винаги ли сте искали деца

  • 6 498
  • 154
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8
Когато забременях на 19 мнооого си исках детето! На 23 вече имах три... Не съм искала 3, но така се случи. Сега вече внимавам Crazy
     Cry аз щях да съм #Crazy За един преден пост само ще кажа че не е заради фигурата да не си разваля но като се понатрупат няколко подобни неща и сигурно ще се побъркам .

# 16
  • Мнения: 17 546
Когато забременях на 19 мнооого си исках детето! На 23 вече имах три... Не съм искала 3, но така се случи. Сега вече внимавам Crazy
     Cry аз щях да съм #Crazy За един преден пост само ще кажа че не е заради фигурата да не си разваля но като се понатрупат няколко подобни неща и сигурно ще се побъркам .
Нямаш време и право да се побъркаш! Laughing

# 17
  • Мнения: 22 440
По принцип винаги съм искала деца. )))
Точно на 21г изобщо не съм мислела за това, нито имах подобни планове.
Когато разбрах, че съм бременна на 23г бях доста шашната. )) Е, бързо се окопитих и сега имам чудесна госпожица на година и половина. )))
Никога не съм си мислела как бебето ще реве постоянно, ще си разваля фигурата, или нещо подобно.
А това с бременноста и развалянето на фигурата пък няма нищо общо. Ако човек има желание винаги може да изглежда добре. И по време на бременността и след това.

# 18
  • Мнения: 542
винаги съм искала деца!щях да стана майка още на 18 но не било писано!сега съм на 22 с две деца и искам трето!мисля че безрезервната любов която дават децата не може  никой друг да ти я даде!

# 19
  • Варна
  • Мнения: 567
Деца искам от както се помня, на 21 години забременях, и по-рано бях готова за това,
няма по истинска любов от тази, която изпитваш към детето си!
А за фигурата, свободното време и т.н. , всичко зависи от теб, както си го направиш!

# 20
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
На 21г. имах вече дете на 3г. и бях съвсем сигурна, че не искам повече  деца Simple Smile

# 21
  • Мнения: 11
Една от темите, за които ми се налага да водя постоянно борба вътре в мене, а понякога и с други хора.На 26 години съм и имам приятел от десет години.Като станах на 18 вече всички очакваха да се оженим и да имаме деца-майки,баба,съседки и разни други там индивиди.Аз и дума не давах да се каже за това.Нито искам сватби,нито разни там ритуали,които са нормални за другите.Като малка се страхувах от малки деца,сега не е по-различно.Разликата със сестра ми е доста голяма и може да се каже,че съм я и отгледала един вид.При мене е един вид фобия.Съвсем отговорно заявявам,че все още не искам да имам дете.Но също така съм убедена,че ще го поискам.Вече както се казва се обръщам след малките деца и което и видя,все ми се вижда много хубаво.Това е напредък за мене.Друг е въпроса,че всички деца ме обожават,винаги ме възприемат за свой връстник.Може би още не съм порастала.Благодаря на моя приятел,че никога и не е повдигнал темата.Самата аз съм я "леко закачала",а той винаги ми е отговарял,че когато се почувствам готова,тогава и той ще иска.
Така че,да се надяваме,че ще ми се прииска скоро,убедена съм в това ,а и като на пук всички взеха около мене да раждат и едни все хубави бебоци имат Heart Eyes,които разбира се ме е страх да докосвам до тяхната годинка.
Така че те разбирам-страх от бременност,страх от раждане (най-големият),страх  от провал да не направя това дете добър човек...
Мислех,че съм единствената,която все още не иска дете Wink

# 22
  • Мнения: 293
От много малка знам,че някога ще имам деца и силно , много силно винаги съм го искала.
Друг е въпроса,че решението кога точно да ги направиш се взема само и единствено от теб.
Но дори на 21 никога не съм имала съмнения относно желанието ми за деца и то по причините изброени от теб....

# 23
  • Мнения: 11
И така се улях в писането,но да добавя,че не ми пука за фигурата,за свободното време може би,защото обичам свободата си,но съм убедена,че ако имам дете ще го обичам повече от себе си т.е фигура и така нататъка Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 397
 Винаги, още от малка. Simple Smile Обожавах да се занимавам с деца и винаги забавлявах децата, когато имахме гости. Не съм преставала да искам деца дори на 21г, но не ми се омъжваше.Дори мечтаех да стана учителка или да си родя и осиновя много деца.

# 25
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
На 21 и пистолет да ми бяха опряли на челото, нямаше да се съглася да имам дете. И на 30 беше така. На 33 имам син. По-точно родих син, защото той не е мой, а е на себе си.
Но не спирам да повтарям, че да имаш деца съвсем не е задължително.

Разбирам, че има хора, на които им се струва абсурдно да не искаш деца, защото за определено време (или ако ти липсва дисциплина - и завинаги) тялото ти става доста...хм деформирано. Егоизъм ли?!? Че да не би раждането на дете да е особено алтруистичен акт? Алтруизъм към кого? Създаването на живот удвлетворява основно лични потребности - тези на създаващите го. 

На мен пък ми се струва егоистично да се решиш на тази стъпка, за да получаваш безрезервна любов. Един вид, дай да си родя дете да има кой да ме обича безрезервно. Деца не се раждат, за да дават на родителите си каквото и да било, обратното е.
[/color]

# 26
  • Мнения: 3 641
На  21 не исках въоще да чуя за деца. Confused Исках да завърша, да направя кариера и заради фигурата даже.Е, постигах го. Rolling EyesСега на 28 искам, един неуспешен опит и пак наново. Нензма дали ще се получи, но силн осе надявам .Не ме грее нито кариерата ,нито постижениуята, иска медно малко човече за даде смисъл на живота ми.  Praynig

# 27
  • Мнения: 1 763
Аз винаги съм искала деца. Но на 12 и на 21 ги исках точно по един и същ начин- някога в далечното бъдеще. На 24 вече бях готова, забременях и родих.

# 28
  • Мнения: 25 641
Като станах на 18 вече всички очакваха да се оженим и да имаме деца-майки,баба,съседки и разни други там индивиди.

Стига, бе, сериозно ли?  ooooh!
Наистина ли искаха толкова малка да те бракуват?  Shocked

# 29
  • Мнения: 6 713
Аз винаги съм искала да имам деца, семейство! На 21г. исках същото, но по-скоро ми беше някъде по-далече като планове! Но никога не ме е било страх от това, просто моментът не беше дошъл все още. Аз лично чаках и мъжо да поиска, защото той не се чувстваше готов да стане баща на 22 или 23 г. Grinning На 24-25г. вече си казах, че това е времето, когато почваме да работим по въпроса, защото е дошъл момента. Забременях на 26г. и 1 месец и родих на 26г. и 10 месеца! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes


П.С. Само да вметна, че майка ми ме е родила на 20г. и определено си спомням, че ни е говорила, в никакъв случай да не раждаме толкова рано. Laughing  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт