Отговори
# 15
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
изследването е много трудно и рядко се прави. отиди при венеролог (кожен лекар). трябва да се вземе материал, който после да се инкубира/култивира върху специални за вируси среди, после да се типизира. другия вариант е взетия намтериал да се изследва за ДНК на херпесен вирус.
по-характерен е външния вид - има мехурчета и лезията е сърбяща.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Не успях да открия такъв специалист във Варна... Rolling Eyes В понеделник ще отида на кожен лекар, но имам чувството, че дотогава ще ми е минало, каквото и да е това чудо.

При мен няма мехурчета и не ме сърби. Като афта е.

Пуснах си кръвни изследвания вчера, но те май само наличието на антитела могат да покажат, а не и дали има активен херпес в момента или не. Тъй като от години ми излизат на устата от време на време и прочетох, че има два типа, си пуснах изследването само за втори тип (генитален), защото е ясно, че за първия имам антитела.

Направо ще се побъркам... Sad

# 17
  • Мнения: 4 700
chockolina, ако ИгМ са ти zавиШени, zначи има инфекция в момента. Ако само ИгГ са zавиШени, zначи си имала допир с инфекцията, носител си, но в момента не е активна. Освен това гениталния херпес може да се появи и на устните и обратно. Зараzяването става при френска любов например.  Rolling Eyes

# 18
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Т. е. трябва да си пусна изследвания и за Тип І? Thinking

# 19
  • Мнения: 4 700
chockolina, ами така бях чела, но не помня вече къде. Но на твое място, zа да съм сигурна бих пуснала и двете. Ти в обикновена лаборатория ли си ги правила иzследванията? Питам, zаЩото ми се иска и аz да ги направя, но не zнам къде.  Rolling Eyes

# 20
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Да, в лабораторията, в която си правя останалите изследвания по време на бременността. Резултатите излизат за 10 дни. Confused

# 21
  • Варна
  • Мнения: 10 493
На комшийката ми бебето е с енцефалит,заради нормално раждане при наличие на херпес.Секцио в този случай е най-добрия вариант.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Глухарче, в кой случай? При наличие на активен херпес или по принцип при носителство? Какъв е случаят на съседката ти?

# 23
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
аз честно казано бих избрала секцио независимо от активността. понякога ерупцията излиза за няколко часа - ако се случи по време на раждане???

# 24
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Работата е там, че изобщо не съм сигурна дали е херпес - излизат ми на устата от време на време и усещането ми е много познато - сърбеж, мехури, пукване на мехурите и засъхнали корички. Това чудо се появи изведнъж - направо като афта и сега заздравява, без да е образувало мехури и корички, изобщо не ме е сърбяло.

# 25
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
иди на кожен=венеролог
скоро имаше една мама тук с подобни оплаквания, които се оказаха алергия към някакъв нов сапун...

# 26
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Да, това смятама да направя в понеделник. Peace Аз имам чувството, че ми се появи след употребата на нов вид ежедневна превръзка; споделих с гинеколожката си, но тя каза, че не е възможно... Rolling Eyes

# 27
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Глухарче, в кой случай? При наличие на активен херпес или по принцип при носителство? Какъв е случаят на съседката ти?
Там е работата,че никой не и е обърнал внимание когато са и следели бременноста.Тя  се е оплакала от по странно течение гинеколожката и казала нормално е и я е скастрила.
Не споделя много,но от разговорите стигнах до заключението,че не и излиза за първи път.По склонна съм да мисля,че по време на раждането е бил активен.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Здравейте, искам и аз да се включа за херпесите. Моята дъщеря прекара херпес вирусен енцефалит (симплекс 2 или генитален херпес). Освен симплекс 2 има и симплекс 1, който е по кожата. Не се знае дали антителата от симплекс 1 са от мен или е стана асоциация на херпесите единия следствие от другия. Казват че по време на раждането съм имала херпес, но е странно това никога преди това не мие е излизал на гениталите или пък по време на раждане пак не съм имала херпес, все пак ме гледаха сума ти и акушерки. По време на бременност съм имала херпес на носът но той няма нищо общо с другия. Миле на теб кой ти каза че симплекс 2 може да излезе на устата и симплекс 1 на гениталите това са глупости. Симплекс 2 може да избие във устната кухина по езика, небцето, лигавиците, но не и на устните. Симплекс 1 може да избие по ръцете, краката, по тялото, но не и на гениталите. На моята дъщеря постоянно и избиват херпеси на дясната ръка и дясното краче, но е сиплекс 1, симплекс 2 след опустошителната инфекция не се проявявал и дано не прояви.

chockolina виждам че си от Варна, ако имаш проблеми с херпесите ти препоръчвам да посетиш доц. Лилия Иванова в Терапията, тя е вирусолог и е най-добрия във Варна. Аз постоянно ходя при нея да пускам изследвания на Ирена. Тя може да ти помогне и да ти каже каквото те интересува. От нея знам че при наличие на генитален херпес по време на бременност е забранено нормалното раждане. Няма значение че по време на раждането нямаш активен херпес, не е желателно нормално раждане. При секцио пак има риск, но той е минимален 5%, и до сега при секцио не е имало пренасяне на инфекцията от майката на новороденото.

# 29
  • Мнения: 4 700

 siqna.muk, ето тук го прочетох. Съжалявам, че статията е на немски и нямам време да я превеждам. Но в нея пиШе, че при орален секс може генитален херпес да се пренесе на устните. Сколна съм да вярвам на това, zаЩото е написана от практикуваЩ лекар. 


http://www.netdoktor.at/krankheiten/fakta/herpes_genitalis.htm

Общи условия

Активация на акаунт