захранване на 5 мес.

  • 1 884
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 146
Не съм съгласна....едва ли има такава майка,която да не е заместила цяло хранене до 1 год...  newsm78.

# 16
  • Мнения: 8 242
Не съм съгласна....едва ли има такава майка,която да не е заместила цяло хранене до 1 год...  newsm78.

Ми.. аз защото в другия подфорум повече пиша.. Там почти няма майка, която да е заместила хранене до 1г. Simple Smile

Но наистина се препоръчва основното меню на бебето до 1г. да е мляко - независимо дали на кърма, АМ, смесено..

# 17
  • Мнения: 146
Възможно е за което се радвам  Laughing но понякога самите деца не оставят голям избор на майките и те се принуждават.Аз също съм ЗА късното захранване  Peace

# 18
  • Мнения: 2 960
За един месец трябва да изместиш изцяло едно млечно хранене със зеленчуково(обедното)....
Е чак пък месец,то докато ги изреди всичките детето може да стане на 1, 2 години  Thinking
До годинка се препоръчва да няма заместено млечно хранене  Peace
Зависи от схемата на захранване.Не може просто така да се каже.Според мен е доста късно на годинка детето да е само на мляко.

# 19
  • Мнения: 8 242
За един месец трябва да изместиш изцяло едно млечно хранене със зеленчуково(обедното)....
Е чак пък месец,то докато ги изреди всичките детето може да стане на 1, 2 години  Thinking
До годинка се препоръчва да няма заместено млечно хранене  Peace
Зависи от схемата на захранване.Не може просто така да се каже.Според мен е доста късно на годинка детето да е само на мляко.
Къде съм казала САМО на мляко ?

# 20
  • Мнения: 5
Време е и аз да се включа, малкият ми син е на 5 мес. и 5 дена и похапва с апетит плодовите и някои от зеленчуковите пюрета. В началото на 4 мес. отказа кърмата и се принудих да започна пюретата. Кърмим се само вечер и сутрин, по скоро като начин за заспиване и игра. АМ бих казала, че не иска, приема го само ако е с бисквитка - за биберон не става и дума. Водя се според желанията му.Всяко дете е различно.

# 21
  • Мнения: 21
От  колко грама да е пюрето от 125г. или 190г. да замести едно хранене.Аз го запо4нах със зелен4уково от тиква на хип от 125г.Искам да ви питам като по4не да изяжда от 125г. кога да запо4на да давам по-големите пюрета ?

# 22
  • Мнения: 146
Аз си давам на Ганчев от 190 гр и малко по малко стигнахме до 1 цяло бурканче.Когато видиш че не му стига 125гр давай от по-големите.

# 23
  • Мнения: 396
Възможно е за което се радвам  Laughing но понякога самите деца не оставят голям избор на майките и те се принуждават.Аз също съм ЗА късното захранване  Peace

Като мен например!
Аз бях принудена - дава ми да разбера, че иска още нещо.

От 4мес. давам по малко сок - ябълка и морков/първо едното и след седмица добавих и другото/.
После започнах картоф, след няколко дни морков, после тиква, оризова каша вместо картофа...преди 10 дни дадох 1/4 жълтък.
Сока е в 10 - 10:30, а за обяд вече сме само на пюренцето.
Другия месец мисля да започвам месото.

# 24
  • Мнения: 36
Здравейте и от мен!Скоро 6те направим 4 мес. и от сега се подготвм за това прослувуто захранване, но колкото повече чета, толкова повече се обърквам.Смятам да започна със зел. пюре, но от там нататък въобще не ми е ясно как да продължа.Моля помагайте!

# 25
  • Мнения: 5
Независимо с кое ще започнеш след месец можеш да включиш и другото.Аз започнах с плодово.По-лесно е ,защото е сладичко и на дребчо му хареса.

# 26
  • Мнения: 36
Мисля,че  е по добре да започна със зеленчуково,защото после може да не ги яде след плодовите.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 735
Мисля,че  е по добре да започна със зеленчуково,защото после може да не ги яде след плодовите.
  Peace
Започва се със зеленчуково.Аз започнах с тиква на Хип.Първо с нк лъжички/то така или иначе си е мазане повече,отколкото ядене/.После /може би след 1-2 седмици/ тиква с картоф комбинирано,после примерно спанак с картоф.Имах на Хип брошурка и така си ги бях навързала едно след друго.Плодовите ги въведох по-късно.В кашата слагах първо по нк лъжички,а после направо по половин бурканче.

# 28
  • BG
  • Мнения: 1 900
Първо си даваш няколко дена зеленчуковото,,после въвеждаш друг вид зеленчук и накрая плодовото.Ние не го приехме плодово.

# 29
  • Мнения: 1 629
Аз дадох първо зеленчуково пюре на 4 м., после плодово на 5м, в 6м - месно, в 7 месец - риба Peace

Общи условия

Активация на акаунт