има ли начин да увеличим кърмата си?

  • 10 495
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 292
Пия много течности, най-вече вода. Намаля ли количеството, веднага усещам разликата. Понякога прибягвам и до чая на Хип, българският лактогенен чай ми е гаден, но и той върши работа.

# 16
  • Мнения: 1 740
На мен много ми помогна чая на HIPP от както почнах да го пия минахме изцяло на кърма,а в началото се дохранвах ме .

# 17
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
На мен лично ми помогна български лактогонен чай, ядки, спокойствие. Следях се да пия по 2 л на ден течности, защото аз не пия много течности по принцип. До към 40-тия ден се доизцеждах с цел да увелича лактацията. После спрях и уверено кърмих. Успех!

# 18
  • Мнения: 2 375
Колкото повече се изпразва гърдата, организмът прави обратна реакция да я запълни. Затова кърмете по-често бебчо, а ако нещо остане ги изцеждайте. Аз имах страхотна помпичка на "Чико", нито дърпа, нито боли, идеална. Може би, не е от най-евтините /преди 4 години - 50 евро/, но пък трябва и гърдите да си пазим. Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 2 348
Слагай бебето често на гърда. Не гледай, час, а само го чакай да си поиска и веднага му предлагай. Пий течности, но най-вече не се притеснявай. Притеснението силно влияе за количеството мляко.
 Скъпите чаеве не са по-добри от българския, който е доста по-евтин.

# 20
  • София
  • Мнения: 570
Много течности, български лактогонен чай и изцеждане след всяко кърмене!

# 21
  • София
  • Мнения: 2 348
Не мисля, че е добра идея да цеди след кърмене  Rolling Eyes

# 22
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
момичетата са ти казали за кърменето (аз го наричам на предлагане  Simple Smile) вместо на поискване) - това е най-важното. храните, овесените ядки, чайовете, най-вече поне два литра течности също са важни. понеже сте във фазата, в която лактацията се определя от пролактина има значение всичко, което повишава секрецията му:
1. секс (оргазмът не е задължителен) - Coitus
2. физическа активност - излизайте навън, с бодра крачка
3. съня! много е важно
4. кърменето в сутрешните часове и нощем
5. положителни емоции
ако детето не изостава в растежа - не дохранвай и не давай от шише, не давай чай за колики, нито вода 

# 23
  • Мнения: 11 315
Разните чайчета, бози и ядки са пълни али-бали  Wink

Бе не е баш тъй  Grinning
Аз след чайчето на Хип имам чувството че ще се разтека цялата:)
А за ядките- мисля че не увеличават кърмата, а просто я правят по-хранителна.
Потвърждавам с две ръце!
Преди седмица ме хвана някакъв стомашно-чревен вирус и пиех от същия чай без дори да ям. Ами гърдите ми преливаха.
Мишка моя е много права особено за съня. Всеки стрес и преумората докарват спад в млеконадоя. Изпитах го на гърба си първите 6 седмици.

# 24
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Аз винаги давам гърда по повод и без,но рядко ми отказва Simple Smile
Другото ,което знам е да се изцеждаш.
Пия боза,но май ще спра,не се бях сещала за подсладителите вътре:)
За секса,споменат по-горе-също не знаех  Wink

# 25
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300

За секса,споменат по-горе-също не знаех  Wink

ами и аз, но го открих в една от американските "библии" по ендокринология (науката за хормоните). така че източникът е авторитетен и може да му се вярва. оттам са и всички изброени след секса де.

# 26
  • Мнения: 42
момичетата са ти казали за кърменето (аз го наричам на предлагане  Simple Smile) вместо на поискване) - това е най-важното. храните, овесените ядки, чайовете, най-вече поне два литра течности също са важни. понеже сте във фазата, в която лактацията се определя от пролактина има значение всичко, което повишава секрецията му:
1. секс (оргазмът не е задължителен) - Coitus
2. физическа активност - излизайте навън, с бодра крачка
3. съня! много е важно
4. кърменето в сутрешните часове и нощем
5. положителни емоции
ако детето не изостава в растежа - не дохранвай и не давай от шише, не давай чай за колики, нито вода 


e, секс - ами това е супер!

# 27
  • Мнения: 428
При мен много помагат сурови орехови ядки. И повече течности.

# 28
  • Мнения: 1 558
Има - само стимулация! Разните чайчета, бози и ядки са пълни али-бали  Wink
Peace

# 29
  • Мнения: 306
аз по принцип имам кърма, но понякога пия един чай на Hipp за кърмачки, забелязвам, че се увеличава  значително. повече течности пий и както са ти казали по- често слагай на гърдите. успех!

Общи условия

Активация на акаунт