Бебето ми не може да заспива само

  • 12 183
  • 25
  •   1
Отговори
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Здравейте,мами!
Проблемът ми е следния-бебчето ми е вече на пет месеца и все още не може да заспива сама.Когато и се приспи започва да се криви,да реве и ако не и помогнем да заспи може да изпадне и в истерия.Интересно ми е всички бебета ли са така.Има ли възраст,в която се научават от самосебеси?И можем ли ние да направим нещо,за да я научим?

# 1
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
При всяко дете е различно. Моята дъщеря започна да заспива сама едва преди 2-3 месеца.
Във всички случай 5 месеца ми се струва твърде рано  Thinking

# 2
  • Италия
  • Мнения: 490
Започвам с уговорката, че всяко бебе си е уникално и общовалидни правила няма. В същото време обаче смятам, че мъничетата трябва да бъдат постепенно приучавани към основните занимания според възрастта им.

При нас проработи установяването на режим на хранене, на сън, на разходки и игри. Разбира се пристъпвайки към приспиване трябва да си сигурна, че бебето не е гладно, жадно или пък, че не го боли нещо.
 Ние си имаме цял ритуал за приспиване. Той винаги започва по едно и също време и всичко, което правим е в една и съща последователност. Никога не съм дундуркала Адриана на ръце, но абсолютно всеки път се гушкаме на голямото легло преди да я преместя в нейното все още будна. Така тя си заспива сама точно за има-няма 5 минути.

Важно е бебенцето да заспива спокойно и доволно, а не изнервено. Опитай различни варианти, наблюдавай реакциите на мъничето. То ще те насочи, кой е вашия начин  Simple Smile.

# 3
  • BG
  • Мнения: 2 458
Мъничко ти е детенцето! Гушкай и люлей!  Peace

# 4
  • Мнения: 275
Всяко дете си е индививуално например голямата ми дъщеря я приспивах до към 4 месеца после започна да заспива сама малката от съвсем малка си заспива сама само от време на време иска да ми хване ръката и така заспива,а пък сестра ми като беше бебе все я приспиваха та чак до 4 години и половина.

Та по темата пробвай да легнете една до друга и така докато започне да се онася после я остави сама.

# 5
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Благодаря за отговорите   bouquet За сега се люлеем и носим на ръце.Така заспива най-лесно,макар че има случаи да заспива и по друг начин.Пробваме да я люлеем в кошарата.Взели сме и лампа-прожектор с приспивни мелодии.Понякога се случва да заспи самичка,но изключително рядко.Интересно ми беше дали има възраст,от която би трябвало вече да заспиват сами.До сега не съм попадала на такава информация.Не ми се иска да я насилвам да прави нещо,за което не е готова.

# 6
  • BG
  • Мнения: 2 458
Има, има! 10 години.  Laughing Шегувам се! Няма такова нещо като "би трябвало". Има майки, които ги оставят в леглата, затварят вратата и рев, докато заспи. Ще се научи и от 1-вия месец, къде ще ходи...Аз, обаче, съм против това. Приспивам и до днес малкия, без мен в кревата е абсурд. Четем книжки, говорим си, държим се за ръчичката, целуваме петички, разни такива. Това за мен е майчинството! Баткото пак така. Както сама прецениш.

# 7
  • Мнения: 63
На 14 месеца е и се приспиваме на ръце,не иска по друг начин.Преди се притеснявах,но времето бързо лети и после аз ще искам ,а тя не Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 162
Моят син също заспива само на ръце. Като беше на 2 - 3 месеца ядеше и заспиваше, но той до 4 месец само спеше. Не можеше сам да заспива само когато правеше кризи от коликите и вечер когато обичайно си плачеше от тях. Всъщност той си заспиваше, но от тях се будеше. От тогава приспивам на ръце. От 5 месец делим и едно легло, защото почна да се буди нощем и да си търси биберона. Така ми беше по лесно само да му го дам и той си заспиваше, иначе се разсънва и започва да плаче.
Има време да се научи да заспива и да спи сам, сега ми е паднало да си го гушкам.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 992
Преди 2-3 месеца изчетох тонове информация за детския сън, защото синът ми спеше не повече от 10 часа в денонощие (тогава нямаше и 2 месеца). За постепенно приучаване към самостоятелно заспиване може да се говори след 6-тия месец и нататък. Има противоположни варианти - суровите са да се оставя бебето и през 5 минути да се влиза в стаята, другите са - да се гушка и люля, докато заспи.
Тъй като на мен ми се наложи да решавам въпроса в доста ранна възраст, избрах нещо междинно. Започнах постепенно: В началото отказваше изобщо да стои в леглото и го слагах на голямата спалня, лягах до него, шъшках. Като видех, че започва да се унася, го пренасях с пелена в неговото легло. Подлагах пелената още на голямото легло, за да не го слагам в студените чаршафи и да се разбужда. Като го пренесях, продължавах да шъшкам. Продължавам да приспивам с шъшкане и досега. Ако започне да плаче, го милвам по лицето (между веждите, челцето), успокоявам, но не го вдигам на ръце.
Също така имаше значение установяването на часове за сън. Тях пак постепенно ги въведох. На тази възраст, ако самото дете не заспива само, няма как да постигнеш всичко наведнъж. Съветът ми е да започнеш постепенно - първо да я приучиш да заспива в леглото, да я приспиваш там, като впоследствие започнеш да редуцираш "патериците" за заспиване.

# 10
  • Мнения: 275
Има, има! 10 години.  Laughing Шегувам се! Няма такова нещо като "би трябвало". Има майки, които ги оставят в леглата, затварят вратата и рев, докато заспи. Ще се научи и от 1-вия месец, къде ще ходи...Аз, обаче, съм против това. Приспивам и до днес малкия, без мен в кревата е абсурд. Четем книжки, говорим си, държим се за ръчичката, целуваме петички, разни такива. Това за мен е майчинството! Баткото пак така. Както сама прецениш.

Не е до възрастта, а до детето моите не съм ги оствяла да се съдират от рев, за да се научат да спят сами то стана постепенно и от самосебе си. Не всяка майка на която детето й заспива само от малко го е оставяла да реве.  Малката в началото я приспивах и ставах да си върша работата, но постепенно забелязах, ре и като я оставя да си лежи и да разглежда след известно време е заспала без да мрънка или плаче. Е вярно има и дни в които иска да ь гушкям ия гушкам, но това е много рядко.  Hug

# 11
  • BG
  • Мнения: 2 458
Има, има! 10 години.  Laughing Шегувам се! Няма такова нещо като "би трябвало". Има майки, които ги оставят в леглата, затварят вратата и рев, докато заспи. Ще се научи и от 1-вия месец, къде ще ходи...Аз, обаче, съм против това. Приспивам и до днес малкия, без мен в кревата е абсурд. Четем книжки, говорим си, държим се за ръчичката, целуваме петички, разни такива. Това за мен е майчинството! Баткото пак така. Както сама прецениш.

Не е до възрастта, а до детето моите не съм ги оствяла да се съдират от рев, за да се научат да спят сами то стана постепенно и от самосебе си. Не всяка майка на която детето й заспива само от малко го е оставяла да реве.   Малката в началото я приспивах и ставах да си върша работата, но постепенно забелязах, ре и като я оставя да си лежи и да разглежда след известно време е заспала без да мрънка или плаче. Е вярно има и дни в които иска да ь гушкям ия гушкам, но това е много рядко.  Hug

Не съм казала, че всяка майка, а че има такива майки. Не разбирам защо си се припознала в думите ми.  Thinking Децата са различни, да, и майката определя поведението си спрямо детето и убежденията си.

# 12
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Приспивам ги и двамата. С песнички. В това време люшкам малката в кошчето, а на баткото държа ръчичката. Досега не ми е хрумвало да ги уча да заспиват сами. Все някога ще почнат да го правят. Не ми е голям зор, бързо заспиват, пък и аз спешна работа вечер обикновено нямам. Simple Smile Синът ми ако го оставя сигурно ще заспи и сам, ама не ми е хрумвало да пробвам. Пък така и така приспивам дребната, дето това изкуство съм сигурна че не го владее още.

# 13
  • Мнения: 451
о,и аз си приспивам до ден днешен Laughing
всъщност като се замисля сега съм много по-доволна,защото лягам при него и пея или разказвам приказки,или просто се правя на заспала hahaha и след малко той се предава,а точно в периода,за който става въпрос тук,беше ад под небето - люшкане на ръце до откат и мъки до небесата Whistling

изобщо не виждам алтернатива скоро да започне да заспива сам Crossing Arms

# 14
  • Мнения: 8
Наблюдавайки моята малка Беба, която вече е на 9 месеца, мога да кажа че навиците на мъниците се променят изключително бързо! Докато заспиваше само и единствено в ръцете ми и беше много трудно да я оставя в леглото или количката, то изведнъж реши че ненавижда да я държа на ръце. Реши, че в легълцето е широко и доста по-комфортно. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт