Как поддържате кърпите си?

  • 3 219
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 870
Бях чела в някакво списание, че ако искате кърпите ви да са меки е добре във водата за пране да сложите супена лъжица сол на 10л. вода.
И като се замисля има нещо вярно, тъй като водата е доста варовита в някои райони, а солта е омекотява. Пък и нали в съдомиялните слагаме сол!
Така, че не пречи да се пробва...

# 46
  • Мнения: 19 620
Бях чела в някакво списание, че ако искате кърпите ви да са меки е добре във водата за пране да сложите супена лъжица сол на 10л. вода.
И като се замисля има нещо вярно, тъй като водата е доста варовита в някои райони, а солта е омекотява. Пък и нали в съдомиялните слагаме сол!
Така, че не пречи да се пробва...
Аз не бих рискувала да слагам сол в пералнята си само за едното омекотяване. Такъв проблем може да си създам, че да пера "неомекотени" дрехи на ръка дълго време.

# 47
  • Мнения: 1 327
Струва ми се, че калгонът трябва да има подобен ефект.  Thinking

# 48
  • Мнения: 7 723
Абе момичета писах вече, че нямам финанси за сушилня. То ако беше така излизаш и си купуваш, да имах до сега. Mr. Green Аз не съм от добре финансовите семейства, затова търся някакво по-простичко решение. Родителите ми имат сушилня и докато живеех там още не омъжена с дете и аз я ползвах. Знам какво е, топло и меко, ама сега няма вече Mr. Green

Чудесно! Вкарай в употреба въображението си или изчакай да дойде лятото, когато кърпите ти ще съхнат бързо и без сушилня! Peace
... и по- добре да не ги переш до тогава.
Нямаш си представа колко меки ще ти се сторят изведнъж... Whistling

# 49
  • Мнения: 317
Може просто да си купиш Калгон. Той омекотява водата, но чак пък да ти станат меки кърпите от това не се надявай. Още по-малко от лъжица сол.

Общи условия

Активация на акаунт