"Мартенски отбор от бебета сформираме, вече две близначета си имаме"

  • 13 872
  • 294
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 4 428
Русана, имат намаление на всичко от Колекция 2008  Peace
Ако искаш за по-сигурно им звънни по телефона. Много са учтиви и ще ти обяснят каквото те интересува. Ще ти кажат и какви десени са останали от намалението  Peace

На мен ми дойдоха нещицата от немския сайт. Сега ще снимам и ще кача в албумчето  Grinning

# 226
  • Мнения: 267
Русана, имат намаление на всичко от Колекция 2008  Peace
Ако искаш за по-сигурно им звънни по телефона. Много са учтиви и ще ти обяснят каквото те интересува. Ще ти кажат и какви десени са останали от намалението  Peace

На мен ми дойдоха нещицата от немския сайт. Сега ще снимам и ще кача в албумчето  Grinning
smile3525 сега ще ги притесня
Савич пу пу пу апартаментът ви е станал приказка,нищо че е малък (нашия е същия двама трудно влизаме в кухнята Joy,но... това е положението) поне няма да има къдде да гоним бебоците като проходят  rotfImbo

Последна редакция: сб, 24 яну 2009, 13:24 от rusana

# 227
  • Мнения: 4 428
Савич, и аз сега разгледах снимките. Апартаментае станал супер  Peace Много ми харесва  Grinning
Ама голяяямо разбиване е било  Mr. Green И голяямо чакане явно  Mr. Green
Ама крайния резултат е супер  Peace И сега колко стаи обособихте? Аз от снимките се ориентирах за кухнята и хола  newsm78

# 228
  • Мнения: 99
Савич, и аз сега разгледах снимките. Апартаментае станал супер  Peace Много ми харесва  Grinning
Ама голяяямо разбиване е било  Mr. Green И голяямо чакане явно  Mr. Green
Ама крайния резултат е супер  Peace И сега колко стаи обособихте? Аз от снимките се ориентирах за кухнята и хола  newsm78

Ами това е! Имахме 2 тераски (като за пушачи - на по метър на метър), като едната в кухнята, а другата в стаята и на вс. отгоре в самата стая влизаше. Приобщихме ги. Но всичко сега е едно помещение на "Г" . Кухнята е едната чупка на "Г"то , а останалата стая е хол и спалня , като дивана е посrедата и мислено ги дели... Искахме да сложим плъзгащи врати зад дивана точно, но не харесахме възможностите (да се забива пода и тавана за релси), а и щяха да излязат 4 цифрено число, и вече много се ухарчихме... а и живяхме къде ли не докато стане годно за живеене....

Аз исках нещо за кърменето да споделя. Бях на една лекция за кърменето (не мога да кажа как се казва жената, която я водеше), но нейната теза беше горе долу следната: Като роди една жена организмът и не можело да определи колко деца раждала и затова имала в началото много кърма. После, в процес на кърмене ( на потребност на бебето) тя се регулира според нуждите му, т.е. намаля според това колко му е небходимо. Така че лактацията не трябвало да се стимулира с  цедене!!! Звучи логично! Но....   newsm78

Последна редакция: сб, 24 яну 2009, 18:53 от savage_17

# 229
  • Мнения: 10 034
В кърмаческия има чудесна информация в библиотеката. За цеденето също. Препоръчвам горещо. Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0

# 230
  • Мнения: 696
момичета не мога да намеря клипчето за къпането на бебето?някой да помогне Hug
и къде сте днес всички Shocked май си почивате активно Hug

# 231
  • Мнения: 2 495
момичета не мога да намеря клипчето за къпането на бебето?някой да помогне Hug
и къде сте днес всички Shocked май си почивате активно Hug
Линка беше това http://framem.com/lubopitno/lubopitno.html  ....но незнам защо сега излиза друго  #Cussing out
Аз днес си почивам, да....нали преди време си бях направила абонамент за "Моето дете" и днес пристигна. Hug Имам и подарък-3 месечен абонамент за "Кулинарен журнал".Сега отивам да чета. Peace
В кърмаческия има чудесна информация в библиотеката. За цеденето също. Препоръчвам горещо. Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0
Този линк ще го има в новата библиотека, която правя Peace.Между другото, тя е готова, събрала съм над 100 линка, които мисля че ще са ни от полза.Ще има и подраздел"на пазар", където съм включила онлайн магазини за пазаруване..Ако някой се сети за още нещо, нека да ми прати ЛС със линкове с полезна информация. Peace

Последна редакция: сб, 24 яну 2009, 15:38 от Белла

# 232
  • София
  • Мнения: 5 317
Здравейте и от мен  Hug

Цитат
Nagaina, благодаря за идеята за линка, ще го включва в записките  Peace Признавам, че не съм ровила в линковете на първа страничка, само ако нещо ми дотрябва конкретно.

Обаче не го намерих този линк, ще го споделиш ли  Praynig

А за цеденето, това, което Е. Василева е казвала на всяка презентация на АВЕНТ, ми се струва съвсем смислено, чела съм го и в книги, и в други материали - редовното доизцеждане подпомага лактацията. "Цедене без нужда" - не знам какво имаш пред вид с това... Моля имай пред вид, че изказването ми е не е базирано на опит и не цели спорове и т.н., да не стане сега някой скандал, че темата за кърменето по принцип май е доста проблемна в отчетните теми... Моля и другите мами, които са били на лекции, или пък са чели лекциите, да се изкажат.

oki4, да си призная, че нямам представа за реда при секцио, понеже то дори още не е сигурно, разбира се, но според мен май така ще стане. За секциото с избор на екип е ясно - всичко се уговаря с екипа. Но без избор се надявах някой да сподели какъв е редът. Иначе аз вече имам няколко операции и самото секцио не ме притеснява, пристеснява ме колко бързо ще се възстановя, защото предните ми операции пак са на корема...

СОФИЙСКА СРЕЩА: НЕДЕЛЯ 25.01.2009 г. - 13 ч.
1) зелено човече
2) vily_st
3) vily_st - приятелка
4) Elwing
5) ? rossykv
6) ? rossykv - половинка
7) Айрис
8 ) dobro_nastroenie - БРАВО ЗА РЕЗЕРВАЦИЯТА!!!
9) veselina_s_p
10) ? sia
11) Tony_st
12) Tony_st - половинка
13) annimm
14) annimm - приятелка
15) Дърта маймуна
16) dideto
17) poli+
18) Valentina Treyman

Пицария Don Vito на ул. Уилям Гладстон 32, било малко след Угото на Витошка, имаме резервация за 25.01. от 13:00 ч. само по тел., казаха, че е голямо заведението, в неделя по обяд няма много хора, ние ще мсе около 18-20 бр.- бременни, ще имат предвид масата да е за непушачи, много любезни, ето линк към сайта им : http://pizzadonvito.com/

# 233
  • София
  • Мнения: 673
Мамчета, да ви се похваля. Най-добрата ми приятелка днес роди със секцио момче, 4500, 54 см. Операцията мина добре. Момъка е доста гласовит.
Проучих въпроса с плащането. Наистина ти взимат във Вита 400лв по-малко, защото те се покриват от здравната каса, ако си осигурен. Стаите са доста прилични, бих казала перфектни. Екипа е професионален, почти веднага след операцията приемат посетители. Видях бебчето, разбира се, обелечи с халати и маски.

Бяхме и на доктор, но заради секциото малко се позабави. Тежиме вече 2700, 132 удара на сърцето в минута. Доки каза, че се развиваме като по учебник. Поради тази причина все още няма да ходя често на прегледи. Дасега съм след две седмици, но доки каза, че по всяко време мога да дойда на преглед, ако имам желание или ми е притеснено за нещо. Каза да продължавам да си пия Магнерича и Сорбифера. А, и бебка се опитваше да си смуче палеца на крачето:)

# 234
  • Мнения: 267
Зеленко - за клипчето, аз съм го отваряла точно от първа страница от линка за къпане на новороденото, възможно е да са го свалили от сайта.
За кърменето - на мен, разбира се, също ми изглеждаше логично това, което обяснява, дори го обяснявах на мъжа ми, а той ме гледаше много недоверчиво, че не е много логично природата да го е измислила така, че ти да помагаш с изцеждане постоянно. Защото това, което тя обясняваше е не просто първия месец да кажем да доизцеждаш, когато кърмата е много, а всеки път, когато бебето изсуче да кажем 2/3 от гърдата ти да довършваш с помпата, защото като му се увеличавали нуждите и ти няма да имаш достатъчно кърма и затова един вид - винаги да имаш в повече.  Но всички, всички кърмачки, които питах казаха, че се изцежда само, ако гърдите са препълнени и болезнени и то, колкото да ги облекчиш. И че бебето абсолютно само регулира количеството. И че е важно да го оставиш то да си регулира, защото така и ще си откараш все с помпа и все с опасност от хиперлактация.

Тогава още не бях чела за кърменето, взех си книжка, попрочитам вече и виждам, че са си съвсем прави. И че това да си постоянно с помпа е само в много специфични случаи и в никакъв случай не трябва да ти е правило.

И да питам за намалението на Пег Перего - само за тези трите модела, показани в линка по-горе ли е?

# 235
  • Мнения: 267
а какво мнение имате за техниките при дишането,за по-леко раждане,днес се зачетох в статията на моята бременност,пробвах се да дишам така,но малко сложно ми се видя,а пък и трявба месец упражнения
А за намалението май на всичко има,ама в сайта  на симонови е само това
Къде сте всички днес  newsm78,цял ден една страничка не можем да изпишем

# 236
  • Мнения: 267
Какви са тия техники за по-леко раждане? Как да дишаш по време на контракциите или нещо друго?
Дишането по принцип си е важно, не знам за раждането дали го прави по-леко, според мен по-скоро помага да си по-ритмична, внимателна и съсредоточена и мислейки как да дишаш, да внимаваш и как напъваш, а не да се паникьосваш и да правиш всичко хаотично. Ама сподели все пак какво си чела.

# 237
  • Мнения: 267
да точно това,не се изразих правилно,как да дишаме по време на раждането,пише че има няколко типа дишане ,които може да използваме при раждането,за да мине по леко,да не се натоварват мускулите  и да не са толкова болезнени контракциите,състои се в няколкко упражнения

# 238
а какво мнение имате за техниките при дишането,за по-леко раждане,днес се зачетох в статията на моята бременност,пробвах се да дишам така,но малко сложно ми се видя,а пък и трявба месец упражнения
А за намалението май на всичко има,ама в сайта  на симонови е само това
Къде сте всички днес  newsm78,цял ден една страничка не можем да изпишем
Ние сме на хотел и от стаята веднага влизам да ударя едно око.Досега бяхме в спа-центъра,но аз само наглеждах каката в басейна,докато мъжо обикаляше по другите неща.Аз нещо не смея да ползвам нищо ,а джакузито ми е лобимо.
За дишането -аз бях ходила на курс и въпреки това като раждах нищо не правех като хората.Сега като ги чета тези дишания и онеже знам кое сед кое следваше и ми става ясно,но иначе се забравят някак си.Но определено помага много Naughty  Най-важното е да се слуша акушерката какви инструкции дава и да се изпълняват.Не забравяйте да слушате!!!

# 239
  • Мнения: 2 495
Ето тук има полезно инфо http://club.biberonbg.com/read.php?5,66841

Общи условия

Активация на акаунт