Такса "вход" за дете

  • 10 492
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Откакто малката стана на година плащаме 1/2 такса и за нея.

# 16
  • Мнения: 1 817
На нас започнаха да ни взимат като стана на 7 г. Rolling Eyes
Явно тука си имаме наши си вътрешни правила. Wink Никой не е протестирал. Нали и в автобуса тогава започват да ги таксуват.

# 17
Какви са тези  такси за дете?

При нас  са   еднакви таксите  за всички апартаменти от много отдавна . Само за ремонт на покрива  събирахме различни суми според квадратурата,  В съседни блокове знам,че са различни според  квадратурата на апартамента,а не според това колко души живеят в него.

Преди години имаше  адресна книга при домоуправителя,сега като няма как се разбира изобщо в един апартамент  колко души живеят?  Справка при районния инспектор ли правите ?  Иди разбери сега  кой е за малко на гости или е за постоянно ,а да не говорим,че малки деца и внуци при нас поне има доста ,които са само за ваканции или временно.

Изобщо що за глупост да има такса според броя обитатели ,че и  такса за дете над еди колко си години?  Имам чувството,че тази схема създава  неудобства и конфликти.

# 18
  • Мнения: 1 931
А когато родих малката майка ми идваше при нас да помага в началото за децата и ми искаха и за нея пари, а тя си плаща и там където живее,но ние не дадохме пари за нея. Преди около година пуснах такава тема. Касиерката тогава каза за всички деца които тръгнаха миналата година на градина да плащат, тогава 3 деца от нашият вход тръгнаха.
А и в блоковете е такава клюкарница, че има хора които всичко знаят, това в кой апартамент колко хора живеят, когато се появи нов във входа се почва слухтене докато не разберат кой е.

# 19
  • Мнения: 2 018
Нормално е да си заплащате това, което потребявате. Може и другите да не знаят рожденната дата на детето ви, но е редно вие да се обадите, когато навърши годините. Иначе съседите не са ви длъжни да плащат вашите разходи. Пиша това по повод изказвания, че никой не знаел колко души живеят в апартамента ви и рожденната дата на детето ви.
Вътрешния ред също би трябвало да е съобразен със закона.  Wink
Така де, мое си мнение.  Peace

# 20
  • Мнения: 9 973
3г. Close егати тъпотията

# 21
  • Мнения: 9 481
Цитат от сайта на нашата община:
"..Чл.23.(1). Разходите за общо използваните ел.енергия, вода, почистване и други се заплащат пропорционално на обитателите на жилищата.
(2). Разходите за поддръжка и ремонт на асансьорите се заплащат пропорционално на съответните жилища и етажността.
(3). Разходите за поддръжка и ремонт на общите части на сградата се заплащат пропорционално на застроената площ на съответните жилища.
(4). Таксите по ал.1 и 2 се събират ежемесечно.
(5). Децата до 5 годишна възраст не се включват при определяне на таксите.
(6). За финансова отчетност се води приходно-разходна книга.

Чл. 24.(1). Живущите в етажната собственост са длъжни:
1. Да поддържат асансьорната, осветителната и звънчевата инсталации.
2. Да обезопасят входните врати на етажната собственост и да контролират изправността на наличната адресна номерация.
3. Да почистват общите части на сградата и прилежащите терени самостоятелно или чрез наемане на други лица.
4. Да не допускат изхвърляне на отпадъци и угарки от балконите.
5. Да осигуряват заключването на общите, избените и таванските помещения, а през нощта на входните врати на сградите и осветлението им.
6. Да осигуряват достъп на длъжностните лица от специализираните фирми за отчет на измервателните уреди или ремонт на общите части. .."

Т.е. би следвало в сайта на всяка една община, да е поместена подобна "Наредба за обществения ред" Wink

# 22
  • Мнения: 789
Какви са тези  такси за дете?
.....
Изобщо що за глупост да има такса според броя обитатели ,че и  такса за дете над еди колко си години?  Имам чувството,че тази схема създава  неудобства и конфликти.

Не е глупост да е въз основа на обитателите. Таксите стандартно включват ток за осветление и асансьор, и за чистачка. Колкото повече живущи в домакинството, толкова повече се потребяват тези неща. Не може да плащат наравно самотната баба и 5 членно семейство, поради неравното консумиране. Големината на апартамента не влияе на тези разходи.
При нас е по 4 лева на човек, общо 8, за Ива не плащаме, не знам до кога. Още като се нанесохме и ни питаха колко бройки сме Simple Smile Мисля си, че не е оправдано да се плаща за малко дете, тъй като то винаги е с придружител - не си светва самичко лампата, нито пък ползва асансьора.

# 23
  • Мнения: 2 448
След като дори в градския транспорт им таксуват билетче и то не цяло на 7 години, не бих плащала такса вход за детето си по рано.

# 24
  • София
  • Мнения: 958
Ние плащаме пълна такса, откакто малкия стана на 2г. Мисля, че от блока така са решили навремето. Всъщност, трябва да поискам от домоуправителя правилника ни за вътрешния ред, не се бях замисляла досега, че може да ми взимат такса неправомерно.

# 25
  • Мнения: 2 018
Мисля си, че не е оправдано да се плаща за малко дете, тъй като то винаги е с придружител - не си светва самичко лампата, нито пък ползва асансьора.

Но ако излизаш на разходка, заради детето - то светваш лампата и ползваш асансьор заради него.  Wink

# 26
  • Мнения: 789
Мисля си, че не е оправдано да се плаща за малко дете, тъй като то винаги е с придружител - не си светва самичко лампата, нито пък ползва асансьора.

Но ако излизаш на разходка, заради детето - то светваш лампата и ползваш асансьор заради него.  Wink

Аа, на разходка само по светло и не светваме лампите  Wink За асансьора - тя е ентусиаст и обожава да се катери по стъпалата. Пък аз заради фигурата....  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 2 018
Аа, на разходка само по светло и не светваме лампите  Wink За асансьора - тя е ентусиаст и обожава да се катери по стъпалата. Пък аз заради фигурата....  Mr. Green

Тогава за чистачка на стълбището. Все пак се ползва заради нея. Пък и колелата на количката също внасят мръсотия.  Peace

Шегата настрана, но наистина мисля, че трябва да се плаща цяла такса и за дете.

# 28
  • Мнения: 789

Тогава за чистачка на стълбището. Все пак се ползва заради нея. Пък и колелата на количката също внасят мръсотия.  Peace

Шегата настрана, но наистина мисля, че трябва да се плаща цяла такса и за дете.

Отдавна сме без количка Wink

Иначе въпросът си е и принципен. Беше даден пример с билетчетата за транспорт за децата - плаща се половин такса (аз лично не знам, не ползваме такъв транспорт).
Добре е за най-малките изобщо да не се плаща такса, а за учениците примерно да е половин. Не, че ще обеднеем от цяла или пък ще забогатеем от "спестени" за по-малка, но някак си е по-различно Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 018
Мисля, че е въпрос на пари.

В градския транспорт /предполагам/ общината поема разликата от билетчето.
А във входа - останалите съкооператори. Защото детето може и да е дете, но и то е човек и ползва входа, наравно с всички останали - и асансьор се ползва заради него, и се влиза и излиза от входа, заради него - нищо, че ти го придружаваш. И таксата защо да е по-малка или никаква? Родителите са тези, които трябва да поемат разхода, а не съкооператорите. Още повече, ако е ученик.  Peace

Ама това си е мое мнение и не упреквам никого.  Hug И аз като вас се възползвам от това, че в момента никой не ми иска пари за него. Закона/наредбата е такава.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт