекателен.
По-скоро бих търсила на север и на юг към Кий уест.
Специално за плаж говоря, да е кажеш пак, че не съм прочела въпроса ти Mr. Green

# 19
  • Мнения: 884
Asinka,  в  Маями ще  престоим 2 вечери,но заради брат ми,който е още тийн  и му е интересно да види South beach. В Маями нямам никакво намерение да ходя на плаж. По-скоро ще обиколим ресторантите.  Mr. Green
raya_usa , благодаря много! Вече не си падаме по такива райдове.Oт Six Flags през старите дървени ролър коустери на Coney Island ,всичко съм минала на младини . Вече ме е страх  Laughing
Относно умората,никога не отиваме на ваканция с идеята да обиколим и видим всичко. Кара ме го бавно и  спокойно. До сега не сме били разочаровани.А след това 5 дни Кий уест ще е почивка. За  съжаление няма да ходим към залива,където разбирам са всички хубави плажове.Ще  се придвижваме по Източното кражбрежие  само. За парковете-не разчитам да няма много хора. Хващаме и американската и английската пролетни ваканции на учениците. Полетите са пълни и в двете пососки от преди 2 седмици.

# 20
  • Мнения: 4 784
Това, което ми харесва е, че там има интересни атракциони за всички възрасти. Ходихме деца и възрастни и всички останахме доволни, десет дни обиколки по парковете не ни стигнаха. Във всички паркове имаше забавления, подходящи за всеки от нас. За най - малките деца интересни бяха Маджик кингдъм, Енимъл кингдъм и Сии уърлд, както и много се впечатляваха на парадите в парковете и вечерните представления със заря, но това е подходящо, само ако детето няма страх от заря.

# 21
  • Мнения: 142
Препоръчвам Sea World с две ръце.  Peace И за децата, и за възрастните е много интересно.

# 22
  • Мнения: 1 593
В началото на април ще водим 3 1/2 год. диване  в Орландо за 5- 6 дни. Кои паркове ще са му интересни и кои да пропуснем. Страх го е да се качва на атракциони,та ще е по-скоро разходка.

матцо, според мене Меджик Кингдъм, Юнивърсъл - Айлънд ъф Адвенчър, Близърд Бийч (воден парк, мисля, че много ще се забавлява в точно в този, а за вас ще си е плаж), Анимъл Кингдъм и Сийуърлд (в този ред). В другите паркове почти няма атракции за деца на тази възраст и мисля че няма да му е забавно. Мога да се разпростра в обяснения на кои атракции няма да може да се качи детето ти във всеки парк, но мисля, че няма смисъл, грубо казано падат се по 2-3 на парк, другите ще са подходящи.

Пътят между Орландо бих минала без спиране по Флорида Търнпайк (около 210 мили), по И-95 е по-бавно и ограничението за скоростта е 65 (срещу 70 на Търнпайка), а бих използвала спирането между Маями и Ки Уест. Пътят от Маями до Ки Уест е около 150 мили, но е бавно, защото е двупосочно и в крайна сметка един като закара с 50мили в час и си заминават 4 часа, и може би ще е хубаво да го 'разбиете' с плаж по пътя. Не си спомням точно къде имаше плажове, но вие ще ги видите сами и ще си прецените. И последният ми съвет е да не пътувате от/до Ки Уест през нощта, тъй като ограничението е 35 мили нощем на много  места  Shocked и го следят ревностно разни полицаи (историята помни и глоби за 5 мили над ограничението  Rolling Eyes)

Последна редакция: вт, 27 яну 2009, 06:00 от Лeни

# 23
  • Мнения: 884
Благодаря много Лени!  Hug
Пристигаме в Орландо и заминаваме от Маями. Направихме програмата Орландо-Сарасота-Ки Ларго -Маями. Така че няма да има дълги преходи с кола и никакви през ноща. Разбиването на пътя за плаж е абсолютно в плановете ни!  Grinning
Изчетох доста интересни неща за паркирането и шофирането по островите.  Laughing

# 24
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Изчетох доста интересни неща за паркирането и шофирането по островите.  Laughing
Я кажи какво пише Simple Smile
И да внимавате като карате. Аз бях също април месец там и такива тропически дъждове се изсипваха. Не знам какво е покритието на магистралите, но сума ти коли видях излезли от пътя по време на такъв дъждовен ден. Та, докато се чудех, как са го направили на такъв прав и просторен път и аз изхвърчах от магистралата  ooooh! Ограничението от 70 мили почти никой не го спазваше, аз пътувах от Маями до Орландо. Не си спомням номера на магистралата, навигаторът ми я предложи, като най-оптимален маршрут. Карах със 70 мили в час и сума ти камиони ме изпревариха, чак когато минах 80, започнах аз да ги задминавам  Crazy Нито полицаи видях, въпреки, че реално от момента на инцидента, докато спра да треперя и подкарам отново колата минаха 15-20 мин. Само местни ми спряха, за да видят дали имам нужда от помощ.

# 25
  • Мнения: 2 257
В началото на април ще водим 3 1/2 год. диване  в Орландо за 5- 6 дни. Кои паркове ще са му интересни и кои да пропуснем. Страх го е да се качва на атракциони,та ще е по-скоро разходка.
След това продължаваме за Кий уест - интересности по маршрута,хубави плажове? ..Освен Маями .
Резерватите-някакви впечатления?
Big Cypress National Preserve или Everglades National Park ?
Ще сте ми много полезни с всякакви мнения!

Не съм видяла тази тема по-рано. Кий Уест ми е общо взето като съседен квартал, там ходим непрекъснато; в Орландо водихме съвсем скоро сина ни - беше на почти 2; в Евърглейдс не бих си губила времето.

Както е казала Лени, от Маями до К. Уест е кратко, но дълго. Crazy На път за там има разни малки "кийс" - малки острови, където може да спирате за плаж, има едно Theater of the Sea, където може да яздите и да плувате с делфини, има супер красиви тропически гледки, има и много плява. Ще минете по един мост, който е 7 мили и много живописен. Ще ви се вземе здравето с онзи двупосочен път, но ако компанията е весела и настроението е добро, минават бързо. Карайте бавно, че освен полицаи, има и някакви сърни, които са защитени от закона и съвсем се затяга положението, ако стане сакатлък с някое добиче. В самия Кий Уест си вземете хотел по в центъра на острова, а не в покрайнините, защото няма къде да се паркира в центъра, а да се прибираш вечер е трудно, не само от гледна точка на пиене и каране, но и на търсене на място за паркинг.  Хотелите са най-различни и за най-различни вкусове. Има страшно много гейове, специални транс и гей програми по баровете; клубове, кръчми, дискотеки, шарено е, весело, артистично, но в последните години ми се стори, че започна да става много мръсно и неподдържано като преди. Има много неща за гледане там, за забавления, етц. Къщата на Хемигуей е там. До Куба са 90 мили, има си и знак и нещо като паметник там. Най-южната част на Щатите се води този остров и има съответно "Най-южна къща", "Най-южен хотел, улица и т.н."

Орландо - деца всякакви съм водила там, от бебета до 6 годишни, включително и моето сега - беше точно преди втория му рожден ден. Ходихме цяла фамилия и той с нас, в Юнивърсал. Освен на атракциите, където не допускаха деца на неговата възраст, си влезе във всички други с нас - напр. Туистър, Терминатор, Шрек, Челюсти, Curious George (голяма веселба) и забравих какво още. Държа се нормално, реагира, вика, радва се, сочи, дърдори, на моменти не го интересуваше особено - точно като за две годишен. Единственото неприятно нещо е, че атракциите са с изключително високи децибели и дразнеха дори мен, та на моменти се налагаше да му придържам ушите с длани, без да ме усети, за да не се ошашка. Иначе навън разходката му беше интересна и още как. Сега мисля да го замъкна в Sea World, понеже съм водила други бебета и знам, че ще проработи, освен това той е луд по шаркове и риби, Нимовци и други такива.

Евърглейдс - минавам го по н-пъти на година. Нищо за гледане. Жабурняк. Алигатори и други гадни твари. Не бих изгубила минута там. Дори и да е guided tour с разни "екстри".

Дисни нещо не ме влече. но ще трябва да ида, заради сина си, някога.  Засега мисля, че за вас Sea World и Юнивърсал биха били страхотни, но ти си познаваш детето и знаеш най-добре дали е тип Дисни или Юниврсал/Сий Уърлд.

---------------------
Аха, сега ви видях програмата - Сарасота е много добър избор. Малко, красиво градче, мисля, че ще ви хареса. Ст. Арманд съркъл е целта ви там.Wink
Кий Ларго е най-големият от поредицата острови, има плажове там, ок е.
Маями е лудница, даже не ми се почва да пиша. Simple Smile)

Последна редакция: чт, 05 фев 2009, 07:41 от Джи

# 26
  • Мнения: 884
Джи ,страшно много благодаря за изчерпателната информация! Имах колебания за юнивърсъл студиос, но сега ще го включим и него в програмата. Останалите са Sea world,magic kingdom и 1 воден парк,мисля този на sea world  да е.
 Намерихме и този парк между Орландо и Сарасота : http://www.dinoworld.net/  ,харесва динозаври.
 Ст. Арманд съркъл е търговски и увеселителен център,доколкото намерих не много  инфо в нета ?!  Само в Сарасота нямаме хотел още и се колебая между mainland и островите.
Key Largo,непременно ще отидем до Theater of the Sea,благодаря много за предложението. Лично аз не си падам по делфини толкова ,колкото по тюлени и това е моето място!
 В key west  вече букнахме  някакъв нов Marriott за 2 нощувки,който е по- в началото но има големи  и нови апартаменти ,за разлика от останалите хотели в центъра+ шатъл до късно вечер из острова.Tripadvisor is my travel bible!  Grinning Такситата ,разбрах не са много скъпи ,ако се наложи. Мъж ми след шофирането,най-много мрази да търси паркинг спот,така че ще сме с обществен транспорт там. Иначе е прилежен американски шофьор с богат опит!  Mr. Green Навръщане key west-miami ще е по-дълъг пътят явно, но има толкова плажове и Tiki Bars по пътя,че ще оцелеем някак си!
Евърглейдс ,ще го помислим още малко тогава.

Лени,ако не те затруднява и са по 2-3 атракциите във всеки парк за  малко дете,би ли ги изброила като имаш време.

мери,съветите варираха от : <<Не паркирайте под кокосов орех!>> до <<Полицията е мафия и не ви информира,когато ви вдигнат колата за неправилно паркиране. Оставя ви да попълните рапорт за открадната кола и изчаква 2-3 дни докато скочи престой сметката.>>
... И всичко останало ,което може да се вмести между тези две фрази !  Laughing

# 27
  • Мнения: 1 593
Матцо, щом е за тебе  Laughing
Маджик Кингдъм - 2 ролеркоустъра (нито един от двата не се обръща, но са от онези, които много тресат) - Space Mountain i Big Thunder Mountain Railroad. Ние водихме Ноли около годинката и само тези не бяха подходящи.
http://disneyworld.disney.go.com/parks/magic-kingdom/attractions/

Близард Бийч - ей тази пързалка http://disneyworld.disney.go.com/parks/blizzard-beach/ + още една една идея по-полегата според мене не е за малки деца.

Юнивърсъл - Айлънд ъв Адвенчър - 2 ролеркоустера (duelling dragons + един зелен) + 2 водни атракции - две лодки падащи под стръмен наклон (едното беше Джурасик Парк, над другото не помня името). Джурасик Парк може и да е ок.

в Сийуърлд не съм ходила

Аз в Ки Уест не съм имала паркинг проблеми, спираме в един паркинг за левче на час и доволно така. Паркингът се намира успоредно на главната улица, на 1-2 пресечки, не помня обаче името  Embarassed, но е мюнисипал, май близо до кметството... Моето последно инфо е от 3 години мисля, също така съм ходила 3-4 пъти само, така че може да не съм точен източник като Джи Simple Smile

ПС Сега погледнах поста на Джи, тя говори за другия Юнивърсъл, там не съм била.

явно вярваме в един господ (трипадвайзър)  Grinning

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 16:18 от Лeни

# 28
  • Мнения: 2 575
снощи се прибрахме от Кий Уест и проблем с паркирането не сме имали. Има 4-5 платени паркинга, 2-3 от които съвсем близо до Дювал стрийт ( чарка на градчето - много арт и много ГЕЙ).
Обачееее - уцелихме най-студения ден от 20 години насам - просто се смразихме от ледения вятър, но пък бе слънчево и красиво  Mr. Green Mr. Green Успях и да снимам залеза малко преди да замръзна съвсем Joy
Пътят до там е отегчително дълъг ( бавен, както казаха по-горе), но ако човек не е бил на Карибите има какво да гледа като красоти и зелено море.
Мариота го видяхме - в началото е, доста далече от атракциите, но с кола е ОК.

# 29
  • Мнения: 2 257
Universal Orlando основно са два големи парка - Islands of Adventure и Universal Studios. В първия има повече ролър костъри, лодки, които падат от високо и атракции за по-големи, докато вторият е с повече неща за гледане и разходки, отколкото ролър костъри - там общо взето най-големият е Мумията и цялостно паркът е по-kids friendly - в първия малкият ми двегодишен човек нямаше да го пуснат на повечето места.

Не знам, аз в Кей Уест знам, че се въртим като пумпали, докато намерим някоя дупка за паркиране, при все автоматите по улиците и платените паркинги, затова най-мразим да се щураме там с колата.  Crazy

Тази зима във Флорида е ужасна, казват, че е най-студената от 25 години насам. Аз лично не помня подобен студ тук, преди имаше по два три дена студ през зимата, сега има по два три дни топло време през зимата, образно казано.

В Сарасота сме били на един хотел на плажа точно, обаче няма никакъв шанс да се сетя кой е. Гледам си едни снимки от него и пак не мога да се сетя как се казваше, беше просто на пясъка, на самия браг. newsm78 Там не ходим по хотели, защото ни е близо и става за еднодневно пътешествие. Иначе в Сейнт Арманд'с съркъл има хубави ресторантчета, много уютни, с хубава храна, пиано музика на живо вечер, свещи, романтики, ала бала. Има магазинчета, приятни кафенета, такива неща.

-------------------------------------
Добавям по повод това :

....... и са по 2-3 атракциите във всеки парк за  малко дете,би ли ги изброила като имаш време.

За малки деца са добри: от Islands of Adventure - Seus Landing - The Cat in the Hat (всичките там истории по книжките му) и Popeye в Toon Lagoon. Другото са ролър костъри, където няма да ви пуснат - Дуелиращите се дракони, Хълк, онези изстрелващи се нагоре кули, Спайдърмен, лодки, всичко е за по-големи. В Universal Studios за малки деца добри са Curious George, Jimmy Neutron, животните актьори, Уди Кълвачът - малък ролър костър за деца, плюс тези, в които споменах в предишния си пост, че съм вкарала сина си, макар че ти може да не сметнеш за нужно да вкарваш твоя точно в същите, но пък ето - моят оцеля след тях  Simple Smile.

Последна редакция: сб, 07 фев 2009, 07:24 от Джи

Общи условия

Активация на акаунт