Как да научим бебето да заспива без друскане.

  • 31 401
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 242
Синът ми никога не е заспивал с друсане,слагах го в кревата давам биберона и до 10мин. е заспал.Като стана голям,махнах биберона,слагам го върти се в кревата и заспива!Ама сега не след 10мин.а след30-40мин.

# 46
  • sf
  • Мнения: 10 215
Голямата я бях научила да заспива на ръце  ooooh! едва в 8-9м успях да я оттуча. За това сега малкия не знае какво е приспиване на ръце. сега като стане време за лягане , лягам с него, четем млако книжка и той заспива. Исках да го оставям сам да зспива, ама много реве и ми е жал.Пак е по-добре от друсането,де.

# 47
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 759
Свекърва ми научи Йоана да я друса, защото активно участваше в отглеждането й. Страшно трудно отвикнахме и то към 1-1,2г. и то с много рев докато не се уморяваше и заспиваше. Успех в това начинание.

# 48
  • Мнения: 543
Има дечица, които заспиват самички - блазе на тези мами - и дечица, които имат нужда от помощ. Моето е от вторите. Не може да се отпусне, точно когато най-много й се спи я обземат някакви нерви и не може да заспи самичка. Аз за себе си съм решила, че не мога да я оставя да се дере самичка в леглото. Както е споделила една друга мама, резултатът е едно потънало в сълзи и лиги бебе и двама изнервени родители.

Ето през какви етапи минахме ние. Първите месеци заспиваше само на ръце, което включваше подрусване и пеене. Постепенно през деня започнах да я приспивам в количката, само вечерното приспиване остана на ръце, защото тогава заспиваше много трудно. В един момент забелязах, че й стана неудобно в ръцете ми, извиваше се и плачеше. Започнах да я люшкам в кошарката (имаме такава опция) и о чудо! - взе да заспива много бързо. В момента я приспивам, като я оставя в легълцето и лягам до нея, а тя ми чопка косата (това страшно я успокоява). А, пропуснах един период - около десетия-единайсетия месец, в който изведнъж започна да ми заспива на гърда. Когато отмина и това, беше ми малко трудно да я върна към леглото, тогава открих чудодейните свойства на моята коса Simple Smile

Съветът ми към изнервените мами на неспящи бебета е: успокойте се и наблюдавайте бебето. Пробвайте разни методи, за които ви се струва, че е готово и ако мине номера, превърнете ги в навик. Дебнете Simple Smile Използвайте отстъпленията на бебо и го привиквайте на по-лесните за вас начини, в смисъл люшкането в количка или люлка е по-лесно от друскането в ръце. Не мислете, че люшкането продължава вечно, децата преминават през различни етапи. Като видите, че преминава към нов етап, реагирайте. И малко повече позитивизъм, бебчетата ви са още мънички и лекички. А да разнасяш едногодишно десеткилограмово кюфте, когато е болничко и не може да заспи?... И това се случва Simple Smile

Към майките на спокойни и спящи бебета: не давайте акъл, защото децата са различни. Моето например е много ящно, но това не ме кара да мисля, че няма злояди деца или че майките им тотално са объркали възпитанието. Много е лесно да кажеш: "Ами така си го научила." А ако няма друг начин?

Кураж, мамчета, все някога и ние ще се наспим Simple Smile

# 49
  • Мнения: 4 555
Отговарям стегнато и по темата: като не го учим, че има опция "друсане". То е прекалено малко и не разполага с необходимите източници, за да си набави само тази информация.

Опцията друскане си му я показала още в корема си, щеш не щеш  Peace

За мен беше приоритет да науча бебето да заспива с кеф, да му покажа, че заспиването е едно много приятно усещане, на което то да не се противи, а да се радва, когато му предстои да спи. Постигнах го. Ревове и писъци никога не е имало, приспиването е удоволствие и за двете страни. Не разбирам желанието да се измъчва бебето като се прави точно обратното на това, което то иска. Ако вие сте на негово място, хич няма да ви е приятно да ви третират по този начин.

# 50
  • Мнения: 71
ние отначало го имахме този проблем в парвите месеци.И след това се зарекох,че ще я отуча и наисти успяь.пускаь и играчки те давах и бибата и я оставях.беше ми доста трудно,но свикна много ревеше отначало а сега не дава изобщо да я залюлям.въпрос на време е стига да го искаш.

# 51
  • Мнения: 543
Ескарина  smile3501

# 52
  • Мнения: 2 149
kitche много хубаво си се изразила,напипала си точните думи.
Аз нямах проблеми с Йоана,винаги си заспиваше с млякото,после сама в кошарата,и на ръце се е случвало,винаги съм се водила по нейните желания.Сега в последно време обаче не иска да ляга сама,нормално,скучно й е сама в стаята,обикновенно лягаме двете на спланята,четем,гушкаме се,а понякога се унася и пред тв-то,всеки път различно.Но съм сигурна,че това е правилния подход към моето дете,рядко викам,гледам да си сдържам нервите,така и тя е по-спокойна и вечно усмихната. Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 1 100
Никога не съм приспивала по този начин. В началото майка ми приучи детето да заспива така, но като си замина набързо го отучих - просто като не го друсах, люшках и т.н. Малко поплака първите дни и това беше. Откакто навърши 1 месец заспива сам в леглото си.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 476
kitche, много точно си описала всичко, благодаря ти   bouquet
Ще се приспособявам към нейните нужди, както каза всичко е на периоди, ще се променят нещата  Hug
Аз съм много внимавам с нервите, защото не помагат, ако се скараш на бебчето то няма да разбере, по скоро да се уплаши и да станат по сериозни проблемите  Peace Хубави съвети си дала, благодаря още веднъж   bouquet

# 55
  • Мнения: 251
Страхотен съвет за всички друсащи мами-Kitshe  bouquet smile3501

# 56
  • Мнения: 142
Китче, напълно съм съгласна.  bouquet Децата си имат различни периоди. Нашето дете много пъти е заспивало само, без проблем. Когато има проблеми със заспиването се налага да се намеси някой от нас - дали с люшкане, гушкане, коса, държане за ръце, песни и друскане на ръце - търсим начин да го успокоим. Иначе се изтормозваме всички. Когато плаче винаги има причина и ние реагираме. По-плачливите деца са просто с по-фина нервна система и изострена чувствителност. Кротките плачат при по-сериозни причини. Във всички случаи децата плачат, понеже нещо им е некомфортно. Защо да не ги успокоим, няма нищо лошо в това. Не е лесно понякога, но да си родител никога не е лесно.

# 57
  • София
  • Мнения: 184
Опитах да я приуча. Когато си плаче и иска някой да я гушне трябва да я вземе, иначе става страшно. После няма успокояване. Когато е спокойна си заспива самичка.

# 58
  • Мнения: 251
Да ви се похваля 2 дни вече го слагам сам в креватчето ,а той се завива през глава със завивката и след 5 10 мин.e заспал.Невероятно но наистина е вярно.

# 59
  • Мнения: 63
super.mama.ani колко сте големи?

Общи условия

Активация на акаунт