Температура

  • 2 724
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • софия
  • Мнения: 757
И аз не давам нищо, ако Т. е под 36,5. Иначе редвам през 4 часа панадол и нурофен. Теч.аналгин съм давала мин зима веднъж. Тогава вдигна 40 гр и не можа да се свали с нурофен.
Иначе ние от вчера сме с разтройство и повръщане, за 24 часа се е изходил 4 пъти и повърна пак толкова някъде. Надявам се да се оправи от натриевия цитрат, ентерола и диетата... Tired

# 16
  • софия
  • Мнения: 757
объркала съм...ако темп.  е под 38,5 Blush

# 17
Заведи детето на лекар!

# 18
  • Мнения: 195
Пиша тук за да не пускам нова тема. Дъщеря ми вчера сутринта вдигна 38.5 градуса. Дадох Панадол, а по обед я заведох на лекар. Гърди чисти, гърлото не е зачервено. Според педиатърката е вирусна инфекция. Изписа осцилококцинум. През цялата нощ детето горя, не давах нищо, защото температурата сама падаше докато я кърмех и заспиваше. В 6 сутринта се събуди с рев и беше много гореща. Температура 39 градуса. Успяхме да я свалим с панадол и компреси с оцет. Днес до обед нямаше температура, но в 1 часа вдигна 38.2. Дадох й пак панадол и досега спа, събуди се с 37.2. Педиатърката иска да изписва антибиотик, но на мен не ми се избързва. Колко дена е приемливо да се поддържа висока температура? Много ми е притеснено, а идват и почивни дни  Sad

# 19
  • София
  • Мнения: 4 578
След като е вирус, според педито, защо ще дава АБ? Панадол знам че не е хубаво повече от 3 дни. Защо не ви пуснаха утайка? Има много хубави хомеопатични на боарон за Т - пирогениум, на нас ни помагат. Питай дали може да ги вземете.

# 20
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
37,1-37,5 висока температура ли е, бе хора Thinking Ако нея я сваляме с Панадол, с какво ще свалим 40 градуса? С Морфин?! ooooh!

Температурата е сигнал, че в организма става нещо. Ако продължи по-дълго така /седмица напр/ добре е да се пуснат едни изследвания, за да се открие проблема. Температурата, сама по себе си, не е проблем и не тя е тази, която трябва да "лекуваме" Stop  Добре, че я вдигаме, за да разберем, че нещо ни има.

След като е вирус, според педито, защо ще дава АБ?
Кой ще им го напише с големи букви това на стените на кабинетите?! #Cussing out

# 21
  • Мнения: 195
След като е вирус, според педито, защо ще дава АБ?
И аз това се питам  newsm78

# 22
  • Мнения: 1 820
Как я мериш Т?В дупето ли?Вадиш ли 5 надолу?Когато я мериш -детето играло ли е,спало ли е-по кое време мериш Т?
И как ще даваш Панадол 3 пъти на ден за такава Т и на мен ми е чудно. newsm78 Аз преди свалях Т ако е над 38.5,сега ако е над 38.8.Някой ден може да се престраша като е над 39. LaughingИ мен ме е страх,ама тва такова да давам Панадол 3 пъти на ден за Т 37.1-2  #Crazy
И Т не се мери често,мери се сутрин ,след обяд и вечер.Когато детето поне половин час е било спокойно! Peace

# 23
  • Мнения: 1 820
След като е вирус, според педито, защо ще дава АБ?
И аз това се питам  newsm78
За да се застраховат горките,а ние си го даваме от страх АБ(някой го дават) Sick

Общи условия

Активация на акаунт