Хубаво е да имаш приятел по време на бременността!

  • 2 073
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 248
мдаааа, просто хората са много различни и слава Богу.

и двете мои приятелки са точно на вълна бебета.
много ги обичам и двете, много са ми важни, но откакто съм бременна, съм толкова чувствителна и раздразнителна, че дори срещите ми с тях ме изнервят.  нямам никаква нужда от тях точно сега.

Аз за това пиша в отчетните теми.

кои са отчетните теми?  Embarassed

# 16
  • Мнения: 1 558
Явно се чувстваш самотна,но и това е една от особеностите на бременността Rolling EyesСпоко,използвай това време да си почиваш Peace

# 17
  • Мнения: 329
 Hug Hug Hug Hug Hug
За това е bg-mamma  Simple Smile
Ако не беше форума и сайта и аз щях да го закъсам здравоооо. Странно защо и мен ме забравиха всички и всеки си имаше извинение защо не ми се обаждат (все неща от сорта-"да не те притесняваме").Иначе ако трябваше да се даде акъл по повод бременността и раждането и колеги и приятели бяха на среща, но това че си бременна не значи че само за това ти се говори и само тези теми те занимават :roll

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
Е, като се роди, ще е по- зле.

# 19
  • Мнения: 9 814

Аз за това пиша в отчетните теми.

кои са отчетните теми?  Embarassed

Отчетните теми са тези на очакащите бебета през даден месец, народените деца в даден месец, на тези от отделните градове...

# 20
  • Мнения: 46
И аз мисля че ще стане още по зле като се роди ... защотото сега като ми се обадят един път в месеца и кажат не искахме да те притесняваме като родиш ще дойдем на бебе ... и така и така ... или пък като родиш ще идваме по често а тогава ще е момента в който ще искам просто да си бъда с бебо и да си почивам когато мога а доколкото познавам мойте познати това означава че няма да има такава почивка или спра звънеца и ще си изключа телефона ! Писна ми да съм сама сега ... сега имам нужда от тях и не да им говоря за бременност а за нещо което и преди сме си говорели не значи че щом съм бременна съм тъпа .. и незнам други теми на разговор това което ме вълнува относно бебо го чета тук и го коментирам с вас мили маичета а даже и това което ми трябва и не е свързано с бебо пак го коментирам с вас е неможе един компютър и един интернет да ти е по близък от близките хора ...  Cry

# 21
  • Мнения: 4 434
Наистина Отчетните теми за като начало,виж какво има там Peace

# 22
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Ами намери си забавления, които не изискват присъствието на приятелките ти. Например, ако си била наработа до скоро, отиди да видиш колегите, там ще си поговорите за работа и ще се разсееш. Ходи на гости при майка ти и баща ти, ако има възможност те едва ли ще ти откажат. Поканете със съпруга ти приятели на гости за вечеря, така ще се разсееш с приготовления за вечерта или излезте на ресторант. Или пък обиколи някой магазин да разгледаш нещо за бебета или да купиш нещо за себе си. Запиши се на курс за бъдещи майки, например, там ще се запознаеш с други като теб. И някакви подобни неща... казвам ги просто като идея. аз например редях пъзели и времето ми минаваше много бързо. Ако си намериш хоби ще ангажира интереса ти и ще ти е по-лесно.
А колкото това, че си самотна, не го приемай чак така тежко. Гледай телевизия, чети книги и се наслаждавай на почивката. После ще ти е много трудно да се чудиш какво да правиш. Пък и искаш не искаш в градинките толкова майки с колички ще си намериш, че чак ще ти втръсне и ще ти се иска да поседиш сама  Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 2 381
Еах, Станислава преди мен е написала всички неща, които ми минаха през ума.
Ако искаш - обади се на приятелките си, идете заедно да си пазарувате някъде нещо, да пийнете по едно дори - е, ти ще си само на сокчета сигурно, но така е думата.
Моите приятелки не ме оставиха докато бях бременна. Дори в 9-я месец едва обядних на една, че не трябва да се прибирам сама чак след 22 ч., ама, си се прибрах тогава. Толкова сладка ни беше приказката.  Blush

# 24
  • Мнения: 22 436
О, и аз нямах приятелка по време на бременността, пък и известно време след това. ) Не ми е тежало толкова, излизах с мъжа ми, с нашата си компания. Хич не ми пречеше това, че няма кой да се мотае постоянно с мен по улиците.
После като се роди бебето малко по малко се събрахме групичка и си излизахме заедно. )

# 25
  • Разград
  • Мнения: 2 102
През първата ми бременност и аз бях почти така. Основно бях със съпруга си само.

# 26
  • Мнения: 961
Аз пък доста се срещах с приятели и приятелки по време на бременността, но отново основно съпругът ми ми беше най-добрия и желан приятел. След като родих, престанах да се виждам с повечето ми приятели - като не се обаждам аз, те забравят да звънят. Но не се сърдя - така се случва рано или късно в живота.

# 27
  • Мнения: 826
Така е. Всеки си гледа живота, а ти малко или много, по време на бременността се откъсваш и живееш в друг свят. Нормално е - всички сме така. С моите приятели се виждаме и чуваме рядко - те всички са още без деца-аз съм първата. Но те, хората си имат собствени проблеми и ежедневни главоблъсканици, а аз искам да им говоря само за ФМ, БХС, раждане, кърмене Mr. Green Mr. Green Mr. Green... неща, които са досадни (дори и аз го мислех до скоро.) С парти-приятелите (знаеш - тези, с които по принцип излизаш и много се забавляваш) почти съм прекъснала връзка. Приеми, че това е период, в който можеш да се се опознаеш, да говориш със себе си и да направиш връзка с малкото същество растящо в теб. Период на спокойствие и релакс. Само за теб си  Wink След време ще се върнеш към нормалния си ритъм, но сега приеми, че ще си по-сама... но не се чуствай самотна. В моя подфорум (Майските мами) много се тачим, съветваме и интересуваме една от друга. Даже се срещнахме наскоро и си изкарахме супер. Не казвам, че заместват дългогодишните ти приятели, но са хора, които в момента се интересуват от същите неща и може да се наговориш на воля, без да ставаш досадна. И са готини Hug
Горе главата и здраве на теб и бебо Grinning

# 28
  • Мнения: 1 207
И аз  бях първа от компанията(6-7 момичета) ни бях бременна,но това не ми попречи да се мъкна постоянно с тях по кафета и по дискотеки докато беше възможно.Информация черпех от тук.След като родих в отчетните намерих 3-4 приятелки с които излизахме с децата,а пък вечер излизах и още илизам с дружината.
Сега най-добрата ми приятелка роди и пак е така.Вярно е,че доста ме изнервя с нейните въпросчета,но не мога да я накарам да чете тук и това е  Close,ама ще я търпя какво да я правя Heart Eyes.

# 29
  • Мнения: 1 629
Ооо мила изобщо не го мисли. Мен ме изпозарязаха приятелките, защото ги беше страх да не забременят като ме пипнат Grinning Съвет: свали си сериалче и гледай... Аз гледах Отчаяни съпруги Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт