Наближава към последната третина нашата АПРИЛска дружина

  • 11 208
  • 306
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 5
Кате-рина аз лично несъм съгласна с този законопроек за тютюнопушенето, защото има много по важни работи за решаване в нашата държава.Както преди си бях страстна пушачка и сега си позволявам по една две цигари наден така че немисля да се включвам. Но това си е лично мое мнение!

# 91
  • Мнения: 734
Аз продължавам да съм си с контракции но не са болезнени но вечер са много на често, дано да устискам до април
Момичета имам едно питане към тези които си дъвчат Малтофер.Какъв цвят ви е изпражнението? Моето е черно дали е от Малтофера,и как ви действа на мен ми действа разхлабително поне за сега ,а ги дъвча от 4 дни.
Лек ден момичета и без никакви болежки!

pystroo4ka, за изпражненията не се тревожи - при прием на желязо, се оцветяват в черно. Мен всички лекари са ме предупреждавали да не се шашкам, всичко е в реда на нещата.

Контракции вечер и аз имам доста. Докато ме пусне едната и хоп - подхваща ме друга. Ама съм удвоила вечерната доза магнезий, но шпа си имам за всеки случай и така си карам за сега...

Моят момък праща поздрави на вашите коремки!   bouquet

# 92
  • Мнения: 4
Кате-рина аз лично не съм съгласна с този законопроект за тютюнопушенето, защото има много по важни работи за решаване в нашата държава.Както преди си бях страстна пушачка и сега си позволявам по една две цигари наден така че не мисля да се включвам. Но това си е лично мое мнение!
Разбира се не го взимай лично просто исках да споделя с вас една интересна идея в която аз се включих и подкрепям.  Simple Smile нали може?

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 14:00 от kate-rina

# 93
  • Мнения: 132
Здравейте мами и бъдещи такива Simple Smile,
при нас нищо ново за сега, освен нормлната тежест качла съм 10кг. а има чуството че са 20поне така ми тежи.

На мамите които правят ремонт искам да кажа че в Бриколаж има намаление на доста стоки може да отидете да разгледате Wink , аз съм запланувала такава обиколка за събота.

Добре дошли на новите мами Hug

Поздравления за veri nice и за кръстницата на темичката  bouquet

# 94
  • Мнения: 4
Преди две вечери имах много болезнено изтръпване на двата глезена, нямам думи много ме боля. После и на другия ден ме наболяваха. На вас мамчета случвало ли ви се? Още по лошо че беше докато спях  Embarassed . Аз взимах Malofer  да ви кажа не знам моето е по скоро зелено на цвят.  Mr. Green Blush

# 95
  • Мнения: 10
Здравейте момичета,
Въпреки, че редовно ви чета, не сам писала защото нямаше нищо ново, но да се отчета на последната ЖК ми казаха, че бебето е 1150 г. и си отговаря на седмиците и всичко е наред Simple Smile.  
Много хубави неща сте накупили, ние до сега не бяхме пазарували, но във вторник купихме легло, шкаф и завивки, днес чакаме да ни ги доставят и съм страшно въодушевена. Още не ми се купуват дрехи все си мисля, че след февруари ще получат нови неща и ще има по голям избор.
Виждам ,че повечето имате проблем със съня и аз не мога да се наспивам а сутрин като се събудя много ме боли кръста, май така ще е до края, че вече шкембето си тежи   Laughing
kate-rina и на мен на моменти ми изтръпват краката и то обикновено кагато цъм легнала, незнам от какво се получава, но ми минава бързо (дано и при теб да е така) и не обръщам внимание.
Приятен ден и дано да няма никакви болежки.
 

# 96
  • Мнения: 67
Здравейте момичета!

Аз не съм писала от доста време и всеки път като влезна във форума съм изумена колко много неща сте изписали. Crazy Прегръщам и целувам всички шкембенца и се надявам, че всички наши априлски майчета се чувстват добре.
Виждам, че се обсъжда името на д-р Диков- чувала съм много хубави отзиви за него, а преди месец моя позната роди при него в "Токуда" и е много доволна. Много добър специалист, а и все пак той има дългогодишен опит от практиката си в Майчин дом.
Шарлот, наистина не трябва да се притесняваш за епителните клетки, Жабче ти е обяснила добре на какво се дължи наличието им. Аз, за разлика от теб нямам + за белтък, но в урината имам "8-10 левкоцита, епителни клетки и бактерии" и сега ще трябва да си пускам стерилна урина, за да се види наистина ли имам бактерии, ако е така- да се установи точно какви са...
Дано нямам, че доки тогава ще трябва сигурно да ми изписва нещо за пиене ooooh!
Виждам, че много от мамите се колебаете дали да пиете Центрум Матерна- аз също чух преди време, че от тези витамини се "напомпвало" бебето и се увеличавали размерите му... Така, че изпих в 4-тия месец само една опаковка от тях и не съм пила никакви други добавки и досега. От 5-я месец си пия 2х1 на ден "Магнерот", който според лекаря ми е най-важен за мен (аз съм със серклаж, заради конизацио, което ми правиха преди бременността), даже и желязо ми е казал да не пия. Мисля, че наистина най-важно е да се храним с полезна и качествена храна, за да подсилваме организма си и този на бебенцата ни. Едно време нашите майки като не са пили фолиева киселина, витамини, добавки, да не би да не са раждали здрави деца?
Искам да попитам момичетата, които са от София, тъй като всички сме априлки, дали някоя от вас се е насочила за раждане към Майчин дом... Моят лекар изражда само там и за това моето раждане ЖЗ ще е в тази болница. Интересувам се, защото ще се радвам да се познаваме, ако се окаже, че се засечем там... Току-виж и ражданията ни и престоят в болницата се окажат по-приятни, ако знаем, че по едно и също време сме в МД.   

# 97
  • Мнения: 4
Здравейте момичета,
Въпреки, че редовно ви чета, не сам писала защото нямаше нищо ново, но да се отчета на последната ЖК ми казаха, че бебето е 1150 г. и си отговаря на седмиците и всичко е наред Simple Smile.  
Много хубави неща сте накупили, ние до сега не бяхме пазарували, но във вторник купихме легло, шкаф и завивки, днес чакаме да ни ги доставят и съм страшно въодушевена. Още не ми се купуват дрехи все си мисля, че след февруари ще получат нови неща и ще има по голям избор.
Виждам ,че повечето имате проблем със съня и аз не мога да се наспивам а сутрин като се събудя много ме боли кръста, май така ще е до края, че вече шкембето си тежи   Laughing
kate-rina и на мен на моменти ми изтръпват краката и то обикновено кагато цъм легнала, незнам от какво се получава, но ми минава бързо (дано и при теб да е така) и не обръщам внимание.
Приятен ден и дано да няма никакви болежки.
 



Tanya_B Хубав ден и на тебе, да дано няма болежки  Hug само шкембето да си тежи  Flutter

# 98
  • София
  • Мнения: 5 079
Докато се наканя да се разпиша (или по - скоро ми остане време от работа + Ларедутстване  Embarassed) и вие сте изписали една четвърт от темата вече... Crazy
Влизам само да благодаря на very nice за поредната красива тема  bouquet, покрай нас (двете Laughing) няма нищо ново, днес бях в Шейново да ме боцнат за антитела, изпросих си ПКК, защото досега ми бяха правили само веднъж... Crossing Arms Бебка е добре, чух и сърчицето, коремчо си расте, надявам се и тя.
Аз също съм против изкуствените добавки, предишната бременност ми бяха изписали Матерна, но тъй като наблюдаващата ме по жк лекарка беше рядко некадърна и мързелива  #2gunfire, не ми вдъхваха особено доверие нейните препоръки и така и не съм пила. Синчето се роди 2600, но не защото не е било "угоявано", а защото бях с високо кръвно през цялата ми предишна бременност.  Confused
Сега Гагова е твърдо против синтетиката и като я попитах защо ми каза - "по добре да не ти разказвам какво може да причини, като те знам какъв си БЪЗ"...  Mr. Green

Това е от мен, на всички майчета приятно пазаруване и разходки (дано времето го позволява Praynig), на Чоки стиснати палци, защото ми е познато какво е да се притесняваш за роднина в такъв момент...  Praynig Praynig Praynig

отивам да гледам снимки на покупки и тумбаци! Heart Eyes

# 99
  • Мнения: 541
добро утро мами!!!
за възглавниците,за които Aila спомена:
http://www.spelta.biz/mothers_hose.php
http://www.spelta.biz/mothers_moon.php

# 100
  • Враца
  • Мнения: 2 408
малко отклонение

момичета, аз много често се сещам за кенга, незнам на вас дали ви се случва.

ако все още влиза и ни чете искам да я поздравя и да й дам кураж...   bouquet

# 101
  • Лудогорието
  • Мнения: 107
Бързам да се разпиша и аз  Simple Smile
Току що се връщам от консултация. Бебо си върви според седмиците и е 1250 гр. Кръвното ми е перфектно-120/80, а стартирах с 90/60.Странното е, че се е разположил диагонално-главата и ръцете под черния ми дроб, а краката от ляво ниско долу. Голям купон е като започне да рита и блъска с ръце едновременно  Crazy Трябва да си пия Феро-фолгамата и така на 6,03, излизам в болничен по майчинство. Дано да устискам до тогава  Praynig
Пожелавам положителни емоции на всички  Hug

# 102
  • Мнения: 5
Кате-рина тук всеки има право на мнение ,за схващането на мускулите и аз съм така,но откакто пия Магнерич почти нямам такива трампи ли беше или крампи  Laughing Laughing Laughing но няма значение ,и с първото така бях и сега и с второто съм си така ,попринцип магнезия помага за отпускането на мускулите


no name благодаря ти за бързия отговор, маи и аз ще трябва да си увелича дозата за вечеря на магнезия

# 103
  • Мнения: 143
Здравейте ! Аз също имам болки в кръста и опашната кост, но като гледам май това е нормално. Изтръпването и схващането на крайниците са липса на магнезий. Аз все още го пия и нямам този проблем.С нежелание изпих една опаковка Матерна и си мисля засега да ги спра.Да попитам мамите от Варна - някоя ще ходи ли при Балев другия месец?

# 104
  • Мнения: 444
Цитат на:  Very nice
Nanny, липса на какъв витамин е лющенето и какво пиеш ти? Че на Габи страшно й се лющи кожата.
Цитат на: Жабче
very nice , според мен е от недостиг на витамин А или Е или комбинация от двата.
Peace
Като питах доки, ми отвърна, че е от недостиг на вит. А и да пия Матерна.
Аз си взех обаче витамини  О'мамми , съдържат по-малко калций, мисля да ги пия докато свършат -30табл., пък после ще му мисля, ако отново имам проблем. С Дани такъв проблем не съм имала и витамини не съм пила. Rolling Eyes

maimunka07, браво на твоя бебо!

Аз не мога да преценя кога как е разположен, а и на миналия преглед не ми казаха, въпреки че попитах. Докторът за малко да откаже да ме види на ехограф/нали имам право на 3 пъти/, но сестрата не успя да му чуе сърчицето, та се наложи. Затова явно беше толкова лаконичен, само ми каза, че вече тежи 1кг./преди 1 седм./

ани4ka тези възглавници наистина изглеждат много удобни.  Peace
Аз  си бях пригодила предния път една обикновена, не признавах друга.

Общи условия

Активация на акаунт