Запек

  • 35 888
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 498
Пробвай с Лактулоза-МИП Фарма.Има невероятен ефект.Пиеш всеки ден ,има вкус на сироп от вишна,много приятно.Свекърва ми имаше запек от години.Изпробвала е всичко.Започна с Лактулозата.Пи три месеца всеки ден.И днес вече няма никакви проблеми.Аз също пия от време на време,когато имам нужда.Няма никаква болка,къркорене,теужест,газове,както при повечето лекарства.Същото пък го ползвах и против колики за малката от раждането.Има и такова действие.Предназначен е и за диабетици.

# 16
  • Мнения: 367
При мен помага един принцип: всеки ден до към обяд - само плодове и чай. Това е закуската. Действат ми като метла и ако не на първия ден на втория съм се преборила със запека.

# 17
Ами първо : пробвала съм от всичко - ябълки, банани, кивита, прясно мляко, овесени ядки.... всичко!!!! Без ефект беше...
За сега карам на магическият (поне за мен) чай от листа на орехи... вече няколко дни има ефект...  Laughing
Но благодаря на всички, наистина научих няколко нови варианта, които ще има за резервни.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 202
Овесени трици/не ядки/. Смесваш 2-3 лъжици с кисело мляко. Трябва да престоят 1-2 часа/може и повече/.
Аз вечер хапвам една такава купучка и сутрин нямам проблеми. Преди купувах "Активия", но вече нямам нужда.
Друго нещо, което прочиства страхотно е червеното цвекло. Най-добре сурово, настъргано на салата с морков и повечко лимон, защото е сладко. Не ми се прави обаче всеки ден, пък и не е по вкуса на всеки.

# 19
  • Мнения: 646
И аз имам, по-скоро имах този проблем, сега ми остана само страха. Миналото лято почнах да ползвам ленено семе, но после спрях (след почивката не продължих) и добре, че ме подсетихте за да почна скоро пак.
Иначе всяка сутрин ям по 1 киви преди кафето. Вечер ям няколко сушени сливи. От тази седмица почнах да закусвам по половин кофичка кисело мляко с 2 с.л. овесени трици. Не знам от какво е, но за сега се справям

# 20
  • Мнения: 284
Да добавя - трябва повече движение и гимнастика. Разтърквай и точките на ходилото, които са за дебелото черво. Не мога да ти ги обясня кои са - потърси инфо и картинки в нета. Тях ползвах (от една книга на Кибеа - "Точкова гимнастика" или нещо подобно беше заглавието), когато дъщеря ми като бебе се запече и нищо не помагаше.

# 21
  • София
  • Мнения: 254
Вече се обърках с тези ябълки. Винаги съм си мислела, че нямат определено действие, или имат слабо разхлабващо. Наскоро ми обърнаха внимание, че действат запичащо, защото дъщеря ми имаше проблем с трудно акане, а аз действително й давах ябълки често. След това прочетох и в една книга за хранене на бебета до 1 година, че ябълките се препоръчват при разстройство. Сега тук пак чета, че са лек за запек...  newsm78

# 22
  • Мнения: 646
Абсолютно си права, AYKA И аз за ябълките съм чела на доста места, че запичат, а други автори пък ги препоръчват за разхлабване. Аз по принцип много обичам ябъли, но понякога (когато 1-2 дена не съм посещавала WC) си налагам да не ям, после се ограничавам известно време с 1 ябълка на ден
 newsm78 трудно ми е да разгадая за какво помагат ябълките и явно верния отговор е "зависи от организма, на всеки му действат различно" (майтап, скоро в едно предаване една лекарка отговаряше така  Laughing)

# 23
  • Мнения: 1 484
Моя  син  винаги  се  запича  от  ябълки  и  като  бебе  и  сега.Аз  знам  че  по принцип  запичат  ,не  разхлабват.

# 24
  • Мнения: 646
Сега се сетих за още един продукт, за който съм чела противоречиви препоръки: КИСЕЛОТО МЛЯКО.  Много лекари и диетолози го препоръчват за "редовен стомах", но има и такива, които казват, че ефекта е обратен. Аз преди ядях много кисело мляко (1-2 кофички всеки ден), спрях го когато почнах да ям сливи, киви и ленено семе. Не знам кое от всичките ми е помогнало, но тогава успях да спра хапчетата, които пих повече от 1 год. От известно време ям по 1/2 кофичка кис. мляко на ден, но продължавам да ям киви и сливи.
Вашите впечатления какви са? Разхлабва ли киселото мляко или запича?

# 25
  • вкъщи
  • Мнения: 704
избягвай запичащи продукти   мини на разхлабващи не ти ли казаха за някаква диета

# 26
  • Мнения: 25 623
Доколкото знам, ябълките, бананите, киселото мляко действат благоприятно и възстановяващо функциите на отделителната система. Т.е., могат да действат и против запек, и против разстройство, според това кое не е наред в момента. Вместо кисело мляко може да се използва някой от препаратите, съдържащи ЛБ - ефектът е същият, а може и по-добър.

# 27
  • Мнения: 646
избягвай запичащи продукти   мини на разхлабващи не ти ли казаха за някаква диета
Не ми казаха диета. А и кой да ми каже?  Embarassed  Grinning извинявай, но не те разбрах напълно
Како Сийке, за ябълките и за киселото мляко многократно съм чела (и чувала) противоречиви отзиви, но за бананите  newsm78 до сега никъде не съм срещала, че могат да бъдат консумирани против запек. Всички казват, че запичат. Хммм  newsm78

# 28
  • Мнения: 1 495
Да, бананите запичат, поне на мен така действат така , че аз избягвам и рядко ям. Иначе ябълки ям почти всеки ден и никога от тях не съм имала проблеми. По принцип почти всяка сутрин ям или малко Активия или киви , но тъй като организма привиква с абсолютно всичко е хубаво малко да се правят паузи . В момента от няколко дена не съм яла нито Активия нито киви  и пак си ходя, за да може ако случайно възникне проблем да прибегна до тези средства и да ми подействат.

# 29
  • Мнения: 25 623
Явно в нашето семейство сме с по-особена перисталтика - добре узрели банани ни действат доста разхлабващо.  Laughing
Още навремето в книгите за отглеждане на бебета пишеше, че банани могат да се използват и срещу запек, поне печените. Не мога да дам точен цитат, защото отдавна съм ги подарила тези книжки, но в резултата съм сигурна.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт