Наближава към последната третина нашата АПРИЛска дружина

  • 11 217
  • 306
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 123
Яника, мила, стискам палци всичко да е наред при теб  fingerscrossed
Но се включвам главно, за да се  Praynig за tolinka. Дано се случи чудото и при нея всичко да се оправи. Когато реши, тя ще пише, но нека й изпратим много положителна енергия Praynig Praynig Praynig
Лек ден на всички...

# 226
  • Мнения: 65
За болните - Моята гинеколожка ми каза, че мога да пия парацетамол, фервекс, т.е. всичко, което съдържа като основа парацетамол. За гърлото ми препоръча Прополки, Стрепсилс.

dena_klv, на мен това ми е първа бременност, но годинките ми са 29 и може би затова по-бързо се изморявам от чистене, най-вече навеждане при ползване на прахосмукачката или миене на пода, при разходка по-дълга от 1час без почивка. На мен колежки от работа с по 2 деца са ми казвали, че има разлика не в това първа или втора, а в това на колко годинки я износваш. Всяка от тях е родила първото си преди 25г, а второто към 30-35г.

На бебенцето му говоря само, когато е доста активно. И аз по-скоро като maimunka07 му се поскарвам на шега, че ме ритка силни и се върти като пумпал, говоря му да се успокои.

Мен отдавна са спрели да ме болят гърдите. Все още нямам никаква коластра. Чудя се кога ще тръгне. Иначе бюста така ми се е увеличил и е увиснал, че ми е чак гадно. А такъв хубав и стегнат беше. От както влязох в 7 месец по него се появиха и едни тъмно кафяви стрии, а уж се мажа всеки ден с Мустел. Май няма избавление, ако си предразположен.

Изпращам на всички ви една babydust7 , която да махне вашите болежки и да ви донесе много положителни емоции.

# 227
  • Мнения: 137
Добро утро мамчета  Simple Smile
Тази вечер беше просто ужасна не можах да се наспя спокойно гърлото цяла вечер ми дереше толкова яко че не можех да заспя  Tired
от два дена съм на гигантски дози с чай и стрепсилс и постоянно ме връхлитат някакви ужасно горещи вълни  Embarassed . Днес говорих с докито и тя ми каза да си ги взимам и ако не се оправя до 2 дена да започна и с тавипек. Ина всичко отгоре  съм на работа и  е още по- дискомфортно нямам търпение да дойде петък и да излизам в отпуск  Simple Smile
Иначе бебка е много активна  Laughing незнам дали е от чайовете ама така се върти  Crazy много приятно ми става  Heart Eyes
Яника, Толинка надявам се да се оправите  Praynig  Hug
Да ви се оплача заради лошото време в Бургас не успях да изляза по магазините да купя нещо на моята беба  Confused да се надявам тази седмица времето да е по- благосклонно  Praynig
На бебка не и говоря само от време навреме  Hug

Лек и приятен ден на всички

# 228
  • Мнения: 3

Вили много хубава количка, но и аз съм на мнение, че скоро може да ти хареса и нещо друго.
Hug Аз затова се записвам, че после да ме е срам и да не продумам ако си харесам друга количка ..... тази седмица ще я капарирам защото има намаление, така че освен ако не се разпадне пред мен в ръцете на някоя мама няма връщане назад. Почна да ме боли гърлото ........  Деси аз имам един много кофти спомен от детството свързан с ушите непрекъснато ме боляха дано твоето синче да му мине бързо.

Вчера ходихме на едно село и си направих една солидна разходка по едни поляни долища супер .... разбира се много ми тежеше, но е по-добре от чистене в къщи. ooooh! Мен много ме мъчат навежданията и кляканията. Общо взето гледам да не е мнооого мръсно.
 
Мара Подробната много ми допадна как говориш на бебчо ще взема да опитам, но нашия мъж май е доста срамежлив ако поча да го галя докато шава и веднага се скрива ...  Sad
Почвам да работя вече ....
Желая ви на всички една лека и слънчева седмица ......

# 229
  • Мнения: 6
Здравейте мами Hug
Засилих Гинипрала на 6 часа и малко ме успокоиха болките долу,но кръста и опашката ме болят много.Тази моя бандитка не спира да рита нито за миг ,цяла нощ ме налага .Но поне така знам че е добре Praynig
Благодаря ви момичета! Hug HugТолкова е хубаво че ви има и се подкрепяме . Като ме прегледат ще ви пиша какво е положението.
Кенга,Толинка Hug Heart Eyes
Приятен ден на всички  bouquet

# 230
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Добро утро!

qnika, дано опасенията ти са били напразни и се радвам, че вече си по-добре! Praynig
И за Толинка се моля, дано има разрешение на проблема на бебчето й. Praynig

И аз не се чувствам добре все още, въпреки че днес, като че ли съм по-добре от вчера. Явно Биоцитринът върши работа. Но ми е ужасно гадно като кашлям и ме унася, а съм на работа. Смятам, ако продължи така, следобяд да си тръгна и да полегна малко. Аман от тия настинки и грипове! #Cussing out

Бен78, нямам координати на Вълкадинова, за съжаление - преди 5 години беше в Окръжна болница, ама дали още е там, не знам. newsm78

И нашто бебче все по нощите е активно - ще вземе да се пръкне някоя "нощна птица",  да се чудим какво да правим. Mr. Green Към 22.30-23.00 часа се започва едно ритане, което продължава до 1-2 часа през нощта. После цял ден може и да не го усетя. Crazy

Жабче, страхотни покупки - особено чаршафчетата! Аз снощи се забих пак из някакви английски сайтове, та понакупих (поръчах) разни чаршафчета, играчки и дрешки, смятам да се поспра вече. Вкъщи сме заринати от нещата на Симона, не знам на бебето нещата къде ще ги побираме! ooooh!

dena_klv, и аз съм като теб - предния път само крачех по улиците, не ми се спираше на едно място, а сега не искам да помръдна - само ми се лежи и седи вкъщи. А пък не е хубаво така... Смятам като ми почнат 45-те дни да се отдам на разходки (така и раждането ще е по-лесно, доколкото знам). И аз си мисля, че може да е от възрастта, но също и от поредността на бременността.  sisely, Симона я родих на 29, пък се чувствах различно. Wink

# 231
  • Мнения: 3
Цитат
Аз снощи се забих пак из някакви английски сайтове, та понакупих (поръчах) разни чаршафчета, играчки и дрешки, смятам да се поспра вече. Вкъщи сме заринати от нещата на Симона, не знам на бебето нещата къде ще ги побираме! ooooh!


Чоколинче, сподели с нас някой сайт ............ Laughing

# 232
  • Мнения: 45
Добро утро маменца  Hug
Яника    дано всичко отмине Praynig , радвам се че си по-добре днес. 
dena_klv и аз така, с първата бременност търчах до последно, чистих, мих прозорци и какво ли не, а сега не питай  Embarassed само си търся легълце да полегна и си дудням, че нещо ме боли и не ми е както трябва. Ама това и на мен ми се вижда от годинките  newsm78.  Добре че ми е последна седмица в работата, все ще я избутам някак  и после съм отпуск до 45-дневния  Simple Smile
И аз въобще не можах пак да спя, а сега и моето гърло се обажда  Sick гадост. Отивам да си взема лимони и мед и дано мине по-бързо. 
 Hug мами да се оправяме по бързо всички.
 Praynig за Толинка и Кенга

# 233
  • Мнения: 65
keli_f  и други бремелки, забравих да спомена, че при мен като много бързо успокояващо гърлото средство действа бялата захар. Винаги, когато вечер съм имала болки в гърлото /дано да не се появават скоро/, съм приемала по 1-2 чаени лъжички бяла захар и съм я изсмуквала бавно, за да подейства. След това усещате облекчение и мекота, което помага да заспите и да забравите за неудобството.

# 234
  • Мнения: 8
Здравейте ,момичета !
Минавам да ви нагледам как сте.
 Hug Hug :hug: Кенга , от сърце ти желая най-голямото щастие скоро!
Толника, дано вс е ок и имаш късмет с беболинчето.
На всички мами,които са имали болежки пожелавам скоро да се оправят......въпреки ,че ...май все по нещо ни има до края:)
Лека седмица на всички

# 235
  • Мнения: 734
Kenga, радвам се, че се обади.  Hug От нас двама имаш много прегръдки!
За tolinka ще се моля. Дано помогнат на бебчето й!  Praynig
qnika, стискам палци и за теб! Без повече болници до април за раждането! Чакам да се похвалиш след прегледа. Hug

Aila, следващият път ще направим срещата по комшийски поне на 6 очи.   bouquet

За щастие през нощта не ме будят с ритничета и въртели, само ако самичка се събудя и ме разконспирира много бързо! Но като започна да се унасям, бебко се унася и той...За сега си живеем в симбиоза. Иначе през деня е оле-мале  #Crazy Вечер му говоря и го милвам през корема. Според мен усеща и чува. Музика май не съм му пускала до сега...И си хълцука. Даже и татето го усети.

Между другото миещият препарат за съдове на Лавена си купих от Кауфланд, беше някъде покрай памперсите и бебешките стоки.

Вече и аз нямам търпение да си остана вкъщи. Тежи ми все повече седенето на стола. Ще пусна и малко отпуска преди 45-дневния и ще се позиционирам вкъщи.

Хей, болните - да оздравявате бързо!  thumbsup

# 236
  • Мнения: 137
sisely благодаря ти за съвета ако довечера имам пак проблеми ще ти изпробвам метода  Hug
ben78 аз ходя на консултации при Вълкадинова и нейния номер е 80 12 13 а кабинета и се намира в поликлиниката срещу хотел Космос  Peace надявам се че съм била полезна  Flutter

# 237
  • Мнения: 132
И аз съм в отбора на болничките мами Sad. В петък ме болеше и гърло, но една колежка ми препоръча гаргара с Eludril (червен разтвор , защото има и зелен)  това е вода за уста но се препоръчва и за зачервено гърло, може да пробвате при мен имаше невероятен ефект. Сега остана само леката хрема. Синът ми е с кашлица и започнах и на него да давам сиропче дано не се усложнят нещат. За болки в гърлото може да се вземат и Прополки те са за засилване и на имунитета.
Относно умората и аз се изморявам лесно, вече нямам търпение по скоро да си остана в къщи. Когато бях бременна с Илиян си работих до последно и не чуствах такава умора, но сега е друго.
Иначе и моето момиче е доста активно само като легна и започва да ме побутва Simple Smile и корема ми да подскача много е приятно.
Май сме доста младостки  мами ние сме  в Мл 3  може да бутаме заедно колички  Simple Smile.
Толинка дано нещата се оправят при вас.
Кенга скоро да ни пишес с хубави новини от вас.

# 238
  • Мнения: 336
Здравейте и от мен!
Чета ви непрекъснато в легнало положение, но вече ми е много трудно да пиша!Не се чувствам въобще добре, боли ме почти всичко за което мога да се сетя Sad....и влагалището ми се е скъсило вече на 50%.Лежа непрекъснато и се радвам на всеки ден, който устисквам за бебчо.
Вили, аз имам Мура, още не е пристигнала , но имам впечатления за нея от приятелка.Много стабилна , тежичка , но е и много маневрена!
Аз не говоря на бебо, ама то май на никого не говоря.....само скърцам със зъби Rolling EyesЗа сметка на това пък таткото ни изнася програми в сатирично - еротичен стил с  цел подобряване на общото ни психическо състояние от което стигам до извода , че Марципанчо ще го успокояваме по вариететата.
Лек ден от мен и много прегръдки за Кенга!

# 239
  • Мнения: 7 135
Дано на Толинка не й се е наложило да прави предизвестен избор.  Hug Praynig Късмет и кураж, Толинка.  Hug

Яника, твоите гръбни болки да не са свързани с нещо, на което не му е дошло времето още.

Според мен годините може и да влияят на тонуса по време на бременността, но не е задължително. Особено когато сравнението го прави някой на 26-7-8 години.   Mr. Green  И първата ми бременност беше след 30, а аз се чувствах съвършено мобилна, лека, направо въздушна. Тази няма нищо общо. Бабешките усещания идват отвътре, не от бременното ми състояние. Може би без емоционалния товар нещата щяха да бъдат различни.  Peace

Вили, готина количка си показала. Даже предната вечер мъжът ми хвърляше по едно око към демото. Те на картинка повечето ми изглеждат много добри. На пипане в магазин положението е мамасиджас.
Принцеса рая, следващия път не се срамувай да попиташ. На майката определено няма да й стане неприятно, че изборът на бебевоз хваща око.
Жабче, браво за ударния пазар.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт