Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 591
О значи др. път като ходя ще искам задължително да ми направи тези две изследвания. А да не би да не поиска да ми ги  пусне, защото два месеца преди да почнеме с опитите за бебче  ходих да ме прегледа. Тогава ми направи и цитонамазка и микробиология и вс. беше перфектно.

# 76
  • Мнения: 35
Добър ден на всички

На мен са ми взимали за микробиология и цитонамазка, но пък цитонамазка си правих май а като цяло първата ми бременност моят доктор не е правил нищо друго освен да ме гледа на видеозон. Може би защото раждах  и с операция незнам. Сега след 6 години нещата са по различни. Когато се върна другата седмица от преглед ще споделя и аз как е протекъл.

Специлни поздравления за №100 дано ти е щастливо число   bouquet
Поздрави разбира се и на всички новодошли и от тук нататък само добри новини да се чуват от всички.   bouquet

Също и благодарности на Деси за инфото.   bouquet

# 77
  • София
  • Мнения: 2
Не са ми правили,нито микробиология нито цитонамазка.Аз по принцип цитонамазка си правя два пъти в годината,последния път я правих през септември и се ми се пада през март така,че живот и здраве тогава ще я правя,а за микробиологията мисля още следващият път,като отида на преглед на 05.02. дано дотогава всичко да е наред.Притеснявам се много,но каквото е такова

# 78
  • Мнения: 196
На новото ни попълнение под номер 100 добре дошла Hug
За цитонамазката и микробилогията - мисля, че са задължително независимо дали скоро сте си правили или не - все пак в организма по време на бременност настъпват доста промени и едни допълнителни изследвания могат само да са в полза.
Благодаря на Деси за полезната информация относно феталните морфологии, БХС и другата статия. Аз да попитам тези, които вече са ходили да си правят БХС в "Майчин дом" - с предварително записване ли става или отивам рано сутринта там и си чакам ред? И след колко време излизат резултатите? Аз така и не разбрах кога трябва да отида - някои от вас говорят за ранен БХС, други за такъв между 15 и 20 седмица - въобще такова объркване настана, а пък в медицинските статии - все различни неща пише.
Биа нещо се поизгуби напоследък!

# 79
  • Мнения: 12
Здравейте от мен!
Тъй като в нашите теми преобладават крайно сериозните и за мен лично вече леко скучни разговори, което няма нищо лошо, но все пак трябва да си направим живота по-лек ви предлагам всяка една от нас, когато прочете нещо позитивно, разведряващо или весело да го пусне в темата!  Hug
Като начало Ви пускам една статия заредена с голям позитивизъм:
“По време на бременността жената действително става по-разсеяна и по-малко съобразителна, но това са само симптоми за пренастройване на мозъка, благодарение на което в последствие нейният коефициент за интелигентност нараства”, твърди Крег Кинсли, ръководител на екипа от американски учени, които в продължение на 4 години са наблюдавали и измервали този показател при няколко хиляди жени преди и след като са родили поне по едно дете.
Така че мили дами туку виж след раждането започнем да решавеме задачи по квантова физика!  Wink




# 80
  • Мнения: 751
Групичката ни се увеличава.Добре дошла на Сандра. Hug
Биа писа,че си сменя интернет доставчика и затова ще отсъства няколко дни. Wink
Лек ден. Hug

# 81
  • Мнения: 29
Zahira, инфо за БХС има в сайта на Националната генетична лаборатория, която се намира на 14 ет. в Майчин дом - http://www.lmpbg.org/brochures.html.
Иначе аз направих ехографския преглед при лекарката, която ми следи бременността /това е ранната фетална морфология/. тя написа данните от прегледа на "Поръчка" /бланка на НГЛ/. Но в рамките на същия или следващия ден отиваш в Майчин дом на 14 ет. без записване. Вземат ти кръв от вената, дават ти бележка и отиваш на касата на 1 ет. да си платиш - 42 лв. Това е. Те ще ти кажат кога да идеш да си вземеш резултатите. Работят от 9.00 до 13.00ч. за вземане на кръвта.

# 82
  • Мнения: 196
Zahira, инфо за БХС има в сайта на Националната генетична лаборатория, която се намира на 14 ет. в Майчин дом - http://www.lmpbg.org/brochures.html.
Иначе аз направих ехографския преглед при лекарката, която ми следи бременността /това е ранната фетална морфология/. тя написа данните от прегледа на "Поръчка" /бланка на НГЛ/. Но в рамките на същия или следващия ден отиваш в Майчин дом на 14 ет. без записване. Вземат ти кръв от вената, дават ти бележка и отиваш на касата на 1 ет. да си платиш - 42 лв. Това е. Те ще ти кажат кога да идеш да си вземеш резултатите. Работят от 9.00 до 13.00ч. за вземане на кръвта.
Boiana_P благодаря за споделената информация. Ти в коя седмица направи феталната морфология и БХС? Значи са вдигнали цената - аз доколкото знам беше 25лв. преди.

# 83
  • Мнения: 439
Здравейте мамчета и бебоци!
Да се включим и в очакващи бебета през май-август!Още една мама да се присъедини към вас,
надявам се, че ще ни бъде приятно и полезно и дано успяваме да си правим срещички, прекрасно ще бъде!
До скоро и хубав ден!

# 84
  • Мнения: 170
Здравейте момичета  Hug
Аз да се отчета - днес бяхме на първата фетална морфология и видяхме за първи път нашето бебче. Много беше вълнуващо! Отговаря точно на 12 гс. + 4 дни. Има си всичко - ръчички, краченца, видяхме му сърчицето как тупка  Heart Eyes Даже подскочи няколко пъти, за радост на баща му  Grinning И сега имам един въпрос към тези, които също са минали първата ФМ - измериха му гънката на врата, според докторката е 1.7 см. - може ли да споделите на вас колко ви казаха, че е? Съжалявам, ако вече сте го обсъждали, но нямам време да прочета всички теми!

# 85
# 86
  • Мнения: 1 569
Шери, и аз бяха на ФМ тази седмица. Да ти кажа обаче дори не знам да е мерила тази гънка, тъй като лекарката - Янкова - нещо не беше много пояснителна. Само знам че му гледа някаква клапа на сърцето, стомах, пик. мехур, бъбреци, череп, гръб. стълб, ръце, крака, плацента, околоплодна течност. но специфично за гънката на врата нито нещо е споменала, нито го има написано в документа, който ми даде... в твоя пише ли, че е гледано???

# 87
  • Мнения: 29
Zahira, аз правих ФМ и БХС в 12 г.с. и 3 ден, но бебето отговаряше по УЗИ на 13-та седмица. Лекарката ми каза, че е най-добре при навършена 12-та седмица. Иначе за нухалната гънка - не си спомням точно, но или 0,9 или 1,9.

# 88
  • Мнения: 199
За гънката на вратлето - и при нас беше 0,9 - нормата е до 3  Hug

# 89
  • Мнения: 9 973
Шери, и аз бяха на ФМ тази седмица. Да ти кажа обаче дори не знам да е мерила тази гънка, тъй като лекарката - Янкова - нещо не беше много пояснителна. Само знам че му гледа някаква клапа на сърцето, стомах, пик. мехур, бъбреци, череп, гръб. стълб, ръце, крака, плацента, околоплодна течност. но специфично за гънката на врата нито нещо е споменала, нито го има написано в документа, който ми даде... в твоя пише ли, че е гледано???
за БХС-то се мери точно тази гънка Wink,но ако няма да го правиш,няма смисъл сигурно
Ако тя е над 1.5 см се счита че бебето има синдром на Даун-гънката на вратлето

Общи условия

Активация на акаунт