За и против раждането у дома

  • 7 484
  • 220
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 969
На мен това ми се струва страшно безотговорно. Особено тук в БГ, не може да се разчита на Бърза помощ. Аз не бих си го и помислила. Все пак става въпрос за живота на детето ми и за моя собствен

# 61
  • Мнения: X
Само, като ти гледам агенцията "една приятелка каза" и се хващам за главата. Приятелките могат да си говорят, каквото решат, но в крайна сметка са си живи и здрави с децата вкъщи. Пък ти, ако искаш си рискувай удома, само че, когато забременееш и го носиш 9 месеца, много бъррзо ще ти се изпари желанието за риск.

# 62
  • Мнения: 1 691
Аз съм една от малкото, които биха предпочели домашно раждане, ако не беше забранено. При това не може да се каже, че имам нещо против болниците - дори напротив, отнесоха се много добре с мен. И все пак си е болница.

# 63
  • София
  • Мнения: 6 011
Само не мога да разбера какво означава, че домашното раждане е забранено?
Тук има майки, които са родили по собствено желание вкъщи, вероятно ще се включат в темата - от тях знам, че попълвайки документите след раждането, на въпроса "Къде точно родихте?" опцията "вкъщи" е на първо място.
А пък да не говорим ако тръгнеш да раждаш случайно вкъщи и докато чакаш митичните софийски линейки, родиш - какво - директно в затвора барабар с бебето ли те хвърлят? Забранено е друг път.

# 64
  • Мнения: 1 632
Шубе ме е да раждам в нас!

# 65
  • На топло...
  • Мнения: 584
Спасиха детето ми след кислороден глад по време на напълно нормално раждане... и се наложи да престои в неонатологично отделение 10 дни. Още не се знае дали всичко с него ще бъде наред, въпреки мигновената намеса на екипа в най-добрата болница с най-многото раждания и т.н....

Наистина представата за домашно раждане е много романтична, даже до последно си представях и говорех на мъжа си колко хубаво би било да родим вкъщи... Но здравият трезв разум надделя... и Слава Богу!...
Да ми е живо и здраво детето Praynig!
Не бих рискувала живота му за нищо на света!

Не искам да давам съвети, но опита си мога да споделя!

Не мисля, че раждането е театър, за да искам най-добрите кулиси... Не се смятам за актриса, за да ми ръкопляскат накрая...
Наистина е много важна първата среща с малкото човече и е важно усещането, но някой път човечето не проплаква или майката губи съзнание... Тогава други неща са важни - да помогне някой, който е обучен за това!
А всичко не толкова прекрасно се отработва след това и се забравя... или дори допринася за още по-дълбока връзка между родителите и детето! Защото щом вътрешната нагласа е красива, нищо и никой външно не може да я промени... И винаги ще е НАЙ!

# 66
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Не бих родила вкъщи,дори с цял екип професионалисти покрай мен.Струва ми се рисковано,ако недай си боже се получи някакво усложнение в процеса на раждането...не,благодаря Peace

Иначе съм чела истории на майки,родили вкъщи,поздравявам ги за смелостта Wink.Аз обаче съм от страхливките...и такова раждане за мен  лично е безумно Rolling Eyes.

И аз така. Peace

# 67
  • София
  • Мнения: 23 097
Изцяло против - предпочитам на някоя полянка  Mr. Green
Сериозно - в никакъв случай не бих родила вкъщи, не искам да рискувам два живота  Peace

# 68
  • Мнения: 2 910
Чак такава смелост нямам, да родя вкъщи. Предпочитам мизерните условия в болниците пред това да рискувам два живота.

# 69
  • Мнения: 6 274
Само не мога да разбера какво означава, че домашното раждане е забранено?
Тук има майки, които са родили по собствено желание вкъщи, вероятно ще се включат в темата - от тях знам, че попълвайки документите след раждането, на въпроса "Къде точно родихте?" опцията "вкъщи" е на първо място.
А пък да не говорим ако тръгнеш да раждаш случайно вкъщи и докато чакаш митичните софийски линейки, родиш - какво - директно в затвора барабар с бебето ли те хвърлят? Забранено е друг път.
Много правилно е казано - забранено е...
И за това можеш да си убедена...
Я само се опитай да накараш някоя акушерка или пък доктор да дойдат да ти акушират у вас...
Знаеш ли кога ще стане ???
Един ден друг път, както се казва...  Mr. Green
Не говорим за тези, които са готови да рискуват, а за всички като цяло...

# 70
  • София
  • Мнения: 6 011
Джулс, знаеш, че не говоря за домашно асистирано раждане! Много ясно, че то е забранено, най-малкото няма кой луд да поеме отговорността ако се случи нещо с майката и бебето и вероятно мед. лице би попаднало под ударите на някой закон ако го направи това нещо планирано. Щото има доста домашни непланирани раждания по разни села и паланки където нямат доктор, да не говорим за болница.
Тук става дума обаче за неасистирано раждане, доколкото схващам идеята на автората, че не иска никакъв медицински персонал да и се бърка в начина на раждане на незаченатото и дете.

# 71
  • Мнения: 6 274
Напротив, напротив...
Тя изрично е споменала медицински персонал...
Точно за това я попитах в първия си пост, след като няма доверие на лекарите, защо държи те да присъстват на домашното й раждане...
Явно не си обърнала внимание...



Ето, за това говорим:

....Еее естествено с медицински персонал около мен, а не аз, свекито, припаднал съпруг и отбор съседки.... 

# 72
  • Мнения: 121
Определено против...макар че по другите държави е много срещано тук немога да си го представя.Дори да е разрешено,пак не бих рискувала. Peace

# 73
  • София
  • Мнения: 6 011
 Embarassed
Значи грешката е моя, не съм разбрала, че момата иска медицински парсонал. Нещо се изнервих като ме нарече по дефолт "някаква си лигла" заради секциото и това съм го пропуснала.
Ами няма да стане, ще трябва да е в компанията на свеки при домашното раждане.  Joy

# 74
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Само не мога да разбера какво означава, че домашното раждане е забранено?
Тук има майки, които са родили по собствено желание вкъщи, вероятно ще се включат в темата - от тях знам, че попълвайки документите след раждането, на въпроса "Къде точно родихте?" опцията "вкъщи" е на първо място.
Забранено е. Както е забранено и да родиш пожелание например в седми или осми месец. Както и си длъжен да осигуриш медицински достъп на детето си. При всички тези случай по закон могат да те съдят и да платиш съответните глоби. Друг е въпроса, че в България много малко институции ги е грижа за децата.
А колкото до раждането се има предвид целенасочено да родиш вкъщи, никой няма да ти направи нищо, ако е станало случайно.
В неонатолгогията станах свидетел на случай на новородено /няма да описвам в какво състояние/ и лекарите се караха на майката, че не е ходила на консултации и ехограф и тя им обясняваше как ехографа е вреден и че едно време е нямало консултации, а пък си е имало бебета. Shocked

Общи условия

Активация на акаунт