Бъдещи ЮНСКИ мами 2009! Тема № 23

  • 11 866
  • 275
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 989
Всяко начало е трудно, но детето самичко те учи. Свекърва ми живее в съседния вход, майка ми и тя е на 20-ина минути от нас. И на двете съм безкрайно благодарна за помощта както след раждането на дъщеря ми, така и сега. Ако не са те, досега трябваше да съм зарязала и следването си. Малко помощ никога не е излишна. Лошото идва, ако започнат да се месят и да дават "полезни съвети".

Somebody, вълнувам се за твоя преглед почти толкова, колкото се вълнувах и за моя. Знам колко много искаш да разбереш пола на бебо. Ще чакаме да пишеш как е минало.

Петя, благодаря за сайта с борда за количка. Хареса ми и мисля да изпробвам този варинат - хем и на малката ще й е забавно да се вози и тя с бебето или поне така се надявам

Последна редакция: чт, 22 яну 2009, 14:29 от polito_87

# 46
  • Мнения: 9 814
Somebody, Heart Eyes дано да видят пола на мацката Wink този път.
Знам колко искаш девойка и искрено ти го пожелавам Hug
Но каквото й да е, важното да е живо и здраво.

# 47
  • Мнения: 69
Хайдеее, somebody, не остана, 3 наближава! Simple Smile

Франческа, мина ли ти мерака за домакинстване? Мен обикновено ме държи много кратко  напоследък, защото бъъързо се изморявам  newsm28

# 48
  • Мнения: 3
И на мен ще ми трудно да се оправям сама ама таткото и той ще помага сигурна съм . Вече нямам търпение да се роди и да го гушкам само за това си мисля и не се тревожа.Всички сме силни .КОЙ Е НАЙ СИЛНИЯ ,КОЙ Е НАЙ СИЛНИЯ.....

И аз въпреки че съм вече на възраст искам да имаме и второ дете ако може момиченце да му връзвам панделки и да го кипря с рокли.....Сега съм много щаслива че ще имаме бебе ,но нека се родим живи и здрави и всичко да е наред и тогава ще си правим второто.Дано този път стане по бързичко ако може че това бебче доста време го чакахме.

Пък и с тази подкрепа от "съфорумките" всичко ще е повече от добре  Hug ,както каза Gittanna .Дано само имаме както сега време да се подкрепяме.

# 49
  • Мнения: 111
Мил Кузманова и към другите мами ние долу горе от година се опитвахме да имаме бебе но все не ставаше и бях започнала да се тревожа един ден решихме с таткото да започем здравословно хранене и така се хранехме разделно и след два месеца (дори тогава просто не мислихме за бебе оставихме се по течението) хоп бебето стана та мисълта ми е че онзи ден четох че когато родителите се хранят здравословно и са спокойни така се увеличава плодовитоста....

# 50
  • Мнения: 9 814
Катеринка, не, този мой мерак за домакинстване продължава вече няколко седмици.
Все нещо ми се прави....
Чисто физическите грижите по бебето като цяло са най-лесното нещо от общото отглеждане на едно дете.
Няма нищо страшно в това да сменяш памперси, да кърмиш или приготвяш АМ, да преобличаш и переш дрехите му. Е, вярно доста уморително е, но пък е приятно задължение. Погледнете в отчетните теми на Родените през 2004 г. и вижте как се изменят родителските страхове. Сега вече почти 4 г. и половина след раждането на Кати, отглеждането на бебето ми се струва детска игра. Възпитанието обаче ми взима здравето. И макар че, детето ми, да е живо и здраво, е умно, лесно и кротко дете има неща, с които трудно се справям. А сега възрастта й е такава че, лошите неща остават за цял живот.

# 51
  • Мнения: 165
Аз в началото тъй като ще раждам в Сливен ...
Насочила ли си се към определен лекар там вече?Питам, защото и аз смятам там да раждам, а все още не съм ходила да видя "на живо" как е.Имам приятелки, които раждаха там скоро и ми казаха към 6 - 7 месец да отида...

А за помагането - на мен и двете ми бъдещи баби са работещи жени(едната е доста далеч) - най много отпуска да си вземат по 10-на дена, но сме се разбрали да ми се помага от гледна точка на пазаруване и почистване в началото..бебчо ще бъде в нашите ръце с таткото.Мисля, че ще можем да се справим - и двамата сме излезли доста рано от майчините домове и се оправяме сами в живота, но малко помощ няма да откажем Simple Smile

Как ми се ще вече да е другия четвъртък - ще ходим на ФМ при Давидков, дано шомпалчето покаже какво има между краченцата Simple Smile

# 52
  • Мнения: 3 294
Здравейте момичета ,
Франческа благодарско за темата  Hug

somebody дано да видите пола и новините да са добри  Hug

Мен ме повали грип-а , от три дни съм със страхотна хрема , като чешма ми тече носа  Sick , вчера от толкова напъване заради гадните сополи ме заболя и корема , все дно че съм правила коремни преси Sad За щастие имам само хрема , главоболие и отпадналост ,С какво ли не  пробвах  инхалации , Осцинокопциум , фрешове , мед , чайчета , компреси , всичко което знам но няма резултат и днес отидох до личната лекарка , та тя ми изписа нормални лекарства , не хомеопатични ooooh! и сега съм по-добре   Tired Дано да оздравявам вече , че се притеснявам за малкото човече  Praynig

# 53
  • Мнения: 639
Муцуна, още разглеждам снимките с новородени бебчета (и не само). Страхотни са просто! Благодаря ти!!!
Biskai, ще се справиш! Всички ще се справим, горе главата! Доста мои приятели дори умишлено търсеха такава разлика - първокласкик + бебе!
За здравословното хранене и спокойствието съм напълно съгласна.
Дари, за моето място също не са си намерили човек още - малко ми е кофти, защото така съм като с вързани ръце - нито отпуск мога да си взема, нито болнични (дано не ми се налага, де!)
Франческа, и аз така бях във вторник - овършах апартамента  Laughing А за отглеждането и възпитанието си го написала съвсем кратко, точно и ясно!  Peace
Чакаме новини от Somebody! Хайде, да си видиш сладката и така желана госпожица!
За Сливен - бих ви препоръчала Д-р Костадинов, но доколкото разбрах, е в чужбина. Ще попитам приятелки, които са раждали скоро там и ще ви пиша по-нататък.

# 54
  • Мнения: 111
Танка аз смятам да съм при д-р Дичева тази жена е изродила двете ми племеници и сестра ми е много доволна така че и аз съм се насочила към нея утре ще ходя да си взема документите от Ризова и до края ще ме следи вече Дичева ако имаш и други въпроси за Евата в Сливен пиши на лични ще ти кажа каквото знам  Simple Smile
Somebody сигурно вече е разбрала пола Simple Smile) но ние ще трябва да потраем  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 1 419
Куку  Hug
Най-накрая открадвам минутки да ви видя как сте. Радвам се, че провължаваме в същото темпо и с висок дух. Искам да ви споделя, че рядко има такава свежа група и се надявам и след раждането да си останем така   bouquet.

Аяс, приеми извиненията ми, че даже вода не се сетих да ти предложа  Blush. Осъзнах се чак след като те закарах  ooooh!

Захранването, не можах да ги кърмя дълго, но започнах захранване (доста плахо) едва към средата на 5ти месец и то с оризова каша. Пюрета (морковено, после картофено и т.н.) вкарах месец  по-късно. Плодове вкарах 7ми месец, а месо в 8ми. Много се надявам кърменето ми да е по-успешно този път и за целта се надявам да си закърмя детето по-рано от 48те часа с Воктор и 96те с Бобо  Rolling Eyes. Аз карах предимно на купешки пюрета - пробвах се да сготвя няколко пъти, но не им хареса - явно си бяха свикнали с купешките вече. Това ми срина готварското самочувствие, защото готвя с огромно желание и всички много ми харесват гозбите, а най-важната ми подправка е любов  Heart Eyes. Бабите и детегледачката решиха, че май не готвя както трябва та почнаха и те да правят опити, ама моите деца и това отказаха  Laughing. Пробвах и детска кухня като навършиха 11м, но изхърлях 2/3 от храната. Сега обаче са почти на обща храна и от половин година им готвим супички (с много малки изключения), а от 3 месеца готвим манджи, които да стават и за тях. Много обичат царска туршия на свекърва ми - уникална е Grinning.

Ритничета, аз от месец си усещам много активно, като последните 2 седмици е футболен мач денонощно - на мен ми е кеф де, обаче надеждите ми за мацка намаляват  Mr. Green. Едниственото, което ме крепи е фактът, че няма 100% потвърдена пишка и че момиченцата обикновено се крият повечко. Другата седмица съм на фетална и да видим  Whistling.

Имена, дали ще ви се стори дръзко предложението да си споделяме имената, които сме намислили? Знам, че има много мами суеверни за това - аз също до последно не казах на никой как ще си кръстим децата (не че ги знаех до преди 4 дни от секциото  Joy), но поне за вариантите си мислех, че може да обменяме идеи. Аз още не съм започнала да мисля, защото искам да имам 100% потвърден пол - миналия път живеех с убеждението, че ще сме с две момичета и имах списък от 30 имена за шортлистване. накрая се оказа, че трябва да затрия всичко и да мисля за мъжки  Crazy. Сега мисля да си спестя излишни усилия, за да не се ядосвам после за загубеното време  Whistling.

Помагането, Катеринка, първата седмица бяхме сами с мъжа ми, за да видим какво е. Аз лично помолих двете баби да се редуват, за да мога да се наспя и първите два месеца помагаха редовно. Смятам, че ако не бях толкова любопитна от живота и се примирявах по-често с дневния сън щях преспокойно да си се справя сама. Основния проблем ми е, че не мога да следвам съвета да спя с децата (много добър съвет, между другото), защото цялото ми съзнание ми крещи колко много ще проспя  Laughing. Потърси в близнашкия форум Айла (Aila) - сама си отгледа момиченцата и ги кърми година и 8 месеца (мисля), а сега е бременна и ще ражда май месец и се справя абсолютно сама. Моето мнение е, че е въпрос на организация. Както каза Франческа, физическата грижа за децата е най-лесното нещо - изисква малко усилия и време само, това е. Трудното идва, когато се започне с първите уроци по живот  baby_neutral.

# 56
  • На високо
  • Мнения: 824
Пак да се включа! Темата е отново прекрасна, благодарение на Франческа   bouquet!
И понеже стана дума как ще се справяме, като се появят бебенцата, да си призная, че и аз не съм много спкойна. Нищо, че ми е за втори път. Може би , защото след първото раждане не бях от най-самоуверените и жизнерадостни майки на света, както би ми се искало. През първата бременност аз толкова се притеснявах дали всичко с бебето ще е наред и дали операцията ще мине перфектно, че хич и не се замислях сериозно за нещата от битието след прибирането ни от болницата. Е, малко в повече ми дойде.  Сполетя ме и следродилна депресия, ама в от класически тип, като по учебник. Налегна ме необяснима тъга, страх, че не мога да се справя с бебето, че ще му навредя без да искам, че за нищо не ставам и на нищо не приличам..... Confused Да не продължавам, че срам ме хваща. Имах проблеми и с кърменето, но слава богу с упоритост се получи и кърмих детенцето почти до годинката. Майка ми остана 10 дни в къщи за да ми помага, но честно да си призная не се получи. А имах нужда от помощ. Просто не се разбирахме добре с нея. Нали бях и в едно такова ревливо състояние, а тя хич не ги понася такива и ме укоряваше, което съвсем ме смачка. Добре, че беше таткото, който остана спокоен и щастлив, въпреки трагикомедиите между майка,бебе и баба. После майка ми си тръгна, а аз не исках повече помощ от нея или свекървата и като че ли нещата веднага тръгнаха към по-добро. Уморително е , но умората е сладка и се справяш. И откриваш истинското щастие. Момичета, съжалявам ако ви натоварих със спомените си Hug. Съвсем не е задължително да се чувствате като мен след раждането, даже напротив. Имам приятелки, които са греели от щастие, така да се каже, през цялото време. А мен еуфорията ме държа само първите часове след раждането. Но пък си беше наистина еуфория от щастие и неистова радост! Дано пак ги изпитам и се надявам този път да пропусна продължението с депресията. А и сега повече ме безпокои как ще приобщим каката към новия член на семейството. Искам да попитам мамите с детенце около нейната възраст, как му обяснихте какво предстои ?! Аз се опитвам, но малката нищичко не разбира. Повтаря последните ми думи като папагал и вече иска да си говорим и играем на нещо друго. А пък да не ви описвам какъв характер проявява, направо инат да си го наречем  Thinking и май по-зле ще става. Иска ли нещо - бори се до край. Най-силния коз - рев до дупка и мятане на предмети из стаята Mr. Green Е, затова съм с леки притеснения как ще се справяме с плачещо бебенце и буйна кака  smile3511. Но съм оптимист. Ще има какво да си споделяме във форума, само време да остава.

# 57
  • Мнения: 9 814
За имената: Кристиян
                     Симона  

И двете са измислени от Кати и с баща й ще се съобразим с желанието й.
Съпругът ми също е измислил името на сестра си.  

# 58
  • Мнения: 6
И аз да ви кажа имената:
Виктор
 Нора

# 59
  • Мнения: 989
Фрея, моята дъщеря е на 2г.5м. Говоря й често за бебето, разбира, че съм бременна, но не съм сигурна, че осъзнава факта, че ще се появи още един член в семейството. И при нас го има проблема с ината (крещи, сърди се и хвърля разни неща), но това е нещо нормално а възрастта от 2 до 3 годинки. Най-важното е, когато бебчо се роди, да не я пренебрегваш и винаги да намираш време и за нея и да й показваш колко много я обичаш. Но аз съм сигурна, че всички ние ще се справим.

За името - много ми се иска и аз да се включа в темата, но при нас има един малък проблем относно името и не вярвам, че на някой ще му се занимава с тази история, затова няма и да ви отегчавам. Може би по-нататък ще мога да се включа и аз.

Последна редакция: чт, 22 яну 2009, 15:33 от polito_87

Общи условия

Активация на акаунт