Стафилококи и бременност?

  • 19 211
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 291
не аз не смятам да сменям лекарствата които са ми изписани -то останаха още 3 дни да ги пия,въпроса е :
Чудядали сега да си направя изследванията за кръв и урина или да изчакам да спра да пия антибиотика.Понеже докторката каза да направя, такива за бременноста.Да не се изменят резултатите newsm78

# 16
  • Мнения: 1 629
Ам аз не знам дали от тея изследвания ще видиш за бактериите Thinking ама защо да не може, през урината би трябвало да се види. За по-сигурно обаче си направи и микробиология Peace

# 17
  • Мнения: 1 291
нещо май не ми разбираш въпроса..както и да е

# 18
# 19
  • Мнения: 7 112
Ако в близката седмица не ти предстои среща с докторката ти, изчакай да свърши приема + ден, два.  Peace
Не вярвам лекарството да се отрази на резултатите. Другият вариант е да попиташ лекарката по телефона или на място в лабораторията, когато отидеш.

# 20
  • Мнения: 1 291
Не лекарството, може да намерят стафилококи в урината

# 21
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Оказа се, че съм със стрептококи, а съм в 37 г.с. вече. Те са причинители на скарлатината и явно, когато синът ми е бил с нея в началото на февруари, са се прехвърлилил и на мен. Идея си нямам обаче как са се озовали във влагалището, при положение, че по принцип си виреят в носа и гърлото.
Мамка му - наплаших се. Знам, че за мен не са толкова опасни, но за бебето по време на раждане, ако то е нормално - да.
Пуснаха ми изследванията 45 дена преди болничен на 01 април. На следващия ден, без да подозирам изобщо за наличието на стрептококи, бях при личната, защото три дена се борих с температура мажду 38 и 39 градуса. Тя ми изписа Оспамокса, за да се преборя с настинката. Оказа се, че той е от една категория с Аугоментина, който се канеше да ми изпише сега за стрептококите гинеколожката. Но Оспамоксът бил много по-слаб. Просто съвпадение, че съм почнала да пия антибиотик веднага след изследванията, но дали ще има ефект не се знае.
Наистина много се надявам Оспамокса да е повлиял и на кокитата, но съм малко скептична. Тъпото е, че днес взехме нова проба, която ще стане в петък. В понеделник ме викат извънредно при гинеколожката да видим резултатите и ако не съм ги изтрепала с Оспамокса, ще пия нов АБ. Е да, обаче как ще проверим дали съм се изчистила при положение,че на 24 април гинеколожката излиза в отпуска до 05 май?!?! Какво ще правя и какво ще стане, ако раждането започне в този период. Нали тябва да се пие поне 5/7 дена, за да има ефект. А когато го приключа няма да има кой да ми пусне изследванията отново. Ще лудна просто! Кой ще провери дали съм се излекувала, кой ще ме следи дали съм се отървала от тях и може да има нормално раждане ....Толкова се бях ошашкала днес, че дори забравих да питам дали мъжът ми не е заразен, дали да пусна изследвания на Наско за стрептококи ...
Просто ме страх като чета колко трудно е борбата с тях и как на практика нямам време да се отърва преди раждането.
Плаче ми се. Не искам да ме режат накрая.

# 22
  • Мнения: 2 013
Пробвай с хомеопатични лекарства

Точно това мислех да те посъветвам и аз.  Peace

# 23
  • Мнения: 232
Бейлис в Шоко, като патила и препатила мога да ти кажа само едно - задължително антибиограма направи. Т.е. да се види на какъв антибиотик се влияят, а не само има ли ги няма ли ги. Другото е стреляне в тъмното и може да стане - ама може и да не стане, а ти НЯМАШ ВРЕМЕ!!!! Не знам нищо за хомеопатията, но досега не съм чула стрептококова инфекция да се изчисти с друго, освен с антибиотик, а хомеопатичните лекарства са за по-леки неща!
При мен се влияеха само от един единствен, който НЕ БЕШЕ широкоспектърен и който ми го приложиха вагинално - но поради липса на глобули с такъв антибиотик ходих да ме мажат със счукани таблетки в глицерин, което ми го направиха специално в една аптека по рецепта от лекарката, аз преди да я нямеря обиколих сума ти лекари, на всичкото отгоре от много антибиотици ми ставаха и гъбички и просто всички бяха супер безхаберни, докато не намерих тази жена, която просто ми назначи нужните изследвания!!!
Дано съм била полезна!!!

Последна редакция: пт, 17 апр 2009, 08:36 от Emily_

# 24
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Благодаря!
Бях се шашнала, докато гинеколожката ми показваше изследването. На него бяха написали три антибиотика, но от тях се оказа, че мога да пия само Аугоментин. В понеделник съм на извънреден преглед да видим новите резултати от изследването и да предприемаме лечение според тях.
Не знам какво са ми пускали - дали просто за наличие на стрептококи или и антибиограма, наред с това.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 057
Оказа се, че съм със стрептококи, а съм в 37 г.с. вече. Те са причинители на скарлатината и явно, когато синът ми е бил с нея в началото на февруари, са се прехвърлилил и на мен. Идея си нямам обаче как са се озовали във влагалището, при положение, че по принцип си виреят в носа и гърлото.
Мамка му - наплаших се. Знам, че за мен не са толкова опасни, но за бебето по време на раждане, ако то е нормално - да.

Да те питам - бета хемолитичен стрептокок от група А ли са ти открили? Защото той причинява скарлатината. При мен имаше стрептокок от гр. Б, във влагалището. Родих нормално, като около 6 часа преди раждането моят лекар ми изписа силен антибиотик...

# 26
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Настина не знам от кой вид бяха при мен. Пуснахме втора проба, защото първата я взехме на 01.04, а на следващият ден - 02.04 личната лекарка ми изписа Оспамокс, защото бях зле от три дена с Т. между 38 и 39С. Пила съм го 9 дена. Въпреки че не ни се вярваше с този антибиотик да съм изтрепала и стрептококите, като взехме нова микробиология на 14.04., резултатите от нея излезнаха чисти. Поне за момента има глътка спокойствие и за сега се разминавам с по-силен АБ.

Общи условия

Активация на акаунт