Вече не издържам!

  • 8 297
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Миличка  Hug
Лесно е да се дават съвети отстрани, но и аз като другите ще те посъветвам да се изнесеш със детето. Съпругът ти е пораснал с тези родители, това за него е абсолютно нормално, не знам по какъв начин можеш да му покажеш че това не са нормални човешки отношения. Може би като се изнесеш ще се постресне и ще прогледне.

# 16
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Тъжно ми е да го кажа, но си спестявай паричките. След всичко, което описваш, определено ще ти потрябват. Praynig
Peace

И аз така мисля  Peace Нещата едва ли ще се променят. Той им е свикнал и ще се чуди какво толкова искаш от тях. На края всички ще се обърнат срещу теб. Нещата, които описваш, показват именно това. Не си харчи парите, спестявай за детето ти. Няма български мъж, който да плаща адекватна издръжка за детето си след раздялата, твоят едва ли ще е изключение. А пък и щом изтъква, че жилището си е само негово, сам да си връща кредита, не си му длъжна.
А това със салатата и тоста беше гадно. Ама много.
Аз на твое място бих им насипала английска сол в салатата щом са толкова отворени всичките   Twisted Evil
Дръж се и бъди силна  Hug
Не прави глупости и никакви пари не давай повече.

# 17
  • София
  • Мнения: 397
 А те като идват неканени, ти защо се чувстваш длъжна да ги посрещаш? Казваш, че си уморена, не си очаквала гости  и тн и си полягаш в стаята. Ако са толкова мераклии- нека свекърва ти приготви трапезата, другия вариант е да си тръгнат нацупени, но пък ще разредят посещенията. И какво е това празнуване на всеки месец от раждането? newsm78

# 18
  • на майната си
  • Мнения: 425
Като за начало бих сменила бравата, все има чалъм "без да искаш" да направиш беля и да се наложи това. Вие живеете там, независимо чие е жилището се чука/звъни. Салата не бих рязала, сядам крайно уморено-апатична и мъжо да си ги посреща Simple Smile, а мама да помага като е у дома си Simple Smile. Убий простака с мълчание и си кътай джобни, защото с такива оправия няма. Единствения начин е сина да скъса пъпната връв и да сте изцяло независими от тях.
Седни и говори с него, такива отношения тровят трайно. Успех!

# 19
  • Мнения: 83
Аз мисля така /защото съм преживяла подобно нещо, да не кажа по-лошо/. Ако някой е 'обработен;, смисъл мъжо ти  Crazy, то ТОЙ е позволил така, ако някой се държи лошо с теб от неговите роднинки, ТОЙ позволява така. Ако той не осъзнава, че има семейсвто и че мнението на маминка е на 2ро място, след твоето, вярвай ми - това няма оправия. Ама НИКОГА, така песимистично...да, ама си е така, хората не могат да избягат от същността си, особено, когато не осъзнават, че след като имате детенце - ти и тя, доколкото разбрах, трябва да сте вся и всьо, за да има уют и СЕМЕЙСТВО. А апартамента - що , ще се разделята, да не му го вземеш, май е решено, че ще се разделята , а ?

# 20
  • Мнения: 353
Определено не е приятна ситуацията, но моето мнение е, че не трябва да бързаш да се изнасяш. Защо да се изнасяш с детето, когато нямаш проблеми със съпруга ти. От опит ще ти кажа, че трябва първо да поговориш със него - изяснявате се, ако трябва изнесете се на квартира ЗАЕДНО, организирайте си екскурзии през уикендите не оставайте вкъщи - по този начин ще се спасите дори и за малко от досадните визити. Искам да ти кажа че свалените карти на масата са най-доброто решение. Пожелавам ти успех и точни и ясни правила във твоята игра. Peace

# 21
  • Мнения: 2 353
  Правилно спестяваш. Изчакай малко да си стъпите на краката и бягайте тримата.

# 22
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Аз бих направила обратното. Отваряш им с усмивка на уста, готвите заедно, сервилаш, радваш им се.
На следващия ден отиваш у тях с детето- пиете едно кафе и го оставяш, за да идеш до магазина, да си купиш дрехи, до банката или друго.
И така нон-стоп.

Не се дръж като кретен- бъди над глупостите им.

И не казвай колко си спестила!

# 23
  • Мнения: 1 064
Миличка  Hug
Лесно е да се дават съвети отстрани, но и аз като другите ще те посъветвам да се изнесеш със детето. Съпругът ти е пораснал с тези родители, това за него е абсолютно нормално, не знам по какъв начин можеш да му покажеш че това не са нормални човешки отношения. Може би като се изнесеш ще се постресне и ще прогледне.
Малко късно е за това. Вече има дете и трябва да се стъпва на пръсти. Такива нападателни родители току-виж утре претендирали за попечителство и да вземат детето. Щом са им толкова силни собственическите чувства, нищо чудно да ги пренесат и върху бебето, мъжът да го настроят, а нея - натирят.

# 24
  • Мнения: 139
Хора, я чакайте малко - да не искате да кажете, че родителите на мъжа са длъжни да "харижат" апартамента на нея, а самият мъж да е единственият, който дава пари за ремонти и подобрения + собствениците да искат специална покана, за да посетят имота си? Та това е абсурдно.
Мъжът и жената имат общо дете и заедно, солидарно един с друг трябва да го гледат и осигуряват добри условия за живот. Ако едната страна е допринесла по някакъв начин за това детето да се отглежда в жилище, за което не се дължи наем/заем, то е напълно нормално другата да направи ремонт, примерно.
Авторке, като не издържаш вече имаш алтернатива - изнасяш се на квартира, само да ти кажа, че това струва също пари. Пари, които даваш, даваш, даваш и накрая за теб (след теб) нищо не остава. Нито за децата ти.

# 25
  • Мнения: 2 556
Аз да съм - един ден не бих стояла в този апартамент (ама аз съм от тези, дето са живели под наем и знам, че с това не се свършва света, пари винаги ще се намерят, а нервите никой няма да успее да си възстанови).

Според мен човек трябва да е абсолютно самостоятелен и да не му се месят никакви роднини - иначе неизбежно той си съсипва здравето. Парите, дадени за самостоятелност, са най-добре похарчените според мен.

# 26
  • на майната си
  • Мнения: 425
Не става въпрос да си дадат имота, но след като са го предоставили е редно да не го ползват по всяко време без покана - елементарно възпитание.

PS Аз у майка ми като ходя, след толкова години, през които вече не живея там - звъня, не ползвам ключа си. Както и у дома - няма да си развалям семейството я Simple Smile.

Но при така описаните отношения също не бих инвестирала пари в имот, който няма връзка с мен и детето ми.

# 27
  • Мнения: 2 556
Принципно да дадеш пари за техен имот при подобно отношение дори не мога да си го представя.

# 28
  • Мнения: 4 668
Не става въпрос да си дадат имота, но след като са го предоставили е редно да не го ползват по всяко време без покана - елементарно възпитание.
Това е точно така .

# 29
  • Мнения: 2 556
Да, само че от невъзпитани хора не можеш да очакваш да се променят на стари години Wink

Общи условия

Активация на акаунт