Образованието ви в чужбина

  • 14 477
  • 130
  •   1
Отговори
# 15
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Работя това което съм завършила в България ( по едно от образованията си).
Първото ми образование е Учител по математика и физика. Никога не съм работила това.
Второто ми образование е Икономист по търговия от ИУ Варна, след това Магистър по търговия - пак там, и накрая специализация - Митнически Комисионер - пак там.
Т.к. като митнически агент съм работила 14 години  всичките ми усилия в Канада бяха насочени към това ( това и работя). Като дойдох тук изкарах 2 модула на академичен английски, паралелно карах курс към асоциацията (6 модула  за 6 месеца, аз от скука ги изкарах за един), след това професионалния курс (1 година)през това време вече работех, та така от септември 2008 съм CCS и член на Канадската Асоцияция на митническите брокери. От ноемри 2008 имам и лиценз от Канадските митници. Предстой ни прелокация в САЩ и ноемри 2009 ще се явявам на изпит за Митнически брокер и в САЩ ( естественно няма как да взема лиценз, защото няма да имам американско гражданство, но живот и здраве и това ще стане).
А т.к. в моята област има много изменения,а и работя във фирма, която има офиси по света, ми се налага доста да чета ( индийско митническо право, китайско, руско на моменти наистина ми пуши главата).

# 16
  • Мнения: 3 394
по между ученията съм решила да се запиша на курс по грънчарство Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 107
Titina - ти ме вдъхновяваш, наистина  bouquet Защото като сравнително "прясна" имигрантка се изтезавам непрекъснато от мисли, че никога няма да посигна в новата страна, това което съм направила у дома. Ти си пример за това как със желание и упорство може да постигнеш това, което желаеш.
За протокола- аз имам само Бг висше образование, но не съм се отказала напълно от идеята да го допълня с чужди квалификации

# 18
  • Мнения: X
по между ученията съм решила да се запиша на курс по грънчарство Mr. Green



това ми е мечта
все ще му дойде времето обаче

# 19
  • Мнения: 1 107
по между ученията съм решила да се запиша на курс по грънчарство Mr. Green



много хубаво- ако можеш и аз щях да се запиша на рисуване, но.....някой ден, като му дойде времето Wink

# 20
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Благодаря Girl from Ipanema , аз наричам това добро планиране, опит и огромен инат.

А искам да завърша курс за сомелиер ( като се има предвид , че въобще не кусвам алкохол), но аз си пресладвам мечтите.

# 21
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Ами нямам дипломи от България - и бакалавър и магистър си завърших в Щатите. И двете ми се признават без проблем в Канада. За сега не си ги ползвам особено, понеже започнах начална позиция, но дано в скоро време да ги оползотворя. Само чакам да натрупам малко опит и ще кандидатствам за други позиции.
Много искам да следвам и за доктор един ден, обаче в момента нищо не ми се учи, даже и френския го оставих на заден план, понеже си се оправям чудесно само с английски тук.
Успех каквото и да решиш!

# 22
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
В България работех в сферата на туризма. И тук бих могла, но не сега...Може би, като стана на 40-45 години. Wink

Като сън минаха 4 години, в които изкарах една диплома (за преподавател в средно училище) и сега уча магистратура. Причините да запиша още 3 години задочно са:1. като майка ми съм( цял живот учи Wink); 2. искам да преподавам на по-високо ниво от техникум или начални класове 3. изпитвам голямо щастие да се занимавам с неща, които са ми интересни.

Познавам много хора, които имат семейство с деца и учат. Не им е лесно, но не е невъзможно. Въпрос на организация, според мен. На мен би ми било трудно, защото имам 1001 интереси, които отнемат много време, но пак казвам.....лично до човека си е.

Дерзай, ако искаш да учиш нещо. Няма по-приятно нещо от това. не само за твоето развитите, но тук стажовете и холандската диплома говорят много....

# 23
  • Мнения: 2 907
Питам се като сте толкова обучени, свръхинтелигентни и бакалавъро-докторантски-възвишени какво ви е интересно при тукашното форумско простолюдие.
Аз толкова учители, адвокати, инженери и гениални мислители не съм срещала на едно място.


 Joy

# 24
  • Мнения: 1 169
Питам се като сте толкова обучени, свръхинтелигентни и бакалавъро-докторантски-възвишени какво ви е интересно при тукашното форумско простолюдие.
Аз толкова учители, адвокати, инженери и гениални мислители не съм срещала на едно място.


 Joy

Ха сега да видим.

# 25
  • Мнения: 30
Питам се като сте толкова обучени, свръхинтелигентни и бакалавъро-докторантски-възвишени какво ви е интересно при тукашното форумско простолюдие.
Аз толкова учители, адвокати, инженери и гениални мислители не съм срещала на едно място.


 Joy


Супер Simple Smile Много точно си го казала  Hug

# 26
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Питам се като сте толкова обучени, свръхинтелигентни и бакалавъро-докторантски-възвишени какво ви е интересно при тукашното форумско простолюдие.

Защо така за простолюдието, Мистична? Във форума има материал за няколко докторски дисертации  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 2 907
Питам се като сте толкова обучени, свръхинтелигентни и бакалавъро-докторантски-възвишени какво ви е интересно при тукашното форумско простолюдие.

Защо така за простолюдието, Мистична? Във форума има материал за няколко докторски дисертации  Mr. Green

lo zé ?  Mr. Green

# 28
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
mystic според теб трябва да се откажа от образованието си , което ми е струвало доста труд, нерви и пари, за да напиша някъде мнението си ли?

# 29
  • Мнения: 2 907
Титина, ама изобщо не значи това, моля те  Laughing

Хайде де, нали сте учили, значи можете да четете и да разбирате, нали?  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт